Siyah Saç Rengi ve Tüm Bilinmesi Gerekenler

Siyah Saç Rengi ve Tüm Bilinmesi Gerekenler

İçindekiler

Siyah saç bir klasik bir yaklaşım gibi olsa bazı kişilerde en iyi duran renktir. Ten rengi ile uyumlu olan kişilerde eşsiz bir gizemlilik sağlar ve müthiş durur. Siyah saç rengi birçok kişide uyumlu olmadığı için sarı ve diğer tonları denemek isterler. Aslında bu koyu renk yüzyıllardır süregelen eşsiz bir tondur.

Siyah saç boyası içinde birçok da ton mevcuttur. Yani bu tonlar içinde farklılıkları da rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu tonları aşağıda detaylı bir şekilde açıkladık oraya da bakıp öğrenebilirsiniz. Bu saç rengi hakkında tüm ayrıntıları bilmek istiyorsanız gelin yazımıza detaylı bir şekilde bakalım.

 

 

 

 

Bu Rengin Avantajları Nelerdir?

 

Kafanızda bu renkle ilgili tereddütler var ise aşağıdaki avantajlarından sonra biraz daha farklı düşünebilirsiniz. İşte o artı yönleri;

Daha havalı gösterir

Birçok bayanı normal yapısından çıkararak cool gösterir. Bazı renklerde bu özellik yoktur. Renk olarak kendini belli ettiği için saç uzunluğunuz nasıl olursa olsun farklılığı hemen belli eder. Cilt tonu ile beraber uyumu yakaladıktan sonra erkek-kadın bütün gözler sizin üzerinizde olacaktır. Saçlarınıza ilk defa bu rengi nakşedecekseniz de herhangi bir açma işlemi yapmadan kolayca uygulayabilirsiniz. Tabi ki mevcut renginiz koyu özellikli ise. Saçlarınız rüzgar da hafif dalgalanırken siz de mükemmel görünümün keyfini süreceksiniz.

 

5 yaş genç gösterir

Denenmiş test edilmiş bir sonuçtur. Ortalama bu renk 5-6 yaş kişileri genç gösteriyor. Yüz yapısına enerjik ve diri görünüm kazandırarak kişiyi olduğu yaşa göre daha küçük gösteriyor. Yaşınızın belli olmasını istemiyorsanız bu önemli bir avantajdır. Birçok bayan kendini genç göstermek için birçok estetik operasyon yaptırıyor. Basit bir şekilde para harcamadan ayna da daha enerjik göründüğünüzü fark edeceksiniz. Yalnız burada bir nokta var saçların iyi boyanması ve kişinin cilt tonuna uyum sağlaması sonucunda ortaya çıkacaktır.

 

Geniş bir saç modeli seçeneği sunar

Örgülü, düz, dalgalı modellerle uyumunun yüksek olması size geniş bir şekillendirme seçeneği sunar. Yani bazı renklerde saç modeli sınırlandırması olmaktadır. Açık bazı renklerde bazı saç modelleri yakışmamaktadır. Bu saç modelleri ile bu renk daha sağlıklı görünür. Renkle beraber saç stilleri de saçınızı dolgun ve gür gösterir.

 

Renkli gözlerde harika etki oluşturur

Renkli gözlü iseniz iki kere daha şanslısınız demektir. Renkli gözlülerde siyah renk bir başka etki oluşturur süper kombinasyon oluşturuyor. Güzel bir makyajla beraber ortaya çıkacak sonucun etkisini daha da artırabilirsiniz. Bütün bir görünüm her zaman daha güzel gösterir.

 

 

Siyah Saç Rengi Size Göre Mi?

 

Aklımıza koyu ton gelince hemen onu beyaz ten rengi ile eşleştiriyoruz. Bu durum doğru beyaz ten rengine uyum sağlar ancak bazı tonları da vardır ki buğday ve esmer tenlilere de uyum sağlar. Esmer tene sahipseniz illa da bu rengi deneyeceğim diyorsanız  önerimiz kadife siyah saç rengi tonu olacaktır. Diğer tonlar esmerlere uymaz ve yakışmaz. Bunun yanında buğday tenli iseniz de çok koyu kahve siyah tonunu tercih etmelisiniz. Sonuç olarak bu renk en çok  beyaz tenlilere yakışır. Diğer ten renkleri denemek isterseniz kullanacakları iki tonu belirttik bunları denemelidirler.

 

 

 

Siyah Saç Renginin Tonları

 

Siyah saç rengi tonları çeşitlidir bunların arasından seçim yapmak bazen zor olabilir. Bunun için tonların özelliğini bilmek çok önemlidir. İşte tonların özellikleri;

1-Kadife Siyah

 

Yumuşak tonlu siyah dedikleri bu ton. Çok hafif naif bir özelliği vardır sizi çok zarif gösterir. Naturel özellikli olduğu için göz alıcı bir etkisi vardır. Yukarıda da ifade ettik esmerler illa bu rengi deneyecekse bu tonu denemelidirler. Doğal özellikli bir koyu rengi arayışında iseniz tercih etmenizde yarar var.

 

2-Yoğun Siyah

 

Siyah etkisinin fazla ve belirgin olmasını isteyenler için üretilmiş bir tondur. Beyaz tenliler haricinde diğer tenlere yakışmaz. Yoğun tonlar için zengin ifadesi de kimi zaman kullanılır. Bu renkli saçla daha fazla dikkat çekeceğiniz kesin.

 

3-Küllü Siyah Ton

 

Birçok renkte küllü modası var. Küllü demek gri yansımalar ilave edilmiş bir ton oluyor. Tek klasik görünümlerden biraz sıyrılarak biraz daha farklılık arıyorsanız küllü tonları deneyebilirsiniz. Gerçekten bu gri yansımalar çok hoş duruyor.

 

4-Mavi Siyah Ton

 

 

Düz görünümler klasik bulunduğu için ufak eklemeler yapılması hoş stiller sağlıyor. Hafif mavi tonlarla zenginleştirilmiş bir siyah. Kesinlikle güneş altında hoş yansımalara sahip büyük bir etki oluşturuyor. Düz klasik renk denemek istemeyenler için iyi bir alternatif.

 

5-Kahvenin Son Tonu Siyah

 

Buğday tenliler için önerdiğimiz tek tondur. Kahve yansımaları mevcut olan bir siyahtır. Kahvenin siyah doğru olan şeklidir diyebiliriz. Garnier saç boyası 3.0 kahve son tonu siyah ile bu rengi elde edebilirsiniz. Çok daha parlak bir renktir özellikle solgun cilt tonu olan bayanları daha güzel gösterir.

 

6-Böğürtlen Siyahı

 

Böğürtlenin o siyahın tonunu almıştır. Doğadan ilham alınarak oluşturulduğu için daha doğal bir görünümü vardır. Hafif kızıl yansımaları da mevcuttur. Açık tenlilere çok ama çok yakışmaktadır. Bu tona bakmanızı ve düşünmenizi tavsiye ederiz.

 

7-Açık Siyah

 

Biraz daha açıklık isterseniz de bu seçimi yapabilirsiniz. Birazcık çayın demli ve açık olması gibi düşünebilirsiniz renkleri. Ten renginiz beyaz ama çok beyaz değilse daha ideal olacaktır. Çünkü beyaz tenlerinde beyazlık derecesi değişmektedir. Biraz koyuya yakın beyaz tenler için açık siyah tonu daha iyi uyum sağlayacaktır.

 

 

En İyi Siyah Saç Boya Markaları ve Numaraları

 

Bu rengi elde etmek için boyanın markasını ve numarasını bilmek çok önem taşımaktadır. Bunun için sizlere önerdiğimiz denenmiş markaları kullanmanızı tavsiye ederiz.

  • Loreal Excellence crem 2 siyah saç boyası (fiyatı: 19.07 TL)
  • Palette kalıcı renkler serisi 1.0 siyah saç boyası (fiyatı: 8.30 TL)
  • Syoss 1-1 siyah saç boyası (fiyatı: 16 TL)
  • Syoss Olea Intense 1-0 yoğun siyah saç boyası (fiyatı: 22.90 TL)
  • Sea Color 1/1 mavi siyah saç boyası (fiyatı: 5.09 TL)
  • Alix 1.0 siyah saç boyası (fiyatı: 7.55 TL)
  • Garnier Olia 1.0 yoğun siyah saç boyası (fiyatı: 23.49 TL)
  • Schwarzkopf ıgora 1.1 küllü siyah saç boyası (fiyatı: 27.90 TL)
  • Syoss amonyaksız 2.10 kahve siyah saç boyası (fiyatı:14.50 TL)
  • Neva color 1.0 siyah saç boyası (fiyatı: 4.95 TL)

 

 

 

 

Siyah Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Bu sorunun cevabını uzun uzun anlatmak yerine video ile açıklamak istedik. Anlatım yapınca tam anlaşılmayabiliyor bunun içinde size video sunarak anlatacağız. İşte siyah saç renginin elde edilmesi;

 

 

 

Bu Renkle Beraber Nasıl Makyaj Tercih Etmeli?

 

Makyaj bir detaydır ama olmazsa olmazdır. Saç rengi ile beraber makyajınızın uyumlu olması sizi kusursuz yapan önemli noktaların başında gelir. Gözleri çarpıcı kılan bir göz makyajı yapılmalıdır. Çünkü gözler bu saç renginde çok önem arz ediyor. Sivri görünümlü bir makyaj yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kaşlarınızı vurgulamanız güzel bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Kaşlarınızda boşluklar var ise kalem ile doldurmanızı tavsiye ederiz. Kırmızı tonları ya da dut tonları ruj öneriyoruz. Makyaj da biraz da doğallığı ön planda tutmalısınız. Göz çevresini aydınlatmak için toprak ya da bronz tonlar kullanmalı ve bu şekilde hoş bir uyum yakalamalısınız.

Diğer Saç Renkleri: Mavi Siyah Saç Rengi

Ombre Saç Modelleri

 

 

 

Siyah Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Saç rengine özel bakımlar yapmak saç rengini uzun sürede parlak kullanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca her daim sağlıklı bir görünüm verecektir. İşte bunun için yapmanız gerekenler;

-Saçınızı fırçalamayın taramayın: Siyah saçta fırçalamak ve taramak saç telini kırıyor ve bu da çok belli oluyor. Bunun için mümkün oldukça saçlarınızı taramak uzak durun.

-Özel şampuan seçin: Sıradan bir şampuan yerine boyalı saçlar için olanları tercih etmelisiniz. Hatta renge göre olanları da bazı yerlerde satılmaktadır bunları da tercih edebilirsiniz.

-Haftadan en fazla 3 kez saçlarınızı yıkayın: Saçları çok fazla yıkamak saç boyasına zarar veriyor. Bunun içinde en minimal şekilde saçlarınızı yıkayın. 1 haftada iki defa yıkamak yeterli olacaktı yetmiyorsa en fazla 3’ü geçmeyin.

-Saç kremi kullanın: Saç kremi saç tellerini mükemmel şekilde berraklaştırır. Saç kremi saç rengini korur ve bakım yapar bunun içinde düzenli olarak kullanmalısınız.

 

 

 

 

Siyah Saç Rengine Uygun Saç Modelleri

 

Rengi hallettiniz sırada uygun bir saç modeli var. Bunun için önerilerimizden yararlanmanızı tavsiye ederiz çünkü denedik ve gördük en uygun modeller aşağıda sıraladıklarımız. Bunun için önerdiğimiz modeller ise şöyle;

-Örgülü at kuyruğu

-Doğal dalgalı saç stilleri

-Bukleli saç modelleri

-Düz saç modelleri

-Islak görünümlü saç modelleri

-Yarım topuz saç

-Kahküllü küt kesim

-Düz uzun bob

-Düz kısa saç stilleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?