Büyülü Kahve Saç Rengi, Saç Boyaları!

Büyülü Kahve Saç Rengi, Saç Boyaları!

Saç rengi severler kucak dolusu merhaba diyerek bugün güzel bir konuya temas edeceğiz. Bugünkü konumuz büyülü kahve saç rengi hakkında olacaktır. Koyu tonların müdavimi iseniz büyülü kahve size müthiş bir fırsat olacaktır. Bazı yerlerde bu rengin adına büyüleyici kahve saç rengi olarak verilmektedir ikisi de aynı renktir bu noktada kafanız karışmasın.

Kendiniz için koyu özellikli ama bir o kadar da kendini belli eden bir renk arayışında iseniz bu tonu önerebiliriz. Birçok özelliğini size aşağıda detaylı olarak belirttik bunları okuyarak bilgi sahibi olun ve buna göre de bu rengi kullanıp kullanmayacağınıza karar verin. Şimdi de hep beraber diğer ayrıntılara bakalım.

 

Nasıl Bir Renktir, Ne Özelliği Vardır?

 

Kahvenin birçok tonu vardır bu tonun farkı ise daha seksi görünmesi ve de ten rengine parlak görünüm katmasıdır. Güzel bir etki oluşturarak daha iyi bir bakış ifadesi de katmaktadır. Parlak ve pürüzsüz bir görünüm katan orta koyulukta bir ton olarak da tanımlanabilir. Makyajla beraber kusurları örten ve kadınsılığı ön plana çıkarak çok tatlı bir yansımadır.

Saç boya markalarına göre hafif farklılıklar olmaktadır bu noktayı göz önünde bulundurun. Karşı cinslerinize güzel gözükmek ve bulunduğunuz yerde ön plana çıkmak istiyorsanız bu tonu denemelisiniz.

 

Hangi Tenlerde Güzel Durur?

 

Büyüleyici kahve saç rengi kimlere yakışır diyorsanız hemen net bir şekilde söyleyelim. Tüm cilt tonlarına yakışmaktadır yalnız açık tenli olanlarda daha güzle durmaktadır. Beyaz, buğday, esmer tüm cilt tonları gönül rahatlığıyla deneyebilir.

Tüm ten renklerinde uyum sağlaması da ayrı bir avantajı olarak değerlendirilmektedir. Özellikle açık tenli bir bayansanız hiç zaman kaybetmeden bunu görünüme hemen sahip olun. Bu tonu elde ettikten sonra da doğru bir saç modeli ile de görünüm taçlanacaktır.

 

Boya Markaları ve Numaraları

 

Boyaların markası ve numarası elde etmek açısından önemlidir. Hatta kuaförlerin hangi marka ile saçlarında bu rengi elde ettiği de önemlidir. Aşağıda marka ve numaralarla sizlerde bu görünümü elde edebilirsiniz.

  • Palette 4-65 büyüleyici kahve saç boyası (fiyatı: 29.25 TL)
  • Loreal Excellence 4.15 büyüleyici kahve saç boyası (fiyatı: 34.17 TL)
  • Koleston 6/1 büyüleyici kahve saç boyası (fiyatı: 36.89 TL)

Nasıl Elde Edilir?

 

Büyülü kahve saç rengi nasıl elde edilir diyenler için anlatalım. Elde edilmesi son derece kolay bir tondur. Kendiniz evde kuaföre gitmeden oluşturabileceksiniz. Koyu tonlu saç renginiz var ise yukarıdaki saç boyalarından birini seçerek boyama kurallarına uyarak bu rengi elde edebilirsiniz.

İlk boyama da tam parlaklığı elde edememiş olabilirsiniz ama ikinci boyama da en net haline kavuşacaksınız. Bunun yanında sarı, kızıl, mavi gibi renklere sahipseniz evde bu renge geçiş yapabilirsiniz ama biraz zor olabilir bundan dolayı da ilk boyama da kuaförü tercih etmenizde yarar var. Siyah, kahve gibi koyu saç rengine sahip olan bayanlar ise direk yukarıdaki saç boyaları ile bu renge kavuşabilir. Açık Kahve Saç Rengi İçin Tıklayın

Bu Rengin Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Koyu renkli saçların bakımı daha kolaydır. Bu rengi akma riski son derece azdır. Akma yaşar mıyım korkusu olanlar için kesinlikle olmaz cevabını verebiliriz.

Güneşten uzak durun: Güneşin faydalı etkileri bulunsa da uzun süre güneşte olmakta zararlıdır. Saç rengi için güneşin birçok zararı bulunmaktadır. Bundan dolayı güneşe karşı dikkatli olun ve önlemlerinizi alın.

Saç kırıklarınızı düzenli aldırın: Saçlarınızda kırıklar oluşursa bu boya rengi güzle durmaz bundan dolayı da kırık olmamasına dikkat edin. Bunun yanında da düzenli olarak saçlarınızdaki kırıkları aldırın.

Çok sıcak sudan kaçının: Duşta çok sıcak su kullanmayın. Mümkün olduğu kadar ılık su ile duş alın ve de klorsuz sudan uzak durun.

Renge özel temizleyici kullanın: Kahve saçlar için olan şampuanlardan alıp kullanmanız rengi korumanıza yardımcı olacaktır. Güvenilir bir markanın şampuanın almanızı tavsiye ederiz.

Doğal maskeler uygulayın: En azından ayda 2 defa doğal saç bakım maskeleri uygulayarak saç renk pigmentlerini koruyabilirsiniz.

 

Bu Saç Rengine Yakışan Saç Modelleri

Saç rengi tamam ise sırada saç modeli olmalıdır. Gelişigüzel saç modeli kullanabilirsiniz ama görünümü daha kusursuz yapmak için ise uyum sağlayan saç modellerini kullanmalısınız. Bu renkle yakışan saç modellerini uzun süre gözlemlediğimiz müşterilerde bulduk diyebiliriz. İşte tecrübelerimiz sonucu yakışan saç modelleri;

-Düz pürüzsüz saç modelleri

-Uzun gösterişli işlemsiz saç modelleri

-Maşalı saç stilleri

-Orta boy saç modelleri

-Yandan kahküllü saç modelleri

-Yandan ayrık uzun saç modelleri

-Dalgalı saç tarzı

 

Kullananlar Ne Diyor?

 

Büyülü kahve saç rengi kullananlar yorumlarını aşağıda belirttiler. Bu renge saçlarını boyayanlar yaşadıklarını ifade ettiler, işte o yorumlar;

S.A anlatıyor: Kahve düşünüyorsanız gerçekten çok hoş bir görünüm veriyor. Ben kullandım çok kez ve de çok memnun kaldım bana kuaförüm önermişti. Parlaklık ve belirginlik isteyenler kesinlikle denemeli. Diğer koyu renklere göre kendini daha çok belli diyor.

P.İ anlatıyor: Ben denedim bir türlü beğenemedim. Herhalde açık renk kullandığım için bana öyle geldi yine sarı renge dönüş yaptım. Yakışanlar denesin diyebilirim.

K.L anlatıyor: Her zaman bakımı kolay ve ideal bir ton arıyorsanız bu renk öneririm. Uzun yıllardır kullananlardanım size tavsiye ederim. Kişiden kişiye beklenti farklıdır bu benim düşüncem bunun altını çizeyim.

A.Z anlatıyor: Kahve renge bayılanlardan biriyim. Bunun nedeni bana da çok yakışması diyebilirim. Birçok kahve tonun denedim ama en çok hoşuma gidenlerden biri diyebilirim. Bu rengin de uzmanı olarak öneririm karar sizin.

 

Bu Konu İle İlgili Tüm Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Beyaz tene yakışır mı bilgi verir misiniz?

Cevap 1: Yukarıda da ifade ettik tekrar ifade edelim beyaz tene bu renk yakışmaktadır.

Soru 2: Hangi ünlüler bu saç rengini kullanıyor?

Cevap 2: Cansu Dere, Fahriye Evcen gibi ünlüler bu tonu kullananlardan bazılarıdır.

Soru 3: Bu renk akar mı, böyle bir şeyle karşılaşır mıyım?

Cevap 3: Akma sorunu bu renkte yaşamazsınız, uzun süre gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Soru 4: Hangi markalarda bu rengin boyası var?

Cevap 4: Loreal, Palette, Koleston da bu renk bulunmaktadır. Yukarıda da belirttik.

Soru 5: Bu rengi sarıya çevirmek için ne yapmalıyım?

Cevap 5: Evde yapmanızı önermiyoruz uzman bir kuaförde bu işlemi yaptırmalısınız. Açma işleminden sonra sarıya dönecektir.

İlginizi Çekebilir: Çikolata Kahve Saç Rengi Hakkında Her Şey

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?