Maşa Saç Modelleri ve Resimli Yapılışları

Maşa Saç Modelleri ve Resimli Yapılışları

Bu saç modelleri ile artık daha harika görünebileceksiniz!

Saçlarımızda mükemmel etkileri ortaya çıkarmak için bazı saç aletlerini kullanırız. Bunun en başında maşa gelmektedir. Maşa saçlarda mükemmel dalgalar oluşturarak müthiş bir etki ortaya çıkarır. işte bugün maşa saç modelleri için birbirinden mükemmel öneriler sunacağız. Maşalı saç modelleri hareket katmak için birebir.

Özellikle canlılık, dalgalılık ve kıvırcık görünümleri çok rahat ve hızlı bir şekilde ortaya çıkarır. Sizde klasik görünümlerden sıkıldıysanız ve her gün biraz farklılık istiyorsanız bu görünümü denemelisiniz. İşte bu saç tarzı ile tüm sorularınıza cevap bulacağınız yazımızın devamı.

 

 

 

 

 

Maşalı Saç Modelleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

Bu görünümü saç tellerinize vermeden dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. Bu detaylara dikkat ederseniz çok daha harika bir görünüme kavuşursunuz.

Doğru maşa seçimi yapın: Maşa ölçüleri size farklı model yapma olanağı sunar. Bunun için doğru ölçülere göre seçim yapmalısınız. Küçük bukleli görünüm istiyorsanız 0.75 cm’lik boyut yeterli olacaktır. Natural bir görünüm için 1 cmlik, basamaklı bir maşa görünüm içinde 1.5-2 cm ölçüler idealdir.

Doğru malzemeden maşa tercihi yapın: Malzeme olarak doğru bir maşa seçmek önemlidir. Üç türlü tercihi mevcuttur. Metal, seramik ve turmalin maşalar mevcuttur. Bu türden metal olanı kesinlikle önermiyoruz çünkü saçları yıpratabiliyor. Seramik olan modellerden almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca kaliteli bir marka olmasına dikkat edin. Çünkü saçlarınızın yıpranmaması çok çok önemlidir.

  • Saç tipinizi belirleyin ve buna göre sıcaklığı ayarlayın. Narin bir saç teliniz var ise 180 derecenin altında sıcaklığa ayarlayın.
  • Maşayı çok fazla saçlı deriye yaklaştırmayın, çünkü saç köklerine zarar verebilirsiniz. Ayrıca aynı tutam saç telini uzun süre maşanın içinde tutmayın yanabilir.
  • Islak saçlara bu uygulamayı kesinlikle yapmayın, çünkü ıslak görünümlere zarar verebilir. İyice kuruttuktan sonra işlem yapın.
  • Kıvırcık bir saç tipine sahipseniz saç diplerine doğru fönleme işlemi yaparak daha hoş bir görünüm oluşturabilirsiniz.
  • Uzun süre kalıcılık istiyorsanız yapmanız gereken saçlarınızı durulayın ıslak iken de köpük uygulayın tamamen kuruduktan sonra da maşa yapın. Bu şekilde görünüm çok uzun süre kalıcı olacaktır.

 

 

 

 

Maşalı Saç Görünümü Nasıl Yapılır?

 

Yukarıda kısa ipuçları vermeye çalıştık burada birazcık detaylandıralım. Öncelikle yapılması gereken saç yapınızın nasıl olduğudur. Saç yapınıza göre kullanacağınız maşa yapısı değişiklik gösterecektir. İnce tarz maşalar sık görünümlü dalgalı saç modeli oluştururlar. Kalın tarz maşalar ise daha belirgin ve gevşek saç stilleri ortaya çıkarır. Saç maşası stillerine göre de sarım yöntemleri değişiklik göstermektedir.

Her yöntem ortaya farklı ve değişik sonuçlar çıkarmaktadır. Bu yöntemler sayesinde birbirinden benzersiz müthiş modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Her gün değişik değişik yapacağınız sarımlarla ortaya göz alıcı saç stilleri çıkaracaksınız. Daha iyi nasıl yapıldığını anlamak için aşağıdaki videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz.

 

 

Yapabileceğiniz Tüm Modeller ve Yapılışları

 

1.Düz Görünüm Sevenlere

 

Düz görünümler çoğu zaman risksiz tercihlerdir. Düz görünümden kastımız düz olarak gelen saç telinin uçlarının hafif dalgalandırılması ile oluşmasıdır. Bu stilde saçları oradan ikiye ayırıp mükemmel hareketli bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yapım adımları üsteki resimde aşama aşama belirtilmiştir. Bu adımları takip ederek düz görünümlü bu saç stiline ulaşabilirsiniz.

 

2.Maşalı Açık Saç Modelleri

 

Son derece yapımı kolay ve pratiktir. 6 adımda bu görünüme rahatça ulaşabilirsiniz. Ortalama on beş dakika civarında bu saç modeli tamamlanmış oluyor. Evde kolayca yapabileceğinizin altını çizelim. yarım at kuyruğu ile beraber kombine edilerek ortaya çıkarılmış bir görünümdür. Yarım at kuyruğu son senelerde çok popüler olmaya devam ediyor. Adımları takip ederek bu görünüme çok rahat ve net bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Dört mevsim rahatça kullanabileceğiniz bir şekillendirme olduğu da söyleyelim. Yalnız elbiselerinize uygun şekilde kombin yapmalısınız.

 

3.Maşalı Toplu Saç Modelleri

 

Saçlarda topuz demek şıklık demek zerafet demektir. Topuzla beraber kombin şeklinde kullanacağınız müthiş bir model diyebiliriz. Her açıdan bakıldığında kendine belli eden bir görünüm sağlar. Ayrıca klasik modellerden ziyade farklılık arz eder. Gündelik olarak ve özel günlerinizde kullanabileceğiniz müthiş bir şekillendirmedir. Yukarıda yapılışı mevcut hızlı bir şekilde bu görünümü elde edebilirsiniz. Topuz Saç Modelleri ve Yapılışları

 

 

4.Doğal Maşa Saç Modelleri

 

 

Doğal görünümler her zaman bir adım öndedir. İşte bunun içinde size müthiş bir öneri daha. Zamanınız yok ve evden hızlı çıkmak istiyorsanız bu şekli kesinlikle denemelisiniz. En önemli özelliği doğal görünmesidir. Bu şekilde doğal dalgalarla güzel ve net bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz.

 

 

5.Şık Bir Görünüm İsteyenlere

 

Bu yapım adımlarının sonucunda çok tatlı bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Zahmetsizce yapılan ve sonucunda her yerde kullanılabilen çok hoş bir görünümdür. Kesinlikle tavsiye ettiğimiz ve iyi bir modeldir. Giyim şeklinizle beraber bu modeli eşleştirdiğiniz de ortaya müthiş görünümler çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir: 2022 Yılının Saç Modelleri

 

 

6.Maşa İle Dağınık Topuz

 

 

Bu dağınık topuz modelini maşa ile de rahatlıkla yapabilirsiniz. Genellikle özel günler için kullanılan bu görünüm gerçekten çok hoş bir etki oluşturuyor. Resimdeki gibi adımları devam ettirdiğinizde bu görüneme rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

 

 

7.Videoda 6 Modelin Yapılışını da İzleyebilirsiniz

 

 

Diğer Modeller İçin Örneklere Göz Atabilirsiniz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?