Küllü Kahve Saç Rengi İçin Önemli Bilgiler

Küllü Kahve Saç Rengi İçin Önemli Bilgiler

Küllü Kahve Saç Rengi İçin Önemli Bilgileri Sizlerle Paylaşıyoruz!

Kendinizin için en güzel renk olarak kahveyi görüyorsanız bunun biraz daha farklılaştırarak harika görünüm elde edebilirsiniz. Küllü renkler artık çok daha moda, bunun için küllü kahve saçlarınıza çok değişik bir hava katacak. Koyu renk tercihler arasında kahvelerin her dönem modası devam edecek sadece birazcık küçük dokunuşlar olacak gibi görünüyor. Küllü kahve saç rengi deneyenler tarafından çok beğenilip çok olumlu geri dönütler alınıyor.

Birçok kahve saç rengi içinde kararsız kalıyorsanız öne çıkan bu trendi ilk sırada deneyin deriz. Önerdiğimiz birçok kişi kesinlikle pişman olmadı tam tersine iyi ki denemişim dedi. Saç renk uzmanı olarak size en iyi tercihler sunuyoruz ve bakış açınızı geliştiriyoruz. İşte şimdi de bu saç rengi hakkında tüm önemli bilgiler.

 

 

 

 

Küllü Kahve Nasıl Bir Renktir?

 

Kahverengine gri yansımalar yapılarak oluşturulmuş çok tatlı ve hoş bir renktir. İçerisinde sanki beyazlar varmış gibi ışıltılar oluşturarak saç tellerine hareket katıyor. Koyu renklere göre birkaç kat daha parlaklık katıyor. Klasik kullanımlara yeni bir soluk arıyorsanız bu şekilde öne çıkan saç renklerini kullanmalısınız.

 

 

 

Küllü Kahve Hangi Ten Renginde Güzel Durur?

 

Bazı cilt renkleri ile daha uyumlu ve daha iyi bütünlük kazandığı kesin. Buğday ve esmer tenli bayanlara bu renk yakışmaktadır. Bu iki cilt tonuna sahipsen kesinlikle bunu denemelisiniz. Beyaz tenli bayanlarda çok denemek istiyorsa birazcık daha açık tonunu denemeli. Şayet saçlarınızda komple değişiklik oluşturmak size zor gelecekse saçlarınızın uç ya da birkaç tutamın da bu renge boyayarak da farklılık oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

Küllü Kahve Saç Rengi Tonları

 

Kendi içinde de çeşitli ton özelliklerine sahiptir. Bu tonlar hakkında da bilgiler verelim. Bu tonları bilerek denemeniz yakışma açısından önemli farklar oluşturacaktır.

Koyu Küllü Kahve:

Gerçek rengin olduğu istenilen tondur. Buğday ve esmerler bu tonu kullanmalıdır.

Açık Küllü Kahve:

Beyaz tenliler için ideal olan ton budur. Açık bir tondur koyuluğun etkisi da az düzeydedir.

Yoğun Küllü Kahve:

Gri yansımaların fazla olduğu kül rengin belirgin olduğu saç rengi tonudur. Kül rengi belirgin kullanmak isteyenler için harika duracak bir tondur.

 

Bronz Kahve Saç Rengi İçin En Önemli Detaylar

 

Küllü Kahve Saç Boya Numaraları

 

Küllü kahve saç boya markalarını ve numaralarını vererek size kolaylık sağlamak istedik. Bu markaları çokça denedik gerçekten rengi tam tutuyor ve güzel yansıma sağlıyor. Aşağıda saydığımız önerileri rahatlıkla kullanıp güvenle deneyebilirsiniz. İşte küllü kahve saç boya numaraları

  • Koleston set saç boyası 5/1 açık küllü kahve (fiyatı:18.18 tl)
  • Syoss 5-1 küllü kahve saç boyası (fiyatı: 16 tl)
  • Neva color 7.71 küllü kahve saç boyası (fiyatı: 5 tl)

 

 

Küllü Kahve Saç Rengi Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Bakımı çok zor olan bir renk değildir. Koyu tonlarda olduğu için biraz daha kolaydır. Küllü görünümü korumak için yine de düzenli bakım ister.

Düzenli saç maskesi kullanın: Saç maskesi çok etkili ve iyi bakım yapar. Düzenli kullanıldığında boyanın yıpratma etkisini en aza indirir. Bu renk için maske önemli bir bakım seçeneğidir. Saç maskesi alıp kullanabilirsiniz.

Saç tellerini hırpalamadan duş alın: Birçok kişi bu yanlışa düşüyor çok fazla hırpalayarak boyalı saçları yıpratıyor ve parlaklığının kaybolmasına neden oluyor. Bunun için saçlarınıza nazik davranın. Bu boya renginde kesinlikle hırpalamamak gerek.

Boyalı saçlar için şampuan kullanın: Bakımın en önemli noktasıdır. Şampuan seçimini her zaman söylüyoruz. Normal şampuan saç renginizin çabuk açılmasına ve matlaşmasına neden olur. Bunun için renkli saçlar için olan şampuanları kullanmalısınız.

 

 

 

Küllü Kahveye Yakışan Saç Modelleri Hangisi?

 

Birçok bayan soruyor istediğim saç modelini kullanamaz mıyım diye kullanabilirsiniz ama çok uyumlu yakışan bir görünüm olmaz. Bazı saç renkleri ile bazı saç modelleri birbirine uyum sağlamıyor. Bunun ikisinin uyumlu olduğunda kusursuz görünümün kapısını aralıyorsunuz. En çok yakışan saç şekillendirmeleri düz ve dalgalı saç modelleridir.

Düz saçlar parlak, pürüzsüz ve duru gösterim sağlıyor. Fön ve saç düzleştirici ile düz saç görünümünü rahatlıkla elde edebilirsiniz. Şunu unutmayın ısıtıcıları çok uzun süre kullanmayı süresini mümkün olduğu kadar azaltın.

Diğer bir model seçeneği de dalgalı modellerdir. Dalgalı modellerin birçoğunu deneyebilirsiniz. Birçok dalgalı modelle beraber küllü kahve harika görünüyor bunu defalarca denedik ve çok iyi sonuçlar aldık. Maşa ile dalgaları oluşturup bu saç rengi ile harika kullanımlar elde edebilirsiniz. İşte saç stil önerileri

İlginizi Çekebilir: Karamel Kahve Saç Rengi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?