Altın Karamel Saç Rengi Bilinmesi Gerekenler

Altın Karamel Saç Rengi Bilinmesi Gerekenler

İçindekiler

Altın karamel Kimlere yakışır, altın karamel saç rengi nasıl elde edilir, gibi soruların hepsine cevap veriyoruz!

Bugün size karamel saç renginin en güzel tonlarından olan altın karamel saç rengini tanıtacağım. Altın karamel saç rengi adını altının parlaklığından alır. Parlak ve canlı bir ton isterseniz bu tonu deneyebilirsiniz. Bu ton neler katar derseniz çekicilik, fark edilebilirlik, canlılık, tazelik diyebiliriz.

Son dönemde ışıltılar çok da popüler hale geldi bu duruma da çok uygun bir saç rengi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bir çok ünlü isimde bu renkten vazgeçemeyenler arasındadır.  Şimdi de altın karamel saç rengi hakkında bilinmesi gerekenlere bakalım.

 

 

 

Altın Karamel Saç Rengi Size Yakışır Mı?

 

Bu Renk bana yakışır mı diyorsanız söyleyeceklerimize kulak verin. Bu ton en çok beyaz tenli beyaz tenli bayanlara yakışmaktadır. Beyaz tenlilerde parlak görünümle beraber ortaya hoş bir görünüm çıkmaktadır. Hafif sarı etkisi olan bu saç renginde güzel yansımalar oluyor özellikle güneş tepe de iken daha bir farklı görülüyor.

 

 

 

Bu Rengi Tercih Eden Ünlüler Kimler?

 

Bildiğiniz üzere ünlüler bizim saç rengimize yön veren önemli kişilerdir. Çoğu yeni fikri onlardan öğreniyoruz. Sürekli göz önünde bulundukları için yaptıkları değişimlerde bizlerin ilgisini çekiyor. Bu tonu da birçok ünlü isim kullanıyor bu renge geçmeden önce onların saç renklerinden ilham alabilirsiniz.

 • Jennifer Lopez
 • Beyonce
 • Julia Roberts
 • Jennifer Aniston
 • Miranda Kerr
 • Aleksandra Ambrosio

Ünlü isimler uzun süredir bu rengi kullanmaktadırlar. Bunların saç renklerine baktığımızda çok canlı ve ilgi çekici olduğunu görebiliriz.

 

 

 

Altın Karamel Saç Boya Markaları ve Numaraları

 

Sizler için altın karamel saç boyalarının detaylarını paylaşarak daha da işinizi kolaylaştırmak istedik. Aşağıda sıraladığımız boya markalarını alarak güvenli bu saç rengine ulaşabilirsiniz. Ayrıca fiyatlarını da yanlarında belirttik, çok yüksek fiyat belirten yerlerden kesinlikle satın almayın.

 • Palette Deluxe 7/554 altın karamel saç boyası (fiyatı : 8.50 tl)
 • Palette 7-554 altın karamel set boya (fiyatı : 12.90 tl)
 • Loreal Paris 603 altın karamel saç boyası (fiyatı: 14.99 tl)
 • Nevacolor 7.334 altın karamel saç boyası (fiyatı : 8.99 tl)
 • Garnier color naturals serisi 7.3 altın karamel saç boyası (13.99 tl)
 • Koleston kit 4-3 altın kahve saç boyası (11.99 tl)

 

 

 

 

Altın Karamel Saç Rengi Nasıl Oluşturulur?

 

Altın karamel saç rengini nasıl elde ederim diyorsanız şunu ifade edebiliriz elde edilmesi basit bir ton değildir. Koyu renkten bu renge geçeceksiniz daha yavaş yavaş bir geçme olmalıdır yoksa tam tersine saçlarınızı yıpratabilirsiniz. Koyu renkten bu renge direk geçmemenizi öneriyoruz.

Eğer illa ki hemen yaptırayım derseniz de kuaföre gitmenizi öneririm ortalama olarak size maliyeti 200 tl olacaktır. Açık renklerde bir saç renginden ise palette 7.554 altın karamel saç boyasını uygulayarak kolayca geçebilirsiniz.

 

 

 

 

Altın Karamel Saç Rengi Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Saç renginizin bakımını yapmadan uzun süre kesinlikle kullanamazsınız. Hele de böyle parlak bir saç rengi seçti iseniz bakım yapmadan kısa süre sonra matlaşacaktır. Bunun için yapmanız gereken basittir bakımını yapmak olacaktır. işte size önerilerimiz:

Yağ Bakımı Yapın : Yağlar saçlar için mucizedir ve süper bakım yapar. Saç renginizin matlaşmasını istemiyorsanız saç bakım yağlarını deneyin.  Saç bakım yağları saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Saç bakım yağını alıp yaş ya da kuru saç telleri fark etmeden uygulayıp  durulama olmadan kullanabilirsiniz. Ayrıca yağlar saç tellerinizi onaracaktır.

Saçlarınız İçin Güneş Koruyucu Kullanın: Güneşin cildimize olduğu kadar saçlarımıza da zararları vardır. Saç rengimiz altın karamel ise saç rengimizi korumak için güneş koruyucu saç bakımı kullanmalıyız. UV ışınlarına karşı etkili güneş koruyucu saç ürünlerini marketlerden alabilirsiniz. Ya da güneş koruyucu saç spreyi ile bunu halledebilirsiniz.

Saç Maskesi Kullanın: Saç maskesi bu rengin bakımı için olmazsa olmazdır. Ya hazır saç maskesi alıp uygulayın saçlarınıza ya da kendiniz evde yapın. Kaliteli bir markanın saç maskesini alıp düzenli olarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saç maskesi saç tellerinizi onararak güçlendirecektir.

 

Karamel Saç Rengi ve Tonları Hakkında Bilmediğiniz Ayrıntılar

 

 

Altın Karamele En Çok Uyum Sağlayan Saç Modelleri

 

Şunu kesinlikle söyleyelim bu renkle beraber uzun saç modelleri daha görkemli ve harika görünmektedir. Bunun yanında dalgalı ve maşalı saç modelleri de bu saç rengini çok iyi bir şekilde göstermektedir. İşte sizler için seçtiğimiz en güzel örnekler…

 

 

İlginizi Çekebilir: Karamel Saç Rengi Hakkında Her Şey

İlginizi Çekebilir: Çikolata Karamel Saç Rengi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?