Gri Balyaj Hakkında Tüm Sırları Açıklıyoruz!

Gri Balyaj Hakkında Tüm Sırları Açıklıyoruz!

İçindekiler

Gri balyaj hangi ciltlere yakışır?  Siyah saça gri balyaj nasıl yapılır? Gri ombre ile gri balyaj arasında fark ne?

Tüm saç rengi arayışında olan bayanlara öncelikle kolay gelsin diyorum. Bugün güzel bir öneri sunarak sizlere yardım olacağım. Gri balyaj hakkında detaylar paylaşacağım sizlerle. Bildiğiniz gibi son zamanların en popüler saç boyama tekniklerinden birisi ombre, diğeri de balyaj. Son zamanların en öne çıkan tonları da gri yansımalı saç renkleridir. Bundan dolayı da bu renkteki balyajlar çok beğeniliyor. Gri balyaj, genellikle siyah saçlar  üstüne saç renk açıcı uygulanarak saç renginiz beyaza kadar geldikten sonra, gri saç renginde boyanarak ortaya çıkan yöntemin adıdır.

Şunu parantez olarak belirteyim birçok erkekte bu saç boyama tekniğini kullanmaktadır. Yani sadece bayanlarla sınırlı olduğunu düşünmeyin. Şu durumu tecrübelerimden dolayı tekrar tekrar söylemek istiyorum eğer saç renginiz koyu ya da koyu özellikli değilse bu uygulama sizde güzel durmayacaktır. Onun koyu renkli bir saç tabanınız var ise tercih edin derim. Şimdi de gri balyaj hakkında tüm sırları açıklıyoruz başlıklı yazımızın devamına bakalım.

 

 

 

 

Gri(kül rengi) Balyaj Hangi Bayanlarda Güzel Durur?

 

Önceki zamanlarda daha çok yaşlı bayanlarda doğal bir şekilde bu rengi görmemiz mümkündü. Çok doğal bir şekilde beyazlamış saçlar bu görünümü verirdi. Şimdi ise artık çok popüler oldu ki 15 ile 30 yaş arasındaki bayanlar bu tonlara bayılıyorlar. Yukarıda kimlere yakışacağını bahsettim ama yine de ayrıntılı bir şekilde tekrar vurgulayayım. Bu balyaj rengi cilt tonuyla değil de saç rengi ile beraber çalışır. Yani tabandaki saç renginiz siyah ya da koyu kahve gibi tonlarda olmalıdır. Koyu tonlu saçlarda gri balyaj renklendirmesi harika durmaktadır.

Sarı ya açık tonlu saçlarda ise ortaya çok güzel görünümler çıkmamaktadır. Neden diye soracak olursanız çok yapay ve uyumsuz renkler ortaya çıktığından dolayı diyebilirim. Bunun yanında renkli gözlerde ve parlak ciltlerde böyle bir saç boyama tekniği çok harika durur. Solgun bir cildiniz var ise kesinlikle bu balyaj renginden kaçının çünkü sizi yaşlı gösterebilir. İllaki deneyeceğim diyorsanız cildinizi canlandırın ya da canlı makyaj yapın.

 

 

 

Siyah Saça Gri Balyaj Uygulaması

 

Siyah saça gri balyaj, gerçek anlamda çok güzel uyum sağlamaktadır. Bazı bayanlar bu konuda ön yargılı yaklaşsa da durum tam tersidir. Siyah ile beyazın uyumunu saçlarınıza taşımak çok müthiş olacaktır. Çoğu kişinin favorisi olup sürekli yaptırmak istiyorlar. Bu uygulamanın tek olumsuz yönü saçları yıpratmasıdır. Eğer düzgün bir şekilde saç açılmazsa saçlar yıpranmaktadır. Bundan dolayı da dikkat etmelisiniz.

 

 

 

Evde Gri Balyaj Nasıl Elde Edilir?

 

Adım adım anlatarak bu rengi kendinizde elde edebileceksiniz.

1.adım: Mix gri renkleri matrix 7.A-8.A ya da koleston  7.1-8.1-9.1  veya jean color gri gibi birçok markada bu rengi elde edebileceğiniz boylar mevcut bunlardan birini seçiyoruz.

2.adım : Boyayı aldıktan sonra %6 oksidanlık karışımlar beraber bir derin kasede karıştırın.

3.adım : Karışım hazır olduğunda saçlarınıza güzelce sürerek ortalama 35 dakika beklettikten sonra saçlarınızı ılık bir su ile durulayın.

4.Adım: Boyanın akmaması için sülfatsız şampuan tercih edin. Bu şampuanlar güzelce durulayıp saçınızı kurulayın.

 

 

 

 

Gri Ombre ile Gri Balyaj Arasında Temel Farklar Neler?

 

Bunu karıştıranlar için açıklama ihtiyacı hissettim. Balyaj saç telelrindeki renk konstratını ayarlamaktır. Ombre ise sadece saç uçlarında olur. Gri balyaj da saçınızın telleri orjinalinde bu boya rengi gibi gözükür gri ombre de ise sadece saçların uçlarında bu görünüm vardır. Gri renkler balyaj da her noktada bulunur ama ombre sadece saç uçlarında bulunur. Umarım bu ifadeler yeterli olmuştur aşağıya birbirinin farkını yansıtan fotoğrafta ekledim daha iyi anlamanız açısından.

 

 

Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Öncelikli olarak doğru şampuan kullanmalısınız. Bunun için sarı ve gri saçlarda kesinlikle kullanılması gereken mor(silver) şampuanı tercih etmelisiniz. Bu şampuan saç renginizi korumanıza yardımcı olur. Diğer şampuanlar saç boyasına zarar verme ihtimali bile vardır. Şampuandan sonra da aralıklı olarak saç maskesi ve saç bakım yağı uygulamalısınız.

 

 

 

Gri Balyaj Fiyatları

 

Gri balyaj fiyatları kuaföre, şehre göre değişiklik göstermektedir. Size bu konuda tavsiyemiz kaliteli ve işinde uzman olan birini tercih edin. Araştırmalar yapın ona göre en doğruyu bulun.

İstanbul’da : 200- 1500 TL

Ankara’da : 175- 1400 TL

İzmir’de : 180-1450 TL

Ortalama olarak fiyatlar 170 ile 900 tl arasında değişmektedir.

İlginizi Çekebilir : Gri Saç Rengi Hakkında Her Şey

 

 

 

Gri Balyaja Yakışan Saç Modelleri

 

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

 

5.

 

 

6.

 

 

7.

 

 

8.

 

 

9.

 

 

10.

 

 

Gri Saç Rengini Yakından Tanıyoruz!

 

 

Erkeklerde Gri Balyaj

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Çok güzeller saçlarıma sürekli farklı farklı balyaj kullanıyorum sene dolmadan değiştirdiğim oluyor ama saçlarım çok yıpranıyordu artık patentli keratin kullanıyorum saçlarımda yıpranma olmuyor ve saçlarım çok daha canlı görünüyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?