Bakır Kahve Saç Rengi İçin Detaylar

Bakır Kahve Saç Rengi İçin Detaylar

İçindekiler

Tüm saç rengi severlere selam ederek konumuza başlıyorum. Bugün bir saç rengi hakkında detayları paylaşacağız. Bakır kahve hakkında tüm ayrıntıları paylaşarak kafanızda soru işaretlerini sileceğiz. Bakır kahve saç rengi için karar kıldı iseniz bu rengin size nasıl olacağını aşağıdaki fikirlerimizi inceleyerek nihai kararınızı verebilirsiniz. Birçok bayanın renk arayışında olduğunu görüyoruz bundan dolayı saç renklerini en ince ayrıntısına kadar tanıtarak haberdar olmalarını istiyoruz.

Bu bilgiler gerçek anlamda sizi en iyi seçimlere götürecektir. Bakır ve kahve olmak üzere iki renginde bağımlısı iseniz işte bu iki rengi bir arada bulunduran harika bir görünüm veren tam sizlik demektir. Sürekli aynı renkleri deneyerek sıkıldıysanız daha farklı özellikli renkleri denemelisiniz. İşte onlardan biri de bu saç rengidir. Şimdi de diğer ayrıntılarına bakarak daha iyi tanıyalım.

 

 

 

Bakır Kahve Nasıl Bir Renktir?

 

İçerisinde bakır ve kahve tonlarının olduğu yalnız bakır tonlarının yoğunlukta olduğu bir saç rengidir. En önemli özelliği harika bir şekilde parlaklık vermesidir. Parlak, pürüzsüz, göz alıcı saç boyasıdır. Birçok bayan parlaklığı için bu tonu kullanmaktadır. Özellikle güneş altında harika bir renge bürünmektedir. Biraz çabuk akma özelliği vardır bu duruma dikkat ederek kullanmanız gerekmektedir. Normal bakır renginden daha farklı özelliklere sahiptir.

 

 

Bakır Kahve Saç Rengi Kimlerde Güzel Durur?

 

Diğer bir deyişle bakır kahve saç rengi kimlere yakışır diyorsanız söylediklerimizi dikkate alın deriz. Bunun için cevabımız şöyle en çok açık tenli bayanlara yakışmaktır. Beyaz tenle çok iyi uyum sağlamaktadır. Yalnız hafif esmer tenlilerde bu rengi kullanabilirler. Hafif esmer bayanlarda ise güzel bir yansıma oluşturmaktadır. Ayrıca yakıştığını gören bayanlar bu rengin bağımlısı oluyor ve sürekli deniyor.

 

 

 

Bakır Kahve Saç Rengi Tonları

 

Kendi içinde birkaç tane mevcuttur. Bunlar arasında ufak farklılıklar vardır. Tam tonu yakalamak çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Açık bakır kahve tonu:

Renk olarak daha açık bir karışım sunar, daha farklı bir yansıma oluşturur.

Sıcak bakır kahve tonu:

Parlak ve canlı bir tondur kesinlikle. O sıcaklığın yansıması da diyebiliriz. Kızıl tonlar daha baskındır.

Koyu bakır kahve tonu:

Birazcık daha kahvelerin fazla olduğu koyu özellikli bir yansımadır. Koyu renk isterseniz bu tonu seçmenizde fayda var.

Yoğun bakır kahve tonu:

Bu tonda renk özellikleri çok fazla öne çıkıyor ve net bir şekilde belli oluyor.

 

 

 

Bakır Kahve Saç Boya Markaları ve Numaraları

 

Diğer saç renklerinde olduğu gibi bu renkle beraber markaları ve boya numaralarını vererek işinizi kolaylaştırmak istiyoruz. Bu boyalarla aşağıda bu rengi nasıl elde edeceğinizi de detaylı olarak anlattık. İşte boya markaları ve numaraları;

  • Loreal Excellence İntense kit saç boyası 5.45 bakır kahve (fiyatı: 16.88 tl)
  • Palette Deluxe 6-70 bakır kahve saç boyası (fiyatı: 9.99 tl)
  • Garnier çarpıcı renkler serisi 6.46 yoğun bakır kahve saç boyası (fiyatı: 8.90 tl)
  • Organik saç boyası  5cr açık bakır kahve saç boyası (fiyatı:  45.90 tl)
  • Farması 5r parlak bakır kahve saç boyası (fiyatı: 39.99 tl)

 

 

 

 

Kuaföre Gitmeden, Evde Bu Renk Nasıl Elde Edilir?

 

Evde bu rengi ortaya çıkaracaksanız ilk olarak yapılması gereken dip boyanız gelmiş ise dip boya yapıp saçların diğer kısımlarına geçiyoruz.

1.Adım: Dip boyanın uygulanması

2.Adım: Saçları boyama işlemi

 

Matrix bakır kahve saç boyası numarası önerisi

 

Biz tercihen Matrix boya markasını seçtik siz diğer markaları da seçebilirsiniz fark etmez.

-1.Adım: Saç rengi koyu özellikli olduğu için Matrix 7.W ve 7.BC’Yİ aynı oranda  birbiriyle karıştırdık. Diplerde kızıl görünüm ortaya çıkmaması için bakır kahve de ilave ediyoruz.

 

Dip boyası gelen saçlar için bakır kahveye boyanması

 

-7.BC bakır kahvenin içerisine 7.W ilave ediyoruz. Oran ise eşit bir şekilde olacaktır. Bundan sonra ise %9’luk oksidan ile karışım yapıyoruz. Sonra ise bu oluşan karışımı diplere uyguluyoruz.

-Aşağıdaki fotoğraftan da anlayabilirsiniz saç diplerinde beyazlıklar var bunu ortadan kaldırmak için 7W ve 7.BC’li %9’luk oksidan ile karışım oluşturduk bunu da saç diplerine sürdük.

 

Bakır kahve saçın elde edilmesi son hali

 

-2.Adım: Dip boya işlemi sona erdikten sonra 30 dakika sonra 6BC Matrix saç rengi boyası ve %6’lık oksidanla karışımımızı ortaya çıkarıyoruz.  Bu boyayı da dip boya yaptığımız yerin hemen alt kısmından  uç noktalara kadar sürüyoruz. Daha sonra yarım saat kadar bekleyip  saçlarımızı hassas bir şekilde duruluyoruz. Sonuçta harika bir renk çıkacaktır beyazlar kapanmış çok tatlı bir tona sahip olacaksınız. En güzel zamanlarda kullanın.

 

 

Bakır Kahveye Yakışan Göz Renkleri Hangileridir?

 

Bu renkle göz rengi çok fazla önem arz etmektedir. Bakışlarınızı ve çekiciliğinizi ön plana çıkarır. Bu saç rengi ile beraber bazı göz renkleri çok avantajlıdır. Bazı kişiler şöyle diyor, gözlerim renkli değil ama lens takıp kullansam olur mu diye? Gerçekten  renk size yakışıyorsa saç renginizle de aynı etkiyi oluşturup kullanabilirsiniz. İşte yakışan göz renkleri;

  • Ela ve tonları
  • Bal rengi göz
  • Mavi ve açık mavi

 

Bakır Kahve Saç Renginin Akmadan Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Bu noktada yapılması gerekenleri sıralamak daha doğru olacak. Kızıl bildiğiniz gibi akması kolay olan bir saç boyasıdır. Bundan dolayı da bakımları daha dikkatli ve titizlilikle yapılmalıdır. İşte yapılması gereken ler:

Haftada 2 defadan fazla duş almayın: Çok elzem bir durum ortaya çıkmadı ise kesinlikle 2 den fazla duş almayın. Çünkü akar saç rengi ve mat. Sadece zorunluluk hallerinde daha fazla duş alın.

Saçlarınızı klorsuz ılık su ile durulayın: Klor maalesef saçlara zarar veriyor. Bunun için arıtıcı taktırın ya da arınan daha doğal sularla saçlarınızı yıkayın.

Bakır saçlara maske maske kullanın: Bakır kahve saç rengi için Kerastesenin maskesi mevcut bunu kullanabilirsiniz. Bu maske gerçekten güzel sonuçlar veriyor. her daim parlak saçlarla gezebiliyorsunuz.

Boyalı saçlar için şampuan kullanın: Bu altın kuraldır, saçlarınızı boyalı saç şampuanı ile yıkayıp diğer bakım önerilerini de yaptıktan sonra kesinlikle boyanız harika görünecektir.

İlginizi Çekebilir: Küllü Kahve Saç Rengi

 

Çikolata Kahve Saç Rengi Hakkında Arayıpta Bulamayacağınız Her Şey

 

Bakır Kahveye Uyum Sağlayan Saç Modelleri

 

Saç renklerine göre uyum sağlayan modellerde değişiklik göstermektedir. Bu rengi öne çıkarmak istiyorsanız kesinlikle uzun ve orta boy saçları kullanmanız gerekmektedir. Uzun kahküllü saç modelleri, alına yapışık uzun saç modelleri, maşalı orta uzunlukta saç stilleri, hafif kıvırcık saç modelleri en iyi önerilerdir. işte sizin için derlediğimiz diğer öneriler kesinlik göz atın.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?