Evigen Ampul Hakkında Tüm Merak Ettiğiniz Bilgiler

Evigen Ampul Hakkında Tüm Merak Ettiğiniz Bilgiler

Cildin yenilenmesinde önemli faktör olan E vitamini doğal yollarla alınımı çok da mümkün olmayan vitaminlerden biridir. Bu nedenle dışarıdan ekstra E vitamini almak gerekir. Bunun için ilaç firmaları farklı formlarda E vitaminlerini üretip kullanıma sunarlar. Saçların daha sağlıklı görünmesinden cilt üzerinde oluşan deformasyonların giderilmesine yardımcı olan E vitamini, maskelere katılabildiği gibi direkt olarak kullanılabilir. İşte şimdi de evigen ampul hakkında detayları paylaşalım.

 

 

 

Evigen Ampul Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Evigen ampul nedir diye merak edenler için aslında bu ilacın kozmetik yönünün daha kuvvetli olduğu şeklinde bir açıklama yapılabilir. Tabi bu ilacın tıbbi kullanımı olduğu da unutulmamalıdır. Sağlık profesyonelleri tarafından kullanımının dışında ilaç güzellik ürünü gibi de fayda sağlar. Evigen ampul 2 ml’lik ampüller içerisinde bir kutuda beş tane olacak şekilde satılır.

 

 

 

Evigen Ampül Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Bu ürünü E vitaminini takviye etmek amaçlı kullanılır. Ampulün aynı zamanda antioksidan etkisi bulunur. Özellikle diyetlerde takviye olarak ve gıda gereksiniminin artması halinde evigen kullanılabilir. Parenteral beslenme sırasında bu ampulden faydalanmak mümkündür. Parenteral beslenme, besinlerin ağız yoluyla alınmadığı durumlarda damar yolu ile beslenme demektir. Bazı hastalıklar nedeniyle ortaya çıkan E vitamini eksikliğinde de bu ilaç kullanılabilir. Egzokrin pankreas yetersizliği, kolestazlı hepatobiliyer hastalığı, biliyer atrezi veya kısa barsak sendromu bu hastalıklara örnektir. Glutatyon sentetaz yetersizliği, talasemi, orak hücreli anemi gibi konjenital hematolojik bozukluklar da da bu ilaçtan faydalanmak mümkündür.

Aynı zamanda tıbbi kullanımlarının yanında Evigen Ampul saç ve cilt bakımında da önemli bir yer tutar. Hücre yenileyici ve besleyici özelliği olan E vitamini ile daha sağlıklı bir görünüme ulaşmak mümkündür.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

Bu ilacın etken maddesi E vitaminidir. Her bir ampulün içeriğinde 300 mg dl-α-Tokoferol Asetat ve zeytnyağı bileşimi bulunur. Bunlardan herhangi birine duyarlıklık gelişmesi durumunda bu ürün kullanılmaz. Bu maddenin kullanımı sırasında aksi bir etki oluştuğu takdirde sağlık kuruluşlarından yardım almak gerekir.

İlginizi Çekebilir: Bepanthen Ampul ve Faydaları

 

 

Evigen Ampulün Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

İlacın tıbbi kullanım şekli damar yolu ile yapılır. Ancak asla doğrudan enjekte edilmez. Bu kullanım şeklini uygulamak için sadece sağlık çalışanları karar verebilir. Bunun dışında kişilerin kendi başlarına karar vererek enjeksiyon yaptırmaları sakıncalıdır. Ancak kozmetik amaçlı kullanımlarda ampul kırılarak maskelere karıştırılır ya da doğrudan sürülür. Ampul ince bir camdan yapıldığı için kırılma noktasından kolaylıkla ayrılacaktır.

Bu ilaç tıbbi anlamda sadece profesyonel sağlık çalışanları tarafından kullanılır. Bunun dışında kullanımlar ise çeşitlendirilebilir. Ürün doğrudan yara izi, yanık izi, kırışıklık olan bölgelere sürülebilir. Bunun dışında ise çeşitli doğal ürünler ya da yağlar ile karıştırılarak maske halinde kullanımı da mümkündür.

 

 

 

Yüze Uygulama Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Birçok kişi bu sıvı faydalı içeriğin yüze sürülüp sürülmediğini merak ediyor. Direk olarak yüzünüze uygulamada herhangi bir sakınca yoktur. Göz içine ve burun içine kaçmamasına dikkat etmenizde fayda vardır. Göz çevresine ve göz altlarına da güzelce parmak uçları ile sürülerek yedirilmelidir. Düzenli olarak haftada 2 kez uygulandığında cilt lekeleri,sivilce, kırışıklık,siyah nokta ve cansızlık gibi durumları çözüme kavuşturur.

Yüz İçin Maskesi ve Detayları: 1 tane evigen ampul, 1 tatlı kaşığı ile organik bal, 4 damla kadar limon  bu malzemeleri homojen bir şekilde karıştırıp düzenli olarak temizlenen cildimize her gün uyguluyoruz. Düzenli olarak uyguladığınızda ortalama 2 ay için pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız. Leke,sivilce,siyah nokta gibi cilt sorunlarına çok iyi gelmektedir.

Saç İçin Kullanımı: Bu ilacı direk saç diplerine döküp hafif hafif parmaklarınızla masaj yapıp uygulayın. Bundan sonra ise tarakla hafifçe tarayın ve bone ile saçlarınızı kapatın. 1.5 saat kadar saçlarda durduktan sonra durulayınız. Haftada iki kere yaptığınızda saç dökülmesi,saç uçlarında kırılma, kepeklenme gibi sorunlardan kurtulacaksınız. Ayrıca saçları daha canlı ve parlak yapacaktır.

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Bu ilacın içeriğinde olan maddelere duyarlılığı olan kişiler tarafından kullanılması sakıncalı bir üründür. Bu maddelerden herhangi birine alerjisi olan kişilerin bu ampulü kullanması sakıncalı sonuçlar yaratabilir. Bu ilacın kullanımının tüylerin oluşumunu tetiklediği bilinir. Bunun için özellikle yüz bölgesinde kullanıma dikkat edilmesi tavsiye edilir.

 

 

Evigen Ampulün Yan Etkileri Nelerdir?

 

Bu ilaç yüksek dozlarda kullanıldığı zaman görme bozukluğu, baş dönmesi, diyare, jinekomasti, baş ağrısı, grip şeklinde semptomlar, karın ağrısı, bulantı ve yorgunluk gibi yan etkilere yol açabilir. Gebelik ve emzirme dönemlerinde ise yüksek dozda E vitamini kullanmanın güvenirliliği kanıtlanmamıştır. Bu nedenle bu dönemlerde dikkat edilmesi tavsiye olunur. Her ilaç gibi bu ilacın da ciddi alerjik reaksiyonlara yol açma ihtimali bulunur. Böyle bir durumla karşılaşıldığında ilacın kullanımı derhal kesilir.

 

 

 

Evigen Ampul Fiyatı Ne Kadardır?

 

Evigen Ampul bir kutu fiyatı 7.06 TL’dir. İlaç sadece eczanelerden temin edilebilir. Reçete ile satın alınabilen bu ilaç bazı durumlarda reçetesiz olarak da alınabilir. İlacın hastalıklara yönelik tedavisinde doktor kontrolünde olmak şarttır. Eczaneden temin edebilirsiniz.

 

 

Bu İlacın Muadilleri(Eş değerleri) Nelerdir?

 

Bazı durumlarda ilaçların kendisi bulunamaz ise muadilleri kullanılabilir. Evigen Ampul’e eşdeğer yani muadil olan ilaçlar ise şunlardır.

 

1 –       Evicap 100 mg/2 ml IM 5 Ampül

2 –       Evicap 200 IU 30 Kapsül

3 –       Evicap E Vitamini 100 IU 30 Kapsül

4 –       Evicap Fort 400 IU 30 Kapsül

5 –       Evicap Fort 400 IU 60 Kapsül

6 –       Evigen Ampul E Vitamini 5 Ampül

7 –       Evin E Vitamini 300 mg/2 ml 5 Ampül

8 –       Vi-Plex E 300 mg 2 cc 5 Ampül

 

 

 

Evigen Ampul  Saklama Koşulları

 

Yüksek ısıdan koruyarak normal bir oda sıcaklığında kutusunda muhafaza edilir. İlaç kutusunda yer alan son kullanma tarihine kadar kullanımı mümkündür. Son kullanma tarihi geçmiş ilaçların imha edilmesi ya da gerekli sağlık kuruluşuna verilmesi gerekir.

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Evigen Ampul yüz bölgesinde kullanılabilir mi?

Cevap 1: Evigen Ampul yüz bölgesinde kullanılabilir ancak tüylenme sorunu oluşturduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Tüylenme sorunu oluşursa kullanımı kesilebilir.

Soru 2: Evigen Ampul yara üzerine sürülür mü?

Cevap 2: Evigen Ampul kapanmakta olan yaralarda iz kalmaması ve yaranın daha çabuk iyileşmesi için kullanılabilir. Bunun için hekim kontrolünde bu ilacı kullanmak gerekir. Doktor gerekli gördüğü taktirde yaranın iyileşmesini hızlandırmak için bu ürünü tavsiye edecektir.

Soru 3: Evigen Ampul saça sürülür mü?

Cevap 3: Sürülür, hatta saç köklerini beslediği ve hücre yenilenmesini sağladığı için saçların daha sağlıklı olmasını saçlar. Saç derisini besler ve kan dolaşımını hızlandırır. Düzenli olarak kullanımdan sonra saçların gözle görülür bir biçimde daha sağlıklı olduğu fark edilebilir. Saç gövdesinin daha parlak olmasını sağlar.

Soru 4: Epilasyon sonrası Evigen Ampul kullanılabilir mi?

Cevap 4: Epilasyon sonrası Evigen Ampul de dahil olmak üzere içerisinde E vitamini bulunan herhangi bir karışımın kullanılması önerilmez. E vitamini tüyleri beslediği için epilasyonun etkisini azaltır.

Soru 5: Bu ürün lekeleri geçirir mi?

Cevap 5: Evet geçirir. Özellikle güneş alerjisi nedeniyle oluşan ton farklılıklarının giderilmesinde Evigen Ampul oldukça etkilidir. Aynı zamanda sürüldüğü bölgede cildin pürüzsüz hale gelmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir: Hipokort Krem Nedir,Ne İçin Kullanılır?

 

 

Evigen Ampül Kullananların Tecrübeleri ve Yaşadıkları

 

Evigen Ampul kullananlar çeşitli mecralarda yorumlarını şu şekilde paylaşmışlardır.

 • Saçlarım çok kuru ve cansızdır, eczacı arkadaşım Evigen Ampul kullanmamı tavsiye etti. Şampuanımın içerisine bu ürünü karıştırdım ve kısa bir süre sonra saçlarımda gözle görülür bir değişim oldu.
 • Çok kuru olan cildime hiçbir nemlendirici işe yaramamıştı. Zeytinyağı içerisine bu ilacı ekleyerek sürmeye başladım. Kısa bir süre sonra cildimin gerginliği ve kuruluk hissi ortadan kalktı. Bir daha başka bir nemlendirici kullanmayı düşünmüyorum.
 • Evigen Ampulü çocuğumun kolundaki ufak yanık bölgesine iz kalmaması için sürdüm. Son derece başarılı. Yanık izi kalmadan geçti. Yalnız düzenli uygulamak gerek.
 • Tırnaklarım çok güçsüzdü ve hemen kırılıyordu. Bu ampulü sürmeye başladıktan sonra daha dayanıklı hale geldiler.
 • Yaz sonu yüzümde oluşan güneş kaynaklı lekelerimin geçirmesi için bu ürünü kullandım. Bir süre sonra lekelerin rengi açılmaya başladı. Oldukça başarılı bir uygulama oldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

31 yorum

  • Hormonlarınızda sorun yok ise kolay kolay tüylenme yapmaz. Yine de çekiniyorsanız bu durumdan günde 2 kez değil de 1 kez uygulayın.

 1. Kaşlarımda çok dökülme oluyor kaşlarıma sürebilir miyim? Evigen bepantol ve bemiks karışım şeklinde?

 2. Doktorum evigen ve bemiks ampulleri verdi. Saç bakım yağının içine karıştırıp kullanmam gerektiğini söyledi. 5+5 ampulü de yağın içerisine karıştırsam fazla olur mu? Ampul miktarı hakkında bir bilgilendirme yapılmadı.

 3. Merhaba tup mide ameliyati sonrası aşırı derece sac dökülmesi yaşıyorum.evigen bana bu konuda ne kadar yardımcı olabilir

  • Merhabalar ekstra başka sağlık sorununuz yok ise evigen ampul size fayda sağlayacaktır, yeterli gelmemesi durumunda ise başka önerilerimiz olacaktır ona göre bize buradan yine yazın. Ayrıca eczaneden biotin hap alın kullanın bu süreçte çok faydalı olacaktır. Acil şifalar dileriz.

 4. Hormon düzensizliğinden kaynaklı akne lekelerim var. Lekelere ne yapsam da çare bulamadım. Bepanthol, madecassol ile e vitaminini karıştırıp yüzüme sürmeyi düşünüyorum. Yüzümde kıllanma olmasın diye ne kadar aralıklarla kullanmam gerekir?

  • Haftada 3 kere denemeniz yeterli o zaman kolay kolay da tüylenme yapmamaktadır acil şifalar dileriz.

 5. E vitamini ve b vitaminini karıştırıp ghaftada 2 gece yatarken yüzüme ssürebilir miyim bir sorun olur mu

 6. ya kirpik uzatmak için sürülebilirmi acaba göze falan gelirse bi sakıncasi olurmu cevap verirseniz sevinirim

 7. Bi sayfada okumustum üzüm çekirdeği yargının içine 2 adet evingen kırıp her gece temiz cilde uygula sabah yıka cilt sarkmalarına iyi geliyormus dogrumu birde her gece kullanımı uygunmu

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?