Siyah Saça Ombre ve Balyaj Uygulaması

Siyah Saça Ombre ve Balyaj Uygulaması

Bugün sizlere önemli  saç boya uygulaması hakkında detaylı bilgiler vereceğim. Siyah saça ombre ve siyah saça balyaj gerçekten çok fazla denenen iki işlemdir. Böylesine çok fazla ilgi gören bu işlemler hakkında size önemli fikirler vererek daha doğru kararlar vermenizi istiyorum. Bir çok bayanın siyah saç rengine sahip olduğunu düşünürsek bunun için acaba nasıl bir renk denemeliyim diye kararsız kaldığına şahit oluyoruz.

İşte bu noktada imdadınıza yetişerek güzel öneriler sunacağız sizlerde bunları deneyerek daha iyi görünebileceksiniz. Renk seçeneğinin çok fazla olması da kafamızı karıştıran diğer bir etmen olarak karşımıza çıkıyor. Siyah saçlar için sarı, koyu kestane, açık kahve, kızıl, karamel, gibi birçok renk denenebilir. Bu renkler en iyi uyum sağlayan arasında diyebiliriz. İşte bu konu hakkında tüm detaylar!

 

 

 

Siyah Saça Ombre Fiyatları

 

Siyah saça ombre fiyatı ne kadar derseniz bu çeşitli durumlara göre değişiklik göstermektedir.  Şehre kuaföre, muhite, malzemeye göre fiyatlar farklılaşmaktadır. Size fikir vermesi açısından ortalama fiyatları paylaşıyoruz.

İstanbul için siyah saça ombre fiyatı: 300- 3250 tl

Ankara için fiyat aralığı: 350- 3000 tl

İzmir için fiyat aralığı :350- 3100 tl

Adana için fiyat aralığı: 300- 2900 tl

Bursa için fiyat aralığı : 300- 3000 tl

Antalya için fiyat aralığı : 300- 3400 tl

Gaziantep için fiyat aralığı : 200- 1950 tl

Mersin için fiyat aralığı : 225 – 2975 tl

Samsun için fiyat aralığı : 200- 1800 tl

Diyarbakır için fiyat aralığı : 175- 1750 tl

Tüm ombre ve balyaj fiyatları için tıklayın

 

 

Siyah Saça Uyum Sağlayan Ombre Renkleri

 

1.Siyah Saça Karamel Ombre

Karamel renk bayanların en gözdesi renklerin başında gelir. Bunu siyah saçla eşleştirerek daha efektif bir tarz oluşturulabilir.

 

2.Siyah Saça Sarı Ombre

 

En çok denenlerin başında gelir. Sarı ombre en çok yapılanlar listesinde en başta gelmektedir. Siyah saçlarınıza sarı ombre yaparak çok çekici ve uyumlu iki ton oluşturabilirsiniz.

 

3.Siyah Saça Gri Ombre

 

Gri renkler bundan birkaç sene önce hiç bilinmiyordu ama birkaç senedir çok revaçta. Siyah saça gri ombre harikulade uyum sağlıyor. Grinin beraber kullanacağı ilk renk siyahtır.

 

4.Siyah Saça Işıltı

 

Işıltı, parlaklık veren saçları ben buradayım dedirten harika bir uygulamadır. Işıltı yapan onlarca bayan bu kullanımda gayet mutlu.

 

5.Siyah Saça Mavi Ombre

 

Birazcık marjinallik katmak istiyorsanız kendinize ve öz güveniniz de var ise mavi ombreyi deneyin. Saçların tamamında değişiklik yerine bu şekilde kısmi değişiklik daha akıllıca olacaktır.

 

6.Siyah Saça Kızıl Ombre

 

Kızıl renk hastalarını es geçmedik çok harika bir farklılık katıyor. Biraz uyumsuzluktan yola çıkarak zıt kullanım için ideal bir görünümü oluşturuyor.

 

7.Siyah Saça Pembe Ombre

 

Pembe olur mu demeyin. Pembe ombre son zamanların yaratıcı bir fikridir. Pembe rengin çok hoş tonlarını kullanarak bahar ve yaz aylarında saç tellerinizde farklılık oluşturabilirsiniz.

 

8.Siyah Saça Koyu Mavi Ombre

 

 

Beyaz cilt tonlarına yakışan bu mavi tonu çok cool görünüm veriyor. Beyaz cilt tonu, siyah saç ve koyu mavi harika bir üçlü oluşturuyor. Deneyin ve farkı kesinlikle görün.

 

9.Siyah Saça Küllü Ombre

 

 

Küllü tonları demediyseniz geç kalmadan hemen deneyin çünkü çok popüler. Küllü renkler ombre de çok eşsiz bir uyum sağlayarak doğal bir hava oluşturuyor.

 

10.Platin Ombre

 

Platin rengi gerçekten bayanlar tarafında çok seviliyor. Bunun içinde denemek isteyenler olacaktır siyah saç için iyi bir seçenek olacaktır.

 

11.Bal Köpüğü Ombre

 

Bal köpüğü rengi saç uçlarında tatlı ve belirgin bir şekilde görünmektedir. Saç uçlarınız sağlıklı ise bu renkle beraber kullanabilirsiniz.

Sarı Ombre Hakkında İlham Alacağınız Fikirler

 

12.Bakır Ombre

 

Bakır renkten vazgeçmem diyenler içinde uyumlu olacağını düşündüğümüz bir renklendirmedir. Siyah saç uçlarında bakır rengi kullanabilirsiniz.

 

Siyah Saçta Güzel Duran Balyaj Renkleri

 

1.Gece Mavisi Önerisi

 

Kendinize gizemli bir görünüm için gece mavisi rengi denemelisiniz. Siyah saçlar içinde de ilgi çekici bir görünüm katıyor.

 

2.Siyah Saç İçin Gri Balyaj Önerisi

 

Gri renkler artık doğal bir tondur. Gün geçtikçe de daha fazla kullanılıyor. Siz de gri balyajı deneyerek kendinize süper bir görünüm katabilirsiniz.

 

3.Akaju Kahve Balyaj Önerisi

 

Siyah ve kahve ikisi bir arada olur mu diyenlere kesinlikle müthiş olur diyoruz. Akaju kahve kızıl yansımalara sahip bir kahve tonudur. Bununla balyaj çok süper bir görünüm veriyor.

 

4.Koyu Mor Balyaj Fikri

 

Güncel bir renk ve birazcık daha değişiklik istiyorsanız koyu mor tonunu kullanın. Koyu mor balyaj yaptıran bayanlarda ortaya şık görünümler çıkarıyor. Ayrıca siyah saçlara da çok iyi uyum sağlıyor.

 

5.Siyah Saça Karamel Balyaj

 

Karamel ombre olur da karamel balyaj olmaz mı hiç ? Altın karamel renkle siyah saçta güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

6.Renkli Balyaj

 

Bir tane renk değil de birden çok renk kullanmak hoşunuza gidiyorsa renklerin gücünden faydalanıp saçlarınız da bu görünümü oluşturabilirsiniz.

 

7.Vişne Kızılı Balyaj Fikri

 

Saçlarınızda birazda daha değişiklik istiyorsanız kısa saç modellerinden bob kesimi deneyerek bunun yanında vişne kızılını kullanarak elegant bir görünüm oluşturabilirsiniz.

 

8.Sarı Balyaj

 

Sarı renk en çok denenen balyajların başında gelmektedir. Sarı renk tutkunları için ilk kullanılması gereken fikirdir.

 

9.Platin Balyaj

 

Platin rengi es geçmeyi kesinlikle çünkü gerçek anlamda balyaj da güzel duran renklerin başında geliyor.

 

10.Mavi Balyaj

 

Mavi renk biraz daha kendine güvenenlerin tercihi olacaktır. Renkli bir yapınız var ise sizin için daha uygun olacaktır.

 

11.Yeşil Balyaj

 

Yeşil renk biraz garip gibisi gelse de siyah renkle beraber iyi bir etki çıkardığı kesin. Bir kere deneyerek saçlarınızda görmenizi tavsiye ederiz.

 

Siyah Saça Ombre Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

Siz istediğiniz rengi aşağıda şekilde aynı şekilde uygulayıp yapabiliriz. Biz dore tonlarda bir ombre oluşturduk. İşte adım adım yapımı:

1.Adım: İlk olarak saçlarımızı iyi bir şekilde ayırıyoruz. Bundan sonra ise saç açıcı ile oksidan karışımını hazırlama işlemini yaptık.

2.Adım: Siyah saç için ombrenin çok beyaz görünümde olmaması için %9 luk oksidan ile oryal karışımını kullandım. Bu karışımın aşırı cıvık olmamasına dikkat edin çok hafif katıca olacaktır. Çünkü çok sulu ya da çok katı olursa saça uygulanmaz.

3.Adım: Bu adımda ise ense kısmından saçı ayırarak krepe uyguluyorum. Her saç tutamına krepe işlemini gerçekleştirdikten sonra da açıcı ile alüminyum folyo ile bunları sarıyorum. Bu aşama da saçları iki parmak arama alıp uç kısmından saç diplerine doğru birden fazla krepe işlemi yapıyorum ki sarı ile siyahın geçiş noktası daha doğal gözüksün. Bunu yapmazsak siyah saçta geçiş noktası çok belirgin olabilmektedir bu da hoş görünüm sağlamamaktadır.

4.Adım: Paketleme yani sarma işlemi yaptığım saç tutamlarını açıp ılık su ile durulama yapıyorum. Yalnız sırası ile açmak önemlidir. Yani ilk yaptığınızı ilk açacak şekilde olmalıdır. Saçı yıkama işlemi yaparken saçlar karışmış dolaşmış olabilir bunları yavaş yavaş açıp yıkadıktan sonra tarıyorum.

5.Adım: Yıkama işleminden sonra çok az miktarda cila uyguluyorum. 8.1 saç boyasının(herhangi bir marka olabilir) 1/4 kadarını alıp 1 çay bardağı kadar ılık su ile güzel bir karışım yapıyorum. Daha sonra çok çok az miktarda oksidan ekliyorum. Bu oksidan bir tatlı kaşığı olacak ve %6 olacaktır. Bu oluşan sulu karışımı ıslak saça seri bir şekilde sürüyorum. 2-3 dakika sonra yıkayıp krem yapıyorum. Cila yapma gibi bir mecburiyetiniz yok sadece kızıl ve turuncu gibi kötü yansımaları almak için yaptım. Hatta turuncu ve kızıl yansıma yok ise cilaya da gerek olmaz.

Not: Siyah saça ombre yaparken saçınızı doğal siyah değil de siyah saç boyasına boyanmışsa saçlarınız sarıya açılmayabilir. Burada bizim uyguladığımız doğal siyah saç renginedir. Siyah boyalı saçları bu şekilde açarsanız koyu sarı ya da kahverengine kadar açılır, bu önemli ayrıntıyı da es geçmeyin. Siyah saça ombre yaptırmaktan uzak durmayın kesinlikle çok hoş görünüyor deneyin.

 

Videosunu da izleyebilirsiniz!

 

 

Siyah Saç Balyaj Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

Renk tercihi size kalmış. Sarı tonları kullanarak göz alıcı görünümler oluşturabilirsiniz. Koyu tonlarla da daha naturel bir görünüm elde edersiniz. Herkes bana baksın derseniz renkli tercihleri kullanmalısınız. Şimdi de nasıl yapılacağını anlatalım. İlk olarak siyah saç için açma uygulaması yapıyoruz. Açma uygulamasını sadece saçı tutamlarına uyguluyoruz bu noktayı es geçmeyin.  Saçımızın rengi açıldı ise bu tutamları kullanmak istediğiniz renge boyama yapmalısınız. Bu şekilde balyajı elde etmiş olacaksınız. Şayet bu uygulamayı ilk defa yapacak bayanlara kuaföre yaptırmalarını tavsiye ediyorum. İlk defadan sonra sizin evde yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü ilk işlemde ortaya zorluklar çıkabilir.

 

Videolu Anlatımı


 

Siyah Saç İçin Ombre ve Balyaj Modelleri

 

Aşağıdaki önerilerden ilham alıp sizlerde kendi saçlarınızda deneyebilirsiniz. Bu önerilerde en güzel ve en iyi olanını beğeninize sunduk. İşte o fikirler…

Ombre Modelleri

Balyaj Modelleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?