Mor Saç Rengi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mor Saç Rengi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mor saç rengi nedir, kimlere yakışır, bakımı nasıl yapılmalıdır?

Biraz daha canlı ve dikkat çekici bir saç rengi istiyorsanız bugünkü konumuz tam size göre. Mor saç gerçek anlamda gösterişi ve lüksü simgeler. Genellikle kendine güvenmeyen bayanlar uzak durur bu renkten. Klasik renklerden sıkıldıysan sizin için  mor saç rengi iyi bir tercih olabilir. İlk başta çekinceli bir şekilde yaklaşan bayanlar daha sonra bu renklendirmeyi çok seviyor.

Özellikle genç kızlar daha fazla ilgi gösteriyor. Kendinize daha hoş bir hava katmak ve değişlik yapmak istiyorsanız kesinlikle düşünün deriz. Son derece ilgi çekici ve göz alıcı bir saç rengi olduğunu bir uzman kuaför olarak söylüyorum.  Bu görünüme uygun şekilde giyinerek de harika bir stil oluşturabilirsiniz kendinize. Şimdi de mor saç rengi tonları ve diğer ayrıntılarına bakalım.

 

 

 

Mor Saç Rengi Kimlerde Güzel Durur?

 

Bayanların en sık kullandığı cümle bende güze durur mu? İşte buna açıklık getirelim. Yaş aralığı ya da şu cilt tonuna yakışır diye bir kıstas yok. Yani her yaştan bayan ve her ten rengine sahip bayan bu rengi kullanabilir. Yakışma yönünden  kolay bir saç stili olduğunu söyleyebiliriz. Dikkat etmeniz gereken nokta sadece makyajınız ve giyim şeklinizdir.

Makyaj renkleri ve giyim şekli ile bütünlük kazanması çok önemlidir, yoksa çok yapay bir görünüm verir. Bu renk enerjik ve göz alıcıdır bundan da dolayı makyajınız daha sadece ve nötr renklerden seçilmelidir. Kesinlikle çok abartılı bir makyaja gerek yoktur. Giyiminizde ki renklerde mor renkle uyumlu olmalıdır.

 

 

 

Mor Saç Rengi ve Tonları

 

Çoğu rengin kendi için tonları mevcuttur.  Doğru tonları bulmak her zaman daha iyi bir görünüm anlamına gelmektedir. Bu şekilde hem de çok daha cezbedici bir görünüme kavuşursunuz. İşte tonları

Pastel mor saç rengi: Açık tenlileri daha güzel bir görünüme kavuşturur. Açık tenlilerin tonu da diyebiliriz.

Patlıcan moru: Hem esmer hem de beyaz tenlilerin deneyebileceği bir tondur. Son yıllarda çok popüler hale gelen bir saç rengidir.

Açık mor saç rengi: Çok daha canlı ve hoş bir görünüm veren açık mor tonudur. Birçok kişinin favoridir.

Koyu mor saç rengi: Ana mor renginden birkaç ton daha koyu özellikli olanı ifade eder. Açık tonlar kullanmayı sevmeyenler için denenebilir. Açık tenliler içinde daha uygun bir tondur.

Saç uçlarında mor: Çok aşırı değişimlerden uzak durmak isterseniz dah kısmı sadece saç uçlarında değişikliğe gidip kendinize özgün bir görünüm kazandırabilrisiniz.

Mor ombre:  Saçlarda mor ombre çok uyum sağlamaktadır. Siyah saçlarda mor ombre çok tatlı bir görünüm oluşturmaktadır.

Orkide moru: Orkideden rengi alan çok doğal bir tondur. Bu saç boyasının aşağıda numarasını ve markasını da belirttik.

İlginizi Çekebilir: Bakır Saç Rengi

 

 

Mor Saç Rengi Boya Markaları ve Numaraları

 

Boya markalarını ve numaralarını vererek işinize daha kolaylaştıralım. Boya numaraları bilmek işinize yarayacaktır. ayrıca fiyatlarını da yanlarına yazdık ki daha pahalı yerlerden satın almayın. Bunun yanında çok miktar alacaksanız boya internet üzerinden de sipariş verebilirsiniz çünkü daha uygun oluyor fiyat.

  • Koleston kit saç boyası 3/66 mor saç rengi (fiyatı: 14.90 tl)
  • Neva Color kalıcı renkler serisi 6.20 orkide moru saç boyası (fiyatı: 7.76 tl)
  • Palette Deluxe 4-99 patlıcan moru saç boyası (fiyatı: 11.75 tl)
  • Loreal Paris 4.26 mor kızıl saç rengi (fiyatı: 14.99 tl)

Bu Rengi Nasıl Elde Edebilirim ?

 

Evde kendim elde etmek istiyorum diyenleri duyar gibiyiz. Bunun için size bilgiler verelim. Saç boyası markasını size kalmış biz yukarıda birkaç öneri sunduk. Açık mor tonunu elde etmek çok zordur bunun için en iyi yöntem uzaman bir kuaför gitmektedir. illa evde bu tonu elde edeceğim diye uğraşmayın.

Açık kumral saç renginden patlıcan moruna nasıl geçerim:  Bu noktada avantajlısınız ilk boya işleminde patlıcan morunu elde edebilirsiniz. Çünkü açık kumral ilk boyama işleminde her saç rengini tutar.

Kumraldan Patlıcan moruna nasıl geçerim:  Tek seferde geçmeniz mümkün değildir. Birkaç boyama yaptıktan sonra ulaşabilirsiniz. Açık tonda bir mor renk istiyorsanız da açıcı kullanmak şarttır.

Kahverengi saç rengimden patlıcan moruna nasıl geçerim: Kahverenginde patlıcan morundan geçecekseniz kesinlikle açıcı uygulamalısınız daha sonra da bu saç boyasını kullanmalısınız.

Mor Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Videosu

Mor Saç Boyası Akarsa Hangi Renk Ortaya Çıkar?

 

Akma işlemi gerçekleşirse saç renginiz pembeye, lilaya dönecektir. Bu noktada saçların altındaki renginde önemi büyüktür. Sarı bir saçı açıcı ile mora dönderdiyseniz akınca lila olacaktır. İşlem görmemiş bir saç rengi ise akma işleminde sonra koyu mor olmaktadır. 60 gün içinde akma başlayacaktır. Bunun için belirli aralıklarla saçınızı boyamalısınız.

 

 

 

Mor Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 

İlk iki hafta yoğun bakım uygulayarak saçlarda yıpranma etkisini en minumuma indirmeniz gerekmektedir. Bu saç rengin daha canlı görünmesi içinde kesinlikle bakım şarttır.

Şampuan ve krem uygulayın: Her duşta özel boyalı saçlar için şampuan kullanın ve saç kremini de düzenli olarak uygulayın.

Saç bakım maskesi kullanın: Düzenli olarak saç bakım maskesi kullanmayı unutmayın bu renkte çok işe yarayacaktır.

Bakım yağı, bakım spreyi ve bakım serumu tercih edin: Bu üçünü aynı anda kullanabilirsiniz. hepsi size çok ağır gelecekse bir tanesi kullanmanızda yeterli olacaktır.

 

 

Mor Saç Rengi İçin Saç Modelleri

 

Güzel bir saç modeli ile de tamamlayarak  kendinize çok hoş bir görünüm katacaksınız. Bu renkle en güzel uyum sağlayan model dalgalı saç modelidir. Birçok dalgalı modeli kullanabilirsiniz. Bunun yanında düz ve hafif kıvırcık saçlar çok yakışmaktadır. Dalgalı modellerden sonra tercihiniz düz ve kıvırcık saç stilleri olmalıdır.

 

Pembe Saç Rengi Trendi 2021-2022

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?