Karamel Saç Rengi ve Tonları

Karamel Saç Rengi ve Tonları

Karamel saç rengi hakkında tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz!

Karamel saç rengi bayanların en çok tercih ettiği ve beğendiği saç renklerindendir. Bir istatistik tutulduğunda bayanlar saçlarına en çok bu rengi kullanıyor. İşte böylesine beğenilen bir renk hakkında bizde sizde tüm detayları ifade etmeye çalıştık. Ayrıca karamel saç renginin tonları da çok fazladır bundan dolayı da bu tonda doğru seçilmesi gerekmektedir. Bu kadar beğenilmesi neden diye soracak olursanız koyu ile açık renk arasında bir tonlarda olmasından dolayı geniş bir kitleye hitap etmesidir.

Bunun yanında çok natürel ve zarif görünüm katması da bir diğer artısıdır. Kendiniz için kusursuz, çekici, uyumlu, tatlı bir saç rengi arıyorsanız kesinlikle tereddüt etmeden bu rengi rengi tercih edin. Tek yapmanız gereken ise doğru ton seçmek olacaktır. Sözleri daha fazla uzatmadan karamel saç rengi ve tonları hakkında bilmediğimiz ayrıntılar neler bunlara bakalım.

 

 

 

Karamel Saç Rengi Tonları Neler? İşte Tümü

 

1.Krem Karamel

 

 

Nerden çıktı bu rengi diye sorabilirsiniz çok sevdiğiniz krem karamel tatlısının görünümünden ilham alarak oluşturuldu. O severek tükettiğimiz tatlının rengi saçlarımızda hayat buluyor. Çok özel ve koyu ağırlıklı bir tondur.

Kimlere Yakışır : Beyaz tenli bayanlara çok yakışmaktadır, açık bir teniniz var ise kesinlikle deneyin.

 

2.Bakır Karamel Tonu

 

 

Bakır tonlardan kopamayanlar için bakırla karamel müthiş uyumuyla ortaya çıkan bir tondur. Birazcık koyu özellikli bir renktir, ayrıca bu renk en güzel görünümünü dalgalı saç modellerinde vermektedir.

Kimlere Yakışır: Esmer bayanlarda eşsiz ötesi bir görünüm oluşturmaktadır, eğer esmer bir bayansanız kesinlikle düşünün deriz.

 

3.Karamel Kahve Tonu

 

 

Karamelle kahveyi birleştirip ortaya güzel bir karışım rengi çıkarabilirsiniz. Kahvelerden vazgeçemeyip parlak bir saç rengi isteyenler için çok ideal.

Kimlere Yakışır: Açık tenli bayanların cildine çok güzel oturmaktadır. Sizin de açık tonlu bir cilt renginiz varsa deneyebilirsiniz.

 

4.Bal Karamel

 

 

Sıcak özellikli bir karamel tonudur. Altın ve bakır karışımı ile oluşan çok ışıltılı göz alıcı bir yansımadır.

Kimlere Yakışır: Buğday tenlilere ve esmerlere çok yakışmaktadır.

 

5.Açık Karamel

 

 

Koyu renkleri sevmeyenler için karamel her ton vardır. Açık karamel uzun saçlarda mükemmel görünümler verir. Kısa saçlı iseniz denemeyin deriz.

Kimlere Yakışır: Koyu cilt tonlarında ya da pembe cilt tonuna sahip kişilerde çok hoş durmaktadır.

 

6.Koyu Karamel Tonu

 

 

Koyu saçları aydınlatan ve bir ara yansımadır. Karamelin en koyu özellikli tonlarından biridir.

Kimlere Yakışır: Beyaz ve buğday tenlilere çok güzel yakışacak bir karamel saç rengi tonudur.

 

7.Toffee Karamel Tonu

 

 

Çok güzel gözüken bakmaya doyamayacağız bir saç boyasıdır. Sıcak karamel tonu ile bakır rengin karışımından ortaya çıkan rengin adı toffee karameldir. Çok beğeneceğinize adım kadar eminim çünkü kusursuz görünen bir renktir.

Kimlere Yakışır: Beyaz tenliler bu konuda çok şanslılar çünkü daha bütün bir görünüm oluşuyor ama şunu da belirtelim diğer cilt tonlarında bu rengi deneyebilirler.

 

8.Kızıl Karamel Tonu

 

 

Kızıl tonları için güzel bir alternatif arıyorsanız deneyebileceğiniz güzel bir stildir. Kızıl ve karamel tonlar ayrı bir çekicilik katacaktır yüzünüze.

Kimlere Yakışır:  Pembe cilt tonlarına çok tatlı bir görünüm vermektedir.

 

9.Altın Karamel

 

 

Parlaklıktan şikayetçi iseniz ve saç renginizde kumral ise bu öneri tam sizliktir.

Kimlere Yakışır: Beyaz tenli kadınlara çok yakışmaktadır.

 

10.Küllü Karamel

 

 

Bu da soğuk yansımalı bir karamel saç rengidir. Son dönemde küllü saç renkleri çok fazla tercih edilmeye başlandı. Bunun içinde güzel bir öneri olabilir.

Kimlere yakışır: Renkli gözlü ve buğday tenli bayanlarda çok etki oluşturmaktadır.

 

11.Karamel Işıltılılar

 

 

Bu öneri saç tamamında değişiklik yapmak istemeyenler için alternatif bir çözüm önerisidir. Bunun içinde saç uçlarında karamel ışıltılar attırarak bu keyfi sürebilirsiniz.

Kimlere Yakışır : Tüm cilt tipleri bu öneriyi deneyebilir. Çeşitli bir ayrım yoktur.

 

12.Koyu Sarı Karamel Tonu

 

 

İlk başta ismi kulağa pek tanıdık gelmese de sarıyla beraber karamel tonu da var. Koyu sarı ile karamel rengin birleşimi ortaya çok güzel sonuç çıkarıyor.

Kimlere Yakışır: Beyaz, buğday ve esmer bayanlara güzel bir şekilde uyum sağlar.

 

13.Rose Karamel Tonu

 

 

Rose gold gül altın rengi olarak bilinir. Yani pembenin tonlarını içerir, karamel içinde hafif pembeler çok hoş gözükür.

Kimlere Yakışır: Esmer tende çok güzel durmaktadır.

 

14.Çok Yoğun Karamel

 

 

Karamel renge bayılıyorsanız daha yoğun bir görünüm seçebilirsiniz. Yoğun karamelle beraber uzun saç modeli harika görünmektedir.

Kimlere Yakışır: Açık tenlilerde çok güzel görünmektedir. Açık tenle çok yoğun karamel müthiş görünüyor.

 

15.Çikolata Karamel

 

 

Karamel en yoğun tonlarından bir tanesidir. Çikolatının renginin karamelle güzel bir şekilde buluştuğu saç rengidir.

Kimlere Yakışır: Açık tenli ve sarışınlarda eşsiz görünüm vermektedir.

 

Çikolata Karamel Saç Rengi ve Detayları

 

16.Bal Köpüğü Karamel

 

 

Gerçek görünümü ile harikalar yaratır. Saçlarınıza parlaklık katıp müthiş bir yansıma oluşturur. Çoğu erkek sizin bu saç renginize bayılacaktır. Ünlülerinde en çok denediği saç renklerinin başında gelir. Hatta ünlü saç rengi de diyebiliriz.

Kimlere Yakışır: Buğday tenli bayanlara çok harika uyum sağlamaktadır. Buğday cilt tonunda süper ötesi bir görünüm oluşturuyor.

 

17.Dore Karamel Saç Rengi Tonu

 

 

Karamel rengin dore özellikli tonudur. Dore derken yani daha sarı özellikli demek istiyoruz bunu özellikle bilmeyenler için belirteyim.

Kimlere Yakışır: Beyaz ve buğday tenli bayanlarda çok şık bir tarz sağlıyor.

 

Karamel Saç Rengi Kimlerde Güzel Durur?

 

Karamel saç rengi kimlere yakışır diye bir soru aklınıza geliyorsa şunu söyleyelim. Yukarıda bu rengin 17 tane tonunu paylaştık. Yani her ton başka cilt tonlarında güzel duruyor. Her ten rengine uygun bir karamel tonu olduğunu belirtelim. Saçınızı karamel boyatacaksanız yapmanız gereken doğru ton bulmaktır. Yukarıda ayrıntılı bir şekilde bunu ifade ettik bakıp kendinize en uygun olanı tercih edip saçlarınızı boyatın. Çok zengin bir saç boyası olduğunun altını çizelim, denedikten sonra da vazgeçmeyeceğinizi belirtelim.

 

 

 

Bu Rengi Kullanan Ünlüler

 

 • Özlem Yıldız ve Julia Roberts
 • Meryem Uzerli
 • Beyonce
 • Brıgette Lundy-Paıne
 • Gıgı Hadid
 • Cıara
 • Rosıe Huntıngton-Whıteley
 • Rıta Ora

                                               Videomuzu da Kesinlikle  İzleyin

Karamel Saç Boyası Numaraları (detaylı)

 

Karamel saç boyası hakkında da ayrıntılı bilgiler vererek işinizi kolaylaştırmak istedik. Aşağıdaki karamel saç boya numaraları işini daha kolaylaştıracaktır.

Loreal Excellecence İntese 6.32 karamel kahve saç boyası (fiyatı : 16.99 tl)

-Loreal Paris Casting 7304 bal karamel saç boyası (fiyatı : 12.99 tl)

-Sea Color 8/73 karamel saç boyası (fiyatı 6.82 tl)

-Palette Doğal renkler serisinden 7-5 açık karamel saç boyası (6.95 tl)

-Palette 7-554 altın karamel saç boyası (14.99 tl9

-Sea Color 7/7  koyu karamel saç boyası (6.02 tl)

-Koleston naturel 7/3 karamel kumral saç boyası (fiyatı :10.25 tl)

-Clemency Tüp Boya 8.43 bakır karamel saç boyası (10.50 tl)

 

 

Evde Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Evde bu rengi elde edebilir miyim diyenleri duyuyor gibiyim evet elde elde edebilirsiniz ama biraz zaman alabilir.  Bu konuda çok tecrübeli olarak bu cümleleri yazıyorum ondan dolayı güvenebilirsiniz. Çevremdeki herkesin saçlarını ben bu formülle onlarca kez boyadım benden öğrenip kendiler de sonra kolaylıkla boyamayı yaptılar.

Gerekli  Malzemeler

-Saçları açmak için saç uzunluğuna göre açıcı boya

-Renklendirmek için (pigmentasyon amacıyla)  1 tane 8/0 koleston perfect  boya, bir çay bardağı su

-Elde etmek istediğiniz saç rengi için saç uzunluğuna göre 1 veya  2 adet 8/07 koleston perfect +120 ml 30 volume oksidan (Bir kutu 8/07 60 ml dır. Eğer iki tane 8/07 alacaksan oksidan da 240 ml olmalıdır.)

 

 

 

1.Adım

İlk önce renk açıcı ile açman gerekiyor bunu herkes biliyordur herhalde.  Fakat burada dikkat etmeniz  gereken nokta; açıcı boya gibi olmadığından saçın uzunluğuna göre almanız gerek  bir diğer deyişle  saçınız omuz uzunluğunda ise  4 kutu almanız gerekecek. Bu kadar açıcıyı ben ne yapayım diye düşünebilirsin ama benim dediğimi yapınca ne demek istediğimi anlayacaksın. Açıcı ile açarken bir diğer dikkat etmen gereken nokta ise açıcıyı saç diplerine en son sürmeniz gerekir. Yani diyelim ki 30 dakika da saçlarınız açılacaksa bunun kalan 10 dakikasını da diplerine sürmeniz gerekir.

 

2.Adım

Karamel rengi için önerim  marketten boya almamanız olacaktır. Onlar karamel yazıyor ama karamel olmayabiliyor.  Kuaför malzemeleri satan noktalara gidip  ve Koleston perfect 8/07 alırsan çok süper olacaktır.  Asıl karamel rengi bu olduğunu tecrübelerim sonucu anladım. (internet üzerinden de sipariş verebilirsiniz. Adını yazara da rahatlıkla bu boyayı  bulabilirsiniz)

 

3.Adım

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise karamel tonunun kalıcı olmasını yani uzun süre akmamasını istiyorsanız saçına pigmentasyon işlemi yani ön boyama işlemi şarttır. Pigmentasyon işlemini çok kolay bir şekilde saçınıza zarar vermeden evde uygulayabilirsiniz. Pigmentasyon işlemini yapmanız için saçınızı 8/07 ile boyayacaksın yani karamel saç rengine.  Bunun için karamelin ana tonu yani 8/0 ile pigmentasyon yapılması gereklidir. Bunun için saç  boyası alırken hem 8/07 hem de 8/0 numaralı boya almanız  gereklidir.(Saçlarınız uzun ise  8/07 den 2 tane almanızı öneririm. )

 

4.Adım

Saçınız açıldıktan sonra boyalarınız da elinizde ise pigmentasyon işlemine başlayabilirsiniz. ( Bunu yani pigmentasyonu mutlaka yapın çünkü boya hem uzun süreli hem de açıldıktan sonraki cansızlığını giderir.) Pigmentasyon için gereken malzemeler :  8/0 ve bir çay bardağı su(kesinlikle oksidan değil !) bu karışımı iyice karıştırdıktan sonra açma işleminde olduğu gibi en son diplerine süreceksiniz. Yalnız bu bir boyama işlemi  değildir  ön boyama işlemi  olduğunu söyleyebilirim bu işlemi saçlarında en fazla 15 dakika tutmanız gerekiyor. 15 dakikadan  sonra saçınızı yıkayıp güzelce kurutmalısınız.

 

5.Adım

Şimdi ise yapmanız gereken karamel rengi  uygulamak oalcaktır.  Buradaki dikkat etmeniz gereken  nokta ise %6 (20 volume)lık değil %9(30 volume) luk oksidan tercihidir. Karıştırma ölçünüz ise şu şekilde olmalı : 120 ml 30 volume oksidana 60 ml 8/07 katıp öyle saçına uygulamanız lazım. Daha sonra ise ortalama 35 dakika kadar bekleyip saçlarınızı ılık su ile yıkamanız yeterli olacaktır.

 

 

 

Bu Saç Rengine Nasıl Bir Makyaj Yapılmalı?

 

İlk olarak canlı ve göz alıcı bir saç rengidir bundan dolayı da buna uygun bir makyaj kullanılmalıdır. Bütün olarak güzel gözükmek için dudaklarınız için canlı kırmızı rujları kullanın, uzun kirpiklerinizi vurgulayın, bunlardan sonra ise koyu kahverengi tonlarda makyajı ile makyajınızı sonlandırın.

Ekstra Makyaj Bilgileri

-Pembe tonlu dudaklar alternatif olabilir

-Siyah maskara ve tonları

-Parlaklık veren allık

-Soluk özellikli nude ruj

-Yüz yapınıza uygun kaş şekli

İlginizi Çekebilir:  Kızıl Kahve Saç Rengi

 

 

 

Karamel Saç Rengine En Çok Yakışan Göz Renkleri

 

Bu bilgi birazcık detay olabilir. Bu göz rengine sahip değilseniz bile bu saç renklendirmesini kullanabilirsiniz ama aşağıda sıralayacağımız göz renklerinden birine sahipseniz çok daha şanslısınız diyebiliriz.

-Ela ve tonları

-Siyah göz rengi

-Açık kahverengi

-Yeşil ve tonları

-Koyu özellikli göz renkleri

Bu saydığımız göz renklerinde çok daha başka görünüyor karamel bunun altını çizelim. Bunun yanında koyu göz renkleri avantajlı çünkü daha bütün bir görünüm veriyor.

 

 

 

Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Bu renge saçlarınızı boyadınız ve çok daha beğendiniz ama her şey bitmedi bir de düzenli olarak bu saç rengine bakım yapmanız gerek. Çünkü karamel bakım isteyen saç rengidir. Eğer bakım yapmazsanız akmada gerçekleştirebilir. İşte adım adım yapılması gerekenler:

 • Sülfatlı şampuanlardan uzak durun çünkü renginizi soldurur. Bunun yerine sülfat içermeyen şampuan kullanın. Sülfatsız şampuan konumuza bakabilirsiniz.
 • Sıcak su yerine daima ılık su kullanın, saçlarınız daha uzun süre parlak kalacaktır.
 • Akma özelliğine sahip olduğu için fazla yıkanmamalıdır. Bu durum elinizden geldiği kadar dikkat edin.
 • Havuza ve denize giderken bu saç rengini korumak için bone kullanmanız yararınıza olacaktır.
 • Saç kremlerini kesinlikle kullanın karamel saç boyasının ömrünü uzatacaktır.
 • Ekstra bir bakım daha saç serumlarıdır, bunu da kullanmanız her açıdan çok faydalı olacaktır.

 

 

 

Karamel Saç Rengi İçin Saç Modelleri

 

1.Karamelle Dalgalı Saç Modeli

 

 

2.Orta Uzunlukta Karamelli Saç Modelleri

 

 

3.Ortadan Ayrık Saç Modeli ve Karamel Saç Rengi

 

 

4.Çikolata Karamel Saç Rengi İçin Saç Modeli

 

 

5.Açık Karamel ve Uzun Saç Stili

 

 

6.Düz Saç Stili İle Karamel Saç Rengi

 

 

7.Balyajlı Öneriler

 

 

8.Şık Saç Modeli Önerisi

 

 

9.Dağınık Saç Modeli ile Karamel Saç Rengi

 

 

10.Karamel Ombre Fikri

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?