Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

Erkeklerin ve kadınların temel sorunlarında olan istenmeyen tüyler bazen can sıkıcı olabilmektedir. Bu tüyleri almak için birçok yöntem olsa da hepsinin bir takım artıları ve eksileri bulunmaktadır. Jilet ve ağda yöntemlerinin birçok dezavantajı olduğu için insanlar bunları pek tercih etmezler. Bu tüyleri almanın bir yolu da tüy dökücü krem kullanmaktır. Tabi bu konuda en çok soru tüy dökücü krem nasıl kullanılır şeklinde gelmektedir.

Birçok kişi bu konuda zorluk yaşayabilmektedir, bunun içinde her açıdan size detaylı bilgilerle bu sorunu çözmenize yardımcı olacağız. Bu konu hakkında anlatıma geçmeden önce alt başlıklar halinde bilgiler verip kullanım konusunu en doğru bir şekilde anlatacağız. İşte tüy dökücü krem kullanımı hakkında istediğiniz her şey!

 

 

Tüy Dökücü Krem Nasıl Bir Şeydir?

 

Kullanmadan önce tüy dökücü krem nedir bunun hakkında bilgiler verelim. İçeriğindeki bitkisel maddeler bulunan, tüyleri ve kılları ortalama 4-10 dakika arasında sürede etki ederek döken üründür. Spreyi, köpüğü, roll-on u ve kremi olmak üzere farklı formlarda bulunmaktadır. Bu formların hepsi aynı etkiyi aynı şekilde göstermektedir, sadece bulunma şekilleri farklıdır. Sizin için kullanımı hangisi kolay geliyorsa onu kullanabilirsiniz.

 

 

İçeriğinde Hangi Maddeler Bulunmaktadır?

 

İçeriğinde badem yağı, yasemin kokusu, lotus çiçeği kokuları bulunmaktadır. Bu içerikteki maddeler tüylere ve kıllara çok hızlı etki ederek birkaç dakika gibi kısa sürede hepsini dökmektedir. içeriğinin doğal olması vücuda katkı sağlamaktadır. Doğru bir şekilde uygulandığında kısa sürede çok hızlı pürüzsüz bir cilt görünümü kazanacaksınız.

 

 

Bu Krem Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanılır?

 

Kullanım yerleri de son derece önemlidir. Geniş bir kullanım alanına sahiptir. Gövde, sırt, bacak, kol, el, el üstü, ayak, dudak üstü, bikini bölgesi, koltuk altı gibi noktalarda kullanılabilir. Dudak üstü hariç yüzün diğer bölgelerinde kullanılması pek önerilmez. Bayan erkek fark etmeden kullanıma uygundur.

 

 

Kullanım Şekli İle ilgili Detaylı Bilgiler

 

Lapiden tüy dökücü krem nasıl kullanılır, Veet tüy dökücü nasıl kullanılır, sesu tüy dökücü krem nasıl kullanılır gibi soruların cevabı aynıdır. Burada sadece kremlerin markaları farklı ama kullanım şekilleri aynıdır. Hepsinde aşağıda size sunduğumuz şekilde kullanabilirsiniz. Şimdi adım adım nasıl kullanılması gerek buna bakalım.

-İlk önce aldığınız ürünün kutusunu açın. Kutudan krem ve spatula çıkacaktır. Bunları düzgün bir şekilde çıkarın spatulayı da az bir sudan geçirerek kurulayın.

-Kremi çok fazla sallamanıza gerek yok daha çok o sprey formu için yapılmaktadır. Yine az bir şekilde karıştırmak için hafifçe sallayın.

-Uygulayacağınız bölgeyi belirleyin ve o bölgeye ince bir tabaka halinde köklerine kadar gelecek şekilde yayın. İlk defa uygulama yapıyorsanız küçük bir bölgede deneyin 10 dakika kalsın herhangi alerji yapmadıysa o zaman tüm vücuda uygulayabilirsiniz demektir.

-Uyguladığınız bölgede ortalama 4 ile 10 dakika arasında bu krem kalacaktır. yalnız bu sürenin geçmemesine dikkat edin. Fazla ciltte kalmadan dolayı alerji riski ortaya çıkabilir.

-Bekleme süreniz dolduğunda kılların ve tüylerin solduğunu göreceksiniz. Artık temizleme aşamasına geçebilirsiniz. Ilık su ile hafif hafif ovalayarak tüyleri çıkartıp temizlemelisiniz.

-Tüm kalıntıları temizlemek için hafif bir sabun ile yıkanarak temizleme işlemi tamamen bitirilmelidir.

-Bu kremin kokusu çok yoğun olduğu için kapalı ortamda yaparken bile biraz havalandırma kanallarını açmanızda fayda olacak.

-Bikini bölgesine ve koltuk altına bu işlemi yaparken biraz daha dikkatli olmalısınız. bu bölgeler biraz daha hassastır.

 

 

Uygulanışının Adım Adım Fotoğrafları

 

1.Adım:

2.Adım:

3.Adım:

4.Adım:

 

Videolu Anlatımı

 

Videolu anlatım isteyenler için bu videoyu yerleştirdik. Videoyu izleyerek nasıl kullanıldığını daha kolayca öğrenebilirsiniz.

 

Fiyatları Ne Kadardır?

 

Tüy dökücü krem fiyatlarını da paylaşalım. Fiyatları markadan markaya ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Markalara göre fiyatlar şu şekildedir;

-Veet duşta tüy dökücü krem 150 ml fiyatı: 19.10 TL

-Veet tüy dökücü krem 400 ml fiyatı: 49.90 TL

-Sesu tüy dökücü krem 100 ml fiyatı: 17.25 TL

-Sesu tüy dökücü krem 40 ml fiyatı: 9.75 TL

-Bioder tüy dökücü krem 40 ml fiyatı: 15.90 TL

-Depitak tüy dökücü krem 100 ml fiyatı: 18.90 TL

-Depitak tüy dökücü krem 50 ml fiyatı: 14 TL

-Lapiden tüy dökücü krem 40 gram fiyatı: 9.75 TL

 

 

Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

 

1.Tüm cilt tiplerine göre ürünler üretildiğinden dolayı sizde cilt tipiniz ne ise o üründen alın, bu şekilde daha iyi sonuç alacaksınız.

2.Kalıcı bir uygulama olmadığını bilmelisiniz, belirli bir süre sonra tüyler, kıllar tekrar uzayacaktır.

3.Herhangi bir cilt sorunu yaşıyorsanız ya da bir tedavi görüyorsanız kullanımını bu tedavi sürecinden sonra başlamalısınız.

4.Tüm vücudunuza uygulamadan önce mutlaka küçük bir alanda alerji yapıp yapmadığını kontrol edin.

5.Kendini ispat etmiş markaların ürünlerini kullanın, çünkü cilt bir kişi için en önemli noktalarının başında gelir.

6.Uygulama sırasında kremi çok uzun süre bekletmeyin, süreleri geçmeyin.

 

 

Bu Konu Hakkında Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Uygulanan bölgede ortalama kaç dakika kalmalı?

Cevap 1: Sürdüğünüz yerde ortalama 4 ile 10 dakika arasında kalması yeterli olacaktır.

Soru 2: Bu ürünleri nereden alabilirim?

Cevap 2: Marketler, eczaneler, kozmetikçiler bu ürünleri satmaktadır. Bu haricinde internet üzerinden de sipariş edebilirsiniz.

Soru 3: Kullandıktan sonra kaç gün etkili olur ?

Cevap 3: Bu durum kişinin tüy ve kıl yapısı ile alakalı olarak değişmektedir ama ortalama 45-50 gün kadar etkili olmaktadır.

Soru 4: Tüy dökücü krem kuru cilde mi uygulanır?

Cevap 4: Kuru cilt ve ıslak cilt fark etmeden uygulanabiliyor.

Soru 5: Kullanım sonucunda tüylerde azalma ve incelme yapar mı?

Cevap 5:Herkeste değil ama bazı kişilerde sürekli kullanımdan sonra tüylerin, kılların daha az ve ince çıktığını belirtmişlerdir.

Soru 6: Vücudumda dövme var, bunun üzerindeki kıllar içinde kullanabilir miyim?

Cevap 6:Dövme üzerindeki kıllar içinde kullanabilirsiniz, tahriş dışında herhangi bir sakıncası yoktur.

İlginizi Çekebilir: Cilt Bakımı Kategorimize Mutlaka Göz Atın.

 

Kullanıcı Yorumları

 

Tüy dökücü krem kullananlar düşüncelerini aşağıda belirttiler. Bu yorumlar size yol gösterecektir, işte o deneyimler.

A.K anlatıyor: Ben baya kullandım, bende tüyleri inceltti ve daha az çıkmasını sağladı. Açıkçası bu durumum hoşuma gitti ve baya kullandım. Bir nevi kıl köküne zarar veriyor ben öneririm.

P.L anlatıyor: Zamanım olmadığında uyguladığım ve hızlıca sonuç aldığım yöntem. Zamanınız olmadığında öneririm ama diğer zamanlar için daha kalıcı yöntemlere bakın derim.

O.K anlatıyor: Benim bacaklarımda pürüzsüz bir görünüm oluşturduğu için çok hoş görünüyor. Pürüzsüzlük isteyenler için tavsiye ederim.

R.G anlatıyor: Bende tam almıyor bu da hiç hoşuma gitmedi bence kullanmayın derim.

V.P anlatıyor: Bikini bölgesi ve koltuk altı için çok ideal bir yöntem diye düşünüyorum, bu iki bölgem için kullanıyorum. Bu iki bölge için öneririm ama diğer kısımları bilmiyorum, uygulamadım.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?