Koyu Kumral Saç Rengini Yakından Tanıyoruz!

Koyu Kumral Saç Rengini Yakından Tanıyoruz!

Koyu kumral saç rengi kimlere yakışır, boya numaraları nedir, nasıl elde edilir?

Bildiğiniz gibi kumral tonları bayanların çok ilgisini çekiyor. İşte bu kumral tonlarından en çok beğenilenlerin başında da koyu kumral geliyor. Birçok bayan doğala yakın bir ton olduğu için daha fazla ilgi gösteriyor. Koyu kumral saç rengi siyah ve kahve gibi tonlardan sıkılanlar için çok güzel bir alternatiftir. Özellikle koyu tonlu saç renkleri kullananlar sevip ayrılamadığı bir bağımlılığa sahiptir.

Denemeyenler için altını çiziyor ayrıntıları öğrendikten sonra kesinlikle denemeye karar vereceksiniz. Şimdi de bu kumral tonu hakkında diğer önemli noktalara yakında bakalım.

 

 

 

Nasıl Bir Renktir?

 

Tam olarak nasıl bir ton olduğunu öğrenmek isteyenler için ifade edelim. Bu renk sarı ve küllü tonların birleşimin oluşan birazcık daha koyu özellikli olanıdır. Bunun yanında yumuşak ve göz  alıcı bir tondur. Ayrıca ışıltı katan ve genç gösteren bir saç rengidir. Bu gibi avantajlarda bu tonu denemeye değer. İşte şimdi de diğer ayrıntılara detaylı bakalım.

 

 

Bu Saç Renginin Avantajlı Yönleri

 

 • Göründüğünüz yaştan en az 3-4 yaş daha küçük gösterirsiniz ve doğal bir ışıltı katar.
 • Canlı ve dinamik bir görünüm katar, solgunluğu alır.
 • Tüm bayan yüz tiplerine kolayca yakışır.
 • Ombre, röfle, balyaj vb. saç rengi işlemlerinde çabuk uyum sağlar ve kendini belli eder.
 • Yüz ifadenize sempatiklik kazandırır ve ortaya harika bir görünüm çıkarır.

 

 

Koyu Kumral Kimlerde Güzel Durur?

 

Bir saç uzmanı olarak kimlere yakıştığı konusunda tecrübelerimi net bir şekilde aktarıyorum. Bu nokta bu kadar önemli mi diye soruyorsanız evet cevabını veririm. Çünkü birçok kişide bu rengi denedim ve gözlemledim. Koyu kumral saç rengi tüm cilt tonuna sahip bayanlara uyum sağlıyor. Yani cilt tonunuz ne olursa olsun deneyebilirsiniz. Yalnız bu ayrıntıyı es geçmeyeyim, buğday ve esmer tenli bayanlara daha iyi yakıştığını da tecrübe ettim. İşte deneyimden yola çıkarak edilen tecrübe böyle artık karar sizin!

 

 

 

Koyu Kumral İçin Saç Boya Markaları ve Numaraları

 

Boya numaralarını vererek bilginize sunuyoruz denemek isteyenler pratik bir şekilde kullanabilirler.

 • Palette Deluxe 6-0 koyu kumral saç boyası (fiyatı: 16.99 tl)
 • Loreal İnoa 6 koyu kumral saç boyası (fiyatı: 27.90 tl)
 • Loreal Excellence set boya 6.03 yoğun koyu kumral (fiyatı: 16 tl)
 • Garnier 6N doğal koyu kumral (Fiyatı: 5.70 tl)
 • Bioblas 6.0 koyu kumral saç boyası (fiyatı: 9.90 tl)

 

 

 

Kuaföre Gitmeden Kendim Bu Saç Rengini Nasıl Elde Ederim?

 

Hangi saçı kullanıyorsanız ondan bu renge geçiş için önemli ayrıntılar vardır. İşte adım adım bu renge geçiş

1.Adım: Koyu özellikli bir saç rengi kullanıyorsanız bu rengi açarak işe başlamalısınız.

2.Adım: Saçı açma işlemini yaptıktan sonra ise turunculuğu önlemek içinde ıgora royal 0.22 turuncu azaltıcı boyadan bir tatlı kaşığı ekleyip sonrada 1 yemek kaşığı su ve bir tatlı kaşığı saç kremi ilave ekleyin.

3.Adım : Bu şekilde saçlarınız kolayca koyu kumral renge dönüşecektir. Yalnız ölçülere uymanız önem arz etmektedir.

Bunun yanında yine de saç renk uzmanından yardım alırsanız işiniz daha garanti olur.

 

 

 

Saç Rengim Sarı Koyu Kumral Benim Saçımda Tutar Mı?

 

Bu soru sık sorulduğu için cevaplama ihtiyacı hissettim. Sizin de saçınız sarı ise bu öneriyi dikkate alın derim. Sarı saç üstüne koyu kumral renk oturmaktadır ve net de bir görünüm vermektedir. Yalnız ilk boyamadan sonra bu renk çabuk açılır ve eski görünümünü hafif kaybeder. Bunun içinde 2. ve 3. boyamadan sonra tamamıyla bu rengi elde etmiş olacaksınız.

 

 

Bu Saç Renginde Hangi Göz Renkleri Güzel Durur?

 

Bu detayı bu renkte bahsetmek istedik. Çünkü bu saç rengi ile beraber göz rengi önemli hale geliyor. Göz renkleri ile uyumlu kullanıldığında etkili görünüm 2-3 katına çıkmaktadır. Özellikle renkli gözlü bayanlar çok şanslılar çünkü gerçekten eşsiz bir görünüm katıyor. Renkli gözlü bayanlarda koyu kumral renk, erkekleri çok daha fazla etkiliyor. İşte yakışan göz renkleri;

-Mavi göz rengi ve tonları

-Bal rengi göz

-Ela ve tonları

-Açık kahve gözler

-Açık yeşil göz rengi

 

 

Kumral Saç Rengi ve Tonları Hakkında Özel Bilgiler

 

Koyu Kumral Saç Rengine Nasıl Makyaj Yapılmalı?

 

Makyaj konusunda da net cevaplar vererek bütünlük açısından bayanları eşsiz bir güzelliğe kavuşturacağız. Kaş yapınız yüz şeklinize uygun ve saç renginizle aynı olmalı. Bunun yanında göz makyajı bu renkte çok önemlidir. Makyaj renkleriniz açık tonlar, kırmızı, pembe ve açık kahve olmalıdır. Dudaklar içinde mercan rengi ruj çok harika yakışmaktadır.

 

 

 

Bu Saç Rengini Uzun Ömürlü Kullanmak İçin Nasıl Bakım Yapmalı?

 

Bir çok çevresel etken saç rengimize zarar verir bunları en aza indirmek içinde bakım yapmalıyız. Bakım yapmadan saç boyalarını kullanmanız saçlarınıza zaman içinde zarar verecek ve saç renginiz kısa ömürlü olacaktır. İşte bu renk içinde yapmanız gereken öneriler;

-Şampuan ve saç kremi kullanın: Kumral renkler için özel şampuanlar var bunlardan alırsanız çok iyi olur. Ya da mor şampuan kullanın. Bunun yanında saç kremini de her duşta mutlaka uygulayın.

-Çok sıcak saç işlemlerinden uzak durun: Bu renge çok sıcak fönler ya da diğer uygulamalar çok zarar vermektedir. Bunun için mümkün olduğu kadar ısısız şekillendirmeler kullanın.

-Yağlardan yararlanın: Yağlar saçlarınızı nemlendirecek ve parlaklık kazandıracaktır. Bunun için kesinlikle öneririz.

-Düzenli su için ve vitamin alın: Beslenme de çok çok önemlidir, özellikle su ve vitamin alımını sağlayan çok katkısı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Küllü Kumral Saç Rengi ve Tonları

 

 

 

Koyu Kumral Saç Modelleri

 

Renginize uygun saç modeli kullanarak onu daha etkili göstermek istemez misiniz? İşte bu noktada deneyip gördüğümüz tecrübeleri sizlerle paylaşıyoruz. Bazı modeller birazcık yapay durup tam net yakışıyor ya da saç rengini çok geri planda bırakıyor. İşte en uyumlu saç stilleri;

-Dalgalı uzun saç modelleri

-Hafif dağınık saç stilleri

-Orta ve uzun küt saç modelleri

-Düz uzun saç modelleri

-Perçemli saç modelleri

-Kahküllü orta uzunlukta saç stilleri

-Yandan ayrık pürüzsüz saç stilleri

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

 1. Saçlarımı önce açtırdım daha sonra kumral renge boyadım ama saç rengi dipler turuncu saç uçları yeşile meyilli oldu ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz?

  • Bu durumun ortadan kalkması için saç toneri kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde normale dönecektir. Ayrıca şampuan olarak da mor şampuan kullanarak bu renk farklılıklarını giderirsiniz.

 2. Kuaför saçlarımı örüp ile açtıktan sonra çok koyu bir renk yaptı. Siyaha yakın bir renk oldu.Saçlarımı evde boyamaya karar verdim. Nasıl yapabilirim yönlendirebilir misiniz?

  • Evde yapmanız çok daha zor bundan dolayı uzman bir kuaförden yardım almalısınız. Çünkü renginiz nasıl oldu buradan görme şansımızda yok.

 3. Saç rengi sarı ve koyu kumral bu renkte ki saca uygulandığında açık kumral tonları olucak sizce de öylemi Eğer öyle ise yapmaya hazırım:)

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?