Ombre Saç Modelleri Hakkında Her Şey

Ombre Saç Modelleri Hakkında Her Şey

İçindekiler

Bu saç renklendirme tekniği hakkında her şeyi bulacağınız harika bir rehber hazırladık!

Son dönemin en popüler saç boyama tekniği ombre her yönden bayanların ilgisini çekiyor. Bir çok bayan bu saç renklendirme işlemini çok beğeniyor ve sürekli yaptırıyor. İşte böyle popüler bir yöntemi tüm boyutları ile sizlere açıklayarak en doğru kararları vermenizi istedik. Ombre modelleri kendi içinde çok çeşitlilik arz ediyor bunun için acaba hangisini denemeliyim diye birçok kararsızlıklar ortaya çıkıyor işte vereceğimiz bilgilerden sonra artık ne istediğinizi bileceksiniz.

Ombre saç ile artık sizlerde çok güzel görünecek ve farklılık oluşturacaksınız. Sizlere ombre saç modelleri hakkında her şeyi aşağıdaki anlattık şimdi de o ayrıntılara gelin hep beraber bakalım.

 

 

Ombre Nedir, Tam Olarak Neye Denir?

 

İlk olarak bu soruya doğru ve net cevaplar vererek ne anlama geldiğini bilmemiz lazım. Ombre kelimesi Fransızca kökenli bir kelimedir ve gölge anlamına gelmektedir. Saç uçlarının açık ya da koyu olarak değiştirilmesi tekniğine verilen isimdir. Saçın tamamında değil de sadece saç uçlarında yapılan bir değişikliktir. Saçın tepe kısmından sonra aşağılara doğru renk geçişi şeklinde renk tonu oluşmaktadır. Aslında bu uygulama yıllardır vardı yalnız bu kadar geniş bir çeşidi yoktu ve çok daha tercih edilmiyordu.

Bizim Türk saç renk uzmanları da bu uygulamayı o zamanlar krepe balyaj olarak tanımlıyorlardı. Günümüzde ise ilgi görmeye başladı ve detaylandı çeşitleri genişledi.  İşte kısaca bu saç boyama tekniğinin ne olduğunu anlattık ne olduğu konusunda kafanızda net şeyler olmuştur diye düşünüyoruz.

 

 

 

Balyaj ve Ombre Arasındaki Farklar Nelerdir?

 

Çok sık bir şekilde balyaj ile ombre arasında farklar soruluyor. Her iki boyama tekniği de bayanlar tarafından çok tercih edilen yöntemlerdir. İkisi de kademeli renk geçişi sağlıyor saçlarda ama ikisinin de kendine göre farklılıkları mevcut. İşte bu tekniği detaylı açıklayarak farklarını belirtelim.

1.Ombre net bir geçiş çizgisi vardır, balyaj da herhangi bir geçiş çizgisi yoktur.

2.Balyaj vurgulamadır, ombre ise saç uçlarının farklı renk ve tonla renklendirmesidir.

3.Balyaj da yoğun boyut  ve hareket bulunur bu ombre de böyle değildir daha tek düzedir.

4.İki renklendirme de son dönemde çok popüler ve en fazla yapılanlar arasında ilk 3 tedir.

 

 

 

Bu Saç Renklendirmesinin Yoğun İlgi Görmesinin Sebepleri

 

  • Çok aşırı derece de bakım istememiş ve kullanım kolaylığı sağlaması.
  • Sıradan bir uygulama olmayıp geniş çeşidinin bulunması.
  • Tek renkten sıkılanlar için birden fazla rengi saçlarında durması ve bunun güzel yansıması.
  • Klasiklik sıkılanlar için sıra dışı görünüm katması ve farklılık oluşturması.
  • Renk geçişlerinin çok güzel bir hava katması ve saçları canlandırması.
  • Kötü saç uçlarının görünümünü ortadan kaldırması ve saçın her noktasına hoş bir yansıma katması.

 

 

 

Bu Boyama Tekniği Kimlere Yakışır, Kimlerde Güzel Durur?

 

Herkes için yakışan bir model vardır muhakkak. Yani tüm cilt tonlarına saç ucu renklendirme işlemi yakışır. Burada önemli olan doğru renk geçişini bulmak bu rengin cildimize yakışıp yakışmadığını tespit etmek olacaktır. Saç renklerinin hangi cilt tonuna yakıştığını saç renkleri kategorimizden bakabilirsiniz. Bu renklerden hangisi sizin cilt tonunuza yakışıyorsa o renk geçişini saçlarınıza uygulamalısınız. Ayrıca hangi renklerle geçiş yapacağınız konusunda aşağıdaki fikirlerimizden ilham alabilirsiniz.

 

 

 

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

 

Tüm saç telleri için denenebiliyor, yalnız ince telli saçlarda biraz kırılma yapabiliyor. Son dönemde küllü renkler daha bir popüler. Düz saç boyasını  her ay yenilemek gerekebiliyor, bu renklendirmeyi 6 aya kadar kullanabilirsiniz. Bundan dolayı da ekonomik özellikli bir saç boyama tekniğidir. En sağlıklı uygulama için kuaförü tercih etmeniz gerekmektedir. Ortalama 3 saat gibi bir sürede kuaförde bu görünümü kazanabilirsiniz. Mavi, turuncu, pembe gibi renkler çabuk aktığı için sık sık bu işlemi tekrar etmek gerekebiliyor.

Bu işlemini nasıl yapıldığını anlamak için, hatta evde yapmak için videolu anlatımı tercih ettik. Kelimelerle ne kadar ifade etsek yeterince anlaşılmayacak. İşte videosu;

 

 

Ombre Çeşitleri ve Teknikleri

 

Kendi içerisinde de birçok çeşidi mevcuttur. Bu çeşit, tekniklerden kaynaklanmaktadır. Gördüğünüz farklılıklar uygulama şekillendiren kaynaklanmaktadır. İşte o çeşit ve teknikler;

 

A)Eriyen Ombre Tekniği

Normal görünümlere farklılık katmak istiyorsanız bu teknik tam size göre ve isminin başında eriyen adını alıyor. Hatta bu tekniğin adı yeni nesil olarak da nitelendirilmektedir.  Geçiş noktası hiç belli olmuyor ve çok naturel görünüm oluşturuyor. Bu tekniğin çok beğenilmesinin sebeplerinin başında ise yumuşak geçiş geliyor. Tüm renkler bu renkle uygulanabiliyor. En güzel duranların başında ise küllü tonlar ve sarı tonları gelmektedir. Bu iki renk seçeneğini ilk önce değerlendirin.

 

 

B)Ters Ombre Tekniği

Normal görünümün zıttı olarak nitelendirilmektedir. Olağan stillerden sıkıldıysanız bu şekilde klasik ombrenin renklerini saç ucu yerine tepede, tepe kısım yerine uçlarda kullanabilirsiniz. Yani ters ombrede ki amaç açık tonlardan koyu tonlara geçiş sağlanıyor. normalde koyu renkten açık renge gitmesi gerek işte bundan dolayı da ters ismini alıyor.

 

 

C)Fire Ombre Tekniği

Bu teknik saçlarınız alev alıyor görünümü veriyor. Kızıl ve tonları, turuncu ve açık sarı gibi görünümler harika derece hoş görünüm katıyor. Saçlarınıza göz alıcılık katmak istiyorsanız kesinlikle deneyin. Bu tekniğe uzun katlı saç modellerinin yakıştığını unutmayın. Saçlarınızı uzun katlı kesim yaptıktan sonra size yakışan saç rengi yaptırarak kendinize eşsiz bir görünüm katabilirsiniz.

 

 

 

İşte En Trend Örnekler ve Fikirler

 

1.Gri Ombre Modelleri

Son dönemin en favori saç renklerinden biri gri kesinlikle. Ombre modelleri İlk başlarda marjinal bir renk gibi görünse de harika bir efekt kattığı için çoğu bayan bu görünüme bayılıyor.

 

 

2.Siyah Saça Ombre Saç Modelleri

Çoğu bayan siyah saç uçları için güzel öneriler arıyor bunun için çeşit son derece geniş aşağıdaki önerilerden ilham alıp denemeler yapabilirsiniz.  Kendi cilt tonunuzu da dikkate alarak tercih yapmanızda fayda var.

 

 

3.Kızıl Ombre Saç Modelleri

birçok bayan kızıl rengin hastası ve saçlarında sürekli kızıl görmek istiyor. İşte bunun için yeni bir trendle daha farklı kullanımlar oluşturabilirsiniz.

 

 

4.Sarı Ombre Modelleri

İşte en çok tercih edilen renk sarı. Birçok bayan en çok saç uçlarında sarı ve tonlarını kullanıyor. Göz alıcılık ve çekiciliğin daha fazla olduğu ayrıca uyumun yüksek olduğu için bu renk daha fazla ilgi görüyor. Sarı Ombre Saç Modelleri İçin Tıklayın.

 

 

5.Karamel Ombre Modelleri

Karamel bilindiği gibi bayanlar tarafından en çok ilgi gören saç rengidir. Bu teknikle beraber biraz daha farklılaştırarak kullanmak mümkün ayrıca çok güzel bir görünüm kazandırdığı da kesin. Cilt renginize uygun tonu seçerek deneyebilirsiniz.

 

 

6.Bal Köpüğü Ombre

Sarı ve kahve tonlarını barındıran bal köpüğü saç uçlarına hareket getirir. Bal köpüğünü deneyen son zamanlarda çok fazla bayan görüyoruz. Birçok kişi tarafından beğenilen bu yansıma saçlarda hoş bir efekt oluşturuyor.

 

 

7.Bakır Ombre

Bakırdan vazgeçemem diyenler için öneriler bir renklendirme. Çok fazla denendiğini söyleyemeyiz, diğer renklere nazaran daha az tercih edilmektedir.

 

 

8.Kumral Ombre Modelleri

Kumral geçişlerde saç tellerinde farklılık oluşturuyor. Saçlarınızın tümünü sürekli aynı renge boyamaktan sıkıldıysanız saç uçlarınızda farklılık oluşturarak bu tekniği deneyebilirsiniz.

 

 

9.Küllü Öneriler

Son dönemin en trendi arasında diyebilirsiniz. Hafif beyazımsı görünümler gerçekten çok farklılık oluşturuyor ve çok beğeniliyor. Küllü ombre ise çok güzel geçişler sağlayarak göz alıcı şıklık oluşturuyor.

 

 

10.Pembe Tonlu Fikirler

Sıra dışı öneri isteyenler için belirttiğimizi söyleyebilirim biraz daha olağan renklerin dışına çıkmak isteyenler pembe ve tonlarını kullanabilir.

 

 

11.Çikolata Kahve Rengi Önerisi

Parlak ve yumuşak tonlarda bir renkle fark oluşturmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederiz. Koyu tonları seviyorsanız siyah saçın uçlarını çikolata kahve yapabilirsiniz.

 

 

12.Dumanlı Gümüş Rengi Ombre

Yaratıcı bir o kadar da doğal bir görünüm isterseniz kesinlikle bu öneriyi tercih etmelisiniz. Renk kombinasyonu da son derece uyumlu ve çok iyi bir geçiş oluşturmuş. Gümüş rengi son dönemde çok favori.

 

 

13.İki Tonlu Nötr Ombre

Aynı renk ailesindeki tonları karıştırmak ters etki yapabilir ama bu kahverengide işe yarıyor. Çikolata kahve rengi ile bakır tonlarını eşleştirip doğal bir his oluşturup ön plana çıkabilirsiniz.

 

 

14.Parlak Dalgalı Model İsteyenlere

Doğal bir görünüm isteyen bayanlar dalgalı stiller seçebilir. Bu görünümde hafif balyaj da var bu da daha natural bir hava katmış. Yıl boyunca çok harika bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

15.Kızıl-Siyah Eşleştirmesi

Uzun saç cansız bir görünüm oluşturabilir diye düşünmeyin tam tersine keskin bir renk kombinasyonu sağlar. Uzun saçlarınız var ise bu iki renk iyi bir öneri olabilir.

 

 

16.Şampanya Rengi Önerisi

Sombre trendinin daha yumuşak ve güncellenmiş bir görünümüdür. İyi karışan ve ipeksi bir renk görünümü ortaya çıkarır.

 

 

17.Mor Renk Sevenler İçin

Birçok renk önerisi mevcut, mor tutkunun ifadesidir. Koyu saç renklerinde moru deneyebilirsiniz. Biraz daha farklılık ve değişiklik yapmış olursunuz. Renk yansıması ise harika gerçekten.

 

 

18.Çilek Sarısı Rengi Modeli

İyi bir konstrat elde etmek için iyi bir seçim olacak fikir. Kökleri siya ya da kahverengi ve uçlara doğru sarı ve kızıl renkler iyi bir renk üçgeni oluşturuyor.

 

 

19.Uzun Saçlar İçin Ombre Modeli

Uzun saçlarda daha belirgin ve net görünmektedir. Koyu ton ağırlıklı kullanımlar uzun saçlarda iyi yansıma oluşturuyor. Bu öneri de size güzel fikir verecektir.

 

 

20.Altın Kahve Rengi Modeli

Kahverenginin en sevilen tonları saç uçlarında hayat buluyor. Güzel bir renk etkisi ile şık görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca çok da cool bir tarz katmaktadır.

 

 

21.Platin Sarısı Ombre

Uzun gevşek buklelere romantik ve çekici görünümler eklemek için platin sarısını kullanabilirsiniz. Sizi monotonluktan çıkarıp yeni bir görünüm kazandıracaktır.

 

 

22.Bebek Sarısı Saç Uçları

Bebek sarısı, çok hafif ve soft bir görünüm kazandırır saç tellerine. Birçok kişide bu rengi görüp hayran kalabilirsiniz. Sarının bu tonunu bilen ve kullanan çok az iyi bir seçim olabilir.

 

 

23.Küllü Sarı Ombre

Bob kesim saçlar için çok çok iyi bir öneri kesinlikle. Küllü renklerin altın çağını yaşadığını söyleyebiliriz. Küllü rengi sarı ile birleştirip çok tatlı bir görünüm kazanabilirsiniz.

 

 

24.Kısa Saç İçin Öneriler

Uzun saçlar kadar kısa saçlarda bu saç boya yöntemi güzel durur. Kısa saçlar için pastel ve küllü renkleri tercih edebilirsiniz.

 

 

25.Kısa Saç Ombre Modelleri

hacimli bir kısa saç için iyi bir renk sarı ve tonları olabilir. Bu da size ilham verebilir. Çok iyi bir öneri olduğunun altını çizelim.

 

 

 

Hangi Ünlüler Ombre Modellerini Kullanıyor?

 

Olivia Wilde

Güzelliği ile baş döndüren ünlü, bundan saçlarının rengini de önemli ölçüde kullanıyor. Yeşil gözlerini sarı ombre ile eşleştiriyor. Gerçekten güzel yıldızın saç rengini beğenmemek mümkün değil.

 

 

Lauren Conrad

Birazcık esmer rengine bu saç boyama tekniğini kullanıyor. Sempatik yüzüne de harika yakışıyor. uzun zamandır saç uçları renkli bir şekilde onu görüyoruz. Onun saçlarından ilham alabilirsiniz.

 

 

Amber Heard

Amber Heard John Deep’in eski eşi. Ünlü oyuncudan hızlı bir şekilde boşandı ve şuan Elon Mask ile aşk yaşıyor.  Onu sürekli seksi rollerde görüyoruz.  Saç renginde birçok bayan tarafından çok beğeniliyor.

 

 

Kate Beckinsale

Ünlü yıldızın saç renkleri ile genellikle kahverengi idi. Kahverengi rengine ise daha açık tonlarda ombre ekleyerek harika bir görünüm kattı. Kesinlikle bu renkten ilham almanızı tavsiye ederiz.

 

 

Ciara

Çok tatlı yüzü için bu renk tekniğini kullandı ve saç uçlarını farklılaştırdı. Orta boylu saçlarındaki uç renklendirmesi ile yüzünü daha fazla aydınlattı.

 

 

Jessica Alba

Jessica Alba’yı çok kişi yakından tanır. Kahverengi saçları onla özdeşleşmiştir ama son dönemde bu saç boyama tekniğini kullanarak daha çarpıcı bir görünüm elde etti.

 

 

Anna Kendrick

Beyaz tenli bir ünlü yıldızdır. Beyaz ten rengine uygun olan kızıl tonları bu teknikle saçlarında kullandı. Açık ten rengine sahip olanlar için çok hoş bir seçim.

 

 

Khloe Kardashian

Kardashian ailesinin kızlarından olan yıldız bu aralar adından çok söz ettiriyor. Onunda saçlarında bu saç rengini görüyoruz.

 

 

Jessica Biel

Ombre saçları kesinlikle enerjiklik katmış harika bir görünüm vermiş. Kısa saçlarında bile bu teknikten vazgeçmemişti.

 

 

Lily Aldridge

Kahverenginden kızıla gidiş şekilde bir renklendirme yapmış.  Güneş ışığı altında çok daha hoş bir etki oluşturuyor.

 

 

 

Lea Michele

Saç uçlarını sarı ton yapan ünlülerden biri. Sarı tonları ünlüler arasında da en yaygın renk diyebiliriz. Çok iyi bir şekilde taşıdığını da ekleyelim.

 

 

Blake Lively

Çok kusursuz ve çok iyi bir örnek görmek istiyorsanız Blake Lively’in saçlarından esinlenebilirsiniz. Tek kelimeli ile kusursuz saçları var ayrıca çok göz alıcı.

 

 

Alexa Chung

İlk olarak bu renklendirmeyi kullanması ile öncü olmuştu. Onun saçlarında bu güzelliği gören diğer ünlülerde peşinden denemeye başlamıştı.

 

 

Sarah Jessica Parker

Oynadığı dizilerde onda da bu rengi gördük. Boyu biraz kısa olmasına rağmen çok yakışmıştı sizler de Jessica Parker’dan ilham alabilirsiniz.

 

 

Jennifer Lopez

Latin bayanlara bu renklendirme çok daha iyi oturuyor. Dünyaca ünlü şarkıcı Jennifer Lopez bile bu renklendirmeyi denedi siz daha ne duruyorsunuz?

 

 

Jared Leto

Sadece bayanlarda olur diye düşünmeyin uzun saçlı erkeklerde bu renklendirmeyi kullanabilir. Ünlü yıldız Leto da kullananların başında geliyor. İleri de erkekler arasında da yaygınlaşacağı düşünülüyor.

 

 

Siyah Saça Ombre ve Balyaj Uygulaması Hakkında Ayrıntılar!

 

 

Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

En büyük avantajının bakım olduğunu yukarıda belirtmiştik gerçekten çok az bakımla güzel görünümde kalmalarını sağlayabilirsiniz. Yalnız bu hiç bakım yapmayacağız anlamına gelmez işte ufak bakım önerileri.

Alkol içeren saç bakım ürünlerini tercih etmeyin: Alkol bu boyayı daha hızlı yıpratıyor ondan dolayı da mümkün oldukça alkolden uzak durun. Ya da alkolsüz ürünler tercih edin.

Soğuk su ile durulama yapın: Sıcak su yerine artık soğuk suya alıştırın saçlarınızı bu şekilde çok daha parlak ve sağlıklı olduğunu göreceksiniz.

Saç tellerine nazik davranın: Saç tellerine sert darbeler vurunca kırılıyor ve zamanla cansızlaşıyor, bunun önüne geçmek için mümkün oldukça nazik davranın. unutmayın saçlarda canlı bir yapıdır bitkiler gibi.

Saç maskesi kullanmaya başlayın: Haftalık olarak saçlarınıza maske uygulayın çok faydalı olduğunu göreceksiniz. Bu rengi muhafaza etmek için saç maskeleri  harika derecede etkili oluyor.

Saçlarınızı mümkün oldukça güneşten koruyun: Güneş saç rengimize zarar verir bunun önüne geçmek %100 mümkün değildir ama büyük oranda koruyabilirsiniz. Güneşten ne kadar fazla korursanız saç renginiz o kadar parlak kalır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?