Havalı ve İlgi Çekici Sakal Modelleri 2023

Havalı ve İlgi Çekici Sakal Modelleri 2023

İçindekiler

2023 yılının en moda sakal modelleri

Günümüzde yakışıklı erkeğin yolu iyi bir sakal stilinden geçiyor. Sakal modelleri içerisinden en havalı ve ilgi çekici olanları seçmek her zaman size avantajlar sağlayacaktır. Günümüzde artık bu stil erkeğin olmazsa olmazı arasına girmiştir. Saçtan sonra yapılması gereken doğru bir sakal tarzıdır. Bu tarzı oluştururken de saç modelinizin de çok önemli bir yeri olduğunu unutmayın.

Saçınıza uygun seçimler yapmanız en ideal olanıdır. Bayanların gönlünü de çalmak istiyorsanız modeli seçimi bir kat daha önem arz ediyor. Erkek sakal modelleri içinden seçim yapmakta zorlanıyorsanız aşağıdaki önerilerle beraber işiniz çok kolaylaşacak ve tercihinizi yapacaksınız. Şimdi de sakal modelleri ve isimleri ayrıca diğer detaylara bakalım.

 

 

 

Bayanlar Erkeklerde Hangi Sakal Modellerini Beğeniyor?

Birçok erkek karşı cinsin beğenilerini çok fazla önemser ve buna göre seçimler yapar. Son yıllarda artık bayanlar sakallı erkekleri daha çekici buluyorlar. Yani erkeklerin sakallı olmasını istiyorlar. Bayanların saç rengi, makyajı, tarzı etkili oluyorsa erkeklerinde sakalı görünümde öne çıkıyor.

Kadınlar genelde yüz yapısına yakışan, çok abartılı olmayan sakal tarzlarını beğeniyorlar. Çok fazla uzun sakal stillerini ise beğenmiyorlar. Ayrıca bakımlı olmasının da altını çiziyorlar. Sizde bayanların gönlünü çalmak istiyorsanız bu önerilerimize dikkat edin.

 

 

Sakal Stilini Belirlerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kendinize bir model arıyorsanız aşağıdaki uyarıları dikkate alarak modelinizi seçin. Kendinize yakışmayan bir modelle görünmek size artı bir şey katmaz.

-Yüz şekli ve kafa yapınız sakal tarzında belirleyicidir. Örneğin daha uzun bir yüz yapısına sahipseniz kısa yuvarlak sakal modellerini tercih etmelisiniz.
Yıllar değiştikçe her sene önce çıkan stiller değişiyor. Değişen trendlere göre stilinizi güncellemelisiniz.
-Giyiminiz, saç yapınız, burun yapınız, boy uzunluğunuz sakal modelinizi belirleyen önemli etkenlerdir. Bunları dikkate alarak seçim yapın.
-Çok abartılı uç görünümlere mümkün olduğu kadar girmeyin. Daha ideal görünümleri tercih edin.
-Uzun sakal modeli kullanacaksanız saçının en az orta uzunlukta olmasına dikkat edin.
-Sakal sık uzar bunun içinde düzenli olarak düzeltmelere yapıp şeklini sabitleyin. Şekillendirici materyaller ürünler kullanabilirsiniz.
-Seyrek bir sakalınız var ise aşırı derece uzatmayın kötü görünüm ortaya çıkar.
-Sakal size yakışıyor ama seyreklik var ise sıklaştırıcı ürünler kullanmanız güzel bir etki yapacaktır.

 

 

Saça Göre Tercih Edeceğiniz Sakal Modelleri

 

1)Oldukça Kısa Saçlar İçin Öneriler

Çok kısa saçlı bir bey iseniz ya da saçlarınız herhangi bir sebepten dolayı döküldü ise sizin için önerimizi kirli sakal modelleridir. Kirli sakal tipi saç seyrekliğinizi öne çıkarmadan uyumlu bir görünüm kazandırır. Çok uzun sakal kullanırsanız belirgin hale gelir ve kötü görünüm ortaya çıkar. Bu tipi bir stille çok fazla cool görünebilirsiniz.

 

2.Normal Kısa Saçlar İçin Öneriler

Çok aşırı kısa olmayan yani 4 numara saç modeline sahipseniz sakal uzunluğunuzu ne kısa ne de uzun kullanmalısınız. Orta uzunlukta sakal sizin için en ideal olanıdır. Bu tip saç uzunluğunda sakallarınızı sürekli düzeltmelisiniz çünkü dağınıklık pek hoş bir görünüm vermez. Tarama işlemi yapılabilir ve hafif jöle sürülebilir.

 

3.Orta Uzunlukta Saçlar İçin Öneriler

Ne kısa ne de uzun bir saçınız var ise ve saçlarınızı sürekli böyle kullanıyorsanız sizin için sakal önerimiz naturel ve salaş modellerdir. Yani biraz dağınık biraz uzun tip bir stili deneyebilirsiniz. Ortalama haftada 1 kere düzeltme işlemini öneriyoruz.

 

4.Kıvırcık Saçlar İçin Sakal Öneriler

Kıvırcık bir saç yapınız var ise dikkatli olmalısınız. Çünkü sakallar uzadığında kontrol edilemez bir görünüm ortaya çıkabiliyor. Bundan dolayı da kısa sakal modelleri en iyi seçim olacaktır. Saçınızla beraber bu sakal stiliniz uyumlu bir görünüm oluşturacaktır. Ayrıca karşı cinslerinizin dikkatini daha fazla çekeceksiniz.

 

5.Uzun Saçlı Erkekler İçin Sakal Önerileri

 

Uzun saçlara sahipseniz sizin için önerimiz orta uzunlukta sakal modelleridir. Kısa sakallar saçla uyumlu gözükmez. Uzun sakallar sizi dağdan kaçmış gibi gösterebilir bunun için en ideali orta boy sakallardır. Hem uzun saçın hem de sakalın bakımını ihmal etmemeniz gerek.

 

6.Aşırı Uzun Saçlar İçin Öneriler

Normalde uzun saça sahipseniz bu durumda tercih etmeniz gereken stil dağınık sakaldır. Çok uzun saçlarda dağınık görünümler etkileyici bir görünüm ortaya çıkarıyor. Saç için bakımı es geçmemelisiniz ve aralıklı olarak yapmalısınız.

 

En Popüler Sakal Modelleri ve İsimleri

 

a)Kirli Sakal Modelleri

Çoğu erkek tarafından en çok kullanılan tarzdır. Günümüzde artık bu model çoğu kişiyle özdeşleşmiştir. Bayanlarında erkeklerde en çok beğendiği sakal şeklidir. Kendiniz evde makine ile bu modeli rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Uzadıkça da kısaltma işlemi gerçekleştirmelisiniz yoksa görünüm bozulabilir.

 

 

b)Seyrek Sakal Modelleri

Bazı erkeklerde sakal yoğunluğu azdır bunlar için önerimiz çok uzun görünümlerden uzak durmalısınız. Seyrek olduğu için çok fazla uzayınca kötü görünüm ortaya çıkıyor. Bunun içinde orta uzunlukta kalması en ideal olanıdır.

 

 

c)Genç Erkekler İçin Modelleri

Yaş olarak 16 ile 27 arasında iseniz daha cesur modelleri kullanabilirsiniz. Genç erkekler için model çeşitliliği fazladır. Çok fazla yakışan stil arasında bazen karar vermekte zorluk bile yaşayabilirsiniz.

 

 

d)Uzun Sakal Modelleri
Uzun stiller aslında biraz riskli tercihlerdir. Uzun görünümü kullanmak bakımını yapmak zordur. Bunun için bakımını ihmal etmemelisiniz. Ayrıca uzun sakal için kısa saç modeli kullanmalısınız. Hipster sakal modelleri, Viking sakal modelleri ve düz sakal modelleri bu gruba girmektedir.

 

 

e)Bıyık ve Sakal Modelleri

Bıyığın uzun olduğu ve bunun sakalla birleştiği seçeneklerdir. Burma bıyık ayrı bir hava katıyor ve görünümü ilgi çekici hale getiriyor. Denemenizde kesinlikle fayda var.

 

 

f)Bıyıksız Sakal Modelleri

Çok fazla ilgi gören bir şekil değildir ama yine de sıra dışı olmak isteyenler için etkili bir görünümdür. Tehlikeli bir imaj çizmek içinde denenebilir.

 

 

g)Top Sakal Stilleri

İlk olarak 90’lı yıllarda yavaş yavaş etkisini göstermeye başlamıştır. Çene yapısı küçük olan erkeklere çok yakıştığı söylenebilir. Çağdaş bir görünüm katar. Yuvarlak yüz tipilerini biraz daha uzun göstererek etkileyici bir tarz katar. Olmazsa olmazlarınız arasına girebilir, denemediyseniz en az bir kere deneyin.

 

 

h)Keçi Sakal Stilleri

Tarzına tarz katmak isteyen erkeklerin tercihi olacak modeldir. Bu görünüm gerçekten erkeğe çekicilik katmaktadır. Bayanlarda erkeklerde bu modeli çok beğenmektedir. Seyrek görünümde sakalları olanlar için çok idealdir.

 

 

ı)Dudak Altı Sakal Tarzı

Sakala çok fazla zaman ayırmak istemiyorsanız bu küçük değişikliği kullanmanız yerinde olacaktır. Dudak altında farklı şekillerde kullanmanızı öneririz. Zaman zaman deneyip farkı görün deriz.

 

 

i)Çene Altı Sakal Şekli

Çene yapınız simetrik ise ve yüz şeklinizi biraz uzun göstermek isterseniz çene altı modelini tercih edebilirsiniz. Uzun ve sivri çeneli olanlar kesinlikle denememelidirler. Bıyık görünümünü sevmeyen erkekler için iyi bir fikirdir.

 

 

j)Kaba Sakal Şekli

Yoğun bir sakal görünümü ama abartılı uzunlukta değil. Gür bir sakal yapınız var ise bu uzunluk güzel bir görünüm oluşturacaktır. Bu stili düşünmenizi arada bir şans vermenizi öneririz.

 

 

k)İnceden Kalına Doğru Sakal Stilleri

Trend stiller arasında önlerde olan modeldir. İnceden kalına doğru bir yoğunluk oluşturur. Bakımlı erkekler için iyi bir fikirdir. Ayrıca esmer erkeklere daha fazla yakışıyor. Birçok kişi tarafından da beğenilen bir şekillendirmedir.

 

 

l)Çizgi Sakal Stilleri

İtalyan tarzı olarak öne çıkan ve birçok ülkede de çok beğenilen tarzdır. İnce görünümle beraber stilinize stil katacaksınız. Güzel bir görünüm ortaya çıkarır. Sık uzadığından fazla düzeltme isteyen bir şekildir.

İlginizi Çekebilir: Erkek Saç Modelleri

 

 

m)Osmanlı Sakal Modelleri

Birçok dizide bu modelleri fazlasıyla görüyoruz. Osmanlı da kullanılan sakal stilleri günümüzde de çok fazla ilgi görüyor. Tarihinize önem veriyorsanız bu tip görünümlerle daha erkeksi görünümler elde edebilirsiniz. Ayrıca bayanlar bu tip erkeksi stilleri daha çok beğeniyor.

 

 

 

Havalı ve İlgi Çekici Harika Sakal Stilleri

 

1.İzli Sakal Modeli

 

2.Yeni ve Farklı Tasarım

 

3.Kısa Sakal+Tam Bıyık

 

 

4.Kesilmiş Sakal Tarzı

 

 

5.Dizayn Edilmiş Stil

 

 

6.Kısa Görünümlü Tarz

 

 

7.Saç+Sakal Stili

 

 

8.Cool Sakal Stili

 

 

9.Esmerler İçin Öneri

 

 

10.Tam Sakal Modelleri

 

 

11.Kısa Saç+Uzun Sakal

 

 

12.Uzun Bıyık+Tam Sakal

 

 

13.Kızıl Sakal Stilleri

 

 

14.Bıyıklı Stil

 

 

15.Uzun Stiller

 

 

16.Kısa Saç+Uzun Görünüm

 

 

17.Keller İçin Sakal Modeli

 

 

18.Tarz Sakal

 

3 Numara Saç İle İlgili Tüm Ayrıntılar

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?