Açık Kahve Saç Rengi, Saç Boyaları!

Açık Kahve Saç Rengi, Saç Boyaları!

Merhabalar bugün saç renkleri hakkında konuşacağız. Bugün sizlere güzel bir öneri sunarak bir öneride bulanacağız. Bu önerimiz size uyuyorsa bunu denemekten keyif alacaksınız. Açık kahve saç rengi özellikle koyu tonların biraz daha hafif olanını kullanmak isteyenler için çok ideal bir tondur.

Son dönemde açık kahve yansımasının çok fazla tercih edilmeye başlandığına şahit oluyoruz. Sizler koyu tonları kullanmayı sevmiyorsanız bu şekilde ara formlarla durumu kendi lehinize çevirebilirsiniz. Bu konu hakkında tüm detayları ayrıntılı bir şekilde yazımızda paylaştık, gelin şimdi yazının detaylarına bakalım.

 

 

Açık Kahve Saç Rengi Hangi Tenlere Uyum Sağlar?

 

Doğal görünümlü bir tondur, yapay özellik taşımaz. Peki açık kahve saç rengi kimlere yakışır?  diye soruyorsanız en doğru bilgileri verelim. Bütün cilt tonları bu rengi deneyebilir ama kendi içerisindeki uygun tonları denemelidir. Beyaz tenli bayanlar altın açık kahve ve buzlu açık kahve tonları denemelidir.

Buğday tenli bayanlar ise küllü açık kahve tonları denemelidir, diğer renkler bu tene yakışmaz. Esmer tenliler ise tam açık kahve tonunu demelidir. Bu şekilde kendinize uygun tonları deneyerek uyumlu bir görünüm oluşturabilirsiniz.

 

 

Tonları Nelerdir?

 

Kendi içerisinde de birkaç tane tona sahip bunların özelliklerine kısaca değinelim. Bu tonları ten rengine göre kullanmanızda fayda var.

Küllü açık kahve:

Son dönemde gri yansımalar saçlarda çok favori. Hemen hemen çoğu rengin küllü görünümleri var, bunlardan biri de bu renktir. Biraz daha güzel bir etki isteyenler kullanabilir.

Altın açık kahve: 

Bu tonda altın yansımalar mevcut. Klasik görünümün aksine biraz daha parlak ve ışıltı havası var. Son derece enerjik ve genç bir görünüm katıyor. Tüm mevsimlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Çikolata tonlu açık kahve: 

Bu tonda da içerisinde çikolata etkisi vardır. Çikolata rengi etkisi ile çeşitlendirilmiştir. Bu şekilde daha göz kamaştırıcı hale getirilen bir renktir.

 

 

Açık Kahve Saç Boyaları ve Numaraları

 

Boya markaları ve numaraları ile beraber bu tonu elde etmeniz çok daha kolay olacaktır. Markalara göre boyalar, numaraları ve fiyatları aşağıda ifade ettik.

  • Garnier doğal renkler serisi 5 açık kahve saç boyası (fiyatı: 12.88 TL)
  • Loreal Excellence 6.32 altın açık kahve krem saç boyası (fiyatı: 19.82 TL)
  • Koleston 5.37 açık kahve saç boyası (fiyatı: 21.90 TL)
  • Palette 5-0 kalıcı açık kahve saç boyası (fiyatı: 10.99 TL)
  • Koleston 5/3 açık altın kahve set saç boyası (fiyatı: 12.52 TL)
  • Sea Color 5/0 açık kahve saç boyası (fiyatı: 10.72 TL)

 

Bu Renge Nasıl Ulaşırım?

 

Açık kahve saç rengi nasıl elde edilir diyorsanız önerilerimizi dikkate alın. Bu rengi elde etme durumunu mevcut saç rengine göre anlattık. Saçınız şuanda kumral ya da sarının herhangi bir tonu ise açma işlemi yapmadan birkaç boyamadan sonra bu renge gelecektir. Sadece yukarıdaki boyaları alıp boyama kurallarına riayet etmeniz yeterli olacaktır.

İlk boyadığınız da renk oturmayabilir ama ikinci, üçüncü de renk tam olarak oturacaktır. Açık renklerde bu rengi elde etmek için ise açıcı uygulayarak daha sonra bu tonu elde edebilirsiniz.

 

 

Açık Kahve Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 

Koyu özellikli olduğu için açık renklere göre bakımı biraz daha kolaydır. Bundan dolayı da daha rahat kullanabileceksiniz. Akma durumu çok fazla olmaz, rutin bakımları yaparsanız çok uzun süre ilk gün ki boyattığınız renkte kalacaktır.

Çok fazla sıcak su kullanmayın: Bu belki de klasik oldu ama sürekli söylüyoruz. Sıcak sudan uzak durun mümkün olduğu kadar ılık su kullanın, faydası göreceksiniz. Bu koruyucu önemle kullanım süresini uzatmış olacaksınız.

Kaliteli şampuan kullanın: Boyalı saçlara uygun olan kaliteli ve faydası kanıtlanmış olanları kullanın. Bu basit tercihleri her açıdan size inanılmaz katkılar sağlayacaktır.

Çok uzun süre sıkı saç modelleri kullanmayın: Bu şekilde kullanımlar saça veriyor. Çok uzun süre saçları sıkı bir şekilde kullandığınızda hem saç telleri hemde boya zarar görüyor. Bu şekilden kullanımları sık yapmayın.

Dengeli ve düzenli beslenmeye önem verin: Karbonhidrat ağırlıklı değil,protein ağırlıklı beslenin. Çünkü saçlar için gerekli olan proteindir. Bu şekilde doğru beslendiğinizde çok faydasını göreceksiniz.

 

 

Bu Rengi Kullananlar Ne Diyor?

 

Açık kahve saç rengi kullananlar düşüncelerini paylaştı. Bu düşüncelerden sonra yaptırıp yaptırmayacağınıza daha net karar vereceksiniz.

Aslı A. anlatıyor: Bu renk çok hoşuma gitti, denemeye karar verdim gerçekten çok hoş ve de bir çok avantajı var. Çok kalıcı öncelikle ve de güzel yansıma oluşturuyor. Tabiki renk konusundaki düşünceler biraz kişiden kişiye değişir, bundan dolayı da benim düşüncelerim bağlayıcı değil ben hissettiklerimi söyledim.

Feyza T. anlatıyor: Ben çok uzun süre kullanamadım, çok klasik gibi geldi bana. Belki de benim yüz hatlarıma oturmadı, iyice araştırarak ona göre boyayın derim.

Meral İ. anlatıyor: Ben altın tonlu olanını kullanıyorum, şiddetle tavsiye ederim. Özellikle altı tonlu olanını diyorum ama çünkü gerçekten çok farklı duruyor.

Elif O. anlatıyor: Tatlı bir renk, saçlarda bambaşka duruyor. Özellikle açık renk istemeyenlere tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir: Küllü Kahve Saç Rengi ve Ayrıntıları

 

 

Bu Renge Yakışan Saç Modelleri Hangileridir?

 

Bu renkle beraber kullanacağınız saç stilinin de önemi büyüktür. Saç stilinizi de doğru seçerek çok daha etkili bir görünüm yakalayabilirsiniz. İşte kullanmanız gereken saç modelleri;

-Doğal saç modelleri

-Yoğun dalgalı saç modelleri

-Lob kesim saç modeli

-Ortadan ayrık orta boy saç modeli

-Yarım topuz saç modeli

-Düz saç modelleri

-Dalgalı dağınık saç stilleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?