Küllü Sarı Saç Rengi Hakkında Her Şey

Küllü Sarı Saç Rengi Hakkında Her Şey

İçindekiler

Küllü sarı saç rengini tanıyoruz!

Sarı saç rengi tüm kadınlara yakışabilen renklerden bir tanesidir. Sarı renk tonları kadınsı görünmenizi sağlar ve günlük saç stilinizle daha uyumu bir bakış kazandırır. Saçınızı sarıya boyadığınız takdirde, övgüleri duymaya başlayınca da kendinizi daha iyi hissederseniz. Saç ve saç rengi kişiliğinizi ifade etmenin yoludur. Ruhunuzu diş dünyaya nasıl ifade ettiğiniz şeklidir.

Küllü sarı her zaman cesur ve çekici kadınların tercihidir. Çarpıcı küllü sarı saç renginin bakımının biraz zor olduğunu söyleyelim ama tercih edebileceğiniz en havalı saç rengi tonlarından biridir.

 

küllü sarı
Küllü sarı saç rengi

 

Küllü Sarı Hangi Cilt Tonlarına Yakışır?

 

Küllü sarı saç rengini tercih edecek kadınların bilmesi gereken en önemli etken cilt tonlarıdır. Hafif bir ten renginiz var ise açık renkli küllü sarı saç rengini kullanabilirsiniz. Daha koyu bir cildiniz var ise koyu küllü sarı saç rengini öneriyoruz. Ayrıca saç köklerinde daha koyu renk tonlarına sahipseniz saç uçlarına daha hafif tonlu uygulamalar yaptırabilirsiniz.

En iyi rengi elde etmek içinde biraz zamana ihtiyacınız olabilir  ve ilk boyama işlemiyle en iyi sonucu beklememelisiniz. Çünkü zamanla oturuyor bu renk.

 

Küllü Sarı Saç Rengi Hangi Göz Rengine Yakışır?

 

Sarı saç rengi tonlarını kadınlar arasında en çok tercih edilen ve en fazla sevilen renktir, ancak bazı kadınlar bu renkleri tercih etmeye cesaret edememektedir. Bu renk için dikkat etmenizi gerektirecek bazı kriterler vardır. İhtiyacınız ne olursa olsun rengi araştırmayı ihmal etmeyin. Küllü sarı saç renkli kadınlara çok yakışmaktadır. Renkli gözlü olmanız yeterli şu renge veya bu renge daha iyi yakışıyor diye bir kıstasta yok.

 

küllü sarı saç rengi fikirleri
Küllü sarı saç rengini tanıyoruz

 

Küllü Sarı Saç Renginin Bakım İpuçları

 

Küllü sarı saç rengi çok fazla dikkat gerektirir ve her zaman saçınıza saç kremi uygulamak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca, bu renkler için özel üretilen şampuanları tercih etmelisiniz. Bunun içinde kaliteli bir markanın mor şampuanını kullanmalısınız. Saçlarınızın canlı ve parlak görünmesini sağlamak içinde saç maskeleri, saç serumları hatta doğal bakımlar uygulamalısınız.

Örnek olarak aradığınız yumuşaklığı sağlamak için duşta saçlarınızı duruladığınız suya belirli bir miktar (yarım çay bardağı ) elma sirkesi ekleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, yaz sezonu boyunca saç bakımını sık sık yapmalısınız. Havuzda ve denizde yüzerken bone takmanız saç renginizi fazlasıyla koruyacaktır.

mor şampuan
Küllü sarı saç rengi bakımı için mor şampuan

 

Küllü Sarı Saç Modelleri

 

Küllü sarı saç rengi için saç modellerine bakalım. Saç rengi ile beraber  saç modeli de önem arz etmektedir. Önerilerimize de bakarsanız genellikle düz özellikli saçlar daha çok yakışmaktadır. Küllü sarı saç modelleri hafif dalgalı, ultra düz, uzun yandan ayrık, ortadan ayrık düz saç, dağınık hacimli tarzlardan oluşmaktadır. En güzel öneriler bunlar deneyip görebilirsiniz.

 

küllü sarı saç
Küllü sarı saç rengi için saç modelleri

 

Küllü Sarı Saç Rengini Nasıl Elde Edebiliriz?

 

Küllü sarı saç rengini nasıl elde edebiliriz sorusunun cevabını adım adım bir şekilde anlatacağım.

1.Adım : Saçı boyama

İlk adımımızı boyama adımıdır. Toplam da 5 malzemeyi (ıgora yoksa 4 malzeme) bir kapta saç boyama fırçası ile güzel bir kıvam alıncaya kadar karıştırın. Eldiven kullanarak da saç boyasını güzel yedirerek saçın her tarafına sürün. Sürerken de giysileriniz eski olsun çünkü akıp lekeleri çıkmıyor. Yüzünüze boya bulaşmaması içinde vazelin sürebilirsiniz.

2.Adım : Boyanın kuruması

Boyama işlemi bittikten sonra ortalama olarak 30 ile 45 arasında saç boyasını saçlarda bekletiyoruz. Saçlara oryel uygulamadığımız için bir yanma işlemi olmaz. Bekleme aşamasında kafanıza bone geçirin daha iyi boyanın oturmasını sağlıyor ve bulaşmıyor hiçbir yere.

3.Adım : Yıkama adımı

Saç boyanızı yıkarken bir anda boyayı hemen akıtmayın. Su tutarken saçlarınızı şampuanla yıkıyormuş gibi akıtın. Boyayı akıttıktan sonra şampuanla durulayın. Daha sonra ise krem sürün kesinlikle.

 

 

Küllü Sarı Saç Boyası Önerileri

 

Denenmiş örnekler üzerinden düşüncelerimi paylaşıyorum.

1)Koleston 12/11 küllü sarı saç boyası

 

küllü sarı saç boyası
Koleston küllü sarı saç boyası

 

Küllü sarı saç boyaları için en beğendiğim ve en mükemmel boya diyebilirim. Kutudan çıkan göre daha açık tonlarda olduğunu söyleyebilirim. Fiyatı normal mağazalardan alırsanız 15 TL civarında ama pazar gibi yerlerde 7-8 TL ye alabilirsiniz.

Bu marka boyayı satın aldıktan sonra nasıl uygulayacağınız konusunda bilgiler verelim. %9 luk oksidanı ile kremi ilave edip güzel bir şekilde iyice karıştırarak saçlarınıza sürmek olacaktır. Size ufak tüyolar vermek istiyorum. Bu boyayla daha küllü bir renk elde edeyim derseniz boyaya bir tatlı kaşığı su ve aynı miktarda saç kremi ilave edin. Boya/ oksidan oranı sıklıkla 1 e 1 dir fakat ben uygulamalarımda genelde göz kararı koyuyorum bu miktarı. Böyle yapmamın sonucunda ortaya çok güzel bir küllü sarı renk çıkıyor ve de beyazlar çok güzel kapanıyor. Ayrıca saç uzunluğuna göre bu saydığım malzemeleri 2 kat ya da 3 kat kullanabilirsiniz.

Benim formülüm : 1 kutu küllü sarı koleston boya+ 30 volümlü oksidan + 1 tatlı kaşığı su + 1 tatlı kaşığı saç kremi

 

2)Koleston 11/1 küllü sarı saç boyası

 

koleston küllü sarı
Koleston küllü sarı saç boyası

 

Diğerinden sonra önerim yine Koleston marka olacaktır. İkinci alternatifim diyebilirim bu boyaya. Bu boya kutu ya da tüp olarak 2 ayrı formda satılmaktadır. Ben tüp olanının fiyatı çok uygun olduğu için onu tercih ediyorum. Bu numara boyayı da 30 volümlü oksidanla güzel bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

12/11 ile11/1 arasında ne fark var?

Bunun farkını şöyle anlatayım ilk önce ben 12/11 öneriyorum. 12/11 çok daha küllü ve güzel açık bir sarı renk veriyor bu da benim çok hoşuma gidiyor. Şayet çok küllü bir sarı istemezseniz turuncu yansımalarda olmasın derseniz o zaman 11/1 kullanabilirsiniz.

3)Loreal Majirel Majıblond 911

 

loreal saç boyası küllü sarı
Loreal küllü sarı saç boyası

 

Lorealin özel sarı saç boyası serisidir. 911 ile başlayan serinin özelliğide küllü renk olmasıdır. Biraz pahalı bir boya olduğunu söyleyebilirim. Ortalama olarak tüpü 25 TL ye satılmaktadır. En büyük farkı bu boyanın oksidan kreminin 2 kat daha fazla olmasıdır. Boya/oksidan oranı ½ olmalıdır. Bu şekilde daha fazla boya elde ettiğinizi söyleyebilirim. Bu boyanın çabuk aktığını da söylemek isterim 21 gün içinde akmaya başlıyor. Benim sizlere tavsiyem Koleston 12/11 dir. Lorealden vazgeçmem diyorsanız illa da kullanabilirsiniz.

 

Açık Küllü Sarı Saç Rengi ve Ayrıntıları

 

Uyarılar ve Öneriler

 

-Yukarıdaki öneriler kesinle denenmiş defalarca uygulanmış fikirler. Çoğu kişinin saçlarını bu şekilde boyadım bundan dolayı da tecrübelerle sabittir. Yaşadıklarımı anlattığım ekstra bazı şeylerinizi garanti edemem ama soru olarak sorarsınız güzel bir şekilde cevaplarım.

-Yukarıda bunu söylemedim bunu buradan belirteyim. Wella Color Charm T18 aynı sarı saç boyası gibi sürülüyor ama direk olarak saçları küllü renge çeviriyor. Bunun dezavantajı Türkiye’ye daha yeni yeni geliyor tedarik edebilirseniz kullanın derim çok güzel gerçekten.

-Şunu düşünce çok yanlış küllü sarıyı beğenmezsem direk kumrala boyarım fikri var ise iki kez düşünün deriz. Çünkü sarıdan sonra kumrala saçlarınızı boyayınca saçlar yeşil renge dönebiliyor bu da çok kötü bir görünüm veriyor. Bu şekilde kumrala geçince gri yansımalarda olur ama yıkadıkça da geçer. Ondan dolayı bunu belirtmek istedim.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

42 yorum

  • Esmer ten için koyu küllü sarı tonunu öneriyoruz bu ton yakışacaktır. Açık olanı kullanmayın.

 1. Slmlar bende bugun 12.11 aldım.daha önce orealle actım ustune 12 ve 10 karıstırıp boyadım ama tam tutmadı malesef.uclarımda acık sarı rofle, ustler ceneye kadar tam sarıda degıl turuncuda degıl :)) sızce dogru bı secım yaptım mı acaba?12.11 yesıllenme yapıyo dıyolar dogrumudur?

  • Selamlar bu yöntemle tam tutmayabilir bu sarı renkte bu sorunla sık karşılaşıyoruz yukarıdaki formülümüzü aynen deneyin daha başarılı olacaksınız.

 2. Merhabalar benim saçlarım kumraldı sultan bakırına boyadım şuan küllü sarı düşünüyorum ilk boyamada hemen renk oturur mu acaba☺️

  • Oturmayabilir buna hazırlıklı olmalısınız. Yalnız diğer boyamada kesinlikle oturacaktır.

 3. Merhaba
  Benim saclarim açık sarı ama turunculuk da var
  Ben tümden boyamak istiyorum turunculugun gitmesi için
  Tekrar açık sarı için ne yapmam lazım

  • Saç toneri kullanarak turunculuğu ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun yanında şampuan olarak da mor şampuan kullanın bu turunculuklar gidecektir.

 4. Elimde 12.11 boya var 12.0 karıştırıp cila yapılabilir mi?
  8.11 dip boya için içine biraz 0.22 koymalı miyim yoksa gümüş renk mi koymalıyım? Teşekkürler ‍♀️

 5. Merhaba,
  Saçımı Koleston 11/1 ile boyuyorum ama zaman geçtikçe koyulaşıyor, mor şampuan kullandığım için olabilir mi, 12/1 çok çok açok bir sarı mıdır?
  Teşekkürler

  • Mor şampuan normalde yapmaz ama zaman zaman olabiliyor, bunun için mor şampuanı kullanmayı bir süre bırakın bir renge bakın düzelmezse o zaman uyguladığınız boyadan kaynaklanıyor diyebiliriz.

 6. Merhaba,
  Saçımı Koleston 11/1 ile boyuyorum ama zaman geçtikçe koyulaşıyor, mor şampuan kullandığım için olabilir mi, 12/1 çok çok açok bir sarı mıdır?
  Teşekkürler

  • Mor şampuan normalde yapmaz ama zaman zaman olabiliyor, bunun için mor şampuanı kullanmayı bir süre bırakın bir renge bakın düzelmezse o zaman uyguladığınız boyadan kaynaklanıyor diyebiliriz.

 7. Merhaba ben saçımı selective 9.1 küllü sarısı ile boyuyorum fakat turunculanma çok oluyor. Daha sonra diplerimi açıcı ile açıp tekrardan aynı boyayı kullandım ama sonuç yine aynı. Mor şampuansa sadece uçlara etki ediyor. Diplerim dore sarı gibi asla küllü durmuyor. İgore 0.22 kullansam boya içine turunculuğu alır mı acaba??

  • Merhabalar bunları denediniz olmadıysa bir de igore kullanın fayda edecektir büyük ihtimal.

 8. Merhaba 11.1 bosley boya var elimde saçlarım 1 ay önce açıcı ile açtım ama öyle tupturuncu olmadı soluk ama acik kumral oldu. Ben diplerine uygulamadan sadece boy ve uçlara kullansam sırtır mı dersiniz.saç koku egzamam var diler boya sürmek korkutuyor beni.Böy ve uçlara uyguladıkları sonra Son 10 dk diplerine masaj yapıyorum kendi saç rengi kumral sizce olurmu ya

  • Merhabalar tam resim olarak görünümü görmediğimiz için net bir şey diyemiyoruz resim gönderirseniz bize o zaman net bir şeyler ifade edebiliriz.

 9. Merhaba benim saçım koyu kumral direkt olarak silky coloration markasının 901 e boyasam igorayla saçım açık kumral olur mu acaba

 10. Merhaba yazınızı okudum tek tek anlatmissiniz ama kafam çok karıştı şu sebeble o Boyalarin hepsinimi kullanicaz şimdiden teşekkürler

 11. Saç açma işlemi uygulamadan direkt koleston 12.11 i uygulayarak küllü sarı rengini elde edebilir miyiz

  • Bu çok zor açma işlemi uygulanmalıdır ama sadece yakın tonlarda açma işlemi olmadan elde edilebilmektedir.

 12. Saçımı açıcı ile açtım iki gün sonra küllü açık sarıya boyadım tutmadı ne yapabilirim tutması için tekrar on gün sonra boyamayı düşünüyorum 10.1 boyamiştim daha yüksek numaralı mi almalıyım …

  • Mrb ben sackarima omre yaptirdm kuaforde begenmedm dipleri turuncu gibi duruyor uclari acik sari bunun ustune pallette 10.1kullu acik sari boyasam olurmu acaba yoksa sadece dipleremi sursem uclari acik zaten

 13. Merhaba benim saçım 7 numara beyazlılarım var diye koyu küllü sarı yapmak istiyorum fakat açıcı olmadan olur mu ? Nasıl olacak?

 14. Merhaba şu an saç rengimi çok az neva color gümüş silver 9.01 ve sea color 0.1 platin sarısı ile boyadım daha sonra küllü platin sarısı yapmak istiyorum yeşillenme yapar mı bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

 15. Merhaba,
  Benim saçım koyu kestane siyaha yakın.
  Koleston vanilya sarısı 11.7 yi boyasam bal köpüğü tarzında bir renk elde edebilir miyim?kozmetik çalışanları olur dedi bu rengi önerdi ama bir de size sormak istedim,
  Kutudaki sarı rengi istemiyorum çok açık olsun istemiyorum sadece rengi biraz kırılsın istiyorum lütfen yardımcı olabilir misiniz ?
  Teşekkürler.

  • Merhabalar yüzde yüz demek doğru olmaz ama anlattığınıza göre büyük ihtimal olacaktır.

 16. Saçlarım koyu kestane. Küllü sarı için saçlarımı açtım bu işlem gayet başarılıydı, mor şampuan ilede yıkadım. Daha sonra küllü sarı ile boyadım fakat saç rengimde hiç bir değişim olmadı. Boya sonrası da mor şampuan ile yıkadım birde o saç rengine özel saç kremi sürdüm ama küllü sarı değil sarı oldu saç rengin. Palette 10.1 kullandım. Açıcı olarakta yine tavsiye üzerine palette kullandım. Neden saçım küllü sarıyı tutmadı ya da o rengi almamış olabilir?

 17. Merhaba.Benim orijinal rengim koyu kahve.Fakat saçlarım yıllardır röfleli.Epey acik sari.Bugunlerde kuaföre gidemediğim için koleston 11.1 (20 vol)ile dip boya uyguladım.Ama tam istediğim kadar açılmadı.Biraz da küllü oldu.Daha tatlı bir sarı için (turunculaşmadan)dip boya olarak ne önerirsiniz?

  • Merhabalar bunun için saç renginizi görmemizde fayda yoksa önerimiz tam doğru olmaz.

 18. Ben saçıma 10.01 palette kulanım hep 12.11 hiç kullanmadim dahaki açık bir renk oluyo kullu karıştırmama gerek varmi

 19. Merhaba.. benim saç rengim koyu kestane açıcı uygulama şansım yok çünkü ürtikerim var.. en son açma boyama yaptırdığımda hastanelik oldum:( uçlarda eskiden kalma çok tatlı bir sarı var ve onu kaybetmek istemiyorm. 9.1 dip boya yaptım çok turuncu oldu şimdi 8.1 aldım yine turuncu olurum diye boyamaya korkuyorum. Turuncu olmaması için boyaya mavi yada gümüş eklediklerini duydum ise yararmı yada siz ne önerirsiniz.

 20. Merhaba ben saçlarımı önce güzelce açtım sonra koleston 12/11 yoğun küllü ye boyadım içine dediğimiz gibü saç kremi ve su da koydum dediğiniz ölçülerde tek fark ıgora 0.22 kattım ama çok az renk güzel oldı ama yeşile ve griye dönük ıgora 0.22 den mi oldu acaba bu yeşerme gider mi ne yapmalıyım?

  • Merhabalar ilk olarak mor şampuanuın kullanın bu yeşillenmeyi alacaktır büyük ihtimal.

 21. Merhaba pandemiden dolayı yazlık evimde ikamet ediyorum burada kuaförler çok kötü hiç güvenmiyorum. Saçlarım balyajlı ama sarılarımda soluk bir renk oldu. Toz açıcı,oksidan ve saç kremi tarzı birşey ilave edilip cila tarzı birşey yapılabilir mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?