Dolgit Krem Nasıl Bir Şeydir, Fiyatı Nedir?

Dolgit Krem Nasıl Bir Şeydir, Fiyatı Nedir?

İçindekiler

Merhabalar bugün size bir ilaç hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Fazla zaman kaybetmeden hemen bu ürün hakkında bilgilendirmeye geçelim. Dolgit krem ibuprofen içeriği sayesinde iltihap giderici ve ağrı kesici bir ilaç olarak kullanılır. Ağrı kesici kremler arasında oldukça önemli bir yeri vardır. Yani dolgit krem ağrı kesici özelliğiyle ön plandadır. Vücuttaki kas ağrılarında oldukça etkili olmakla birlikte hafif ve orta düzey pek çok ağrıda hafifletici etkiye sahiptir. Reçetesiz bir şekilde kullanıma uygun olarak harici şekilde kullanılabilir. Eklem ve kas ağrıları başta olmak üzere oldukça çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. Almanya lisansıyla Adeka İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından üretilir.

 

Dolgit Kremi Kısaca Tanıyalım

 

Ağrı kesici özelliği sayesinde oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan bu kremle ilgili akıllara ilk gelen şey Dolgit ne işe yarar olmaktadır. Dolgit, 50 gr. kreme sahip olan alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır. Harici kullanım için olan bu krem en genel haliyle iltihap giderici ve ağrı kesici özelliklere sahiptir.

 

 

Etken ve Yardımcı Madde İsimleri

 

Etken maddesi: Her 100 gr Dolgit krem etkin madde olarak 5 gr. İbuprofen içermektedir. Dolgit krem bu etken madde sayesinde yan etkileri düşük olan ancak ağrı gidermede oldukça etkili olan bir krem haline gelmiştir.

Yardımcı maddeleri: Orta zincirli dallanmış trigliseridler, polioksietilen-30-stearat, polioksietilen-100-stearat, gliserol monostearat, aluminyum stearat, para-hidroksibenzoik asit metilesteri sodyum tuzu, 1,2-propandiol, ksantan zamkı, neroli esansı, lavanta esansı ve deiyonize sudur.

 

 

Dolgit Krem Nerelerde Fayda Sağlamaktadır?

 

Dolgit merhem oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ağrı giderici özelliği oldukça ön planda olan bu kremin birbirinden farklı faydaları bulunur. Bu cilt formülü aşağıdaki durumlarda fayda sağlar:

 • Kas ve eklem ağrılarında
 • Menstürel kramplarda
 • Yumuşak dokuyla ilgili yaralanmalarda
 • Kas gerilmelerinde
 • Siyatik rahatsızlığında (Ağrılı sinir hastalığı)
 • Kas romatizmasında
 • Eklemlerde aşırı zorlama sonucunda oluşan ağrılarda
 • Yanık ağrılarının daha hafif atlatılmasında
 • İltihabi romatizmal rahatlıklarda
 • Omuz sertliğinde
 • Bel ağrısında
 • Lumbago rahatsızlığında
 • Spor kaynaklı kazalarda ve yaralanmalarda
 • Ezilme ve burkulma durumlarında fayda sağlar.

 

 

Dolgit Krem Kullanımı İle İlgili Geniş Bilgiler

 

Doktorunuz özel bir kullanım belirlemedi ise bu kremi günde 3-4 defaya kadar, ihtiyaç duyulursa daha sık şekilde ilgili deri bölgesine sürülür. Kremin sürüldüğü yer yavaşça ovulur. Kremin ne kadar süre kullanılacağına doktor karar verir. Genellikle 2-3 hafta süresince her gün bu ilacın kullanılması yeterli olmaktadır. Krem yalnızca dışarıdan yani deriye sürülerek kullanılır. Asla yutulmaz.

Çocuklarda Kullanımı

Dolgit kremin 14 yaş altı çocuklarda kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Hamile Ve Emzirenlerde Kullanımı

Hamilelik esnasında zorunlu kalmadıkça bu kremin kullanılması tavsiye edilmez. Tedavi esnasında hamile olduğu fark edilirse derhal doktora danışılmalıdır. Dolgit krem emziren annelerde doktor kontrolünde kullanılabilir. Çünkü yalnızca etken madde olan ibuprofenin az miktarları anne sütüne karışmaktadır. Ayrıca bebek üzerinde de şimdiye dek olumsuz bir etkisine rastlanılmamıştır. Yani kısa süren tedavilerde anne sütünün kesilmesi gerekmez. Fakat bu evrede günlük doz miktarı asla aşılmamalıdır. Uzun süreli tedavilerde ise anne sütünün kesilmesi önerilebilir. Emziren anneler kremi asla meme uçlarına sürmemelidirler. Kremin emzirme döneminde kullanılıp kullanılmayacağının son kararını mutlaka doktor vermelidir.

Araç Ve Makine İle Kullanımı

Araç ve makine kullanımı üzerine bilinen bir etkisi yoktur. Bu konuda bir klinik çalışma yapılmamıştır.

Böbrek Ve Karaciğer Yetmezliğinde Kullanımı

Böbrek ve karaciğer yetmezliği durumlarında kısıtlanmasına gerek yoktur. Ancak ender şekilde de olsa bazı istenmeyen durumlar olabilir. Bu nedenle mutlaka bir doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Kullanmayı Unuttuğunuzda

Kullanılması unutulursa, unutulan dozların dengelenmesi için asla çift doz alınmamalıdır. Alınırsa yan etkiler ortaya çıkabilir.

Kullanmanız Gerekenden Daha Fazla Kullandıysanız

İlacı kullanılması gerekenden daha fazla kullandıysanız, fazla krem arındırıp suyla yıkamalısınız. Eğer krem fazladan uygulanmışsa ya da kazara alınmışsa mutlaka doktora bilgi verilmelidir.

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Olanlar

 

 • İçerisindeki maddelere karşı alerjisi olanlar bu kremi asla kullanmamalıdırlar.
 • Bu cilt ürünü açık yara ve egzama üzerine kullanılmamalıdır.
 • Gebeliğin (hamileliğin) son üç ay döneminde asla kullanılmamalıdır.
 • Kronik rahatsızlığı olanlar veya özel hastalık durumunda bulunanlar, kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdırlar.
 • Kremin kullanım süresi mutlaka doktor tarafından belirlenmelidir.

 

 

Dolgit Kremin Yan Etkisi Var Mıdır?

 

İlacın içindeki maddelerden birine karşı duyarlılığı olan kimselerde yan etkiler ortaya çıkabilir.

Ciddi Yan Etkiler

 • Sebebi bilinemeyen burun akıntısı ve gözlerin yaşarması
 • Kalıtsal yatkınlığa sahip olan hastalarda astım benzeri nefes almada zorluk yaşanması
 • Tüm vücutta meydana gelen kaşıntı, kızarıklık, şişme ve iltihap
 • Işığa karşı hassasiyet gelişmesi

Tüm bunlar oldukça ciddi yan etkilerdir. Bunlardan biriyle karşılaşılan kimselerin bu ilaca alerjisi var demektir. Böyle bir durumla karşılaşılırsa kullanımı durdurulmalı ve hemen doktora bildirilmesi gerekir. Bu yan etkilerde acil bir müdahale gerekebileceği için bir hastanenin acil bölümüne gidilmesi gerekir.

Yukarıdaki ciddi yan etkiler dışında;

 • İlaç sürülen bölgede kızarıklık, kaşıntı ve hassasiyet oluşursa bu belirtiler mutlaka doktora bildirilmelidir.

 

 

Dolgit Krem Fiyatı 2023

 

Dolgit krem fiyatı 37.46 TL’dir. Dolgit kreme tüm eczanelerden ulaşılabilir. Krem reçetesiz olarak da kullanıma sunulmuştur. Bedeli SGK tarafından ödenmez. Ancak fiyat olarak makul düzeydedir. Alırken son kullanma tarihi geçmiş olanları ve kutusu hasar görmüş olan ürünleri almayın.

Bu İlacın Muadilleri (Eş Değerleri) Hangileridir?

 

Aynı içeriğe sahip olan çok fazla sayıda muadil ilaç vardır. Bu ilaçlar dolgit kremin muadilleri olarak kullanılabilirler. Ancak ilacın muadili kullanılacaksa mutlaka bir eczacıya ya da doktora danışılmalıdır.

-Dolven jel

-Dolven forte

-Dolven şurup

-Dufen 400 mg draje

-Ibucold plus şurup

-Iburamın cold şurup

-Ibutrıt 400 mg tablet

-Neoprofen jel

-Kıdyfen süspansiyon

-Dolorın cold

-Coldaway C 3o film tablet

-Artrıl jel

-Artrıl forte jel

-Advıl 200 mg 20 kapsül

-Balafen

 

Dolgit Krem Saklama Koşulları Nasıl Olmalı?

 

Bu cilt ürününü çocukların görmeyeceği, ulaşamayacağı yerlerde ve mutlaka ambalajında saklanmalıdır. İlaç 25 derece oda sıcaklığında ve ışıktan uzak şekilde saklanmalıdır. İlacı son kullanma tarihiyle uyumlu bir şekilde kullanmak gerekir. Ambalaj üzerinde bulunan son kullanım tarihinden sonra ilaç asla kullanılmamalıdır. Kullanılması durumunda ise çok sakıncalı sonuçlar ortaya çıkabilir.

ilginizi Çekebilir: Sedef ve Egzama İçin En İyi Kremler

 

 

Kafanıza Takılan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Dolgit krem geciktirici olarak kullanılır mı?

Cevap 1:Kas gevşetici özelliği bulunur. Kullanılan bölgedeki sinir hassasiyetini bir miktar azaltır. Bu nedenle bazı kişiler Dolgit kremi geciktirici olarak kullanırlar. Ancak bu kullanım asla doğru bir kullanım değildir ve tavsiye edilmez.

Soru 2: Mantar rahatsızlığında kullanabilir miyiz?

Cevap 2: Mantar rahatsızlığının tedavisinde bu formül kullanılmaz. Bu nedenle mantar sorunu için doktora başvurulmalı ve onun önerdiği ilaçlar kullanılmalıdır. Doktora gitmeden öneri istiyorum diyenler için  travazol adlı ilacı kullanabilirsiniz.

Soru 3: Bebeklerde ya da çocuklarda kullanılır mı?

Cevap 3: 14 yaş altındaki çocuklarda/ bebeklerde krem kullanılmamalıdır.

Soru 4: Ne kadar süre kullanılırsa fayda sağlar?

Cevap 4: Rahatsızlığa göre en ideal olan süreyi doktorunuz belirleyecektir. Ayrıca bu durum kişiden kişiye değişmektedir.

Soru 5: Yüzümde sivilceler (akneler) var bunun için kullansam fayda sağlar mı?

Cevap 5: Sivilceler için sonuç alınacak bir içeriğe sahip değildir. Sivilceleriniz için acnelyse kremi tavsiye ederiz.

Soru 6: Kemik incinme durumlarında kullanılabilir mi?

Cevap 6: İncinme durumlarında kullanılabilir. Bu durumlarda çok fayda göreceksiniz.

Stafine Krem Ne İşe Yarar, Kullanımı Nasıldır, Fiyatı Nedir?

 

Dolgit Krem Kullananların Edindiği İzlenimler

 

Dolgit krem kullananlar düşüncelerini ve yaşadıklarını paylaştılar. İşte kremle ilgili yapılan yorumlar:

 • Boynumdan başımın arkasına doğru var olan fıtık ağrım için çok sayıda ilaç denedim. Bu ilacı da bunun için kullandım. Maalesef istediğim sonucu alamadım. Sanırım ameliyat tek çözüm.
 • Annem banyoda kalça üzeri düştü. Morluklar ve ciddi ağrıları oldu. Doktor tavsiyesiyle bu kremi kullandık. Annemin ağrısını hafifletti ve iyileşme süresinin hızlanmasını sağladı.
 • Oğlum okul maçında ayak bileğini burkmuştu. Eczacı tavsiyesiyle bu ürünü kullandık. Kısa sürede ağrısı hafifledi.
 • Her zaman evde bulundururum gerçekten çok faydalı oluyor. Acil çözümler için çok güzel formülü var. Sizlere de kullanmanızı tavsiye ederim.
 • Kuzenim kullanmış çok güzel sonuçlar almış bende denedim onun gibi etki göremedim. Herhalde benle ilgili durum. Kişiden kişiye farklılıklar gösterebiliyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

 1. Dolgit kremi günde 3-4 defa 2-3 hafta kullanınız yazmışsınız ama ben günde 1 defa kullanıyorum.Peki aynı sürede mi iyileşir ya da daha mı geç iyileşir?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?