Bakır Karamel Saç Rengi İçin Bilgiler

Bakır Karamel Saç Rengi İçin Bilgiler

Bakır karamel, en farklı ve özel saç renklerinin başında gelir. Son yıllarda daha çok bilinen bu renk şu aralar çok popüler. Bu kadar ilgi görmesinin başında farklı bir ton özelliği olmasından kaynaklanıyor. Kendini çok belli eden her ortamda ben buradayım diyen bir renklendirmedir. Bakır ve karamel gibi iki canlı özellikteki renkten ortaya bakır karamel saç rengi çıkıyor ki güneş altında çok hoş bir yansıma oluşturuyor.

Özellikle karşı cinsleri etkileyici ve gözleri üzerinizde toplayacağınız bir renktir. Kendinizi karşı cinsinize daha da güzel göstermek isterseniz de bu rengi ön sıralara alın deriz. Yalnız kalıcılığı konusunda çok dikkat etmeniz gerek, çünkü akmaya çok müsait bir tondur. Şimdi de bu renkle ilgili diğer detaylara bakalım.

 

 

 

Bakır Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

Yakışan saç renklerini kullanmak kesinlikle size daha iyi bir görünüm sunacaktır. Beyaz cilt tonuna sahipseniz üstüne bir de renkli göze sahipseniz bakır karamel size çok yakışacaktır. Beyaz tenli bayanlarda harika bir uyum sağlıyor göz rengi ile de etkileşim kurarak çok iyi bir kombin oluşturuyor. Çok fazla bayanda bu rengi denediğimizde aldığımız sonuç bu.

Bunun yanında pembe cilt tonuna sahip olan bayanlar olabiliyor onlarda da bu renk gayet güzel durmaktadır. Ayrıca bu rengi 4 mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 

 

Bakır Karamel Saç Boya Numaraları

 

Bu renkle ilgili boya numaralarını da vererek bu rengi nasıl elde edeceğiniz konusunda yardımcı olacaktır size.

  • Clemency tüp boya 8.43 bakır karamel (fiyatı: 6 tl)
  • Alix 7.84 bakır karamel saç boyası (fiyatı: 5 tl)
  • Voila 7.84 bakır karamel saç boyası (fiyatı: 12.23 tl)

İlginizi Çekebilir: Karamel Kahve Saç Rengi

 

 

Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Kahverengi saç rengine sahip olan kişi için aşağıdaki adımlar gerçekleştirilerek bu renk elde edildi. İşte bu saç renginin elde edilişi

1.Basamak: İlk olarak mix Wella Blondor (toz Açıcı) + 1.9% developer (6 Vol Oksidan) saç rengimizi açıyoruz.

2.Basamak: Boya karışım özellikleri bu şekilde  Wella Koleston Perfect 3 Tüp 9/03 + 1 Tüp 8/34 + 30-volume  Oksidan

3.Basamak: Son adım cila işlemi, mix Wella Color Touch 3 Tüp 10/03+ 1 part 8/43 + 30-volume Oksidan.

Şayet açma işleminde sorun yaşamazsanız bu rengi elde etmiş olacaksınız.

Önemli Uyarılar

-Açık tonlarda bakır karamel istiyorsanız  7.3 ile 10.0 karıştırabilirsiniz. Ya da 8.3 saç boya numarasını kullanın deriz.

-2. boyayı kullanmadan önce pigmentasyon denilen uygulamayı yapmanız gerekmektedir. Bakır saç boyasını kullanıp yeşillenme olmaması içinde kullanacağınız boyanın ne kadar olduğuna göre de dore tonunda boya (yani 7.3) bir kaba koyup içerisine 1 çay bardağı su ilave edip karışmasını sağlayın. Şayet saç uzun boya da çok fazla ise bu karışımın içine 3-4 damla saç kremi ilave edin.

Bu karışımı daha saçlarınıza uygulayın, Saçlarınıza uygularken de saç uçlarından diplere doğru  uygulamanız gerekmektedir. Ortalama 5 dakika durduktan sonra boyayı durulamadan peçete ile silebilirsiniz. Daha sonra ise karamel tonunu kullanabilirsiniz. Saç boyasının iyice tutması ve akma yapmaması içinde %6 oranında oksidan ilave edebilirsiniz.

Saç uçlarının renk almasıyla beraber dip noktalara kadar uygulayabilirsiniz. Bundan sonra da saçlarınızı iyice durulayıp hiç boya kalamayınca kurulamalısınız.

 

 

 

 

Bakır Karamel Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Bu rengin çok akma yapabileceğinin altını çizelim. Akmaması içinde yapmanız gereken düzenli bakımdır.  Bu rengin bakımını yaptığınızda çok daha uzun süre bu rengi kullanabileceksiniz. İşte yapmanız gerekenler;

Saç rengini koruyan şampuan ve krem kullanın: Boyalı saçlar için satılan temizlik ürünleri alın. Bunun yanında saç kremi uygulayın. Bu iki temizlik ürünü saç boyanızı uzun ömürlü yapacaktır.

Kimyasal ürünleri sık kullanmayın: Jöle, sprey gibi kimyasal ürünlerden mümkün olduğunca uzak durun. Şayet kullandıysanız da kesinlikle saçlarınızı yıkamadan uyumayın.

Duşta sıcak su kullanmayın:  Ilık ya da soğuk su ile saçlarınızı yıkayarak boyaya çok daha az zarar verirsiniz. Sıcak su saç rengini soldurup matlaştırıyor, bunun için ılık hatta soğuk su kullanın.

Havuzda denizde saç bonesi kullanın: Havuza ya da denize giriyorsanız saç bonesi takıp girin yoksa saç renginiz yıpranıp solacaktır. Bunun içinde bu saç koruyucu ürünü sürekli yanınıza bulundurun.

 

Karamel Saç Rengi ve Tonları Hakkında Bilmediğiniz Ayrıntılar

 

Bakır Karamel İçin Uygun Saç Modelleri

 

Doğru saç modeli seçerek bu saç rengini harika bir şekilde öne çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken basit sönük olmayan yani hacimli saç stillerini seçmek olacaktır. Özellikle de düz, hafif dalgalı, katmanlı saç modelleri çok ideal olacaktır. Bu üç saç stiline ek olarak da hafif kıvırcık saç stilleri de bu saç rengi ile güzel eşleşir. Aşağıdaki örneklerimizden ilham alabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?