Retinol (A vitamini) İçeren Kremler Hangileridir?

Retinol (A vitamini) İçeren Kremler Hangileridir?

İçindekiler

Merhabalar bugün yine sizlere fayda sağlayacak bir konuyu daha ele alıyoruz. Bugünkü konumuz retinol içeren kremler hakkında olacaktır. Bu konuyu merak edenler ve bu ürünleri öğrenip kullanmak isteyenler konumuzu sonuna kadar okumalıdırlar. Retinol krem son yıllarda çok daha fazla ilgi görüyor. Çünkü yaşlanmayı geciktiriyor ve de sivilce,siyah nokta gibi cilt problemlerini çözüyor. Yaşlanma,kırışıklık için cildi harekete geçiriyor ve de cildin elastikiyetini hızlı bir şekilde artırıyor. Ayrıca cilt lekeleri üzerinde önemli faydalar sağlıyor ve de anti-aging özelliği ile de dikkat çekiyor.   Hal böyle olunca da ilgi görüyor. Bu yapı A vitamini içerdiği için halk arasında A vitamini krem adıyla da bilinmektedir.  Aslında bu vitamini içeren gıdaları da tükettiğimizde aynı faydayı sağlarız ama yoğun bir etki olmayacağı için sınırlı kalır. Bundan dolayı da krem kullanımı maksimum etki sağlar.Şimdi de bu konunun detaylarına bakalım.

 

 

Retinol Nedir,Ne İşe Yarar?

 

Retinol, A vitaminin bir çeşidi diyebiliriz ve retinoid olarak da bilinir. Bu madde uzun yıllardır da birçok cilt sorunu için kullanılıyor. Sivilce,siyah nokta,kırışıklık, cilt sarkması,gözenek genişliği gibi sorunları çözer. Ayrıca cilde bakım yapar ve cildi soyar. Soyma etkisi ile beraber ölü derileri ortadan kaldırır ve yeni sağlıklı cilt yapısını ortaya çıkarır. Ayrıca kırışıklıkları,ince çizgileri de kullanım süresi içerisinde ortadan kaldırarak yeni genç bir görünüm kazandırır. Genç görünmek isteyenlerin ilk kullanması gereken ürünlerin başında gelmektedir.

 

 

İçerisinde Retinol (A vitamini) Bulunan Kremler

 

1.Retinol(Ultra Güçlü A vitamini) Krem

Fiyatı:49.20 TL

Cildinizin sorunlarını hızlı şekilde çözen kullanıcı memnuniyeti yüksek bir ürün. Birçok kişi kırışıklıklar için bu ürünü kullanılıyor. 113 gramlık kaplarda satılmaktadır. İnternet üzerinden sipariş vererek satın alabilirsiniz ya da eczanelerde satılmaktadır. Akne(sivilce),siyah nokta, kırışıklık, leke gibi cilt problemleriniz var ise bu formülü kullanabilirsiniz.

 

2.Acnelyse Krem

Fiyatı: 41 TL

Özellikle sivilceler ve siyah noktalar için tasarlanmış sarı renkli güçlü bir kremdir. Cildi soyma ve beyazlaştırma etkisi de vardır. Kullanılmaya başladığında ilk olarak sivilceli ciltlerde sivilceleri arttırıyor ve tedirginlik oluşturuyor. Sivilceleri arttırma sebebi iyice derideki yapıları temizlemek amacı taşıyor. Daha sonra ise tamamen cildi temizliyor. Dolaylı olarak da cilt lekelerini gideriyor bunu da unutmayalım.

 

3.Retin-A Krem

Fiyatı: 49 TL

Başarılı ürünlerden bir tanesi daha kırışıklık ve cildi yeniliyor. Leke ve sivilceler üzerinde de önemli faydalar sağlıyor. Kullananların beklentilerini fazlasıyla karşılayan ürünlerden bir tanesidir. Ülkemizde pek kullanılmıyor daha çok yurt dışında kullanılmaktadır. Fiyatı da çok pahalı değildir.

 

4.Tretınoın Krem

Fiyatı: 44.75 TL

En iyi arasında diyebiliriz bunun yanında cildi soyar ve yeniler. Kırışıklık gibi cilt problemlerine karşı da önemli derecede savaşır. Leke problemleri içinde başarılı ürünler arasındadır. İçeriği de iyi formülize edilmiş ürünler arasında diyebiliriz.

 

5.Murad Retinol İçerikli Ürün

Fiyat: 985 TL

Bu üçlü formül kırışıklık ve yüzdeki çizgileri ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Çok çok etkilidir bundan dolayı da fiyatı da biraz pahalıdır. Yalnız kırışıklık sorunu için kesinlikle size çözüm olacaktır. Eczanelerde ve internet üzerinden sipariş edebilirsiniz.

 

6.Dr Dennıs Gross Retinol İçeren Maske

Fiyatı: 440 TL

Maske formu şeklinde hazırlanmış ithal bir üründür. Cildi güzel bir şekilde soyarak alttaki canlı deriyi ortaya çıkarır. Ölü deriyi hızlı şekilde uzaklaştırır. Leke ve kırışıklar için süper ötesi bir çözüm sunar.

 

7.Orogold Krem

Fiyatı:1199 TL

Jojoba yağı,çekirdek yağı ile zenginleştirilmiş formülü ile beraber çok güçlü bir özellik gösteriyor. Yüzde yüze yakın sonuç veriyor. Müthiş bir tazelenme ve gençleşme sağlıyor ciltte ayrıca süper ötesi parlaklık katıyor. Yalnız fiyatı biraz cep yakan cinsten. Cildi Yenileyen ve Soyan Kremler Hangisi?

 

8.Dermalogica Retinol Krem

Fiyat: 665 TL

Gece kremi olarak da geçmektedir, yani kırışıklıklar için birebir bir üründür. Kalitesinden dolayı da fiyatı biraz pahalıdır. Etki edecek başarılı ürünlerdendir. Hatta en etkili ürünler sıralamasında ilk on içindedir. Cildi yenileme ve gençleştirme etkisi çok üst düzeydedir. En Etkili Sivilce Kremleri İçin Tıklayınız

 

9.LA ROCHE POSAY Krem

Fiyatı: 204 TL

Başarılı bir marka ve başarılı bir ürün. Nemlendirici etkisi ve ciltteki pürüzleri ortadan kaldıran formülü ile müthiş bir cilde kavuşacaksınız. Kaz ayağı,alın kırışıklıkları, ince çizgiler için etkili olan bir üründür. Bu gibi cilt sorunları olanlar için çok ideal bir formüldür. Fiyatı biraz pahalı gelebilir ama sonuç alma ihtimaliniz de bir o kadar yüksektir.

 

10.SkinCeuticals Retinol 0.3

Fiyatı: 495 TL

Kolajen sentezini güçlendiren cildi düzgünleştiren ve mükemmel bir görünüm veren üründür. Nemlendirir aynı zamanda bakım yapar. Ciltte oluşan yaşlanma belirtilerini giderir ve ince çizgilerle çok etkili bir şekilde savaşır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?