Japon Perde Modelleri ve Fiyatları 2021-2022

Japon Perde Modelleri ve Fiyatları 2021-2022

Dekorasyon tutkunlarına kocam bir selam diyerek güzel bir konuya temas edeceğiz bugün. Birçok bayan için perde ve modeli ne kadar önemli olduğunu bilememek mümkün değil. Evi gösteren bu müthiş tekstil ürünlerinin kendi içerisinde çok fazla çeşidi vardır. Bundan dolayı da hangisini seçeceğiniz konusunda kararsızlık yaşayabilirsiniz.

İşte bugün bu kararsızlığınızı gidermek için Japon perde hakkında detayları paylaşacağız. Ayrıca Japon perde modelleri neler bunların en güncel örneklerini sunacağız. Bu stil ilk zamanlar bilinmese de günümüzde artık biliniyor ve son yıllarda çok fazla kullanılıyor. Sizde nasıl bir tekstil ürünü olduğunu merak ediyorsanız konumuzu detaylıca inceleyin.

 

 

Japon Perde Nedir, Nasıl Bir Şeydir?

 

Japon perde nedir sorusuna cevap olarak başlayalım. Çünkü nasıl bir şey olduğunu tam olarak bilmeyen kişiler olabilir. Dikey olarak değil de yatay genişliği fazla olan geniş bantlara sahip olan bir perde tarzıdır. Geniş pencereler için çok daha ideal görünüm sağlar, çok daha hoş durur. Bazıları mekanizmalı, bazıları ise mekanizmasız. Mekanizmalı olanlar biraz daha pahalıdır. Bazı kişilerde katmalı perde olarak nitelendiriyor, bunun yanında çıkartıp yıkması temizliği de son derece basit.

 

 

Japon Perde Fiyatları Hakkında Bilgiler

 

Mekanizmalı ve mekanizması olmak üzere iki çeşidi vardır. Mekanizmalı olanlar aksesuarından dolayı daha pahalıdır. Mekanizma fiyatı ortalama 90 TL ile 250 TL arasında değişmektedir. Japon perde fiyatları metrekare cinsinden hesaplanmaktadır. metrekare fiyatı ise 45 TL ile 95 TL arasında değişmektedir. Metrekare fiyatındaki bu değişiklik kumaş kalitesinden ve işçilikten kaynaklanmaktadır. Kumaş özelliği ve işçilik yapısı değiştikçe miktarda ona göre değişmektedir. Yaptıracağınız yer kaç metrekare ise birim fiyatı ile çarparak bulabilirsiniz. Örneğin 10 metrekarelik yaptıracaksınız 10.50 = 500 TL olarak size fiyat çıkacaktır.

 

 

Temizliği Nasıldır, Kolay Mıdır?

 

Temizliği de kolay olduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Peki nasıl temizlenmeli diyorsanız hemen adım adım anlatalım.

  • Malzemesi çamaşır makinasında yıkamaya uygunsa makina da bu kolaylık da sağlayacaktır.
  • Yalnız makina da yüksek sıcaklıkta yıkanmamalıdır. 30 dereceye ayarlayıp o o şekilde yıkanmalıdır. Bunun yanında yeni çıkan çamaşır makinlarında perde ayarı vardır ona ayarlayıp yıkanabilir.
  • Bu şekilde yıkanma durumu yok ise temiz düz beyaz çarşafı yer açın perdenizi söküp buraya koyun.
  • Sıcak olmayan su ile beyaz sabunu alın hafif köpürtün ve sünger yardımıyla (sünger hafif nemli olacak ıslak olmayacak) hafif hafif silme işlemi uygulayın
  • İki yüzüne aynı şekilde sildikten sonra perdenizi kurumaya bırakın.
  • Kuruduktan sonra ise tekrardan eski yerlerine asabilirsiniz.

 

 

Bu Tekstil Ürününü Kullananlar Ne Diyor?

 

Japon perde kullananlar bu konuda tüm deneyimlerini paylaştılar sizlerde bu düşüncelerden hareketle bu modele karar verip vermeyeceğinizi belirleyebilirsiniz.

Serpil A anlatıyor: Birçok kişi kullanışlı mı diye soruyor bana göre çok kullanışlı. Tabiki de bu fikir bana ait kişiden kişiye değişebiliyor. Bana çok hoş geldi severek yıllardır kullanıyorum, ben herkese en az bir defa kullanın derim.

Yeşim Ç diyor ki: Bu görünümü kullanan biri olarak samimi düşüncelerimi paylaşacağım. Modern bir görünümü var bunun yanında temizlenmesi de çok kolay kesinlikle inceleyin düşünün derim.

Feray T. anlatıyor: Tavsiye ederim bende kullananlardanım. Sanki bağımlılık yaptı başka stile geçemiyorum kullanmaya devam. Odaları artık eskisinden daha gösterişli ve şık duruyor bunu fark ettim.

Ebru S. anlatıyor: Mekanizmalı olanını kullandım bir hassas gibi geldi bana çabuk bozulabiliyor onun haricinde hoşuma gidiyor güzel gerçekten.

İlginizi Çekebilir: Mutfak Perde Modelleri ve Fiyatları

 

 

Hangi Modelleri Vardır?

 

Kendi içerisinde birçok çeşidi de mevcuttur. Ayrıca ihtiyaca göre kullanım alanları da farklılaşmaktadır. İşte bu tarzın modelleri şu şekildedir;

-Varaklı Japon perde

-Fon perde stilleri

-Rustik Japon perde

-Japon kanat perde

-Panel fon tarzı modeller

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?