Açık Karamel Saç Rengi Hakkında Detaylar!

Açık Karamel Saç Rengi Hakkında Detaylar!

İçindekiler

Saç rengine önem verenler için bu gün güzel bir renk hakkında konuşacağız. Bir çok ünlü yıldızından sahip olduğu açık karamel son dönemde çok moda. Bayanların öz güvenini sağlayan ve gerçekten tüm gözleri kendisine çevirmesini sağlayan bir renktir. Açık karamel saç rengi biraz kışkırtıcı, biraz çekici ve biraz da etkileyici bir yansımadır.

Sönük renklerden sıkıldıysanız ve de daha canlı bir ton arıyorsanız tam size göre diyebileceğimiz bir tondur. Son dönemde karamel tonlarının da ne kadar popüler olduğunu bilmeyen yoktur, bu açıdan da bakıldığında ne kadar çok tercih etme sebebinizin olduğunu görebiliyorsunuzdur. Bu güzel renginin özelliklerine alt başlıklar halinde bakalım.

 

 

Açık Karamel Hangi Ten Rengine Sahip Bayanlara Yakışır?

 

Açık karamel saç rengi kimlere yakışır dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen en doğru bir şekilde bu sorunun cevabını verelim. Bu ton buğday ve hafif esmer tenlilere uyum sağlamaktadır. Diğer ten rengine sahip bayanlar illa deneyeceğim diyorsa açık ten rengine sahip olanlar kızıl karamel tonunu, tam esmer tenli bayanlar ise karamel kahve rengini kullanmalıdır. Saç renk uzmanı olarak birçok denememizden bu sonucu çıkardık ve bu şekilde birçok müşterimize öneriler sunuyoruz.

 

 

Saç Boya Markaları, Numaraları ve Fiyatları

 

Açık karamel saç boyaları ve numaraları hakkında sizleri bilgilendirerek daha kolay ve doğru seçimler yapmanızı istiyoruz. Aşağıdaki numaralar ve markaları kullanıp bu renge kolayca ulaşabilirsiniz. İşte o markalar ve boya numaraları;

  • Neva color 8.7 açık karamel set saç boyası (fiyatı: 9.32 TL)
  • Palette 7.5 açık karamel organik saç boyası (fiyatı: 9.57 TL)
  • Akos 7.55 açık karamel saç boyası (fiyatı: 14.99 TL)
  • Sea color 8.0 açık karamel set saç boyası (fiyatı: 21.56 TL)
  • Alix 8.8 8.8 açık karamel saç boyası (fiyatı: 7.77 TL)

 

Kuaföre Uğramadan Bu Tonu Nasıl Elde Edebilirim?

 

Açık karamel saç rengi nasıl elde edilir işte bunun için ufak ufak net bilgiler vererek sizi bu tona ulaştıracağız.

-Mevcut saç rengini kumral ve tonlarında ise bu renge dönüştürmek çok rahat olacaktır. Bir uygulama ile kolayca bu renge ulaşabilirsiniz. Yani kumral tonunda saçları onlar çok şanslı diyebiliriz.

-Koyu renkli bir saç rengine sahipseniz de bu renge direk geçiş yapamazsınız. Bunun için yapmanız gereken ilk önce açıcı kullanmaktır. Açma işleminden sonra ise ilk boyamada tam rengi elde edemezseniz endişelenmeyin. Çünkü ilk uygulama da tam ton oturmayabiliyor. İkinci boyamada ise renge tam olarak ulaşacaksınız.

 

Bu Saç Rengine Hangi Göz Renkleri Uyum Sağlar?

 

Gözleriniz renkli şanslısınız, çünkü bu rengin güzel görünmesine katkı sağlıyor. Özellikle buğday tenli bayanların renkli gözleri var ise gerçekten göz kamaştırıcı bir görünüm elde ediliyor. Ela ve tonları, yeşil ve tonları, açık mavi göz renkleri bu renge çok iyi uyum sağlamaktadır. Sizin de göz renginiz bunlardan biri ise kesinlikle bu tonu düşünün deriz. Kusursuz görünüm için her zaman bütünlüğün önemli olduğunu unutmayın.

 

 

Bu Saç Rengine Nasıl Bir Makyaj Yapmalı?

 

Saç ile ilgili detayları bitirdikten sonra sıra doğru bir makyaj yapmada diyebiliriz. Açık bir saç tonu olduğu için dudaklar ve yanaklar ön plana çıkarılmalıdır. Bunun yanında bakışlarınızda etkileyici olmalı ve kirpikler hacimli görünmelidir. Şeftali tonlarında ruj rengi, diğer makyaj ürünlerini kahve tonlarında seçmelisiniz.

Göz makyajınızda kusursuz olmalı, özellikle eyeliner seçimi önem arz etmektedir. Doğru makyajla bu tonu kullandığınızda herkes size aşık olabilir dikkat edin. Makyajsız ya da sönük bir makyajla bu görünüm sönük kalabilir.

İlginizi Çekebilir: Karamel Saç Rengi ve Tüm Tonları

 

 

Bu Rengin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Açık karamel saç rengi bakımı hakkında da sizlere ufak tüyolar vererek bu rengi çok uzun süre kullanın. Peki bu rengin parlaklılığı gitmeden uzun süre kullanmak için neler yapmalısınız. İşte yapılacaklar;

  • Mümkün olduğu kadar saçlarınızı güneş koruyun: Günümüzde artık güneş zararlı etkisi daha fazla, çünkü atmosfer tabakasındaki delikler her geçen gün daha da artıyor. Bundan dolayı da çok fazla güneş ışığına maruz kalan saç telleri solacak ve bu da sizin renginizin kötü görünmesine sebep olacaktır. Mümkün olduğu kadar saçlarınızı güneşten koruyun.
  • Boyaya uygun şampuan ve saç kremi kullanın: Normal saçlar için kullanılan bir şampuan renkli saçlarda kullanılmamalıdır. Şampuanlar renk pigmentlerine zarar vermektedir, bunun içinde renk pigmentlerine zarar vermeyen şampuanlar tercih edilmelidir. Ayrıca saç kremi de kullanılarak saçların uzun süre canlı kalması sağlanmalıdır.
  • Soğuk su kullanımını arttırın: Renginizin ilk günü halinde kalmasını istiyorsanız mümkün olduğu adar soğuk su kullanın. Özellikle de yaz aylarında soğuk su kullanmaya özen gösterin.
  • Saç bakım yağları kullanın: Bakımda yağların önemi çok büyüktür. Özellikle de son yıllarda bu daha fazla anlaşılmaya başlandı. Argan yağı hem bakım yapıyor hem de birçok saç sorunlarından sizleri kurtarıyor. Bakım yağlarını ihmal etmeden ayda birkaç kere kullanın.

 

 

 

Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

 

Açık karamel saç rengi kullananlar düşüncelerini aşağıdaki şekilde paylaştı. Bu düşünceler gerçek kişilerin deneyimleridir. Bu düşünceler sizinde bu renkle ile ilgili karar vermenize yardımcı olacaktır.

 

Feride S. anlatıyor: Birçok saç rengini denedim ama bende bu kadar güzel duranını görmedim, artık bağımlısı oldum bu rengin. Benimle özdeşleşti diyebilirim, Kesinlikle bu tonu deneyin bakın en azından. Yakışma ihtimali gerçekten çok ama çok yüksek.

Kübra Ö. anlatıyor: Ben tavsiye etmiyorum, oluşturulması zor bir renk, beni çok zorladı. Artık karar sizin.

Ayşe İ. anlatıyor: Koyu olanını denedim çok hoşuma gitmedi ama açık olanı gerçekten çok güzel bir etki oluşturuyor. Artık sürekli saçlarımı karamel yaptırıyorum. Gerçekten en iyi renklerden diyebilirim, denemediyseniz yanlış yapıyorsunuz demektir.

Esra anlatıyor: Normal karameli ya da açık olan daha kendini belli ediyor. Bu tonu denemeyenlere bende öneririm gerçekten erkeklerin bile fazlasıyla ilgisini çekiyor.

Gamze anlatıyor: Kullanımına dikkat etmelisiniz, güzel bir renk ama kullanım konusunda sıkıntılar olabiliyor. Ayrıca tonunu da yakalamak biraz zor oluyor. İstediğimi elde edene kadar çok zaman harcadım.

 

 

Bu Renkle Beraber Kullanılması Gereken Saç Modelleri

 

Açık karamel saç modelleri için öneriler sunalım. Renge ulaştıktan sonra doğru bir saç modeli tercihi yapmak olacaktır. Kararsızlık yaşıyorsanız hangi saç stilini kullanayım diyorsanız bu konuda size bilgi verelim. Birçok gözlememiz sonucunda aşağıdaki saç stillerinin en iyi yakıştığını söyleyebiliriz.

-Uzun saç stilleri

-Uzun dalgalı saç modelleri

-Dağınık uzun saç stilleri

-Doğal saç stilleri

-Kahküllü  saç modelleri

-Fönlü saç modelleri

-Maşalı saç modeller

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?