Bebek Sarısı Saç Rengi Tüm Sırları

Bebek Sarısı Saç Rengi Tüm Sırları

Sarı saç rengi ve tonları her zaman favori olmaya devam edecektir. Sarı renkten vazgeçmek çok zordur. Bugün de sarının alt tonu olan bebek sarısı hakkında bilgiler vereceğiz. Seçim olarak saçınızı sarı bir saç renginden yana kullanmak ise bu önerimize detaylıca göz atın deriz. Bu sarı tonu son dönemde çok yükselişte olan ve harika derece etkileyici bir renktir. Dikkat çekmek isteyenler kesinlikle tercih edebilir.

Bebek sarısı saç rengi bayanlar arasında sın birkaç yıldır daha fazla bilinmeye başladı. Daha önceleri pek fazla bilinmiyor ve marjinal bulunuyordu. Sarı tonlarının popüler olmasıyla beraber artık çok daha öne çıktı. İşte bu saç rengi hakkında diğer detaylara da göz atalım.

 

 

Nasıl Bir Saç Rengidir?

 

Platin sarısından daha farklı özelliklere sahip olan ve platin sarısından daha koyu sıcak tondur. Soğuk sarı tonları yerine sıcak tonlar daha hoş gözükür. Bebek sarısı da sıcak tonlu hafif koyu ton özelliklidir. Birçok ünlünün bu rengi denemesi ile beraber çok popüler oldu ve yayıldı. Ünlülerden ilham alarak da saç renklerine yön veren bir çok bayan bu tonu çok sevdi.

 

 

 

 

Bebek Sarısı Kimlerde Güzel Durur?

 

Beyaz ve esmer tenli bayanlarda çok güzel durmaktadır. Bu iki cilt tipinde bu renk harika yansımalar ortaya çıkarmaktadır. Bunun yanında yüzünüzü ağartarak en azından 3-4 yaş daha genç bir görünüm sağlamaktadır. Bebeklerdeki rengin görünümü olduğu içinde yüzde bir tazelik ve ferahlık oluşturmaktadır.  Oldukça açık bir renk olduğu içinde yüzünüzdeki lekeleri, kusurları ortaya çıkarmak ihtimali vardır. Bunun içinde kapatıcı bir makyaj uygulaması yapmanız daha iyi olacaktır.

 

 

 

Bebek Sarısı Saç Boya Numaraları

 

Kuaföre gitmeden kendim elde etmek isterim derseniz  bu konuda kesinlikle çok hassas olmanızı tavsiye ederiz. Bebek sarısı saç rengi numarası  Palette saç boya serisinden Schwarzkopf Deluxe 10.01 bebek sarısı saç boyası ile boyayarak elde edebilirsiniz. Bu boyanın fiyatı ortalama olarak 14-15 tl arasındadır. Kuaföre gitmem diyenler için bunu markayı ve numarayı tavsiye ederiz.

 

 

 

Bu Saç Rengini Nasıl Elde Ederim?

 

Siyah saç rengine bu işlemleri yaparak bebek sarısı saç rengini elde ettim.

1.Saçlarımı siyahtan ilk olarak açıcıyla yıpratmamak az bir şey açtım.

2.Belirli bir süre sonra hazır olarak satışta olan ombre setini satın alarak uyguladım. Bu şekilde saç diplerim koyu renkli uçları ise açık renkli oldu.

3.Bir ay süreyle bu şekilde ombre saçları kullandım. Bu sürede bol bol bakım yaptım ve saçların uç kısımlarından aldım.

4.Tekrar açma işlemi yani son açma işlemi yaptım bu aşama saç çok çiğ ve turunculuklar olup kötü görünüyor ama endişe etmeyin sonu müthiş olacak.

5.Bu şekilde 6-7 gün kadar kullandıktan sonra 1 tüp koyu küllü kumral 1 tüp açık küllü sarı alıp saç diplerini koyu küllü kumrala saç uçlarını da açık küllü sarıya aynı anda uyguladım. 45 dakika kadar bekleme yaptıktan sonra saçlarımı ılık su ile yıkadım ve sonuç çok güzel oldu. Bu benim deneyimim bu şekilde tam olarak elde ettim bebek sarısını artık karar sizin.

Nasıl Elde Edilir Hakkında Videomuzu da İzleyebilirsiniz

 

 

Bu Saç Rengine Uygun Makyaj Nasıl Yapılmalı?

 

Makyaj bilgisini de kısaca anlatalım ve makyajınızla saç renginiz uyumsuz görünmesin. Her zaman söylüyoruz görünüşte en önemli nokta uyumdur diye. Bu kadar bilgiyi de uyumu sağlayın diye aktarıyoruz. Vurgulu makyaj çok çok önemlidir. Gözler, kaşlar, kirpikler ve dudaklar vurgulanarak ortaya etkili bir sonuç çıkarılmalıdır. Renkli gözlü olmak bir avantaj, renkli gözler içinde göz makyajı şarttır. Ruj rengi ise açık kırmızı ve açık pembe olmalıdır. Çok yoğun kırmızı renkler sarıya yakışmaz bunun altını çizelim. Bu hatlarda yapacağınız makyaj görünümü size çok şey kazandıracaktır.

 

Açık Küllü Sarı Saç Rengi ve Ayrıntıları

 

 

Bebek Sarısı Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 

Sarı saç renkleri bakım ister. Çünkü yoğun bir açma işlemi gerçekleşmiştir. Ayrıca bu rengi uzun süre hoş bir şekilde kullanmak da etkili bakımdan geçer. Bakım için neler yapmalıyım diyorsanız işte size yapacağınız bakımları tek tek açıklayalım.

Sarı saçlara özel şampuan kullanın: Bunun için piyasada satılan çok fazla şampuan var. Kaliteli olanlardan alıp kullanabilirsiniz. Marketlerde ve kozmetikçilerde satılmaktadır, üzerinde sarı saç rengi şampuanı yazmaktadır.

Düzenli bakım kürü uygulayın: Bakım kürleri boyalı saç için ne gerekli ise onları kazandırır. Bakım kürleri kuaförlerde yapılmaktadır. Sürekli sarı renk kullanıyorsanız belirli aralıklarla bunu yapın. Yoksa tam tersine matlaşmalar ve yıpranmalarla karşı karşıya kalırsınız.

Saç tellerini besleyin: Bunun için vitaminleri ağızdan alabilirsiniz. Ya da tavsiyemiz biotindir. Biotin saçlar için çok çok faydalıdır. Eczanelerde biotin satılmaktadır. Biotin saç vitamini olarak da nitelendirilmektedir.

Isıya karşı yıpranmalardan koruyun: Sarı ısıya karşı daha hassastır. Bunun içinde ısıya aşırı derecede maruz bırakmayın. Isısız yapılabilecek saç modellerini deneyin. Ya da ısı koruyucularından yararlanın.

 İlginizi Çekebilir: Küllü Sarı Saç Rengi

 

 

 

Bebek Sarısına Yakışan Saç Modelleri

 

Her saç renginin yakıştığı saç modelleri farklı farklıdır. Burada önemli olan renkle saç modellinin doğru ilişkisidir. Bir de saç rengini öne çıkaran saç stili tercih edilmelidir. Bazen görüyoruz tam tersine saç modeli saç rengini çok sönük bırakmış oluyor. Bu durumu yaşamamak için bilgiler ve örneklerden faydalanın deriz.

Basit ama etkili sonuçlar ortaya çıkardığını unutmayın. Uzun, kısa, orta bütün uzunluktaki saçlar için yakışan saç stilleri mevcuttur. Uzun dalgalı saç stilleri, katmanlı uzun saç modelleri, hafif dağınık orta boy saçlar, yandan ayrık saçlar, uzun düz saç modelleri en çok yakışanlar arasındadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?