Makarna Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Makarna Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Herkese merhaba diyorum, bu konu özellikle kilo fazlası olanları daha yakından ilgilendiriyor. Bu konuyu seçmemin sebebi birazcık yanlış oluşan algıları düzelterek güzel öneriler sunmak. Makarna diyeti size ilk başta kafanızda acaba zayıflatır mı diye farklı bir algı oluşturabilir. Bu algı son derece yanlıştır. Hatta bilinenin aksine durumlar içerir. Makarna şişmanlatır algısının aksine çok sağlıklı ve doğal bir besindir.

Makarna, buğday gerçek özütünden yapılır ve ekmek gibi kesinlikle şişmanlatıcı etkisi yoktur. Son derece bitkisel ve sağlıklı bir besindir, bunun yanında vücut için birçok önemli görevi de yerine getirir. Ekmek gibi kesinlikle düşünmeyin. Ekmek, buğdayın özünden yapılmaz bundan dolayı da kilo aldırır. Onun içinde uzmanlar kilo almamanız için tam buğday ekmeği tüketin der. Çünkü tam buğday ekmeğinde buğdayın gerçek özü vardır ve kilo aldırmaz.

Toplumda da birçok kişi bu bilgiler bilmez hemen kilo yapar algısına kapılır. Peki neden makarna diyeti derseniz, çok sevilen bir besin ve tüketimi kolaydır. Bundan dolayı böyle yenilmesi, ulaşılması kolay bir besinle kilo vermek çok daha kolay ve zevkli hale gelir.

Bir çok diyette görüyoruz ki alınacak besinler pahalı ve herkesin ulaşılması da hiç kolay değil. İşte hal böyle olunca da uygulanabilir özellikten çıkıyor ve deneme şansı kalmıyor. Biz bugün herkesin rahatlıkla ulaşabileceği ve deneyebileceği bir yöntemle kilolarınıza veda etmenize yardımcı olacak öneri sunuyoruz. Bu yöntemi deneyen onlarca kişi kilolar verdi. Sizde  makarna ile kilo mu verilir diyorsanız yanlış algı içerisindesiniz demektir. İşte bu metodun diğer ayrıntıları

 

 

Makarna Diyeti Nedir?

 

Makarnanın kolay ulaşılabilir ve tüketilebilir özelliğinden yararlanarak bu besin maddesini temel alarak yapılan zayıflama yöntemidir. Hafif, kolay uygulanabilir ve iyi sonuçlar veren özelliği vardır. Özellikle birçok genç bu besini çok sevdiği için ona bu yöntem zevkli bile gelmektedir. Uzmanların amacı da hangi besinle nasıl daha kolay kilo verdirebiliriz mantığı ile besinleri seçip ona uygun programla fazlalıklardan kurtulmanızı sağlanmaktadır. Kısaca bu diyetin özeti budur.

 

 

 

Bu Diyette Hangi Makarna Tüketmeliyiz?

 

İlk başta hemen ön yargılı yaklaşanlar okuduktan sonra bu konu hakkında daha emin olabiliyorlar. İşte makarna seçimi de çok önemlidir. Yani sıradan bir makarnayı tüketmeyeceksiniz. Diyetisyenler kepekli ya da tam buğdaylı makarnalar alarak bu diyeti yapmanızı öneriyorlar. Bu iki çeşit  yüksek lif içeriyor bundan dolayı da çok uzun tok tutup kilo verdiriyor.

Doğru seçimler doğru uygulamalar çok önemlidir. Yoksa tam tersine istediğiniz etkiyi yeterli düzeyde göremeyebilirsiniz. Ayrıca birçok kişi diyetleri doğru uygulamadığı için bir yöntem bana kilo verdirmedi diyerek yöntemi suçluyor. İşte bundan dolayı da yapacağınız diyetin kurallarını sıkı sıkıya uygulayın.

 

 

 

Bu Yöntemde Makarnayı Nasıl Pişirmeliyiz?

 

Pişirme yöntemi de çok önemlidir. Bazen besinden çok pişirme yöntemi kola aldırır. Bunun için bu ayrıntıyı özellikle belirtmek istedik. Makarnayı haşlama yöntemiyle pişirmeliyiz. Haşlarken de suyunu tamamen çekmesini sağlayın ve dökülmeyecek şekilde ayarlama yapın. Sos kullanacaksanız sebzeli bir sos tercihi yapın ve az yağlı yoğurt tüketin bu şekilde harika kilolar verebilirsiniz.

 

 

Kaç Kilo Verdirir?

 

Bu noktada birazcık çok farklı rakamlar dile getiriliyor. Kişiden kişiye değişen sonuçların olması çok doğal tabiki de. Makarna diyeti ortalama haftada 3 kilo verdirmektedir. Bu rakamdan daha fazla vermek istiyorsanız da bir iki defa daha tekrarlama yapıp istediğiniz ağırlığa ulaşabilirsiniz. 1 ay deneyip 8-9 kilo veren kişiler mevcut, bunlar da sizlere örnek teşkil edecektir.

 

https://kombinkadin.com/patates-diyeti-ile-kilolara-elveda-deyin/

 

Diyetin Yapılışı

 

Pazartesi

Kahvaltı: 1 dilim az yağlı beyaz peynir, 1 bardak şekersiz çay, 1 tane elma

Öğle Yemeği: 1 tabak peynirli yağsız makarna , 1 küçük kase yağsız yoğurt

Akşam Yemeği: 200 gram yağsız tavuk haşlama, 1 küçük kase yağsız yoğurt

Salı

Kahvaltı: 2 bardak şekersiz çay, 1 dilim beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği, 1 tane mandalina

Öğle Yemeği: 1 tabak az yağlı kepekli makarna, 1 kase salata

Akşam Yemeği: 150 gram yağsız ızgara tavuk, 1 tabak sebzeli ,limonlu salata

Çarşamba

Kahvaltı: 1 bardak şekersiz çay veya kahve, 4-5 tane zeytin, 2 tane mandalina

Öğle Yemeği: 1 tabak kepekli makarna, 1 tabak sebzeli salata

Akşam Yemeği: 3 biftek, 1 kase yağsız yoğurt, 1 kase salata

Perşembe

Kahvaltı: 1 bardak şekersiz çay ya da kahve,  2 dilim az yağlı peynir, 2 dilim kepek ekmeği, 1 tane elma

Öğle Yemeği: 1 tabak haşlanmış makarna, 1 tabak salata, 1 tane mandalina

Akşam Yemeği: 1 tabak makarna sebze soslu, 1 küçük kase yağsız yoğurt, 1 kase salata

Cuma

Kahvaltı: 2 bardak şekersiz çay, 5 tane zeytin, 1 dilim yağsız peynir 1 dilim kepek ekmeği

Öğle Yemeği:  1 tabak peynirli yağsız makarna, 1 kase yağsız yoğurt, 1 tane elma

Akşam Yemeği: 2 tane palamut balığı ( 250 gramı geçmesin), 1 kase bol limonlu salata

Cumartesi

Kahvaltı: 2 tane şekersiz çay, 1 dilim kepek ekmeği, 2 dilim yağsız peynir, 1 tane elma

Öğle Yemeği: 1 tabak makarna, 1 tane elma

Akşam Yemeği: 1 tabak sebze yemeği, 1 kase sebze çorbası, 1 kasa yağsız yoğurt

Pazar

Kahvaltı: 1 bardak şekersiz kahve, 1 dilim peynir, 2 dilim kepek ekmeği, 3 tane kuru kayısı

Öğle Yemeği: 1 tabak çorba, 1 tabak yağsız haşlanmış makarna

Akşam Yemeği: 150 gram yağsız tavuk, 1 kase salata

 

Videomuzu da İzleyebilirsiniz!

 

Makarna Diyeti Yapanların Görüşleri

 

Bu diyeti başlayıp uygulayanların yorumlarıdır. Kişi isimlerini gizledik işte onlardan gelen düşünceler

-H.T diyor ki: 7 günde 2 kilo kadar azalmamı sağlayan öneri, işe yarıyor birazcık az kilo verdirebiliyor.

-A.K diyor ki: dendim toplamda 7 kilo verdim ortalama 23 günde zaman zarfında harfiyen uydum. Şayet harfiyen uymazsanız istediğiniz etki ortaya çıkmıyor. Arkadaşım denedi kilo veremedi bu yöntemle ama ben verdim. bu gibi farklılıklar oluyor.

-S.N diyor ki: Biraz halsiz kaldım birazcık da makarna yemeden sıkıldım ama toplamda 6.5 kilo kadar verdim bunu beni mutlu etti tavsiye ederim denemekte fayda vardır bunu unutmayın.

-A. Y diyor ki: İlk başta bana garip geldi kilo verilmez diye düşündüm sonradan da bir şey kaybetmem deneyeyim dedim başladım denemeye zaten makarnayı da çok severim ondan dolayı bana kolay da geldi. Bir hafta 1.8 kilo verdirdi, daha sonra da devam ettim toplamda 4.5 kilo verdim. Birazcık az kilo verdiriyor gibi geldi bana.

-S.K diyor ki: Akrabamdan biri çok kilo verince şaşırdım nasıl yaptın diye makarna diyeti uyguladım dedi. Sonra bende de denemek istedim ama bende tam etki göstermedi. İstediğim gibi pek kilo veremedim.

 

Chia Tohumu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Kaç Kilo Verdirir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?