Magnis Krem Nedir,Faydaları Nelerdir?

Magnis Krem Nedir,Faydaları Nelerdir?

Magnis krem ilacının etkin maddesi Nadifloxacin’ dir. Kategorisi akne ilaçları antienfektifler olarak geçer. Cilt enfeksiyonlarını geçirmek için kullanılır. İçleri dolu iltihaplı sivilceler ve akne tedavisi, ergenlik sivilceleri  için doktor kontrolünde kullanılması gerekli bir ilaçtır. Bakteri kökenli enfeksiyonları geçirmek için kullanılan tropikal olarak vücut yüzeyine sürülen antibiyotik bir kremdir. Şimdi magnis nasıl bir ilaçmış bunu detaylı inceleyelim.

 

 

 

 Magnis Kremin Faydaları Nelerdir?

 

 • Ciltteki bakterileri öldürme özelliğine sahiptir.
 • Kıl kökü iltihabına sebep olan bu bölgede yaşayan bakterileri yok ederek içi dolu sivilceleri yok eder.
 • Cilt yüzeyindeki enfeksiyonları giderir.
 • İltihapları yok ederek hastanın pürüzsüz bir cilde kavuşmasına imkan sağlar.

 

 

Magnis Krem İnatçı Sivilceleri Yok Edip Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşmanızı Sağlayabilir Mi?

 

Öncelikle magnis kremi kullanabilmeniz için cildinizde sivilce oluşumuna neden olan unsurlar bakteri kökenli olmalıdır. Doktor muayenesi sonucunda bu kremi kullanmanız salık verilmişse sabırlı bir tedavi sürecini göze almanız gerekmektedir. Tedavi bitiminde hasta görüşleri genelde olumlu yöndedir. Bu ilacı kullanan hasta yorumlarından bunu gözlemlemekteyiz. Tabii ki hastanın bünyesine bağlı olarak kimi hastalar çok kısa bir süre zarfında tedaviye cevap verirken; kimi hastalar da tedavi sürecinin ortalarına doğru iyileşmeler başlamaktadır. Hastaya düşen doktorunun talimatları doğrultusunda sabırla tedavi sürecini tamamlamak olmalıdır.

 

 

 

Magnis Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Bu kremin kullanımı hakkında bazı önemli hususların altını çizmekte yarar var:

1-On dört yaşından küçük çocukların kullanımı sakıncalıdır.

2-Bakterilerin sebep olduğu iltihaplar, kıl kökü iltihapları vs. gidermek için harici olarak sürülürler.

3-Dudak, ağız, burun ve göze temas ettirilmez. Böyle bir durum gerçekleştiğinde bol su ile yıkanır.

4-İlaç sürüldükten sonra güneş  ve solaryumdan kaçınılmalıdır.

5-Tedavi sırasında ilaç sürüldüğünde makyaj yapılmaz

6-Cilt temizliği alkol içermeyen temizleyiciler ile yapılmalıdır.

7-Saç boyası kullanılmaz. Şampuan kullanırken doktorunuza danışmanız önerilir.

8-Çok ihtiyaç duyulmadıkça gebelik ve emzirme döneminde kullanılmaz. Kullanımı doktor kontrolünde yapılmalıdır.

9-Açık yara olan yüzeye sürülmez.

 

İlginizi Çekebilir: Munderm Jel Ne İşe Yarar,Kullananların Yorumları

 

 

Magnis Krem’in  Uygulanışı, Kullanım Şekli

 

 1-Uygulanacak cilt yüzeyi mutlaka temizlenmelidir. Islak olmayan kuru cilde bir pamuk yardımı ile kalın olamayacak şekilde sürülür. Yaklaşık otuz dakika içerisinde cilt ilacı çekmektedir. Bilhassa sivilcelerin üzerine sürülmesi daha etkilidir.

2-Doz aşımı zararlı olacağından doktorunuzun belirlediği periyotlarda ve miktarlarda sürülmelidir.

3-Genelde günde iki sefer hem sabah hem de akşam sürülmesi önerilir.

4-Tedavi süresi genelde iki aydır.

 

 

 

İlacın Olması Muhtemel Yan Etkileri

 

Nadiren de olsa bazı yan etkiler görülebilmektedir. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

-Nefes darlığı, nefes almada güçlük

-Dil, dudak, yüzde şişlik.

-Kurdeşen ve karın ağrısı

-Uygulanan cilt yüzeyinde kaşıntı. Deride tahriş ve sıcaklık. Bu belirtiler görüldüğü zaman direkt doktora başvurmanız önerilir.

-Bu ürünün içeriğinde olan maddelere duyarlılık varsa ve bu özel duruma haiz olan hastalar yanlışlıkla kullanmış ise aynı şekilde doktoru bilgilendirmek gerekir.

 

 

 

Magnis Krem Kullanma Talimatı

 

1-Kesinlikle doktor gözetiminde kullanılması gereken bir ilaçtır.

2-Sabah akşam olmak üzere günde iki sefer kullanılır. Bunların haricinde kullanım doktor kontrolünde olmalıdır. Kullanmadan önce mutlaka temizlenmiş cildin küçük bir alanına ufak bir pamuk yardımıyla sürülerek enfeksiyon olup olmadığı test edilmelidir.

3-Mutlaka temiz cilde ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Uygulamadan önce eller temizlenmeli ve sonrasında bir parça pamuk üzerine konulduktan sonra cilde ince bir tabaka halinde yedirilebilir. Uygulama bittikten sonra eller yine bol su ile yıkanmalıdır.

4-Magnis kremi açık yaralara değdirmeyin. Ağız, dudak çevresi, burun ve göze temasından kaçının. Böyle bir durumla karşılaştığınız takdirde bol suyla durulayın.

5-Genelde sekiz haftalık bir tedavi süreci vardır.

6-Kremi sürdükten sonra güneşe çıkmayın. Her türlü UV ışınlarından uzak durun. Cildinizde leke oluşumuna sebebiyet verebilirsiniz.

7-Tedavi sürecini yarıda bırakmayın. Sonuna kadar devam edin.

8-İlaç sizin için çok güçlü ya da zayıf kaldıysa ilacı veren doktoru bilgilendirmeniz önerilir.

Magnis Kremde Doz Aşımı

Bu krem yutularak değil, sürülerek kullanılacak bir ilaçtır. Gereğinden fazla sürmek yarardan ziyade zarar vereceği için mutlaka doktor ya da eczacıya başvurmak gerekir. Yanlışlıkla ağızdan alınması yutulması durumunda doktora gidilmesi gerekir. Ufak bir mide yıkama ile ilaçtan kurtulma yoluna başvurulabilir.

Özel Kullanım Durumu

Yaşlılar, böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlar için belirtilmemiştir. Unutulan dozlar için bir sonraki kullanım için çift doz alınmaz.

 

Nereden Alabilirim,Fiyatı Ne Kadardır?

 

Magnis krem fiyatı 38.45 TL’den satılmaktadır. Bu fiyatın üzerinde rakamlara satmaya çalışan yerlerden alım yapmayın. Sadece eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında herhangi bir noktada bulamazsınız.

İlginizi Çekebilir: Advantan Krem Nedir,Ne İçin Kullanılır?

 

 

Magnis Kremin Muadilleri(Eşdeğerleri) Nelerdir?

 

Aynı özelliğe sahip ilaçlar bulunmaktadır. Bu ürünü bulamazsanız diğerlerini de kullanabilirsiniz. Bu kremin muadilleri ise şöyle;

-Benzalin (fiyatı: 56 TL)

-Clinoper (fiyatı: 36 TL)

-Nabıfeks (fiyatı: 29 TL)

 

Magnis Kremin Saklanması

 

Magnis krem çocukların erişemeyeceği yerde ve 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında saklanmalıdır. Son kullanma tarihini doldurmuş olan ilaçlar kesinlikle kullanılmamalıdır.

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Hamile ya da emziren bayanlar da kullanabilir mi?

Cevap 1: Bu iki grup riskli gruptur. Bunun içinde doktor önerisi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Soru 2: Bebeğim ya da çocuğum için kullanabilir miyim?

Cevap 2: Bebeklerde ve çocuklarda kullanımı önerilmez.

Soru 3: Yüze sürmek için uygun mudur?

Cevap 3: Yüz için kullanıma uygundur kesinlikle. Yüzünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Soru 4: Sivilceler üzerinde nasıl etki gösteriyor?

Cevap 4: Antibiyotik özelliğe sahip olduğu için kısa sürede kurutuyor ve geçiriyor.

Soru 5: Yüzde ne kadar süre durmalıdır?

Cevap 5: Ortalama 2 saat kadar durması yeterli olacaktır.

 

 

Kullanıcı Yorumları

 

 • Hasta tedavinin ilk ayında günde bir kez kullandığını ve bu müddet zarfında pek bir etkisini görmediğini söylemektedir. İkinci ayında doktor tavsiyesi ile günde iki sefer sürülmesi önerilmiş ve çok sivilceli bir cilde sahip olduğu için ancak bu ayda etkisini gösterdiğini belirtmiştir. Yine aynı hasta yorumunda bu ürünün çok geç emildiğini belirterek krem sürüldükten sonra yağlı bir cilt görünümü oluştuğunu yorumlarında belirtmiştir. Son cümlesi de etkili bir krem olduğu yönündedir.
 • Bir başka hasta yorumu da bundan önceki ile tezat teşkil  edecek  şekilde ilk iki gün içerisinde etkisini göstermeye başladığını önce ölü derilerin soyularak cildinden atıldığını gözlemlemiş ve yorumlarına katmıştır. Dudak çevresinde sürüldüğü takdirde yara yaptığını da tecrübe etmiştir.
 • Yine bir diğer hasta sekiz hafta sabah akşam kullandığını ve cildini de alkol içermeyen bir sabunla temizlediğini ve etkisini gördüğünü belirtmiştir.
 • Başka bir hasta da magnis krem kullanmaya yeni başladığını fakat iki gün içerisinde yüzünün kıpkırmızı olduğunu belirtmiştir.   Birçok hasta yorumları ilk günler içerisinde olan kırmızlıkların normal ve sonraki süreçte kalmadığını belirtmişlerdir.
 • Bir buçuk haftadır kullanan bir başka hasta sivilcelerinin arttığını söylemiştir. Oysaki bu tedavinin ilk süreçlerinde böyle görülmektedir. Nedeni ise deri altındaki çıkmamış ama çıkması muhtemel sivilcelerin ilaç yardımıyla cilt yüzeyine çıkarılıp temizlemeye yönelik bir tedavi olmasıdır.

Görüldüğü gibi Magnis Krem için çok sayıda hasta yorumu yer almaktadır. Cilt problemleri her birinde   farklı olmasından ötürü hastalığın iyileşme süreci de kişiden kişiye değişmektedir. Genelleme yapıldığı takdirde Bu cilt ilacının doğru kullanımı halinde hastalar üzerinde iyi sonuçlar vermesidir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

30 yorum

 1. Magnis krem sürdükten sonra güneş kremi surebilirmiyim
  Doktor bana zorante krem ile birlikte verdi akşam zorante sür dedi ama magnisi ne zaman kullanacağımı söylemedi sabah ise güneş kremi sür dedi yardımcı olurmusunuz

  • Aynı anda kullanabilirsiniz. Yani akşam 1 saat aralıklarla magnis ve diğer ilacı kullanın.

 2. Oximin ile kullanacağım bende oximini gece süreceğim magnisi sabah ama işe gidiyorum ve güneşe spot ışıklarına maruz kalıyorum nasıl kullanmalıyım güneş kremi sürersem etkisi azalır mı

  • Güneş için güneş koruyucu kullanın ve şapka gibi güneş ışınları kesecek materyaller kullanarak bu kreme devam edebilirsiniz.

  • İlk kullanımlarda sivilceleri kusturup daha sonra iyileştiriyor. Kullanımlarda ilk 2 hatta 3 hafta bu durum daha sonra geçecektir.

 3. Sabah akşam kullanılması öneriliyor,fakat sabah makyaj yapıp işe gidiyorum. Akşama kadar da iş de oluyorum. O yüzden sabah kullanamıyorum. Bunun için ne önerirsiniz?

  • O zaman günde tek doz kullanın bu şekilde sonuç alma biraz uzayacaktır ama başka bir şekilde de olmamaktadır.

 4. Eczacı sabahları sürün dedi fakat içerisinde sabah akşam kullanılması gerektiği yazıyor. Hangisini uygulamalıyım?

 5. Merhaba, benim bacağımda kol köklerinde katı iltihaplanmalar ve kolların kalın bir deri altında kalması nedeniyle yara izleri var bazı yaraların altında da çıkamayan tüyler var. Magnis kullanıyorum daha önce de sivilce için kullanmıştım. Arada bir sürüyorum etkili olur mu etkili olursa daha düzenli kullanacağım. Bir de kullandıktan sonra yıkamıyorum. Yıkayınca daha mı etkili. Teşekkürler…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?