Aknilox Jel Neye Yarar, Muadili Nedir?

Aknilox Jel Neye Yarar, Muadili Nedir?

İçindekiler

Sivilce sorunu genelde ergenlik döneminden itibaren kadın ya da erkek hemen herkes için bir sorun halindedir. Yaşanılan bu cilt problemi  dış görünüş açısından da sorun yarattığından var olan izler sebebi ile bireyde psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Sivilcelerden kurtulmak için çeşitli yollar olmakla beraber alınacak sonuçlar bazen kısa süreli bazen de uzun süreli olabilmektedir.

Sivilce tedavisi denildiğinde genelde doğal ve bitkisel yolla çözümler bulmak elbette ki en olması gereken yollardan biridir. Bu aşamada ilaç sanayisi de bu konularda yardımcıdır. Devreye giren sivilce kremleridir. İşte bugün bu kapsamda aknilox hakkında bilgi vereceğiz. Aknilox jel kısa sürede sivilce sorunları ortadan kaldırmakta ve cildi düzgünleştirmektedir. Özellikle ergenlik çağında olanların kullandığı başlıca jellerin başında gelmektedir. Bu cilt ürünü hakkında detaylara bakalım.

 

 

 

Aknilox Jel Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Aknilox Jel, sivilce tedavisi için tercihte birinci sıralarda olan en etkili sivilce kremlerindendir. Antibiyotik içeren bir ilaç olduğundan çok çabuk etki gösterir ve sivilceleri yok etmede kullanılır. Cilt üzerinde uygulanan bölgelerde bakterinin üremesi ve yayılması durdurulur. Özellikle ergenlik dönemi sıkıntısı olan sivilce problemlerinde kullanılan en etkili merhemdir. 2 türü vardır. %2 jel ve %4 jel şeklindedir. %4 jel sivilcelerin çok fazla yayılmış durumlarında kullanılır.

 

 

 

Aknilox Jel Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Aknilox jel sayesinde sivilce tedavisi yapılır. Tedavi gerek başlangıç gerek ileri seviyeler açısından %2 lik ya da %4 lük ilaç tipleriyle olur. İyileşme sağlandıkça %2 lik seviyeye düşürülerek tedaviye devam edilir. Ciddi sorun yaratan sivilceler de dahi etkili bir merhemdir.

Etken ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

Merhem içeriği antibiyotiktir. Etkin maddesi 1 gramında 40 mg kadar eritromisin bulunmasıdır. Eritromisin bir antibiyotik türüdür. Bakterilere karşı etkisi yüksektir. Vücuda alındığında karaciğer tarafından metabolize edilir.

İlginizi Çekebilir:  Munderm Jel Nedir,Ne İşe Yarar,Kullanıcı Yorumları

 

 

Aknilox Jel’in Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Bu cilt ürünü her şeyden önce doktor kontrolünde kullanılması gereken bir kremdir. Nasıl reçete edildiyse o şekilde kullanılmalıdır. Çünkü krem antibiyotik bir krem olduğundan doktor talimatı dışında kullanılmamalıdır. Verilen dozun dışına asla çıkılmamalıdır.

Kullanımı sırasında ciltteki sorunlu bölgenin temiz ve kuru olması önemlidir. Daha sonra merhem çok bastırılmadan sürülerek cildin emmesi sağlanır. Kremin göze, burna, ağza, dudaklara temas etmemesi önemli bir husustur. Aşırı sivilceli bir cilt söz konusu ise sabah ve akşam 2 kez kullanım genelde önerilendir. Gebelik, emzirme, gebe olma ihtimalleri kesinlikle doktor bilgisi altında kullanılmalıdır.

Aknilox krem hamileliğin ilk 3 ayında kullanımı önerilmez. Sonrası durumlarda doktor kontrolünde kullanım olabilir. Aynı şekilde emzirme döneminde de kullanım önerilmez. İlacın etken maddesi anne sütüne geçtiği için kullanım uygun değildir. Merhemi kullananlarda araç kullanmada sorun yaratmaz.

Yaşlılar ve çocuklar için kullanımları hakkında olumsuz bir veri olmamakla beraber hekim kontrolünde olması gerekir. Böbrek ve karaciğer yetmezliği rahatsızlığı olanlarda ise kullanım son derece dikkatli olmalıdır.

Aknilox jel %4 Kullanma Prospektüsü

Alkolle veya herhangi bir ilaçla birlikte kullanılmaz. Peeling kullanılıyorsa, ağızdan ya da damardan başka bir antibiyotik alma durumu varsa, karaciğer hastalığı varsa kullanımda dikkatli olunmalıdır. Aknilox kullanımında en az 2 aylık bir tedavi sürecinden sonra cevap alınabilir. Kızarıklık, kepeklenme, kaşıntı gibi yan etkiler söz konusu olabilir. Ambalajında ve çocukların görmeyeceği yerde saklanmalıdır.

Aknilox jel % 2 Jel Kullanma Prospektüsü

Etkin maddesi eritromisin’dir. Alerjik durumların kesinlikle saptanması gereklidir. Kullanma talimatı dikkatlice okunup aynı şekilde tatbik edilmelidir. Nasıl reçete edildiyse aynı şekilde kullanım yapılmalıdır. Alkol kullanımı, ekstra antibiyotik kullanımı varsa doktor kontrolünde olunmalıdır. Hamilelerde kullanım özellikle ilk 3 ayda önerilmez. İçeriğindeki eritromisin doğrudan embriyoya geçebilir. Yan etkileri kızarıklık, tahriş, kepeklenme olabilir. Çocukların erişemeyeceği yerde saklanmalıdır.

Sivilce oluşumu özellikle yüz, boyun, göğüs ve sırtta meydana gelir. Yağ bezlerinin tıkanması sonucu ortaya çıkar. En çok ergenlik çağında sık sık yaşanır. Bu tür sivilce sorunları mutlaka hekim kontrolünde tedavi edilmelidir. Sivilce oluşumu olmaması için cilt temizliği önemli bir unsurdur. Dermatolog kontrolü sonrasında sivilce tedavisine başlanabilir. Sivilceler hafif ya da şiddetli türde olabildiklerinden buna nazaran tedavi sürecine geçilir.

Unutulmaması gerekir ki sivilce bir cilt hastalığıdır. Bu sebeple de bir dermatolog tarafından var olan sorun kesinlikle incelenmeli, uzman hekimlerin sözlerinden çıkılmamalıdır. Sivilce tedavisinde sivilce kremleri hafif, orta ve ağır seviyede olması halinde tedavisine geçilir. Sivilce rahatsızlığı çeşitli sebeplerle var olan ve süregelen bir rahatsızlık olduğuna göre yapılması gereken ilgili sorunun bulunması, tedavi sürecine geçilmesi ve sonuç alınmasıdır.

 

 

 

İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Bu krem sivilce(akne) tedavisinde kullanılan bir merhem türüdür. İlacın içeriğinde bulunan maddelere karşı alerjik bir durum olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Sivilce durumu orta ya da ileri seviyelerde ise zaten doktor kontrolünde olunduğu için tedavide doz belirlenmesi yapılır. Rüzgar ve güneş gibi nedenlerle ciltte tahriş olma durumu varsa kullanım önerilmez. İlacın etkisi 6 haftalık bir kullanım sonrasında başlayabilir. Tedavi esnasında kozmetik ürünlerin kullanımı önerilmez. Ağız, göz ve açık yaralarla teması kesinlikle olmamalıdır. Peeling yaptıranlar için uygun değildir.

 

 

 

Aknilox Jel ’in Yan Etkileri Nelerdir?

 

İlaç kullanımı esnasında her ilaçta olduğu gibi yan etkilerin oluşumu olası durumlardandır. Bunların başında karın ağrısı, nefes almada güçlük, yüzde, boğazda şişlik durumları, ciltte kızarıklık ve kaşıntı gibi durumların yaşanması söz konusu olabilir. Her şekilde doktor bilgilendirmesi yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Evigen Ampul Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz

 

 

Aknilox Jel Fiyat 2023

 

Aknilox jel 2 çeşittir. Her iki üründe tüp içerisinde 30 gr olarak satılmaktadır. %4 aknilox jel 50.92 TL ; %2 aknilox jel ise 45.77 TL dir.

Aknilox jel kullanımına %4 jel ile başlanır. 6 ila 8 hafta boyunca kullanım sonrasında gözle görülür değişiklikler tespit edilmesi ile birlikte %2 lik jele döndürülür. Bu süre zarfında kullanım süresi ve dozu son derece önem taşıyan bir detaydır. Krem içerisindeki herhangi bir maddeye alerji durumu varsa kesinlikle kullanılmamalıdır. Diğer taraftan yapılan araştırmalarda jelin sivilce sorununa işe yaradığı da kanıtlanmış bir durumdur.

 

 

 

Aknilox Jel’in Muadilleri (Eş değerleri) Nelerdir?

 

Akela, Akela Fort, Erıtretin, Eritsa, Eryacne sayılabilir. Bu saydığımız ilaçlarda bu jelle aynı özelliğe sahiptir. Bunları da kullandığınızda ortalama aynı faydaları görürsünüz.

 

Aknilox Jel Saklama Koşulları

 

İlaç kesinlikle çocuklardan uzak tutulmalıdır. 25 derecenin altında oda sıcaklığında muhafaza edilebilir. Son kullanma tarihi geçmişse mutlaka kullanımdan kaldırılması gerekir. Kendi ambalajında kalmalıdır.

 

 

 

Merak Edilenler ve Cevapları

 

Soru 1: Hamile ve emziren bayanlar kullanabilir mi?

Cevap 1: Gebeliğin ilk üç ayında kesinlikle kullanılmamalıdır. Diğer aylarda ise doktor kontrolüne göre kullanılmalıdır. Emziren bayanlar içinde hekim onayı şarttır.

Soru 2: Reçetesi alınabilir mi?

Cevap 2: Reçetesiz de alabilirsiniz, yalnız reçete ile aldığınız da sigortanız büyük kısmını ödemektedir.

Soru 3 : Cildimde sivilce lekeleri var, buna faydası olur mu?

Cevap 3: Direk leke kremi değildir ama bir miktar etkisi olur lekeler üzerine.

Soru 4: Sürdükten sonra ne kadar süre yüzde kalmalıdır?

Cevap 4: Ortalama olarak  2 saat kalması yeterli olacaktır.

Soru 5: Ne kadar sürede etki gösterir?

Cevap 5: İlk sonuçlar 3 hafta sonra ortaya çıkar. Sonuç almak içinde düzenli olarak 2 ay kullanılmalıdır.

 

 

 

Aknilox Jel Kullananların Yorumları Nelerdir?

 

Aknilox jel kullananlar şu şekilde yorumlar yaptılar.

1) Ciltte aşırı kuruma ve tahriş hissi yaratır.

2) İlaç güneşe çıkmadan önce sürülmelidir, yanma hissi yaratır.

3) İlaç kullanımına ilk başlandığında yüzde farklı bir his yaratabilir ancak bu zamanla geçen bir durumdur.

4) Hiç geçmeyecek sanılan iltihaplı sivilceler de azalmalar söz konusudur.

5) Sırtta var olan sivilcelere de son derece etkilidir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?