Nişan Saç Modelleri ve Fikirleri 2023

Nişan Saç Modelleri ve Fikirleri 2023

İçindekiler

Nişan için saç modelleri nelerdir? İşte en detaylı fikirler

Evlilik yolunda ilk atılan adım nişandır. Bu özel gün için kusursuz görünmek isteriz. Kusursuzluğun ilk noktası da nişan saç modelleri içinden kendimize uygun olanı bulmaktan geçer. Elbise seçimi ve diğer detayları belirlerken çok yoruluruz. İşte bu noktada da sizlere yardımcı olmak için kılavuz niteliğinde bir yazı hazırladık.

Bu özel gün için en önemli noktanız elbiseniz ve saçınızdır. Nişan saçı seçiminde bazı noktalara dikkat ederek tercihler yapmakta çok çok önemlidir. Her yıl değişen trendlere göre de stilinizi seçmelisiniz. İşte şimdi 2023 nişan saç modelleri hakkında tüm detaylara hep beraber bakalım.

 

 

 

 

Nişan Saçı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

  • Yapılan mekana göre seçim yapmanız sizi çok uyumlu gösterecektir. Mekanı belirledikten sonra saç stilinize karar verin.
  • Elbise seçimine göre seçeceğiniz stil sizi daha mükemmel ve uyumlu gösterecektir. Kesinlikle elbiseden bağımsız bir tercih yapmayın.
  • Nişanı yapacağınız zamanın önemi büyüktür buna göre yazlık ya da kışlık saç modelleri seçimi yapmalısınız. Yani mevsime göre uyumlu olmalısınız.
  • Kuaförünüzü iyi seçmelisiniz önceden yaptığı örnekleri muhakkak görmelisiniz. Sadece sosyal medya sayfasındaki yaptıklarına göre karar vermeyin.
  • Zamanınız var ise nişan gününden önce prova mutlaka yapın. Bu size birçok noktada yardımcı olacaktır.
  • Saç yapınızı ve yüz şeklinizi dikkate alarak seçimler yapın. Aşağıdaki örneklerden size uygun olanları belirleyin bunlar arasından seçimler yapın.
  • Detaylara önem verin, şıklığın detaylarda gizli olduğunu unutmayın.

 

 

 

A)Nişan Saç Modelleri Kataloğu

 

1.Taçlı Nişan Saç Modelleri

Taçlar çok iyi bir detaydır gerçekten. Bu özel saç stilini hareketlendirmek için göz alıcı taçlar çok şık duruyor. Sadelikten uzak olmak isterseniz deneyebilirsiniz. Parlak görünümler hoşunuza gidiyorsa kesinlikle taçlar kullanarak göz alıcı görünebilirsiniz.

 

 

 

 

 

2.Nişan Saç Modelleri Topuz

Özel günlerin vazgeçilmezi diyebiliriz. Birçok bayan topuz tercih eder ama bunu birçok yönden zenginleştirir. Topuz kullanacaksanız bunu birçok aksesuarla zenginleştirip kullanabilirsiniz. Topuza hafif örgüler eklenebilir ya da renkli çiçek detayları kullanılabilir.

 

 

 

 

3.Salık Modeller

Salık nişan saçları da diğer bir fikir önerisidir. İstediğinizi diğer seçimlerde bulamadıysanız kesinlikle düşünmelisiniz. Çok güzel ve hoş bir yansıması vardır, ayrıca günün yıldızı olmak isteyenlerin tercihi olmalıdır.

 

 

 

 

4.Kısa Saçlar İçin Fikirler

Kısa saçlı iseniz de bu özel günde stilinize uygun görünümleri yakalayabilirsiniz. Dalgalı şık stiller, aksesuarlı saç modelleri, perçemli topuzlar kullanılabilir. Saç yapınıza göre de tercihler yapmak daha iyi bir görünüm almanıza yardımcı olacaktır.

 

 

 

 

5.Tesettürlü Nişan Saç Modelleri

Kapalı bayanlar içinde birçok tane öneri derledik. Kapalı bayanların saçları görünmeyeceği için biraz daha avantajlılardır. Yalnız dışarıdan düzgün bir görünüm oluşması içinde yüze yapısına uyan bir model tercih edilmelidir.

 

 

 

 

6.2021-2022 İçin En Trend Öneriler

Zaman ilerledikçe modeller de değişikliğe uğramaktadır. Bunun içinde en ideal görünümleri seçerek güncelliğinizi korumalısınız. Trend önerilerden ilham alarak kendi stilinizi oluşturabilirsiniz. Evliliğin ilk provasında güzelliğinizi ortaya çıkarın.

İlginizi Çekebilir: Saç Modelleri Kategorimize Göz Atın

 

 

 

 

 

B)Mekana Göre Nişan Saç Modelleri

 

1.Balo Salonu İçin Saç Önerileri

Mekana göre seçimler çok önem taşıyor. Bir otelin balona salonunu kiraladı iseniz sizde görünümünüzü bu yere uyumlu hale getirmelisiniz. Öyle bir seçim yapmalısınız ki gerçekten eşsiz olmalıdır. Ayrıca damadı ve davetlileri kendinize hayran bırakmalısınız. Balo salonları şık mekanlar olduğu için siz de fazlasıyla iddaalı bir saç stili ile davetlilerin karşısına çıkmalısınız. Topuz bu mekan için çok iyi bir seçim olabilir ama taşlı parlak aksesuarla zenginleştirmelisiniz.

Nasıl bir şey giymeli?: Bu mekan için ve saç şekliniz için sırtı açık nişan elbisesi ya da balık abiye seçimi yapmalısınız. En iyi yakışacak elbise bu ikisidir. Renk konusunda ise kararı size bırakıyoruz.

 

 

 

 

 

2.Kırda Yapılacak Nişanlar İçin Saç Modelleri

Yaz günü için kır töreni çok harika bir seçenektir. Sıcak günlerde yapılacak böyle bir tören katılanlara çok fazla keyfi verir. Havalı ve rüzgarlı böyle bir mekanda saçları açık bırakarak modeller kullanmak çok daha ideal olacaktır. Çünkü hafif dalgalanan saçlar çok müthiş görünüm oluşturur. Uzun saçlar için ilk önerimiz aksesuarlı su dalgası modelidir. Su dalgası kesinlikle müthiş bir etki oluşturacaktır.

Uzun saçlar için ikinci önerimiz ise saçları hafif burarak yarım toplayıp şık bir görünüm oluşturmadır. Orta ve kısa uzunlukta saçlar için ise üst kısımlarını örerek alt kısımlarını dalgalandırarak iyi kombine saç şekillendirmesi tercih edebilirsiniz.

Nasıl bir şey giymeli?: Renkli detaylı elbiseler, Şifon elbise modelleri, Uçuşan tarzda elbiseler

 

 

 

 

 

3.Evde Yapılacak Nişanlar İçin Öneriler

Çoğu bayan bu töreni evde yapar. Yakın akrabalarla oluşan bu törende güzel görünmek çok önemlidir. Ev ortamı kapalı yer olduğu için biraz sade biraz da zarif bir model tercih edilmelidir. İlk önerimiz hacimli at kuyruğu saç stilidir. Bu model gerçekten çok uyumlu oluyor ve kapalı bir mekan içinde iyi bir seçimdir. Toplu saçlar yerine açık saç stilleri de kullanabilirsiniz. Dalgalı ve salaş saç modellerini örgülerle, çiçeklerle detaylandırarak kullanabilirsiniz.

Nasıl bir şey giymeli?: Ev ortamı olduğu için iddaalı stillerden uzak durmalısınız. Diz hizasında bir elbise ile özel gününüzde hoş görünebilirsiniz. Açık renkler seçiminizi tavsiye ederiz.

 

 

 

 

4.Restoranda Yapılacak Nişan Töreni İçin Fikirler

Restoranda yakın çevrenizle nişan takmak istiyorsanız ona göre saç ve elbise seçimleri yapmalısınız. Bu mekanda yine de abartılı görünümlerden geri durmalısınız. Kapalı küçük bir mekan olduğu için abartılı görünümler çok göze batabilir.

Saç için ilk önerimiz hacimli dağınık topuzdur. Bu model gerçekten bu mekan için idealdir. Topuz olsun istemezseniz de aksesuarlı dalgalı saç stilleri kullanmalısınız. Bu dalgalı saç stilini çiçekli aksesuarlarla zenginleştirebilirsiniz. Kısa ve orta uzunlukta bir saçınız var ise boğumlu topuz saç modeli de diğer bir alternatiftir.

Nasıl bir şey giymeli?: Taşlı beyaz elbise modelleri çok uygun bir tercih olacaktır.

 

 

 

Kına Saç Modelleri İle Kına Gecelerinde Harika Görünün!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?