Saçtan Sakız Nasıl Çıkarılır : Makassız 7 Yöntem

Saçtan Sakız Nasıl Çıkarılır : Makassız 7 Yöntem

İçindekiler

Herkesin sıklıkla başına gelmiş bir olay sakızın saçlara yapışması. Yanlışla sakızı üflerken ya da saçınız dağınıksa aniden yapışabilir. Bu olay başınıza gelmedi ise şu soruyu sormazsınız saçtan sakız nasıl çıkarılır? Eğer güzel saçlarınızı kesmek istemiyorsanız saçtan sakız nasıl çıkarılır : Makassız 7 yöntem fikrini uygulamanız gerekmektedir. Bu yöntemler daha önce denenmiş ve çok başarılı sonuçlar vermiştir. Sizlerde benim başıma gelmez demeyin. Bu metotları öğrenerek bu soruna hızlı bir çözüm getirebilirsiniz. Saçlara yapışana sakızı çıkarma yöntemlerinin ayrıntılarına hep beraber bakalım.

Saça Yapışan Sakızı Makassız Çıkarma Yöntemleri

 

1.Fıstık Ezmesi

 

saça yapışan sakız nasıl çıkarılır?
Saç yapışan sakızı çıkarma yöntemi : fıstık ezmesi

 

Saçlarınızdan sakızı çıkarmanın en güvenilir ve en gerçekçi yöntemlerinden biri fıstık ezmesidir. Fıstık yağı yapışkan özellikleri bozarak ayrılmayı sağlayan bir yağ türüdür. Sakız protein yapısına sahip yapılara daha kolay yapışır.

Kullanımı :  Saçlarınıza iyice yapışmış olan sakızın çevresini fıstık ezmesi ile iyice sarın. Birkaç dakika sonra ise fıstık ezmesi sakız parçalarını kırmaya başlayacaktır. Bu adımı tamamladıktan sonra sakız kendiliğinden yavaş yavaş düşecektir ya da elinizle kolay bir şekilde alınır hale gelecektir. Daha sonra bir duş alarak normale dönebilirsiniz.

 

2.Yağ

 

saça yapışan sakızı çıkarma
Saça yapışan sakızı nasıl çıkarmalı?

 

İkinci önerimiz ise direk yağlardır. Zeytin yağı, hindistan cevizi yağı ya da mayonez gibi saf yağlar işi halledecektir. Eğer saçlarınıza sakız yapıştı ise yağı saçlara uygulamaktan korkuyorsanız aşağıdaki videomuzu da izleyebilirsiniz. Videoda 1-2 dakika içinde nasıl yapıldığını göreceksiniz.

Kullanımı : Saf yağlardan birini alıp birkaç dakika saçlara masaj yapınca rahat bir şekilde sakızı kendini bırakıp gevşeyip düşecektir.

Videoyuyu da İzleyebilirsiniz!

 

3.Saç Köpüğü

 

Saç köpüğü ile saça yapışan sakızı çıkarma metodu

 

Bir başka öneri ise saç köpüğüdür. Sakız olan saç tellerini diğer saç tellerinden ayırın.

Kullanımı: Saç köpüğünü saçlara bolca uygulayın ve geniş dişli bir tarak kullanarak sakızı hafifçe saç tellerinin uçlarına doğru çekerek ayırın. Oldukça kolay bir şekilde sakızın saçlardan ayrıldığını göreceksiniz.

 

4.Buz

 

saçtan sakız nasıl çıkar?
Buz ile saçlara yapışan sakızı çıkarma yöntemi

 

Saçta yapışıp kalan sakızla uğraşırken akla gelen ilk şey buz olmayabilir. Uzun süre kullanılmış kusursuz bir çözümdür. Yağları uygulayarak saçlarınızdan sakızı çıkarabilirsiniz ama duş almanız gerekecektir. Duş almak istemiyorsanız buzu kullanmalısınız. Saç Kategorimize kesinlikle Göz Atın.

Kullanımı : Saçlarınıza küp buz tutup sakıza yapışan saç tellerinin etrafına sürün. Buradaki amaç sakızı dondurarak kırılgan hale getirmektir. Bu yöntem birazcık uzun sürebilir az bir miktarda sabırlı olun deriz.

 

5.Sirke

 

Saça yapışan sakız
Saça yapışan sakız sirke ile nasıl çıkarılır?

 

Sirke, saçlardan sakızı çıkarmak için şaşırtıcı bir yöntem gibi gelebilir. Sirke hemen hemen her evde bulunan üründür. Çok az miktarda kullanarak sakızı çözebilirsiniz.

Kullanımı :  Sirke, saç ve sakızın arasında solvent görevi görür. Saçınıza kullanmak için  bir bezi bir fincan sirkeye daldırın. Birkaç dakika sonra geniş uçlu bir tarak alıp ıslatın sonra da yavaşça ve hafifçe çıkarın.

 

6.Vazelin

 

Makassız saçtan sakız nasıl çıkarılır?
Saçtan sakız çıkarmanın yöntemleri

 

Bir diğer metot ise vazelindir. Vazelin yağ esaslı bir maddedir. Sakız sorununu çözmek için kesin bir yoldur. İçindeki yağ özü sayesinden rahatça çıkarabilirsiniz.

Kullanımı : Saç tellerine yapışan sakızın olduğu yerlere bolca vazelin uygulayın birkaç dakika bekledikten sonra ise geniş ağızlı bir tarak kullanarak saç tellerine hafifçe vurarak çıkarın.

 

7.Coca Cola

 

Makassız saçtan sakız çıkarma
Saçtan sakız nasıl çıkar?

 

En son metotta çoğu zaman içtiğimiz asitli içecek koladır. Asit çözücü özelliğe sahip olduğu için söküp atacaktır sakızı.

Kullanımı : Kolayı saç tellerinde sakıza uygulayıp o asitli ses geldikten sonra yavaş yavaş sakızı aşağıya doğru kaydırarak çekin ve sakızdan kurtarın isterseniz videosunu da izleyebilirsiniz.

 

Videosunuda İzleyebilirsiniz!

 

Yukarıda sizlere 7 yöntemden bahsettik böyle bir şeyle karşılaştığında hemen yazımızı açıp okuyabilirsiniz. Güzel faydalı bir yazı olduğunu umut ediyoruz. Pratik güzel fikirlerle karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?