Koyu Kestane Saç Rengi İçin Detaylar!

Koyu Kestane Saç Rengi İçin Detaylar!

Nasıl Bir Renktir, Nasıl Elde Edilir, Kimlere Yakışır?

Saç renkleri gittikçe artıyor, artık görünüşümüzde ton farklılıklarının bile büyük önemi var. Yani açık ve koyu ton arasında bile değişiklik çok fazla oluyor. Hal böyle olunca da saç rengini belirledikten sonra tonunu da doğru seçmek çok önem arz ediyor. İşte bu kapsamda bugün size koyu kestane rengi hakkında geniş bilgiler vereceğiz.

Koyu kestane saç rengi bitkinin dış kabuğunun renginden ilham alarak oluşturulmuş çok hoş bir koyu renktir. Son zamanlarda daha fazla bilinen her geçen gün daha fazla talep edilen bir koyu renk olma yolunda ilerliyor. Bunu nereden biliyorsunuz dersinizde her gün kuaförümüze gelen taleplerden dolayı biliyoruz diyebilirim.

 

 

 

Koyu Kestane Nasıl Bir Tondur, Özelliği Nedir?

 

Kestane saç renginin tonlarından bir tanesidir. Çünkü biraz daha açık ve tam orta rengi de mevcuttur. Koyu özellikli bir yansımadır, ayrıca koyu kahve renginin alt tonu olarak bilinir. Yani eşleştiği renk kahverengidir. Bu rengin içerisinde de  hem kızıl hem de akaju renkleri bulunmaktadır. Yani kahve, kızıl ve akaju renklerinin ortaya çıkardığı müthiş bir etkidir. Ayrıca çok ışıltılı ve müthiş bir cool renktir.

Kendine yakıştıran kişiler kesinlikle bu renkten bir daha vazgeçemiyor. Dört mevsimde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Bazı saç renkleri bazı mevsimler pek güzel durmayabiliyor diyen bayanların serzenişi için bu özellikle belirttik.

 

 

 

Bu Renk Kimlere Uyum Sağlar?

 

Koyu kestane saç rengi kimlere yakışır sorusunu soruyorsanız size uzun tecrübeler sonucu edindiğimiz bilgileri paylaşalım. Bu ton esmer cilt tonlarında ve buğday cilt tonlarında harika duruyor. Birçok müşterimizde bunu denedik ve gördük. Bu iki ten renginde başka bir uyum sağlıyor ve çok iyi renk kombini oluşturuyor. Duymuşsunuzdur belki buzlu koyu kestane saç rengini o da en çok esmerlere uyum sağlıyor. Yani buzlu olanı buğday tenliler ve açık tenliler denememelidir.

Bu boya rengini uyguladıktan sonra birçok erkek size daha fazla ilgi gösterecektir. Ayrıca hem cinsleriniz de rengini bilmek isteyecek ve detayları size soracaktır. Beyaz tenlileri atlamadan söyleyelim onlar kestanenin farklı tonlarını kullanmalıdırlar. Yani beyaz tenliler ana kestane rengini ya da yoğun olanını kullanmalıdırlar. Bu bilgiler en profesyonel bilgilerdir, buna göre saçlarınızı dizayn etmenizde fayda var.

 

 

 

Koyu Kestane Saç Boya Numaraları ve Fiyatları

 

Boya markaları ve numaralarını vererek size yardımcı olalım. Bu boya ve numaralardan kendinizde bu görünümü elde edebileceksiniz. Fiyatları da alırken önemseyin ,çünkü bazı yerlerde çok fazla rakamlar görülebiliyor.

 • Loreal Excellence 3 koyu kestane saç boyası (fiyatı: 45.99 TL)
 • Koleston 3/4 koyu kestane set saç boyası (fiyatı: 31.99 TL)
 • Palette deluxe 4-68 koyu kestane saç boyası (fiyatı: 24.99 TL)
 • Nevacolor 3.4 koyu kestane tüp saç boyası (fiyatı: 13.99 TL)
 • Voila Diamond 3.00 koyu kestane saç boyası (fiyatı: 26.07 TL)
 • Exicolor 3.4 koyu kestane saç boyası (fiyatı: 19.99 TL)
 • Garnier çarpıcı renkler serisi 4.15 buzlu kestane saç boyası (fiyatı: 19.99 TL)
 • Loreal Paris 3 koyu kestane krem saç boyası (fiyatı: 30.99 TL)
 • Bioblass 3.0 koyu kestane saç boyası (fiyatı: 25.99 TL)
 • Loreal Inoa 3.0 yoğun koyu kestane saç boyası (fiyatı: 60.99 TL)

 

 

Evde Koyu Kestane Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Koyu Kestane saç rengi nasıl elde edilir, bunu adım adım sizlere anlatacağız. Sonucun güzel olmasını istiyorsanız adımlarımızı takip edin. Ayrıca maliyeti de çok düşük olacaktır.

1.Adım

İlk yapmanız gereken boya almak ben loreal öneriyorum, çünkü gerçekten kaliteli ve sonuç çok iyi oluyor. Kısa ve orta uzunlukta saçları olanlara bir kutu yetecektir ama uzun saçlı olanlara ancak 2 kutu yetmektedir. Boya numarası 3 zaten yukarıda açıkladık.  Ayrıca içerisinden çıkan ekipmanlarda çok daha iyi.

2.Adım

Bu ekipmanlardan ilk önce 1 numaralı yazanı alıp saç uçlarına ve yıpranmış bölgelere güzelce sürüyorsunuz. Bu adımı yaptıktan sonra ise diğer adıma geçiyoruz. Bu ürün müthiş bir bakım yapıyor ve boyanın zararlı etkilerini alıyor. Kullandığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

3.Adım

Bu adım da ise boyama işlemine geçiyoruz. 2 ve 3. numara boya ve oksidan bunları kutunun üzerinde yazan şekilde birbirine karıştırıyorsunuz iyice. Saçlarınız her tarafına iyice sürüyorsunuz. Ulaşmayan yerlere ise saç tellerini ayırıp sürün. Ortalama 35 dakika saçınızda durdurduktan sonra ise saçlarınızı şampuan olmadan sadece su ile yıkayın. Suyun ılık olmasına özen gösterin, boya kalıntıları iyice gittikten sonra ise maske uygulama adımına geçin.

4.Adım

Saç maskesi 4 numarayı taşıyor. Çok etkili ve güzel bir maske, saçların diplerine getirmeden güzelce sürün. Çok yumuşak yapacak ve ayrıca müthiş bir parlaklık kazandıracaktır. 6-7 dakika saçınızda kaldıktan sonra şampuanla saçlarınızı durulayın.

5.Adım

İşte sonuç bu şekilde oluyor. Yalnız koyu kestaneye dönmesi biraz zaman alıyor. Ortalama 3. yıkamadan sonra tam rengi görüyorsunuz. Onun için hemen endişelenmeyin olmadı diye tecrübe edilmiş bir öneridir bu. Kutunun üzeriNdeki renk olması için biraz zaman ve 3 yıkamanın geçmesini bekleyin. Adet döneminde boyama yapmayın çünkü sorunlu oluyor ve renk olmuyor.

 

 

Bu Rengi Kullanan Ünlüler Kimlerdir?

 

Ünlülerin kullandıkları renkler bize ilham kaynağı olacaktır. Onlarda gördüğümüz birçok farklılığı bizlerde uyguluyoruz hemen. Bu tonu kullanan birçok ünlü isimde oldu. Tabi belirli bir dönem kullananlarda var. O isimler ise şöyledir;

-Sibel Can

-Megan Fox

-Nurgül Yeşilçay

-Fahriye Evcen

-Tuba Büyüküstün

 

 

Koyu Kestaneye Uyumlu Saç Modelleri Hangileridir?

 

Renkle beraber kullanacağız saç modelleri de önem taşımaktadır. Saç renklerine göre saç modeli kullanmaya özen göstermelisiniz. Birçok bayanı buna dikkat etmediğini biliyoruz. Size sunacağımız saç stilleri en çok yakışanlar arasındadır. İşte kullanmanız gereken saç modelleri;

 • Dalgalı saç modelleri
 • Salaş ve rahat örgülü saç modelleri
 • V saç kesimi
 • Shag saç kesimi
 • At kuyruğu saç modelleri
 • Ultra düz saç modelleri
 • Dalgalı ve uzun saç modelleri

İlginizi Çekecektir: Kızıl Saç Rengi ve Tonları

 

 

Bu Rengin Bakımını Nasıl Yapmalıyım?

 

Bakım için ipuçları sizlerin işine yarayacaktır. Hem boyanız için hem de saç sağlığınız için bu bakımları yapmalısınız. Yapmadığınız takdirde saç dökülmesi, saçın parlaklığını kaybetmesi, boyanın kısa ömürlü olması, kepeklenme gibi saç problemleri ile karşılaşabilirsiniz. İşte bu problemlerle karşılaşmak istemeyenler için bakım ipuçlarımız.

Sülfat içermeyen boyalı şampuan kullanın: şampuanların içeriğindeki sülfat rengi etkileyerek kısa ömürlü olmasına neden oluyor. Bunun içinde sülfatsız boyalı saçlar için olan ürünleri kullanmalısınız. Sülfatsız olan şampuan almaya dikkat edin. Kozmetik mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Saç maskesini ihmal etmeyin: Saç maskesi ile saçlarınıza bakım yapmanız gerekmektedir. Maskenin birçok faydası var. Bunun içinde haftada en bir kere saç maskesi uygulaması yapmalısınız. Hazır satılan kaliteli bir maske alabilirsiniz.

Sıcak suya dikkat edin: Çok sıcak su kullanmayın,çünkü sıcak su boyayı hızlı bir şekilde akıtıyor. Bunun için ılık ya sa soğuk su kullanın.

 

 

 

Koyu Kestane Saç Rengi Kullananların Yorumları

 

Koyu kestane saç rengi kullananlar aşağıdaki yorumları yaptılar. Bu yorumlar bu rengi deneyip denemeyeceğinize karar verdirecektir. Tabi ki  saç rengi biraz zevk de olsa aşağıdaki yorumlara göz atın deriz.

F.K anlatıyor: Loreal castingle bu renge ulaştım, kesinlikle saçları yumuşacık yapıyor. Ayrıca çok parlaklık katıyor. Siyaha yakın bir ton ama çok değişik yönleri var. Koyu tonları sevenler için çok tatlı bir saç rengi. Ben 3 yıldır kullanıyorum tavsiye ederim.

T.İ anlatıyor: Siyaha çok yakın bundan dolayı da ben çok sevemedim, karar sizin. Belli bir süre kullandım sonra başka renge geçiş yaptım.

U.Ş anlatıyor: Güneş altında müthiş yansımaları oluyor bu da benim çok hoşuma gidiyor. Işıl ışıl parlasın saçlarım diyenlere tavsiye ederim. Yalnız kaliteli bir boya tercih edin, yoksa sonuç iyi olmuyor.

P.A anlatıyor: Kahverengi tonları çok seven biriyim. Değişiklik yapayım derken bu kahve tonunda buldum kesinlikle hoşuma gitti.

K.N anlatıyor: Denedim yaptırdım ama ısınamadım, herhalde sürekli olarak açık renk kullanmam dolayı oldu. Koyu renk sevenler yapmalı kesinlikle.

İlginizi Çekebilir: Bakır Saç Rengi ve Tüm Ayrıntıları

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?