Evigen Ampul Hakkında Tüm Bilgiler!

Evigen Ampul Hakkında Tüm Bilgiler!

İçindekiler

Cildin yenilenmesinde önemli faktör olan E vitamini doğal yollarla alınımı çok da mümkün olmayan vitaminlerden biridir. Bu nedenle dışarıdan ekstra E vitamini almak gerekir. Bunun için ilaç firmaları farklı formlarda E vitaminlerini üretip kullanıma sunarlar. Saçların daha sağlıklı görünmesinden cilt üzerinde oluşan deformasyonların giderilmesine yardımcı olan E vitamini, maskelere katılabildiği gibi direkt olarak kullanılabilir. İşte şimdi de evigen ampul hakkında detayları paylaşalım.

 

 

 

Evigen Ampul Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Evigen ampul nedir diye merak edenler için aslında bu ilacın kozmetik yönünün daha kuvvetli olduğu şeklinde bir açıklama yapılabilir. Tabi bu ilacın tıbbi kullanımı olduğu da unutulmamalıdır. Sağlık profesyonelleri tarafından kullanımının dışında ilaç güzellik ürünü gibi de fayda sağlar. Evigen ampul 2 ml’lik ampüller içerisinde bir kutuda beş tane olacak şekilde satılır.

 

 

 

Evigen Ampül Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Bu ürünü E vitaminini takviye etmek amaçlı kullanılır. Ampulün aynı zamanda antioksidan etkisi bulunur. Özellikle diyetlerde takviye olarak ve gıda gereksiniminin artması halinde evigen kullanılabilir. Parenteral beslenme sırasında bu ampulden faydalanmak mümkündür. Parenteral beslenme, besinlerin ağız yoluyla alınmadığı durumlarda damar yolu ile beslenme demektir.

Bazı hastalıklar nedeniyle ortaya çıkan E vitamini eksikliğinde de bu ilaç kullanılabilir. Egzokrin pankreas yetersizliği, kolestazlı hepatobiliyer hastalığı, biliyer atrezi veya kısa barsak sendromu bu hastalıklara örnektir. Glutatyon sentetaz yetersizliği, talasemi, orak hücreli anemi gibi konjenital hematolojik bozukluklar da da bu ilaçtan faydalanmak mümkündür.

Aynı zamanda tıbbi kullanımlarının yanında Evigen Ampul saç ve cilt bakımında da önemli bir yer tutar. Hücre yenileyici ve besleyici özelliği olan E vitamini ile daha sağlıklı bir görünüme ulaşmak mümkündür.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

Bu ilacın etken maddesi E vitaminidir. Her bir ampulün içeriğinde 300 mg dl-α-Tokoferol Asetat ve zeytnyağı bileşimi bulunur. Bunlardan herhangi birine duyarlıklık gelişmesi durumunda bu ürün kullanılmaz. Bu maddenin kullanımı sırasında aksi bir etki oluştuğu takdirde sağlık kuruluşlarından yardım almak gerekir.

İlginizi Çekebilir: Bepanthen Ampul ve Faydaları

 

 

Evigen Ampulün Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

İlacın tıbbi kullanım şekli damar yolu ile yapılır. Ancak asla doğrudan enjekte edilmez. Bu kullanım şeklini uygulamak için sadece sağlık çalışanları karar verebilir. Bunun dışında kişilerin kendi başlarına karar vererek enjeksiyon yaptırmaları sakıncalıdır. Ancak kozmetik amaçlı kullanımlarda ampul kırılarak maskelere karıştırılır ya da doğrudan sürülür. Ampul ince bir camdan yapıldığı için kırılma noktasından kolaylıkla ayrılacaktır.

Bu ilaç tıbbi anlamda sadece profesyonel sağlık çalışanları tarafından kullanılır. Bunun dışında kullanımlar ise çeşitlendirilebilir. Ürün doğrudan yara izi, yanık izi, kırışıklık olan bölgelere sürülebilir. Bunun dışında ise çeşitli doğal ürünler ya da yağlar ile karıştırılarak maske halinde kullanımı da mümkündür.

 

 

 

Yüze Uygulama Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Birçok kişi bu sıvı faydalı içeriğin yüze sürülüp sürülmediğini merak ediyor. Direk olarak yüzünüze uygulamada herhangi bir sakınca yoktur. Göz içine ve burun içine kaçmamasına dikkat etmenizde fayda vardır. Göz çevresine ve göz altlarına da güzelce parmak uçları ile sürülerek yedirilmelidir. Düzenli olarak haftada 2 kez uygulandığında cilt lekeleri,sivilce, kırışıklık,siyah nokta ve cansızlık gibi durumları çözüme kavuşturur.

Yüz İçin Maskesi ve Detayları: 1 tane evigen ampul, 1 tatlı kaşığı ile organik bal, 4 damla kadar limon  bu malzemeleri homojen bir şekilde karıştırıp düzenli olarak temizlenen cildimize her gün uyguluyoruz. Düzenli olarak uyguladığınızda ortalama 2 ay için pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız. Leke, sivilce, siyah nokta gibi cilt sorunlarına çok iyi gelmektedir.

Saç İçin Kullanımı: Bu ilacı direk saç diplerine döküp hafif hafif parmaklarınızla masaj yapıp uygulayın. Bundan sonra ise tarakla hafifçe tarayın ve bone ile saçlarınızı kapatın. 1.5 saat kadar saçlarda durduktan sonra durulayınız. Haftada iki kere yaptığınızda saç dökülmesi,saç uçlarında kırılma, kepeklenme gibi sorunlardan kurtulacaksınız. Ayrıca saçları daha canlı ve parlak yapacaktır.

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Bu ilacın içeriğinde olan maddelere duyarlılığı olan kişiler tarafından kullanılması sakıncalı bir üründür. Bu maddelerden herhangi birine alerjisi olan kişilerin bu ampulü kullanması sakıncalı sonuçlar yaratabilir. Bu ilacın kullanımının tüylerin oluşumunu tetiklediği bilinir. Bunun için özellikle yüz bölgesinde kullanıma dikkat edilmesi tavsiye edilir.

 

 

Evigen Ampulün Yan Etkileri Nelerdir?

 

Bu ilaç yüksek dozlarda kullanıldığı zaman görme bozukluğu, baş dönmesi, diyare, jinekomasti, baş ağrısı, grip şeklinde semptomlar, karın ağrısı, bulantı ve yorgunluk gibi yan etkilere yol açabilir. Gebelik ve emzirme dönemlerinde ise yüksek dozda E vitamini kullanmanın güvenirliliği kanıtlanmamıştır. Bu nedenle bu dönemlerde dikkat edilmesi tavsiye olunur. Her ilaç gibi bu ilacın da ciddi alerjik reaksiyonlara yol açma ihtimali bulunur. Böyle bir durumla karşılaşıldığında ilacın kullanımı derhal kesilir.

 

 

 

Evigen Ampul Fiyatı Ne Kadardır?

 

Evigen Ampul bir kutu fiyatı 21.23 TL’dir. İlaç sadece eczanelerden temin edilebilir. Reçete ile satın alınabilen bu ilaç bazı durumlarda reçetesiz olarak da alınabilir. İlacın hastalıklara yönelik tedavisinde doktor kontrolünde olmak şarttır. Eczaneden temin edebilirsiniz.

 

 

Bu İlacın Muadilleri(Eş değerleri) Nelerdir?

 

Bazı durumlarda ilaçların kendisi bulunamaz ise muadilleri kullanılabilir. Evigen Ampul’e eşdeğer yani muadil olan ilaçlar ise şunlardır.

 

1 –       Evicap 100 mg/2 ml IM 5 Ampül

2 –       Evicap 200 IU 30 Kapsül

3 –       Evicap E Vitamini 100 IU 30 Kapsül

4 –       Evicap Fort 400 IU 30 Kapsül

5 –       Evicap Fort 400 IU 60 Kapsül

6 –       Evigen Ampul E Vitamini 5 Ampül

7 –       Evin E Vitamini 300 mg/2 ml 5 Ampül

8 –       Vi-Plex E 300 mg 2 cc 5 Ampül

 

 

 

Evigen Ampul  Saklama Koşulları

 

Yüksek ısıdan koruyarak normal bir oda sıcaklığında kutusunda muhafaza edilir. İlaç kutusunda yer alan son kullanma tarihine kadar kullanımı mümkündür. Son kullanma tarihi geçmiş ilaçların imha edilmesi ya da gerekli sağlık kuruluşuna verilmesi gerekir.

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Evigen Ampul yüz bölgesinde kullanılabilir mi?

Cevap 1: Evigen Ampul yüz bölgesinde kullanılabilir ancak tüylenme sorunu oluşturduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Tüylenme sorunu oluşursa kullanımı kesilebilir.

Soru 2: Evigen Ampul yara üzerine sürülür mü?

Cevap 2: Evigen Ampul kapanmakta olan yaralarda iz kalmaması ve yaranın daha çabuk iyileşmesi için kullanılabilir. Bunun için hekim kontrolünde bu ilacı kullanmak gerekir. Doktor gerekli gördüğü taktirde yaranın iyileşmesini hızlandırmak için bu ürünü tavsiye edecektir.

Soru 3: Evigen Ampul saça sürülür mü?

Cevap 3: Sürülür, hatta saç köklerini beslediği ve hücre yenilenmesini sağladığı için saçların daha sağlıklı olmasını saçlar. Saç derisini besler ve kan dolaşımını hızlandırır. Düzenli olarak kullanımdan sonra saçların gözle görülür bir biçimde daha sağlıklı olduğu fark edilebilir. Saç gövdesinin daha parlak olmasını sağlar.

Soru 4: Epilasyon sonrası Evigen Ampul kullanılabilir mi?

Cevap 4: Epilasyon sonrası Evigen Ampul de dahil olmak üzere içerisinde E vitamini bulunan herhangi bir karışımın kullanılması önerilmez. E vitamini tüyleri beslediği için epilasyonun etkisini azaltır.

Soru 5: Bu ürün lekeleri geçirir mi?

Cevap 5: Evet geçirir. Özellikle güneş alerjisi nedeniyle oluşan ton farklılıklarının giderilmesinde Evigen Ampul oldukça etkilidir. Aynı zamanda sürüldüğü bölgede cildin pürüzsüz hale gelmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir: Hipokort Krem Nedir,Ne İçin Kullanılır?

 

 

Evigen Ampül Kullananların Tecrübeleri ve Yaşadıkları

 

Evigen Ampul kullananlar çeşitli mecralarda yorumlarını şu şekilde paylaşmışlardır.

 • Saçlarım çok kuru ve cansızdır, eczacı arkadaşım Evigen Ampul kullanmamı tavsiye etti. Şampuanımın içerisine bu ürünü karıştırdım ve kısa bir süre sonra saçlarımda gözle görülür bir değişim oldu.
 • Çok kuru olan cildime hiçbir nemlendirici işe yaramamıştı. Zeytinyağı içerisine bu ilacı ekleyerek sürmeye başladım. Kısa bir süre sonra cildimin gerginliği ve kuruluk hissi ortadan kalktı. Bir daha başka bir nemlendirici kullanmayı düşünmüyorum.
 • Evigen Ampulü çocuğumun kolundaki ufak yanık bölgesine iz kalmaması için sürdüm. Son derece başarılı. Yanık izi kalmadan geçti. Yalnız düzenli uygulamak gerek.
 • Tırnaklarım çok güçsüzdü ve hemen kırılıyordu. Bu ampulü sürmeye başladıktan sonra daha dayanıklı hale geldiler.
 • Yaz sonu yüzümde oluşan güneş kaynaklı lekelerimin geçirmesi için bu ürünü kullandım. Bir süre sonra lekelerin rengi açılmaya başladı. Oldukça başarılı bir uygulama oldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

188 yorum

  • Hormonlarınızda sorun yok ise kolay kolay tüylenme yapmaz. Yine de çekiniyorsanız bu durumdan günde 2 kez değil de 1 kez uygulayın.

 1. Kaşlarımda çok dökülme oluyor kaşlarıma sürebilir miyim? Evigen bepantol ve bemiks karışım şeklinde?

 2. Doktorum evigen ve bemiks ampulleri verdi. Saç bakım yağının içine karıştırıp kullanmam gerektiğini söyledi. 5+5 ampulü de yağın içerisine karıştırsam fazla olur mu? Ampul miktarı hakkında bir bilgilendirme yapılmadı.

  • Fayda görürsünüz yine yağ ile beraber 1 ampüle 100 ml yağ şeklinde yapabilirsiniz.

 3. Merhaba tup mide ameliyati sonrası aşırı derece sac dökülmesi yaşıyorum.evigen bana bu konuda ne kadar yardımcı olabilir

  • Merhabalar ekstra başka sağlık sorununuz yok ise evigen ampul size fayda sağlayacaktır, yeterli gelmemesi durumunda ise başka önerilerimiz olacaktır ona göre bize buradan yine yazın. Ayrıca eczaneden biotin hap alın kullanın bu süreçte çok faydalı olacaktır. Acil şifalar dileriz.

 4. Evigen bal ve limon karisimi her gün mi yapılmalı yoksa yapıldığında bir kaç gün yeter mi

 5. Hormon düzensizliğinden kaynaklı akne lekelerim var. Lekelere ne yapsam da çare bulamadım. Bepanthol, madecassol ile e vitaminini karıştırıp yüzüme sürmeyi düşünüyorum. Yüzümde kıllanma olmasın diye ne kadar aralıklarla kullanmam gerekir?

  • Haftada 3 kere denemeniz yeterli o zaman kolay kolay da tüylenme yapmamaktadır acil şifalar dileriz.

 6. E vitamini ve b vitaminini karıştırıp ghaftada 2 gece yatarken yüzüme ssürebilir miyim bir sorun olur mu

 7. ya kirpik uzatmak için sürülebilirmi acaba göze falan gelirse bi sakıncasi olurmu cevap verirseniz sevinirim

 8. Biyerde evigen ampulü hindistan cevizi yağı ve organik zeytinyağı ile karışımını okudum olurmuş?

 9. Bi sayfada okumustum üzüm çekirdeği yargının içine 2 adet evingen kırıp her gece temiz cilde uygula sabah yıka cilt sarkmalarına iyi geliyormus dogrumu birde her gece kullanımı uygunmu

 10. Merhaba. Evigen ampülü göz altımdaki çizgiler için kullanmak istiyorum acaba geçirir mi o çizgileri ne kadar süre kullanmalıyım ya da başka tavsiyeniz var mı göz altı çizgileri için, kırışıklık yok ama çizgiler var

 11. Merhabalar saçlarım saç kökünden koparak dökülüyor ve cok kuru bu ampülü neyle karıstırıp kullanabılırım daha etkili olması ve uzaması ıcın benim biraz kafam karıstıda

  • Merhabalar yazımızın için saçlar için kullanım şekli var o şekilde kullanabilirsiniz.

 12. Evigen ampulu seyrek kaşları gürleştirmek için nasıl kullanılır? Çok fazla sürmenin aynı günde yan etkisi olurmu? Ve kaşları kesinlikle çıkartıyorum merak ediyorum?

  • Kaş gürleştirmek için sürerek kullanılır. Sürme işlemi de temiz kulak çöpü ile olur. Çok fazla sürmeyin yan etkisi olabilir günde 2 defa sürülmesi yeterli olacaktır. Kaşları çıkarma da etkisi olacaktır.

  • Ne için kullandığınıza bağlı olarak değişir 2 ay ile 8 ay arasında etki sağlıyor.

 13. Ben yakımından sonra yuzumde kirmizi kahverengi lekeler oldu evigen kullanirsam izleri gecirir mi ?

 14. Merhaba,
  evigen ampul, bepanthen ampul ve redox-C ampul den birer ampul kırıp karıştırsam bi kapta ve hergün yüzüme sürsem bi sıkıntı olur mu yoksa her kullanımdan önce gün gün mü karıştırayım? Yardımcı olur musunuz? Bi de birbirlerini etkilerini azaltırlar mı acaba? Sevgiler…

  • Merhabalar yüzünüze sürebilirsiniz ama hepsini karıştırmanızı önermeyiz tek tek sürün daha mantıklı olur. Yani bir gün evigen ampülü diper gün bepanthen ampülü. Sürmeden hemen önce karıştırın öyle sürün bekletmek olmaz.

 15. Evigen ampülü yüzüme sürüp uyursam sorun olur mu kaç dakika beklemem lazım acaba

  • Sürüp uyumanız da hiçbir sorun olmaz. En az yüzde 2 saat kalmalıdır , 2 saatten fazla kaldığında da herhangi bir sorun olmaz.

 16. merhaba bende de evigen bepanthen bemiks karışımı var bu karışım bozulur mu kullanım süresi var mı

  • Merhabalar karışımı hazırlayıp beklemeyin kullanırken hemen hazırlayın. Bu şekilde hazırlayıp beklettiğiniz karşımı kullanmayın.

 17. Merhaba, saçlarım çok dökülüyor ve çok azaldı evigen ampulu hiç biryerde bulamıyorum evin kullansam aynı etki olurmu veya evigeni nerede bulabilirim birde saçıma nasıl uygulamalıyım duş sonrası ıslak saçamı yoksa kuru saçamı

  • Merhabalar eczanelerde illaki vardır kullanım şekli konuda var kuru saça uygulayın daha sonra duş alın.

 18. Merhaba. Ben evigeni bemiks ve bepanthenle karıştırıp sacima sürsem ve gece boyu kalsa saçımda bi sorun teskil eder mi??

 19. Merhabalar bende seboreik dermatit var yuzume bepantol kremle e vitamini karistirip kullanabilir miyim? Yagli bir cilde sahibim

  • Merhabalar beraber kullanmayın ama ama ayrı ayrı zamanları farklı olacak şekilde kulllanabilirisiniz.

 20. Merhabalar evigen ile badem yağını minik cam kavanoz içine koyup karıştırdım yaptığım an yüzüme kullandım ama sonuçta kaldı kapağını kapatıp dolaba koydum krem gibi her Akşam kullanıcam etkisi kaybolur mu?

  • Merhabalar anlık hazırlasanız daha iyi olur ama birkaç saatten de bir sorun olacağını düşünmüyoruz.

 21. Benim yüzm yağlı ve sivilcelenmeye yatkın ayrıca sivilce var yüzümde kullanırsam sivilvelerim azarmı yada sivilceye iyi gelicek mi

 22. Evigen ampul açıldıktan sonra kaç gün kullanılmalıdır yada kullanılırsa etkisini kaybetmiş mi olur çünkü cildime uyguluyorum yatmadan hemen de bitmiyor her seferinde yenisini mi açmalıyım teşekkürler

  • Evigen ampul kullanılacakken açılmalıdır yani birkaç bekleterek kullanımı önermiyoruz. En fazla ertesi günde o ampulle uygulama yapın.

 23. Merhabalar bende benlerimi yakmıştım lazerle ve kahverengi izleri kaldı kötü görünüyor ne kullansam iyi gelir yardımcı olur musunuz acaba

  • Dermaroller ile beraber kullanımını önermiyoruz. Ayrı tedaviler şeklinde kullanmanızı tavsiye ederiz.

 24. Merhaba benim basen ve kalça kısmında beyaz çatlaklarım var bu ampullerin faydası olur mu acaba? Veya daha etkili bir öneriniz var mı?

 25. Yüzümde azda olsa açık gözenekler var ve bu beni görsel olarak çok rahatsız ediyor gözeneklerimin kaybolmasında evigen ampul yardımcı olur mu ?

 26. Evigen ampulü uzun süredir kullanıyorum. Saç dökülmemi durdurdu.Ayrıca cildimede uyguluyorum cildimi inanılmaz güzelleştirdi. Aile hekimleri yazıyor ve eczaneden ücretsiz alabiliyoruz.

  • Merhaba saçım avuç avuç dökülüyor 200 ml lik şampuana kaç tane evigen ampul kırmalıyız, o şampuan bitene kadar içinde ki ampulun etkisi geçer mi

 27. Sac dökülmesine karşı dermaroller ile daha sonra bu üçlü karışımı ve yağı yapsak etkili olur mu ? Ve ayrıca sivilce akne için ilaç kullaniliyorken yüze yanak altına evingen kullanımı uygun olur mu ?

  • Cildinizde kullanabilirsiniz ama saç dökülmesinde dermarollerle beraber kullanmayın.

 28. İyi akşamlar Hindistan ceviz yağı ve zeytin yağının içine eviren ampulunu karıştırsam olurmu

 29. Merhabalar…Bugün eczaneden e vitamini ampul istedim bana evin vermişler araştırdım evigen le aynı içerik faydası olmayacak demiştiniz yorumlarda okudum…aynı içerik olan ise evigen de ki farkı nedir??47 yaşındayım ellerimdeki ve yuzumdeki kırışıkları için kullanmak istiyorum evin kullanabilirmiyim peki???ve nasil kullanacağım bilgi verebilirmisiniz lütfen!?lütfen cevap verin

  • Merhabalar evigen çok daha etkili bir ürün evine göre iyi sonuçlar veriyor kullanım bilgisi konumuzda var yine de kafanıza takılırsa kullanım önerisi sunarız.

 30. Merhabayin bimeks kompoze bepanthen evigen bir şampuanın icine 3 dende bir tüp karıştırdım her sabah saçımı sampuana karıştırdığımi kullaniyorum çok yaglandigi için her sabah yıkamak zorunda kalıyorum saçımı beslermi yakın bir arkadaşımda gözle görülür bir saç ciktigini gördüm bu konuda bilgi yazarmisiniz

  • Merhabalar evigen saçlar için etkili bir vitamindir sizde de faydalar sağlaması muhtemel yalnız bazen kişiden kişiye değişen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

 31. Merhabalar E vitamini ampul yerine E vitamini yağını kullansam aynı faydayı sağlarmı acaba?

 32. merhabalar CİLT için almış olduğum dermaroller işlemini yaparken evigen E vitamini ampül kullansam bir sakıncası olur mu ?

  • Merhabalar dermarolleri evigen ile öneren doktorlar var ama biz önermiyoruz beraber kullanımını.

 33. Merhaba ,evigen ampul Bepanthen ve madacascol önerdi Bi dermatolog bana fakat ben onları cam kapta yapıp hazır olarak bir ay bekletip bızfolabinda kullandım Sonra ata verdim fakat tüylenme yaptığını farkettim Tekrar başladığımda hemen bıraktım,şimdi ince çizgilerim oluştu ben bunlar için ne kullanmalıyım yılardır sebamed kullanıyorum normalde arada zeytinyağ yağı falan,cidim çok kuru evigen kullanmak istiyorum ama korkuyorum tüylenme olacak diye tekrar ,bana yardımcı oalbilir misiniz

 34. 1961 doğumluyum,özellikle kaş ve kirpiklerimin gürleşmesini çok istiyorum,yeterince uzunlar ama g
  dökülmeler oldu……..önerilerinizi bekliyor,çok çok teşekkür ediyorum………

 35. Merhaba madecassol ve bu e vitaminini evingen karıştırıp veya doğrudan kekeme sürsem kahverengi mor ve kırmızı lekelere iyi geleirmi

  • Merhaba söylediğiniz şekilde kullanım olmaz. İkisini karıştırmadan ayrı ayrı kullanabilirsiniz.

 36. Aloe vera ve evingen ampul karisimini cilt icin uygun buluyomusunuz (haftada kac kez)

 37. Ben saçarım için aktardan yağ karışımı yaptım haftada 3 defa uyguluyorum bunu içine evigen ampül koysam etkisini kaybeder mi uzun süre kalırsa 10 gün gibi falan

 38. Aloe vera ve evingen ampulu karistirip kullandim suan cildimi purussuz yapti bi sorun olusmadi ama daha sonra olusur mu bilemedim sizce napmaliyim killanma olusturur mu cok korkuyorum bu yuzden

  • Fayda ettiyse kullanmaya devam edin hormonlarınız da sorun yok ise kıllanma yapmaz.

 39. Ben o ikisini maske halinde yaptum bir kaba koydum durdukca bir sorun olmaz diyenler var sizce olur ku

 40. Sivilce lekelerim var. Evingen ampulle
  Hematan, medacasol karıştırıp sürülür mü? Hangi sıklıkla uygulamalıyım? Tüylenmeye müsait beyaz bir tenim var sıkıntı olur mu? Hormonal sorunum yok
  Teşekkürler iyi akşamlar

  • Bu şekilde bir karışım yapmadık böyle bir kullanım önerisinde bulunamayız.

 41. İyi günler ben expigment kullandım cildimi mahvetti siyah lekeler oluştu onun için bu vitamin iyi gelir mi

 42. Merhaba emziren anneler evingen ampüllü yüzüne uygulayabilir mi ? Hindistan cevizi yağı ile karıştırıldırında etkisini yitirir mi ??

  • Merhabalar emziren annelerde kullanılabilir Hindistan cevizi yağı ile karıştırmanızı önermiyoruz.

 43. Evin ilacını dalin şampuanla karıştırıp sürüyorum faydası olurmu böyle yapınca

 44. Birkaç gündür kullanıyorum minik minik sivilceler çıktı yanağımda bırakayım mı daha mı kötü olup artar

 45. 2 gündür kırıp direk yüzüme evigen ampul sürüyorum ama bugün yüzümde minik pütür pütür sivilceler çıktı. Bırakmalı mıyım evigeni yoksa böyle olabilir. Devam mı edeyim.

 46. Merhabalar:)yüzümde sürekli sivilceler çıkıyor büyük ve deri altında çıkıyor çok rahatsız oluyorum utanıyorum da:(bana bir öneriniz var mı denemediğim şey kalmadı.. bu ampulden bnde var ama nasıl kullanayim emin olamadım..ampulü kırıp bütün yüzüme mi surim yoksa sadece sivilce üstlerine mi durum yardimci olursanız çok sevinirim;)

  • Merhabalar tüm her şeyi kullandınız işe yaramadı ise o zaman roaucutane kullanın. Doktora gidip bu ilacı yazdırın sonuç alacaksınız.

 47. Merhaba evigeni çay ağacı yagi ile karıştırıp sivilcelerimize sürmek
  Bir sorun olurmu

 48. Iyi gunler. Kolumda izler vardi. Bunlar icin estetik cerrahi de lazer ile ameliyat oldum iz sildirme amacli. Fakat bu yara genisledi ve yaranin oldugu yer yanik gibi duruyor. Cildimle arasinda asiri derecede ton farki var. Ne yaptiysam geciremedim. 3 sene oldu ortalama ameliyat olali. Bunu kullansam o ton farkini ortadan kaldirir mi. Lutfen yardimci olun cok tedekkurler.

  • İyi günler bu ampul ton farkını kapatmaz. Tam olarak görmek lazım ama sizin için contractubex jel daha uygun gibi.

 49. Evigen ampulü direkt yüzüme sürsem günde 2 saat beklesem sivilce ve sivilce lekelerine iyi gelirmi geçirir mi?

 50. 3 hafdadir kulanıyorum sacıma badem yagıyla birlikte maske olarak
  Kafamda kaşınma var neden acaba

  • Hafif kaşıntılar olabilir ama çok fazla kaşınıyorsa iyi yıkamamış olabilirsiniz. Çok kaşıntı var ise bir süre ara verip tekrar başlayın.

 51. Merhaba göz altlarımda torbalanma var cildine evigen ampul kullanıyorum göz altıma da sürebilirmiyim?

 52. Kaş içi,burum kenarı ve kulak iç kısımlarında pul pul(kepek gibi) dökülme ve kızarıklık var. A vitamini ve E vitamini eksikliğinden kaynaklı olduğunu okudum. Eczacı Evin marka ampul E vitamini ve Avicap(A viramini) verdi. Bu E vitaminini zeytin yağ içine döküp cilde uygulasam olur mu ? Yada herhangi bir el-yüz kremi içine koysam,karıştırsam uygun olur mu ? Teşekkürler

 53. Bimeks ve evigeni karıştırıp şampuanıma koydum öncesindede
  Bimeks. Evigen beden yapı hint yağı hindistan cevizi yağı çag ağacı yağı keratin vb yağ karışımlarını karıştırıp saçıma sürmüştüm sonraında yıkama işlemi yaptıktan sonra saçlarım daha çok dökülmeye başladı ne yapmalıyım

  • İsminizden anladığımıza göre bayansınız bundan ötürü ilk olarak doktora gidip kan tahlili yaptırın dökülmenin kaynağını bulun bundan sonra uygulanacak olan tedavi işe yarayacaktır.

 54. Merhaba Kızım dört yaşında hiç saçları uzamıyor çok cansız bende evigen ampul aldım acaba saçlarında kullansam bir zararı olurmu

 55. Merhaba evigen ampül, redox c ampül ve bephanthene ampülü şampuanıma karıştırsam etkisi ne olur ve açınca kullanılması lazım demişsiniz bazı arkadaşalara beklemesine bir sakınca varmı.

 56. Merhaba evıgen ampül Bepantol ve madacassolu karıstorarak yuzune uygulayacagım.emsıren bor anneyım kullanabilir mıyım ve hergun mu nasıl yanı günde yada hafatafa kac kez kullanmalıyım.yuzumde sıvılce ve lekeler var.

 57. Evıgen ampül Bepantol ve madacassolu karıstorarak yüzüme kullanıcam sıvıkce ve lekeler var.emzıren bır anneyım.kullanmamda sakınca varmı.ve gundemı veya kac kez haftada kullanmalıyım herhangi bir bılgım yok.teşekkğrler.

 58. Merhaba her yerde evigen ampul madecassol krem ve bebanthol cilt bakım kremi ile haftada 1 kez akşamları yüze sürüp 1 saat bekletip yıkayarak kullanıldığında yüzdeki güneş lekeleri sivilce izleri siyah noktalar ve sivilceleri geçirdiğini üstelik gözenekleri sıkılaştırdığını da yazmışlar doğru mudur? Bazı yerlerde yüzdeki tüyleri siyahlaştırdığını ve tüylenmeyi arttırdığını söylüyorlar bir bilginiz var mı varsa paylaşabilir misiniz?

  • Merhabalar genel olarak etkisi var ve siyah nokta sivilce izlerini geçiriyor. Hormon bozukluğu olan bazı kişilerde tüylenme ile ilgili sorunlar olabiliyor ama bu çok az kişide olur.

 59. Merhaba keten tohumunu kaynatıp jöle yaptım içine bir tatlı kaşığı gliserin 1 tanede evigen ampul kırdım bu karışımın zararı olabilirmi.hassas bir cildim var. Sürmeyede korktum. Bu karışımları yanlış yapmış olabilirmiyim

  • Merhabalar tam bir şey demek doğru olmaz ama evigen ampul ve diğer maddelerin bir zararı normalde olmaz.

 60. Merhaba Ben Evigen E Vitamini ampul aldım Kullandığım Şampuan Sarımsak ve zeytinyaği özlü şampuan ve full dolu içine kaç tane Katip Kullanmam gereklidir içinde kaldığı sürece Bir sorun olurmu Yardımcı olurmusunuz

  • Merhabalar bu şekilde kullananlar var sorun olmuyor. Sizin de şampuanınızda sorun olacağını düşünmüyoruz.

 61. Slm yorumları okudum rahatsızlık vermek istemem ama evigen Bimeks pepanten saçlara uygulayıp 24 saat kalsasaçta zararimi varmıdır yoksa daha iyi gelirmi teşekkürler simdiden

 62. Selam yüze sürüldükten ortalama kaç saat sonra yıkanması gerekir yüzün Şimdiden teşekkürler cevabınız için

  • Ortalama 2 saat cildinizde kalıp cilt emdikten sonra yıkanabilir biz teşekkür ederiz.

 63. Cok lekeli bi cildim.var ekximent kullamdim ise yaramdi cansiz soluk bi cildim var bana ne onerirsiniz sadece bu e vutamin kullanmam faydali olucakmidir simdiden teskkulr

 64. Evigen ampulü yuze surup güneş cikilirsa leke vs etki yapar mi en uygun uygulama zamanı ne zamandır

 65. İyi akşamlar bende evigen ampül keremime karıştırıyorum yüzüme sürüyorum bir sorun olur mu acaba Yeni başladım Bir ampül evigen e vitamini birde kara üzüm çekirdek
  yağını yüz kıremime katıp sürüyorum yüzüme Bir sorun olur mu

 66. Merhabalar Evgin e vitamini bir de bir tatlı kaşığı da üzüm çekirdek yağını kremlerimi karıştırıp yüzüme sürüyorum bir sakıncası olur mu

 67. Merhaba. Zeytinyağı, hindistancevizi yağı, az miktar lavanta ve bemix, bepontol, evigen abpülü karıştırdım. Dolaba bıraktım ara ara saç maskesi olarak kullanmayı düşünüyorum. Sizce ne kadar süre dayanır. Camda buzdolabında muhafaza ediyorum

  • Merhabalar 2-3 gün dayanır ama sürekli olarak yeni yaparsanız daha iyi olur.

 68. Merhaba,benim yanık izim var 2.5 aydır doktora gösterdim madasakol ge e vitamini karıştır sür dedi. Açtığım ampül bir günde bitmese ertesi gün kullanabilir miyim tekrardan. 3. Günde yara üzerinde kabarcıklar oluştu. Bu arada contrubex de önerdi aldım ama bir kere kulandim kabarcık oluştu.

  • Merhabalar ampülü bir gün beklettiğinizde genelde sorun olmaz kullanabilirsiniz ama daha fazla beklettiğinizde kullanamazsınız özelliğini yitirir. Contractubex jel kabarcık yaptı ise farklı leke kremine geçin kullanmayın lekeler için expigment krem, tre krem öneririz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?