Üçgen ve Ters Üçgen Yüzlü Erkeklere Saç Modelleri

Üçgen ve Ters Üçgen Yüzlü Erkeklere Saç Modelleri

İçindekiler

Saç modeli seçimi için en önemli nokta yüz tipidir. Yüz tipinizden bağımsız bir saç şekillendirmesi yapmanız çok büyük hata demektir. Bugün üçgen yüz tipine sahip erkekler için konu derledik. Üçgen yüz saç modelleri erkek için fikirlerimizi önemseyin. Bu fikirler uzman saç stilisti tarafından hazırlandı. Bazı kişilerde gördüğünüz saç modeli çok hoşuna gider, hatta dersiniz ki süper yakışmış.

İşte o nokta da uyum sağlayan şey yüz şekli ile saç modelinin uyumudur. İşte bunun için yüz şeklinizi belirleyin. Bu yüz şekillerinin özelliklerini aşağıda anlattık size uyuyorsa bu yüz tipine sahipsiniz demektir. Uymuyorsa diğer yüz şeklinin özelliklerine bakın.

 

 

 

 

Üçgen Yüz Şeklinin Özellikleri

 

  • Dar alın ve geniş çene yapısı kalp şeklinin tersi gibi görünür.
  • Elmacık kemikleri daha ince görünümlüdür, bu şekilde bu yüz yapısına uyum sağlar.
  • Bu yüz tipi taban kısmına doğru ağırlık kazanmıştır.
  • Açısal ve keskin özelliklere sahip bir biçime sahiptir.
  • Çene çizgisi aşağıya doğru eğilim gösterir ve dışa doğru uzanır.
  • Elmacık kemikleri ve çene yapısı klasik bir üçgen görünümü oluşturur.
  • Yüksek göz çizgisi ve kısa alın yapısı çoğu zaman göze çarpar.

İşte yukarı saydığımız bu özellikler sizde var ise siz bu yüz tipine sahipsiniz demektir. Ayıca yukarıda net görünüm oluşturan fotoğraflar verdik bunların size uyup uymadığını kontrol edip ona göre belirleme yapabilirsiniz.

 

 

 

 

Üçgen Yüzlü Erkeğe En İdeal Saç Modelleri

 

Çene görünümünü dengelemek için daha uzun saçlar tercih etmelisiniz. Bunun yanında başın üst kısmına genişlik ve hacim ilave etmelisiniz. Kahküller de çene yapısının sivriliğini hafifleterek bütün bir görünüm sağlar. Çene yapısının sivriliğini bakımlı sakal stilleri de azaltabilirsiniz. Hacimli saç stilleri bu yüz tipi için çok iyi sonuçlar vermektedir. Hacimli saç stili ile beraber sıfır sakal ya da kirli sakal kullanmanızı öneriyoruz. Diğer öneriler ise şunlardır: Kıvırcık saç stilleri, kahküllü saç modelleri, orta ve uzun saç modelleri olarak sıralayabiliriz.

 

 

Ters Üçgen Yüz Şekli Özellikleri ve Uygun Saç Modelleri

 

Ters üçgenin şekli nasılsa bu yüz şeklinin özelliği de öyledir. Alın bölgesi oldukça geniş,yanak kemikleri oldukça yüksek ve dar bir çene ve yüz genişliğinden biraz daha fazladır. Kalp yüz şekli ile ters üçgen yüzlü şekli birbirine çok yakın özelliklere sahiptir. Yumuşak dalgalı ve kıvırcık saç modelleri, başın ortasından ayrık saç stilleri,çene hattında hacim oluşturan saç modelleri,kulağınızı kısmen örten saç modelleri bu yüz tipine uyum sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Dalgalı Saç Modelleri Erkek

 

 

 

 

3 Numara Saç İle İlgili Tüm Ayrıntılar

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?