Scarex Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Kullananlar?

Scarex Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Kullananlar?

İçindekiler

Merhabalar bir jel önerisi ile daha sizlerle beraberiz. Piyasada bulunan krem ve jellerin tüm özeliklerini sizlere sunarak doğru bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz scarex jel hakkında olacaktır. Yara izi kalmaması için oluşturulmuş başarılı bir üründür. Sadece yara izi ile de sınırlı değildir, yanık izi, sivilce izleri, kesik sonucu kalan izler ve diğer iz problemleri içinde kullanılabilir.  Halk arasında bazı kesimlerde bu ürün scarex krem olarak da bilinmektedir.

Birçok iz kremi ile karşılaştırıldığında daha başarılı sonuçlar elde edildiği de görülmüştür. Dıştan haricen uygulanan bu cilt ürünün detaylarını aşağıda anlattık. Gelin şimdi de scarex hakkında diğer detaylarına bakalım.

 

Scarex Jel Nasıl Bir Şeydir?

 

Scarex jel nedir diye soranlara hemen kısa ve net bir şekilde cevap verelim. Cildi yenileyerek yara izi, yanık izi, sivilce izi, ameliyat izi, dikiş izi, bıçak izi, tırnak izi gibi birçok cilt sorunu için çözüm bulan jeldir. Kırmızı beyaz kutusu vardır. Talu ilaç firması tarafından üretilmektedir, 15 gramlık formlar şeklinde piyasada satılmaktadır. Medıtech scarex uzun yıllarıdır güvenle kullanılmaktadır. Eczanelerde ve internet üzerinden satışları da mevcuttur. Yani eczane dışında da satın alacağınız bir medikal üründür.

İçeriğinde Neler Var?

 

İçeriğinin nasıl olduğuna da bakalım. Her zaman söylüyoruz kullandığınız ürünlerin içeriğini de iyice inceleyin araştırın diye. Medikal silikonların birleşimi ile oluşan bir formülü vardır. Dimethicone crosspolymer, cyclomethicone, siklopentasiloksan adlı bu üç maddeden oluşmaktadır. Bu maddelerin yanında yardımcı maddeler de bulunuyor. Haricen cilde uygulanan medikal silikon jeli şeklinde bu ürün tanımlanabilir.

 

 

Scarex Jelin Özellikleri

 

 • Rengi yoktur yani şeffaftır ve kokusu da bulunmaz.
 • Çocuklarda da kullanılma özeliğine sahiptir. Bu yönüyle diğer leke kremlerinde ayrılır.
 • Herhangi bir kalıntı bırakmaz cilt üzerinde.
 • Eski ve yeni yara izleri olmaz üzere tüm izlerde kullanılabilir.
 • Tüm cilt tiplerine uygundur, hassas ciltlerde kullanabilir.
 • Bu jeli sürdükten sonra üstüne diğer kozmetik ürünler (makyaj gibi) uygulanabilir.
 • Kullanımdan sonra iki üç dakika da kurur ve ciltte belli olmaz.
 • Kullanımı basittir ve bu yüzden de çok tercih edilir.
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir, hipoalerjenik özelliğe sahiptir.

 

 

Nerelerde Kullanılabilir?

 

Kullanım alanlarını da net ve doğru bir şekilde ifade edelim. Tek bir kullanım alanı gibi algılamayın. Kutunun üzerinde sadece yara izleri dese de birçok iz tedavisinde çok güzel sonuçlar vermektedir. İşte kullanılacağı ve fayda sağlayacağı yerler;

 • Yanık izlerinin tedavisinde
 • Deride oluşan çizik tedavisinde
 • Tırnak izleri tedavisinde
 • Akne(sivilce) izlerinin tedavisinde
 • Sezaryen sonucun oluşan izlerinde tedavisinde
 • Estetik operasyonlar sonucu oluşan izlerin tedavisinde
 • Keloidlerin tedavisinde
 • Hipertrofik izlerin tedavisinde
 • Dövme sildirme sonucu oluşan izlerin tedavisinde
 • Piercing sonucu oluşan izlerin tedavisinde
 • Ameliyat izlerinin tedavisinde
 • Dikiş izlerinin tedavisinde
 • Bıçak kesiklerinin sonucunda oluşan izlerin tedavisinde kullanılır.

 

 

Bu Jel Nasıl Etki Ediyor?

 

İçeriğindeki maddeler sayesinde cildi baştan başa yeniliyor ve bu şekilde de yenilenen cilt izleri ortadan kaldırmış oluyor. İçeriğindeki medikal silikonlar bu görevi eksiksiz ve hızlı bir şekilde yapıyor. Düzenli ve sabırlı kullanım sonucunda etkileri gözle görebiliyorsunuz. Yani üst düzey bir cilt yenileme özelliği sayesinde lekeler (izler) gidiyor.

 

 

Bu Jel İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

 

1.İçeriğindeki etken ve yardımcı maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

2.Kullanırken çok aşırı kullanayım daha hızlı izleri geçirir diye düşünmeyin tam tersine olumsuz sonuçlar doğurabilir. Miktarı abartmadan yeterince kullanın.

3.Açık yaralarda kesinlikle kullanılmaz, bu noktaya dikkat edin.

4.Gözlere temas ettirmemeye özen gösterin çünkü çok güçlü bir formülü vardır. Şayet temas ederse de bol su ile yıkayın ve de bir sağlık kuruluşuna başvurun.

5.Eski bir iz içinde kullanabilirsiniz bunlarda da etki gösterir.

6.Altı ay uygulanır, bu süre zarfında izler azalacak ya da tamamen geçecektir.

 

 

Scarex Jel Kullanım Şekli Bilgileri

 

Kullanım şeklini de anlatalım. Unutmayın doğru ve düzenli kullanım fayda sağlar onun aksine boşa kürek çekersiniz.

-Uygulanacak bölgenin temiz olmasına özen gösterin. Gerekirse o bölgeyi temizleyin.

-Yaranın büyüklüğü ne kadar ise onun üzerini tamamen kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde iyice sürülmelidir.

-Günde 2 defa kullanılmalıdır. Bu kullanım sabah ve akşam şeklinde olmalıdır.

-İlacı uyguladıktan sonra cildinizde kalsın zaten durulamanıza da gerek kalmaz.

-Kremden sonra ellerinizi ılık su ile temizleyin.

 

 

Kimler Bu Jeli Kullanabilir?

 

Bununla ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur. Hatta çocuklar bile kullanabilir. Yalnız içeriğinde herhangi bir maddeya karşı alerjisi olan kişiler bu kremi kullanamaz. Onun haricinde yukarıda saydığımız izleri bulunan her yaştan kişiler kullanabilir.

 

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Scarex jel yan etkileri olan bir ürün değildir. Yani yan etki gösterme ihtimal çok çok azdır. Biz bunlar hakkında yine de sizlere bilgi verelim.

-Hafif kızarıklık ve şişme

-Ciltte hafif yanma hissi

-Çok hafif ağrı durumu

-Güneşe karşı hassasiyet

-Deride karıncalanma hissi

 

 

Scarex Jel Eczane Fiyatı 2023?

 

Scarex jel fiyat 142.50 TL‘den satılmaktadır. 15 gramının bu fiyata satıldığının altını çizelim. Eczaneden ve internet üzerindeki satış sitelerinden bu ürünü satın alabilirsiniz. Alırken kesinlikle son kullanma tarihini dikkat edin, ayrıca paketinin yırtık olup olmamasına dikkat edin. Ayrıca fiyat aralığı biraz geniş bundan dolayı da iyice araştırıp öyle alım yapın.

 

 

Muadilleri(Eş Değerleri) Nelerdir?

 

Scarex jel muadilleri neler derseniz bunların hepsini sıralayalım. Bilindiği gibi muadil demek aynı etkiyi sağlayacağınız ilaç anlamına gelmektedir. İşte eş değerleri ise şöyledir;

-Contractubex krem

-Expigment krem

-Arnica krem

-Tretin krem

-Madecassol krem

-Xeragel yara kremi

-Pohli krem

-Oxizinc krem

-Fito krem

İlginizi Çekebilir: En Etkili ve En İyi Leke Kremleri Hangisi?

 

Hangi Koşullarda Saklanmalıdır?

 

Nemsiz rutubetsiz bir yerde ortalama 15 derece ile 25 derece arasındaki sıcaklıkta saklanmalıdır. Çocuklarında bu kreme ulaşmaması önemlidir, bundan dolayı da elleriyle bulamayacağı yerde saklanmalıdır. Doğru bir şekilde muhafaza edildiğinde  özelliğini kaybetmeyecektir.

 

 

Scarex Jel Mi Contractubex Mi?

 

İkisi de aynı etki alanın sahip olan kremlerdir. İkisi de çok güçlü ve etki sağlayacak ürünlerdir. Bunlardan hangisini kullanmalıyım diyorsanız şöyle izah edelim size. İkisini beraber olarak kullanabilirsiniz, bunun yanında ilk önce birini deneyip sonuç alamazsanız diğerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız da en doğru sonuçlara ulaşacaksınız. Özellikle belirtelim ikisi de çok güçlü leke tedavisinde kullanılan ürünlerdir ve yakın sonuçlara ulaştırıyorlar.

İlginizi Çekebilir: Contractubex Jel Nedir, Kullananlar Memnun Mu?

 

En Fazla Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Hamile ve emziren kişiler bu ürünü kullanabilir mi?

Cevap 1: Doktor önerisi olmadan kullanamaz kesinlikle. Çünkü bu iki yapı risk grubuna giriyor.

Soru 2: Açık yara üzerine bu jel sürülür mü?

Cevap 2: Açık yaralar üzerine kesinlikle uygulanmaz, açık yara iyileşir o şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Lekeler için ne kadar çabuk kullanırsanız o kadar iyi sonuç alırsınız.

Soru 3: Scarex jel ne kadar sürede etki gösterir ?

Cevap 3: Bu durum için net şeyler söylemek o kadar kolay değildir. Bu durum birazcık kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Lekenizin bulunduğu yer ne kadar büyük ise o derece sonuç almanız zor olacaktır. Etki süresi en az 2 ay içinde başlar ve 6 ay kadar değişebilir. Leke ve yanık tedavilerinin zor ve uzun olduğunu unutmayın ve de düzenli kullanım çok önemlidir. Kısa sürede sıkılıp hemen bırakmayın.

Soru 4: Genital bölgede kullansam fayda eder mi?

Cevap 4: Genital bölgenin doku yapısı çok farklıdır bundan dolayı da istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumdan dolayı da bu bölgelerde kullanılmaz. Özellikle de kullanmamanızı da tavsiye ederiz.

Soru 5: Yüze sürülür mü, sürsem herhangi bir sıkıntı olur mu?

Cevap 5: Yüze sürebilir güvenle kullanabilirsiniz. Kullanım alanlarında  biri de zaten yüzdür.

Soru 6: Sgk tarafından bu jel karşılanıyor mu?

Cevap 6: Bu jel devlet tarafından karşılanmamaktadır. Yani tüm ücreti siz kendiniz ödemek zorundasınız. Yukarıda saydığımız muadili olan ilaçları kullanabilirsiniz, bunların birçoğu devlet tarafından karşılanmaktadır.

 

Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

 

Scarex jel kullananlar aşağıda yaşadıklarını paylaştılar. Aşağıdaki yorumlar gerçek kişilerden alınmıştır, bu kişilerin yaşadıkları sizlere yol gösterecektir.

Ç.A diyor ki: Ben bir kaza sonucu yüzümde oluşan yanıklar için bu ürünle tanışmış ve kullanmaya başlamıştım ve kısa sürede beni hayata bağlamıştı. Yani benim cilt yapımda işe yaradı bu açıdan bu yorumu yaptım, bundan sonra karar sizin.

P.Z diyor ki: Ameliyat sonucu oluşan izler için kullanmıştım gerçekten izleri önemli derecede azalttı ve de bu durumdan çok memnun oldum. Yalnız baya zaman aldı ortalama 8 ay gibi bir sürede izlerde önemli değişiklik yaptı. ani biraz zor ve sabır isteyen bir süreç onu söyleyeyim.

K.İ diyor ki: Sivilce lekelerim için denemiştim güzel sonuçlar almıştım. Eczane dışından internet sitesinde sipariş edip almıştım. En azından deneyin derim sonuç alma ihtimaliniz çok yüksek çünkü.

E.K diyor ki: Contractubex jel ile beraber kullanıp sonuç aldığım biraz zahmetli bir süreci hatırladım bu satırları yazarken. İz tedavisi için kullanıp eskiye göre sonuç aldığım ürünler. Buna da çok şükür ediyorum.

V.Ö diyor ki: Dövmemi sildirip sonucunda kalan izler için kullandığım ve gerçekten güzel sonuçlara kavuştuğum bir krem. Alın ve düzenli kullanın gerisi gelecektir diye düşünüyorum. Yalnız herkesin lekesi farklı bazen sonuç vermeye biliyor.

S.A diyor ki: Kolum yanmıştı ve bu görünüm beni rahatsız ediyordu bunun için kullanıp fayda gördüğüm jellerin başında geliyor. Bu jeli birçok kişiye önerdim ve önermeye de devam ediyorum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

42 yorum

 1. Merhaba, bu krem kadınlarda doğum sonrası yüzünde siyah noktalar çıkıyo bazen ( doğum sonrası leke ) onun için kullanılabilirmi bu krem? bi fikri olan varmı? yada ne kullanılabilir o doğum sonrası küçük siyah noktalar için? şimdiden teşekkürler.

 2. contractubex jel yara üzerinde bir süre sonra silikonlaşıyor bu silikonlaşma ikinci sürmemizde temizlenmesi gerekiyormu yoksa üzerine tedavi devammı etmeli

  • Temizlemesiniz de bir şey olmaz ama temizleyip kullanmanızı tavsiye ederiz. Acil şifalar diliyoruz.

 3. kolumda birkaç sene öncesinden kaşma bıçak izleri var, düzenli kullanımda olumlu sonuçlar alabilir miyim yoksa boşuna bir çaba mı olur?

 4. Merhaba . Yüzümde lazer kilcal damar tedavisi oldum fakat lazer yüzünü yakmış ve çukur yara oluştu. Şuan kabuk şeklinde çukur. Scarex jel çukuru kapatıp iyileştirir mi ?

  • Merhabalar iyileştirir fayda sağlar ama ilk önce bu bölge iyice iyileşsin ondan sonra kullanıma başlayın.

 5. Merhaba bacaklarımda senek izi lekeleri var acaba bu krem yara izlerinide gidirecekmi

 6. merhabalar 10 yasında oğlumun biskiltetten düşmesi sonucu alnında dikiş izi var fayda edermi ama 3 sene oldu kaza yapalı

  • Merhabalar kesinlikle fayda eder ama biraz sabırlı olun iz tedavileri uzun sürelidir.

 7. Contraktubex göz kapagı çevresinde dikiş izine kullandım. Kaşınma yapıyor normal mi

 8. Kolumda şuan da tedavi gördüğüm bir kaç kişi izi var sudocrem kulladırılıyor ikisi beraber mi kullanmalıyım yadaplazma işleminden sonra kaç gün sonra kullanım faydası olur mu skarex in

 9. Benim bebeğim 20 aylık yüzüne sandalye çarptı eczacı bu kremi verdi çok etkili dedi 3 aydır düzenli kullandım hiç bir faydası olmadı lütfen yardım edin büyüdüğünde iz kalmaz inşallah ne kullanabilirim önerisi olan var mı teşekkür ederim

 10. Merhaba bu krem batik izlerini gecirir mi iğne ile çıkarınca kabuk bağlayıp leke oldu ya da madecassol ve expigment karistirilip batık izlerine kullanilir mi

 11. Merhaba yeni küçük bir operasyon geçirdim dikislerim var yanağımda şimdi mi başlasam sürmeye yoksa dikisler açılınca mı

 12. Merhabalar lazerle benlerimi aldırdım bunun tedavisi için kullanabilir miyim

 13. Mrb yanaklarımda gözenek ve sivilcrlerden kalma kucuk cukur gıbı ızler var onlara ıyı gelırmı acaba kapatırmı

 14. Merhaba ben 4yıl önce trafık kazası gecırdım cam alın bölgemı kestı alın bölgem çok kötüydü scar ex jel kullandım bırde contractubex şuan çok rahatsız edıcı iz yok ama yınede bıraz çukurluk var sızce iz gıderıcı kullansam faydası olurmu aradan 4 yıl geçtı teşekkürler

  • Merhabalar kesinlikle kullanın etkisi olacaktır ama biraz sabırlı olun hemen etki göstermez.

 15. Merhabalar benim çene ve burun çevremde kızarıklar var yani tozasea (gül hastalığı)hastasıyım ve sivilce izlerimde var bunu kullanmalı mıyım?Yardımcı olursanız sevinirim bi de Roza hastası olanlar için nasıl krem önerirsiniz?

 16. Merhaba ben aldırma işlemi gerçekleştirmiştim scarex jelimi yoksa madecassolu mu önerirsiniz ?

 17. Gözümün altında göz kapağımda deri altında taş kalmıştı.. Aldırdım. 5 dikişim var.. Scarex önerirmisiniz dikiş izlerim için

 18. Bnm yüzümde sivilce lekesi var sabah akşammı kullanmam gerek birde BM madescar kullanıyodum bıraktım bu kreme başladım cvplarsanız sevinirim

  • Kullanabilirsiniz iyi gelecektir evet günde 2 kere kullanın diğer kremi bırakmanız sorun değildir.

 19. Merhaba küçükken çarpma sonucu derin kesik oluştu fakat yara kendiliginden kaynadı ustunden 17 sene gecti ilac ise yarar mi

  • Merhabalar etki eder ama etki etmesi uzun sürer. Ayrıca bu kesiği tam geçiremeyebilir süreden dolayı ama azaltır kesik izini.

 20. Merhaba, 8 aylık bebeğime çay döküldü kollarında iz kalabileceği söylendi countubex ve scarex önerildi, siz ne önerirsiniz, teşekkürler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?