Oksizinc Krem Neye Yarar, Fiyatı Ne Kadardır, Kullananların Yorumları Nelerdir?

Oksizinc Krem Neye Yarar, Fiyatı Ne Kadardır, Kullananların Yorumları Nelerdir?

Faydalı bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bugün konumuz çok araştırdığınız bir ürün hakkında olacaktır. Bu ürünün sizlere tüm detaylarını anlattık, işte bahsedeceğimiz konu ve detayları. Oksizinc krem pek çok cilt sorunu için kullanılan ve doktorların reçete ettiği bir kremdir. Etkisi kanıtlanmış olan bu krem leke tedavisinde, güneş yanıklarında, sivilce, pişik veya yara sorunlarında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. İsilik ya da pişik gibi sorunlarda da oldukça etkili olan bu krem suçiçeği rahatsızlığında ve kaşıntı sorunlarında da kullanıcısına fayda sağlar. Pek çok soruna çözüm olabilen yapısı sayesinde sıklıkla tercih edilen bir ilaçtır. Cildi koruyan, sürüldüğü alanda koruyucu bir tabaka gibi işlev sağlayan Oksizinc krem doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Bir ilacın başarısı yalnızca ilaçtan değil o ilacı doğru kullanmaktan da geçer. Bu nedenle yazımızda Oksizinc pomad ile ilgili detaylar yer vereceğiz.

Oksizinc Krem Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Oksizinc 40 çinko oksit krem içerisinde %40 oranda çinko oksit vardır. Cilt ürünü bu nedenden dolayı kurutucu bir etki sağlar. Sürülen bölgede bir kalkan gibi etki yaratır ve o bölgeyi korur. Krem 40 veya 100 gr olan alüminyum tüplerde ve kapalı kutu halinde kullanıma sunulmaktadır. Beyaz renge sahiptir. Haricen kullanıma uygundur. İçindeki etken maddenin yanı sıra var olan diğer bileşenler kremin cildi beslemesine, cilde yumuşaklık ve nem kazandırmasına fayda sağlarlar. Krem paraben içermez. Bu nedenle kullanımında güvenle ilgili bir sorun yoktur.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Bilgisi

 

Oksidin krem etken maddesi çinko oksittir. Benzersiz bir formülü olan krem doğal A ve D vitaminleri bakımından zengindir. İçerisinde Norveç balık yağı, nemlendirici ve yumuşatıcı etkilere sahip olan lanolin ve vazelin vardır. İçeriği bu açıdan son derece güvenlidir.

 

Oksizinc Krem Hangi Durumlarda Yarar Gösterir?

 

Bu krem ile ilgili olarak üzerinde en fazla konuşulacak konulardan biri kremin sağladığı faydalardır. Çünkü bu krem tabiri caizse tam manasıyla mucizevi bir kremdir ve pek çok cilt sorununa karşı oldukça etkilidir. Paraben içermeyen yapısıyla güven içinde kullanılabiliyor olması da kremi harika yapan diğer bir özelliktir. Bu formül ciltte harikalar yaratır. İşte sağladığı faydalar:

 • Ürün benzersiz içeriği sayesinde cildin daha parlak ve pürüzsüz bir hal almasını sağlar.
 • Sivilce problemlerinin azaltılmasında etkilidir.
 • Cildin nemli kalmasını sağlar, bu sayede cilt kuruluğunu önlemiş olur.
 • Hücre yenileme etkisinden dolayı cildi güzelleştirmektedir.
 • Leke ve çil oluşumunu engeller. Bununla birlikte cilt renginin de güzelleşmesini sağlar.
 • Güneş yanıklarının önlenmesinde faydalıdır.
 • Pişik tedavisinde oldukça etkilidir. Bu sorundan kurtulmak isteyenlere sıklıkla reçete edilir.
 • Kadınlarda meydana gelen çatlakları iyileştirici etkiye sahiptir. Aynı zamanda çatlak oluşmasını da önlemektedir.
 • İsilik, kaşıntı gibi sorunlarda ve böcek sokmalarında fayda sağlar.
 • Tahriş olan cilt yüzeyini onarıcıdır.
 • Doktor onayıyla suçiçeği tedavisinde kullanılabilir.

 

 

Oksizinc Krem Kullanımı İle İlgili Bilgiler

 

Oksizinc krem nasıl kullanılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Kremin uygulanacağı bölge temizlenmeli ve kuruduktan sonra o bölgeye krem uygulanmalıdır. Gün içinde iki ya da üç defaya kadar kullanılabilir. Temizlenen ve kuruyan yüzeye masaj yapar şekilde uygulanmalıdır. Krem gözlerle temas ettirilmemelidir. Eğer göze temas ederse gözün bol suyla temizlenmesi sağlanmalıdır. Eğer beklenmeyen bir etki meydana gelirse doktora başvurmak gerekir.

Bu cilt ürününün uygulanacağı bölgenin temizlenmesi önemlidir. Cilt krem öncesinde kirden ya da makyajdan arındırılmalıdır. Ayrıca bu krem açık ve derin yaralar üzerine kullanılmamalıdır.

Çocuklarda Kullanımı

Bu ürün bebeklerde veya çocuklarda doktor tavsiyesi üzerine kullanılabilir. Pişik sorunu için etkili olan bir kremdir.

Hamile ve Emzirenlerde Kullanımı

Her iki durumda da kullanılmadan önce doktora danışılmalıdır.

 

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Önemli Olanlar

 

 • Oksizinc krem kullanmadan evvel kremin kullanılacağı bölge kirden ve varsa makyajdan arındırılmalıdır.
 • Çinko okside ve krem içindeki diğer maddelere karşı duyarlılığı olanlar bu kremi kullanmamalıdırlar.
 • Bu ürün reçete edildiğinde devlet tarafından karşılanan bir ilaçtır.
 • Bu ilaç kaşıntı sorununa iyi gelir ancak vajina bölgesine bu nedenle asla sürülmemelidir. Vajinadaki kaşıntı veya mantar sorunları için doktora başvurularak uygun ilaç belirlenebilir.

 

 

Oksizinc Krem Yan Etkileri Nedir?

 

-Her ilaç kullanımında olabileceği gibi bu ilaç kullanımında da yan etkiler ortaya çıkabilir. Kişiler pomad kullanırlarken farklı yan etkilerle karşılaşırlarsa kremi kullanmayı bırakmalı ve hemen doktora danışmalıdırlar. Krem içerisinde bulunan maddelere karşı duyarlı olan kişilerde yan etkiler görülebilir.

-Eğer pomad kullanırken şiddetli bir karın ağrısı, kulak, dudak, boğaz, dil ve yüz şişlikleri meydana geliyorsa krem kullanımı durdurulmalı ve bu durum hemen doktora bildirilmelidir. Eğer krem kullanımında nefes almada soru yaşanırsa yani nefes almak güç hale gelirse krem kullanımı durdurulmalı ve hemen hastane acil bölümüne başvurulmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

 

Oksizinc Krem Fiyatı 

 

Oksizinc krem fiyatı 15-50 TL arasında değişiklik gösterir. Haricen kullanılabilen bu ürün eczanelerde ve kozmetik mağazalarında bulunabilir. Satın alırken fiyat konusunda dikkat edin. Ayrıca kabı açılmış ürünleri almayın ve de son kullanma tarihine mutlaka bakın.

 

 

 

Bu İlacın Muadilleri (Eş Değerleri) Var Mı?

 

Aynı içeriğe sahip olan ilaçlar muadil ilaçlar diye adlandırılır. Oksizinc krem muadilleri; Ora çinko krem ve çinko oksit hakay pomad, oxiderm krem şeklindedir. Ancak ilaç değişimi mutlaka bir eczacıya veya doktora danışılarak yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: En İyi Cilt Soyucu Kremler 

 

 

Merak Edilen  Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Krem yüz için kullanıma uygun mudur?

Cevap 1: Yüz için kullanıma uygundur. Sorunlu alan yüzde yer alıyorsa o bölgeye kullanılabilir.

Soru 2: Bu ürün hangi sorunların giderilmesinde kullanılır?

Cevap 2: Daha çok sivilce izlerinde, kaşıntı problemlerinde ve pişik tedavisinde kullanılmaktadır.

Soru 3: Vajina da oluşan kaşıntı sorunu için oksizinc krem kullanılabilir mi?

Cevap 3: Vajinada ki kaşıntının ya da diğer sorunların kaynağı önemlidir. Bu nedenle  vajinada kullanılmamalı, var olan sorunlar için doktora danışılarak başka bir ilaç kullanımına başlanmalıdır.

Soru 4: Bu ürün reçetesiz alınabilir mi?

Cevap 4: Oksizinc krem reçeteyle kullanılabilir. Krem tavsiye üzerine ya da doktor bu kremi reçete etmeden kullanılmamalıdır.

Soru 5: Pişik için kullanabilir miyim?

Cevap 5: Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Pişiği hızlıca geçirecektir.

Soru 6: Çinko oksit içerikli bu ürünü sivilcelerim de kullansam geçirir mi?

Cevap 6: Doğru şekilde ve düzenli kullanıldığında sivilceleri geçirecektir. Bunun için biraz sabır göstermeniz gerekmektedir.

Soru 7:Egzama için kullansam fayda eder mi?

Cevap 7: Kaşıntı ve egzama için güvenle kullanabilirsiniz. Egzama için çok önemli faydalar sağlamaktadır.

 

 

 

Oksizinc Krem Kullananların Edindiği İzlenimler

 

Oksizinc kullananlar yaşadıkları tecrübeleri aşağıdaki şekilde paylaşmışlardır:

 • Bu kremle oldukça geç tanıştır. Yüzümde var olan birkaç sivilcem için kuzenim tavsiye etti. Kullanımdan sonra oldukça memnun kaldım.
 • Kokusu oldukça rahatsız ediciydi. Ancak daha rahatsızı kremin elden yüzden çok zor çıkıyor olması. Bu nedenle sadece sorunlu alana kullanılması gerekir.
 • Faydası için kokusuna katlandığım mucizevi krem. Sürekli el altında olması gereken ve doğru bir kullanımla başarılı sonuçlara ulaştıran ürün.
 • Kremi kullandığımda çok memnun kaldım. Ancak daha kullanmaya yeni başladığım söylenebilir. Cildim daha beyaz, pürüzsüz ve porselen gibi bir hal alıyor. Şimdilik memnunum.
 • Ben de kremi yeni aldım. Sivilcelerim ve lekelerim var. Umarım faydası olur. Faydası için kokusuna katlanılır diye düşünüyorum.
 • Kremi kullandım ancak ben çok büyük farklar göremedim. Cildim daha beyazlamış göründü ancak cildimde sivilce çıkmaya devam etti. Ayrıca lekelerim için de çok etkili gelmedi.
 • Ben oldukça memnunum. Hem lekelerime hem de sivilcelerime çok iyi geldi. Cilt bakımı rutinlerimden biri haline dönüştü. Cildim makyaj nedeniyle çok kötü olmuştu. Şimdi biraz toparladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  • Yenileme özelliği olduğu için sivilce lekelerini geçirici etkisi vardır.Yalnız tam leke kremi değildir.

  • En az 2 saat yüzünüzde kaldıktan sonra ister yıkayın isterseniz de yıkamayabilirsiniz.

 1. Inanılmaz kötü kokuyo. Önce numune kullandim onda bi sorun yoktu
  Daha sonra eczaneden mavi ambalajli olanini satın aldim bebeğime kullandim cikmayan bi ağır balık yağı kokusu var ve kıvamıda numuneden farkliydi kesinlikle tavsiye etmiyorum kokusu yikadiginiz halde çıkmıyor. Heryer balık kokuyor.

 2. Oksizinc krem vajina yaralarına kullandım sancıyı acıyı kesti inşallah iyileştirme özelliği vardır
  Herşey için güzel bir krem

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?