Soluk Ciltler İçin En İyi Saç Renkleri

Soluk Ciltler İçin En İyi Saç Renkleri

İçindekiler

Soluk cilde sahip olmak güzel olabilir ancak her zamanda olmadığını söylemem lazım. Soluk cilt tonuna sahipseniz cildinizi sürekli olarak güneşten korumalı ve de cildiniz için doğru renkleri tonları bulmalısınız. Soluk ciltler için en iyi saç renkleri hangisi diye sorarsanız bunu belirlemenin birkaç faktörü vardır bunları dikkate almalısınız. Aşağıda size sunacağımız saç renklerinden ilham alabilirsiniz.

 

soluk ciltlilere yakışan sarı saçlar
soluk cilt özellikli bayanlara yakışan saç renkleri

 

Cilt Renginizin Alt Tonlarını Bulun!

 

Soluk cilt için en iyi saç rengi hangisi diye soruyorsanız ilk adımınız kendi cilt tonunuzun ne olduğu belirlemeniz olacaktır. Göz renginiz de saç renginize uyum için etki eden faktörlerden bir tanesidir sonuç olarak renk etkisi önemli miktarda var. Aşağıda sizler için hangi cilt tonuna hangi saç rengine uyum gösterdiğini ayrıntılı bir şekilde açıkladık. İşte o detaylar.

2021-2022 İçin En İyi Sarı Saç Renkleri

 

Soluk Cilt İçin En Uygun Saç Renkleri

 

 # 1: Platin Sarı

Küllü, beyaz, gümüş veya platin sarı saçlar, kırmızı tonlar içeren soluk ciltlerin mükemmel tamamlayıcısıdır. Renkler söz konusun olduğunda, karşıtlıkların dikkat çektiğini unutmayın. Açık serin saç rengi soluk ciltleri nötralize eder, ayrıca mavi gözler içinde ideal bir tondur. Gwen Stefani gibi soluk cilt rengi sahip ünlüler platin sarı saç rengini kullanıyor.

 

soluk tene yakışan saç renkleri
soluk cilt için saç rengi önerisi

 

# 2: Espresso Saç Rengi

Sarışın bir cilt özelliğiniz olmadan açık renkli iseniz doğal siyah ya da espresso tonuyla soluk cildinizi tamamlayabilirsiniz. Serin tonlu ciltler için espresso saç rengi yoğun bir görünüm olabilir. Sıcak veya zeytin tonlu ciltler için idealdir. Zıtlık cildi porselen gibi gösterir ve de yeşil gözlere güzel bir şekilde uyum sağlar.

 

soluk tene uygun saç rengi
soluk ciltlere uyum sağlayan saç renkleri

 

# 3: Soğuk Kahverengi Saç Rengi

Çikolata kahve ve mocha soğuk kahverengi renklerdir. Bu iki renk kremsi ve yoğun bir görünüm verir bu da enerjisiz yüzler için çok çarpıcı olacaktır.

 

soluk cilde saç rengi
soluk ciltli bayanlar için saç rengi

 

# 4: Sıcak Kızıl

Soluk ciltler için çilek sarısı saç rengi, kehribar saç rengi en iyi saç renklerinden bazısı olduğunu biliyoruz. Jessica Chastain ve Emma Stone gibi yıldızlar, sıcak kızıl bakır tonları ile görünümlerini mükemmel şekilde tamamlıyorlar. Gül altın saç rengi pembe yanakları çarpıcı ve etkileyici görünüme kavuşturur.

 

soluk tenli kadına uygun saç rengi
soluk tenli kadınlar için saç rengi önerileri

 

# 5: Rose Gold (Gül Altın) Saç Rengi

Bu renk kızıl ailesinin bir türevidir. Cilt tonları üzerinde esnekliği ile benzersizdir. Kendi içinde birçok tonu da mevcuttur.

 

soluk tenlilere ideal saç renkleri
soluk tenli bayanlar için ideal saç rengi

 

# 6: Sıcak Sarı Saç Renkleri

Açık tenli kadınlar saç rengi söz konusu olduğunda çoğu kez sarı saç tonlarını seçerler. Sarı ya da esmer cilt rengine sahip ve soluk tenli iseniz karamel, açık karamel, altın kahve gibi renkleri kullanabilirsiniz.

 

soluk ciltlilere yakışan sarı saçlar
soluk cilt özellikli bayanlara yakışan saç renkleri

 

# 7: Küllü Kahve

Soluk cildiniz ve mavi göz renginiz var ise orta kahverengi saç renklerini deneyin. Küllü kahve platin ve küllü sarı saç rengi ile aynı özellikler taşır  ve pembe ve kırmızı tonlarda serin cilt tonları için mükemmel bir tamamlayıcısıdır. Küllü kahve elde etmenin  bir yolunu arıyorsanız, sizin veya stilistinizin kahverenginin zengin tonlarını hafifletmek toner kullanabilirsiniz. Küllü kahve çok popüler aynı zamanda da soluk ciltlerde çok iyi görünüyor.

 

solgun ciltlere yakışan saç renkleri
soluk cildim için yakışan renkleri hangisi?

 

# 8:Pastel Saç Rengi

Herkes saçlarını doğal tonlarda tutmaz istemez. Eğlenceli bir renk arıyorsanız  ancak soluk cilde sahipseniz, soluk cilde karşı aşırı sert görünecek derin mücevher tonlarından kaçının. Lavanta tonları ılık cilt tonları için, hafif gül saç rengi ise serin cilt tonları için idealdir.

 

soluk cilt için saç renkleri
soluk cilde yakışan pastel saç rengi

 

# 9:Bordo Saç Rengi

Zengin bir espresso soluk ten ile güzel bir konstrat oluşturabildiği gibi  derin bordo saç rengi de olabilir. Cildiniz zeytin ve göz renginiz yeşil ise, bordo erik saç rengi soluk cilt için mükemmel olacaktır. Bordo saç rengi solmaya meyilli bir tondur bunun için renk bakımının iyi yapılması şarttır.

İlginizi Çekebilir : Sarı Saç Rengini Siyaha Nasıl Dönüştürürüm?

 

soluk cilt için saç renkleri
soluk tene yakışan saç rengi önerisi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?