Munderm Jel Ne İşe Yarar,Fiyatı Ne Kadardır,Kullananların Yorumları

Munderm Jel Ne İşe Yarar,Fiyatı Ne Kadardır,Kullananların Yorumları

Merhabalar diyerek bugünkü jelimiz hakkında bilgi verelim. Munderm jel  hafif ve orta şiddetli sivilce(akne),siyah nokta,sivilce lekeleri için kullanılan güçlü bir üründür. Sivilcelerin oluşmasına sebep olan bakterilerin (akne vulgaris) kısa sürede ortadan kaldırılmasında etkilidir. Munderm iltihaplı,iltihapsız tüm cilt sorunlarını kısa sürede ortadan kaldırır. Yağlı cilt yapısına sahip olanlarda yağı da kısa sürede azaltır ve normale dönderir. Ayrıca cilt yüzeyinde oluşan bozuklukları da tamir eder. Bu kısa bilgilerin ardından diğer detaylarına derinlemesine bakalım.

 

 

 

Munderm Jel Nedir?

 

Hemen hemen birçok insanda cilt problemleri ve deri hastalıkları mevcuttur. Özellikle akne problemi yaşayanlar, siyah nokta problemi yaşayanlar ve iltihaplı sivilce problemi yaşayan insanlar günümüzde oldukça fazladır. Bu nedenle birçok hastanenin cildiye servis randevuları doludur. Bu sivilce ve problemli ciltten kurtulmanın en iyi yolu cildinize gereken bakımı ve özeni göstermeniz gerekmektedir. Cildinizi gün içerinde birçok problem ve kirler ile savaşmaktadır. Sürekli olarak makyaj yapıyor ve pudra, fondöten kullanıyorsanız cildiniz gün içerisinde hiç nefes almadan günü tamamlamaktadır. Bu nedenle eve geldiğiniz zaman mutlaka cildinizi içerisinde kimyasal olmayan ve cildinizi tahriş edici maddelerin bulunmadığı bir temizleme jeli ile yıkayıp daha sonrasında cildinizde problem olan noktalara munderm jel sürerek iltihaplı olan sivilcelerinizi kurutup aynı zaman da sivilcelerinizin düzenli kullanıma bağlı olarak geçtiğine de bizzat kendiniz şahit olabilirsiniz. Bu ilaç akne ve sivilce tedavisinde kullanılan bir ilaç olmakla birlikte muayene olan kişiye doktor tarafından tavsiye edilen ve sıklıkla sivilce(akne) tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır. Doktor muayenesinden sonra reçeteyle birlikte satın alınmalıdır. Oldukça etkili olan bu jel sivilceleri zamanla yok etmesi bir yana cilt üzerinde olan bakterilerin tekrardan cilt üzerine yayılmasını önler. Böylelikle cildinizde mevcut olan sivilceler hem geçecek hem de daha sonrasında sivilce oluşumunu engelleyerek yeni sivilcelerin tekrardan cilt yüzeyine çıkmamasına neden olacaktır.

 

 

Munderm Jel Ne İşe Yarar? Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Munderm jel akne ve sivilce tedavilerinde kullanılan ilaçlar arasında yer almaktadır. Ergenlik döneminde olan kişilerde yüzünde ve vücudunda meydana gelen birçok sivilce oluşmaktadır. Ergenlik döneminde çıkması normal olsa da can sıkıcı bir hal almasından dolayı sivilcelerden kurtulmak amacıyla çözüm yollarına başvurulmaktadır. Bu jel cildinize yerleşmiş ve cilt üzerinde aylarca yer edinmiş sivilcelerden kurtulmanıza olanak sağlar. Bu cilt ürünü sivilceleri yok etmekte kullanılan en önemli ürünler arasındadır. Düzenli olarak kullanıldığı zaman cilt üzerinde mevcut olan siyah noktalara da etki ederek yağlı görünen cildinizi yok olmasına ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanıza olanak sağlar.

Munderm jel kullanım durumları şu şekildedir;

 • Cilt üzerinde mevcut olan akne ve sivilcelerin tedavisinde kullanılır.
 • İltihaplı sivilceler mevcut ise bu sivilcelerin kurutulmasında kullanılır.
 • Alın bölgenizde sivilceler mevcut ise bu sivilcelerin geçmesine yardımcı olur.
 • Sivilce lekelerinin görünümünü eskiye göre azaltarak daha sağlıklı bir görüntü sergilemenize yardımcı olur.

Düzenli kullandığınız zaman iyi sonuçlar almanıza yardımcı olarak cildinizi daha berrak, daha temiz ve daha canlı bir görüntüye kavuşturur. Böylelikle kendinizi daha iyi hissederek cildinizde ki problemli alanlardan kurtulabilirsiniz. Munderm jel 30 gramlık bir tüpün içerisinde bulunmaktadır. İçerisinde etken madde olarak bilinen eritromisin, isotretinoin olan maddeler bulunur. Bu maddeler siyah noktaların ve cilde yerleşik olan sivilcelerin tedavilerinde kullanılarak kısa süre zarfında yok olmasına olanak sağlar. Aynı zaman da doktor tavsiyesi üzerine kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde içerisinde olan herhangi bir madde cildinizi tahriş ederek daha fazla problem olmasına yol açar. Bu nedenle yan etkilerini göz önüne alarak ve doktor muayenesinden sonra doktorunuz uygun gördükten sonra kullanılması gerekmektedir.

 

 

 

Munderm Jel Nasıl Kullanılır?

 

Doktor muayenesinden sonra kullanmaya başlayacağınız bu kremi doktorunuzun belirlediği bir şekilde kullanmanızda fayda vardır. Tedavinizi asla yarıda bırakmadan doğru ve düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Munderm jel sonuçlarını almak için en az 6 ve 8 hafta kadar düzenli bir kullanım gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kullanım şekli olarak şu şekilde kullanmanız önerilir;

-Cildinizde sorun olan bölge iyice temizlenir. Yüz yıkama jeliniz ile cildinizi temizleyin.

-Daha sonrasında temizlenmiş cildinize günde iki defa olacak şekilde sürün.

-İnce tabaka halinde cildinizde sorunlu olan bölgeye sürerek deri tarafından jelin emilmesi beklenir. Sürüldükten sonra sabaha kadar bekletebilirsiniz. Su ile yıkamanıza gerek kalmaz.

-İşlem bittikten sonra bütün sorunlu olan bölgeye sürdükten sonra ellerinizi dezenfekte ederek yıkamanız gerekir.

-Kullanıma göre kendi cildinizde kremi test etmenizde fayda vardır. Jeli sürdükten sonra tahriş oluyorsa bu jeli bırakmanızda fayda vardır. Konuyla alakalı olarak doktorunuza danışabilir ve doktorunuzun söylediği yönteme göre devam edebilirsiniz. Günde 2 defadan fazla kullanılması önerilmez ve 12 yaşından küçük çocuklarda kullanımı tavsiye edilmez.

 

 

 

Munderm Jel Yan Etkileri Nelerdir?

 

Her jel ve kremlerin yan etkileri olduğu gibi bu jelin de yan etkileri bulunmaktadır. Tedavi süresi 12 haftayı aşan süreçler olmamalı ve bu nedenle 12 hafta bittikten sonra jel kullanımı bırakılmalıdır. Yan etkiler görüldüğü zaman bu ilacın kullanımı durdurulmalıdır. İshal ve karında oluşan kramplar var ise bu jel hemen bırakılmalıdır. Yan etkiler şu şekildedir;

 • Boğaz, yüz ve göz çevresinde şişlik meydana gelmesi,
 • Kaşıntı, isilik gibi reaksiyonların baş göstermesi,
 • Uyguladığınız yerde kızarıklık, tahriş, soyulma ve cilt üzerinde ağrı meydana gelmesi
 • Ciltte yanma ve uygulama yerinde batma hissinin baş göstermesi,

Çok Fazla Yaygın Görülen Etkiler

 • Cilt üzerinde ağrı meydana gelmesi,
 • Kullanılan bölgelerde isilik olması,
 • Cilt iritasyonu oluşması.

Diğer Yan Etkiler

 • Uyguladığınız bölgelerde kremin içeriğinden dolayı egzama ve cilt kuruluğunun oluşması,
 • Cilt üzerinde kızarıklık meydana gelmesi,
 • Kullanılan bölgelerde pullanma ve soyulma olması,
 • Kaşıntı oluşması.
 • Seyrek görülen yan etkiler;
 • Alerjik reaksiyonların olması,
 • Kaşıntı ve kurdeşen gibi problemlerin meydana gelmesi,
 • Karın ağrısı ve ishal gibi problemlerin ortaya çıkması,
 • Cilt renginin soluk olması ve cilt renginde değişiklik meydana gelmesi,
 • Yüz bölgesinde şişlik gibi yaygın olmayan yan etkiler görülmektedir. Kullanmaya başladıktan sonra böyle bir problem ile karşılaşırsanız doktorunuza danışarak ilacı bırakıp ya da azaltarak kullanmanız önerilmektedir.

 

Munderm Jelin Fiyatı Ne Kadardır?

 

Munderm jel fiyatı ne kadar diye soruyorsanız son derece uygundur. 16.10 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında herhangi bir yerde bulma şansınız yoktur. Son kullanma tarihi geçmiş ya kutusu yırtık ürünleri ise kesinlikle almayın. Ayrıca fiyat konusunda farklı ücretler söyleyen yerlerden alım yapmayın.

İlginizi Çekebilir: Egzama İçin Advantan Krem ve Detayları

 

 

Bu İlacın Muadilleri(Eş değerleri) Var Mıdır?

 

Aynı etkiyi gösteren ilaçlara muadil denmektedir. Aşağı yukarı ayını etkiyi gösterecek bu krem için iki tana ilaç vardır. Bunu bulamadığınızda alternatif diğer iki ürünü de kullanabilirsiniz. Bunların adı ise şöyle;

-Etrexın jel (30 gramlık)

-Isotrexin jel (30 gramlık)

 

 

 

Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

 

Öncelikli olarak son kullanma tarihi geçmiş bir ürünü kullanmayın. Bazı kişiler 1-2 gün geçmiş bir şey olmaz mantığı ile kullanıyor bu son derece yanlıştır. Kullanım süresi geçen ürün zaten etki etmez, etse bile zararlı etki yapar. Bunun yanında çocuklardan uzak tutun ve oda sıcaklığında yani 25 derecede muhafaza edin. Kendi orijinal ambalajında saklayın. Kapağını felan açık unutup bekletmeyin.

İlginizi Çekebilir: Evigen Ampul Hakkında Bilgiler

 

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ilaç geniş gözenekleri daraltır mı, fayda sağlar mı?

Cevap 1: Gözenek sıklaştırıcı özelliği vardır, geniş gözenekli ciltleri toparlar.

Soru 2: Bu jel ne kadar süre içerisinde etkisini göstermeye başlar?

Cevap 2: Ortalama olarak 45 gün düzenli kullanıldıktan sonra sonuçlarını net bir şekilde göreceksiniz.

Soru 3: Yüzümde çok siyah nokta var buna da faydası olur mu?

Cevap 3: Yukarıda da ifade ettik siyah noktalar içinde çok etkilidir,kullanabilirsiniz.

Soru 4: Yüzümde sivilce lekeleri var bunları geçirir mi?

Cevap 4: Sivilce lekelerini azaltıcı geçirici özelliği vardır. Yalnız diğer lekeler üzerinde tam etki göstermeyebilir.

Soru 5: Reçetesiz bu ürünü alabilir miyiz?

Cevap 5: Reçetesiz olarak alabilirsiniz, yalnız reçeteli aldığınızda ilacın büyük kısmını sigortanız karşılayacak ve çok ucuza gelecektir.

Soru 6: Yüzümüze bu jeli uygulayabilir miyiz?

Cevap 6: Özellikle yüz için üretilmiş bir üründür. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

 

 

 Munderm Jel Kullananların Yorumları Nelerdir?

 

Sivilce jeli her insanda farklı bir reaksiyon göstererek faydaları farklı bir şekilde gözlemlenir. Kimi insanlarda fayda sağlarken kimi insanlarda herhangi bir sonuca ulaşılmaz. Bu nedenle tedavi gördüğünüz esnada sadece krem ve jel ile değil sizin de katkılarınız doğrultusunda cildinize gereken hassasiyet ve önemi vermeniz gerekmektedir. Cildinizi düzenli olarak yıkamaya ve nemlendirmeye özen göstermekle birlikte doktorunuzun vermiş olduğu kremleri de adım adım ve her noktaya uyarak kullanmanız gerekir. Sabah ve akşam olmak üzere 2 defa kullanacaksanız her gün aynı saatlere kullanıma ve her gün kullanıma özen gösterin. 12 haftalık bir süreç sonrasında cildinizde canlanma ve sivilcelerin eskiye göre daha fazla azaldığını görebilirsiniz. Kullanıcı yorumları şu şekildedir;

 • 4 ay kullanım sonucunda cildimin üzerinde meydana gelen siyah noktalardan arındım. Uzun süredir cildimde mevcut olan sivilce lekelerim küçüldü ancak tam anlamıyla geçmedi.
 • Yaklaşık olarak 2 haftadır bu cilt ilacını kullanıyorum. Yeni çıkan sivilcelerim hemen söndü ve doktorum sabah kullanımını önermedi. Güneş ışınlarına maruz kalınmasından dolayı cilt üzerinde leke oluşmaktadır.
 • Doğru bir kullanım sonucunda olumlu etkilerini gördüm. Cildimde tahrişe neden olmadı yeni çıkan sivilcelerime bir miktar sürüyorum ve sabaha kadar bekletiyorum. Sabah kalktığım zaman sivilcenin sönmüş olduğunu görüyorum.
 • 1 ay kullanımdan sonra cildimde meydana gelen lekelerin birçoğunun gittiğini fark ettim.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

34 yorum

 1. Yaşım 30 ve ilacı yaklaşık üç aydır kullanıyorum. İlk başlarda yüzümde sürekli kızarıklık oluştu ve sürekli sivilcelerim kendini kaşıntıyla yeniledi. Şuanda o iri sivilcelerim kaybolmuş durumda kahverengi izler var uçları sönmüş vaziyette ilaçtan umutluyum fakat uzun vadede yüzüme ne gibi zararı olur bilmiyorum. Çünkü bazen çamaşır suyu gibi nefesimi kesiyor umarım cildin pH değerini bozmuyordur özetle tavsiye ederim. Stresten uzak durun Kendinizi sevin ve her şeyi kafaya takmayın

 2. Merhaba bu ilacı bugün doktor verdi fakat internetten araştırdığımda ciddi yan etkilerinin olduğu ve tedaviyi asla yarıda bırakmamam gerektiği yazıyor ben mesela memnun kalmassam bıraksam bir etkisi olur mu acaba? Birde yüzümü kaç saat sonra yıkayabilirim?

  • Merhabalar normal yan etkileri bunların da olma ihtimali milyonda bir yarıda bırakamadan tedaviyi tamamlarsanız daha iyi olur. Memnun kalmazsanız bırakabilirsiniz bir sorun olmaz. Yüzünüzde en az 2 saat kalmalı bu süreden sonra isterseniz yıkayabilirsiniz.

 3. Yüzümde soyulma yaptı kullanmaya devam eedeyim mi soyulunca ölü deri gider ve ddaha yeni deri çıkmasi iyi değil mi

 4. Merhaba,yüzüme uygukadigim zaman soyulma ve kızarma,kaşıntı oluşuyor bu kremi bırakmam gerekir mi.

 5. Merhabalar. Bu ilacı sürdüktsn sonra günlük nemlendiricimi sürebilir miyim? Nasıl bir bakım yapmam gerekiyor bu ilaçla? Ayrıca üzerine kuşburnu çekirdeği yağı sürünce sorun olur mu?

  • Merhabalar ilacı sürdükten 2 saat sonra nemlendirici kullanabilirsiniz. Hemen kullandıktan sonra üzerine kuşburnu yağı sürmeyin bunu bakım için farklı bir zaman diliminde kullanın.

 6. Merhaba
  Ilk hafta kullandım çok iyi sonuçlar aldım.
  Ama 2. Hafta bir sürü büyük sivilcem çıktı
  Kaç gündür o büyük sivilcelerime sürüyorum ama bi etkisi yok.

  Bugün 3. Haftama girdim

  • Merhabalar sabırlı bir şekilde kullanmaya devam edin bu süreç geçecek çünkü biraz kusturma yapmış sizde jel ama belli bir süre sonra hepsini kurutacak.

 7. merhaba ilacı uyumadan önce sürüp sabaha kadar beklemeli miyim yoksa 2 saat kadar tutup yıkamalı mıyım? ve jelden sonra keçi sütü sabunu kullanırsam bir sorun olur mu

  • Merhabalar ciltte en az 2 saat durmalıdır. İsterseniz uyumadan önce sürün ve sabah yıkayın isterseniz de gün içinde kullanın 2 saat durduktan sonra yıkayın. Keçi sütü sabun kullanmayın tahriş olabilir cildiniz.

 8. merhaba doktorum bugün bana benzoxin ve munderm jeli verdi benzoxin için akşam kullanım yazıyor ama munderm için bir şey yazmıyor onu hangi kullanımda yapmam daha uygun olur?

  • Merhabalar munderm kremi de sabah kullanın bu şekilde sabah birini akşam birini uygulamış olursunuz acil şifalar dileriz.

 9. Merhaba. Benim sivilcem yok suan sadece yanagimin alt kısmında küçük lekelerim var doktorum bu kremi verdi suan kullanali 1 hafta oldu lekelerimin ustundeki farkı gördüm. Jeli gece sürüyorum sabahda sebamed yüz ve vücut temizleyicisi ile yıkıyorum yine sebamedin nemlendirici kremini kullanıyorum yuzum ilacdan dolayı mı kuruyor ? Onereceginiz içeriği temiz nemlendirici var mı? Suan kullandıklarıma devam etmelimiyim? Iyi akşamlar.

  • Merhabalar etki etmesi çok güzel düzenli kullanıma devam edin. İlacın kurutma etki evet, nemlendiricinizden memnunsanız kullanmaya devam edin. Memnun değilseniz de ürederm lipoyu nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

 10. Merhaba ben 4 ayı geçik süredir kullanıyordum ama son zamanlarda yüzümde soyulma, kızarıklık, cildimde tahriş, isilik tarzı açık yaralar oluşmaya başladı. Yüzüm kıpkırmızı oldu. O kadar kötü görünüyor ki. Cildim resmen irrite oldu. Başlarda geçirmişti ama sivilcem çıktıkça kullandım düzenli bir şekilde. Şimdi ne yapmam gerekiyor? Yüzüm çok kötü oldu çünkü.

  • Merhabalar en doğru yol olarak bu bu kremin kullanımı bırakın ve cilt doktoruna görünün çünkü durumunuz biraz farklı iyice incelenmesi gerek. Acil şifalar dileriz.

 11. Merhabalar ben. Yaklaşık bi haftadır kullanıyorm yanıcı bi etkisi var tekrar kullanmaya devam etmelimiyim doktorm 1 ay kullan dedi ben bide expigmnent kullanıyorm sizce yanlışmı

  • Merhabalar yanıcı etkisi geçicidir, az miktarda uygulayarak ve dozunu azaltarak yanıcı etkisini giderebilirsiniz. Expigmentle beraber uygularsanız yanıcı etki durumu artar. Doktorunuzun dediği süreyi tamamlayın bırakmayın doktorunuz expigmenti önermedi ise kullanmayın.

 12. Merhabalar bende 5 gundur kullanıyorum surdugum zaman yanma hıssi oluyor gun ıcınde agrıyor.

 13. Merhaba ben iki gündür kullanıyorum bu jeli ama sabah kalktığımda jel yüzümde soyulmuş gibi duruyo ve kırmızı sivilcelerim hala sönmedi

 14. Merhabalar kremi 3 haftadan fazladır kullanıyorum kullanmadan önce yüzümde çok sivilce yoktu ama yinede biraz vardı kullandığımdan beridir daha fazla sivilcem çıktı alnım küçük sivilcelerle doldu ne yapmalıyım?

  • Merhabalar bu ilacın kusturma özelliği vardır ilk başta artırır sivilceleri sonradan hepsini kurutur. Ondan dolayı endişelenmeyin kullanıma devam edin. Şayet bu durum düzelmezse o zaman kullanımı bırakırsınız.

 15. Merhaba Jeli iki haftadir kullanıyorum doktor doğum lekelerim için verdi ve yüzüme bakılmayacak kadar çok lekelerim var biliyorum.iki haftadır kullanıyorum bi faydasını da görmüyor gibiyim lekeleri dahada bi belirginleştirdi ve kızardı herkez yüzün dahada kötü olmuş diyor:-(

 16. Merhaba dogummlekelerim için Doktor bu ilacı verdi ama yüzüm zaten kötüydü dahada kötü belirgin oldu lekeler insanlar yüzüme ne olduğunu bukadar neden belirginlestigini soruyor neden kullanmayı.birakayimi sizce napicami bilemedim de

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?