Azelderm Krem Hakkında Bilinmeyen Ayrıntılar

Azelderm Krem Hakkında Bilinmeyen Ayrıntılar

Bu kremi kullanan biri olarak bu bilgileri aktarıyorum. Azelderm isimli ilacı bir dönem bende kullandım cildim için önemli katkıları olmuştu. Azelderm krem sivilce, siyah nokta, gül hastalığı(rozase) için kullanılan etkili bir ilaçtır. Bakterilerin sebep olduğu sivilce ve iltihapları kısa sürede yok eder. Bunu yaparken de akne vulgaris isimli bakterileri kısa sürede öldürür ve sorunu temelden çözer. Bunun yanında cilt dokusunu kısa sürede yeniler ve siyahımsı cilt lekelerini de kısa sürede tedavi eder. Şimdi de bu ilaçla ilgili diğer ayrıntılara bakalım.

 

 

 

Azelderm Krem Nedir, Nasıl Bir Şeydir?

 

Hafif alkol kokulu homojen özellikli beyaz renkli bir üründür. 30 gramlık tüplerde satılan mavi-beyaz bir kutusu olan bir kremdir. Akne(sivilce) oluşumu yapan akne vulgaris isimli bakteriyi öldürerek, orta şiddetteki sivilcelerde çok etkili sonuç verir. Bunun yanında ciltte düzensizlikleri ve çukurları da iyileştirir. Ayrıca siyah nokta, uçuk gibi sorunlarda da başarılı sonuçları mevcuttur. Kullanımım sonucunda cildimin beyazlaştığını da gördüm. Ciltteki renk dengesizliklerini de gidererek cilt beyazlatıyor. Düzenli kullanım gerekiyor en az 3-4 devam ettikten sonra sonuçlar ortaya çıkmaya başlar.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Etken ve yardımcı maddeler son derece önem taşıyor. İşlevi yerine getiren bu önemli maddelerdir. Bu noktaya dikkat ederek kullanmak çok önemli faydalar sağlamaktadır. Etken maddesi azelaik asittir. 1 gram kremde 200 miligram azelaik asit bulunmaktadır. Bu da %20 gibi bir orana tekabül etmektedir. Yardımcı maddeleri ise  Disodyum EDTA, setostearil alkol, izopropilmiristat, siklometikon, polisorbat 20, polisorbat 80 oluşmaktadır.

 

 

 

Azalderm Krem Nelerde Etkili Olur?

 

Ciltle ilgili bazı problemler için güvenle kullanılabilir. Aşağıda sayacağımız noktalarda çok iyi bir şekilde yararlar göstermektedir. İşte o işe yaradığı yerler;

 • Ciltte oluşan sivilceleri yok eder, ve sivilcelere neden akne vulgaris bakterisini öldürür.
 • Ciltte oluşan sivilce çukurlarını düzeltir ve pürüzsüz hale getirir.
 • Cilt lekeleri üzerine dolaylı olarak katkılar sağlar ve cilt lekelerini giderir.
 • Gül hastalığına(rozase) neden olan bakterilerin yok edilmesini sağlar.
 • Koyu renkli siyahımsı lekelerin(melazma) giderilmesinde kullanılır. Halk arasında bu cilt beyazlatma olarak geçmektedir.
 • Cildin yenilenmesini sağlayarak ölü deriyi atar.
 • Siyah nokta ve beyaz noktaların giderilmesi sonlandırılmasını sağlar. Ayrıca cilt gözeneklerinin genişliğini daraltır.
 • Uçuk lekelerinin giderilmesinde de önemli rol oynar. Uçuğa direk etkisi yoktur ama fayda sağlamaktadır.

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Hekiminiz farklı bir şekilde kullanım önermediyse aşağıdaki adımları izleyerek kullanmanız yeterli olacaktır. İşte kullanımı;

1.İlk olarak cildi iyice temizleyip kuruluyoruz. İsterseniz çok hafif bir cilt için temizleyici ile de yıkama yapabilirsiniz.

2.Azalderm’i cildinizin sorunlu bölgesine haricen çok aşırı dereceden bastırmadan ovalayarak sürüyoruz.

3.Nohut büyüklüğü kadar günde 2 kere sürmek gerekmektedir.

4.Her kremi sürdükten sonra da ellerinizi kesinlikle  durulayınız.

 

 

 

 

Azelderm Kremi Kimler Kullanmalı, Kimler Kullanmamalıdır?

 

Bu noktaya dikkat edilerek kullanılmalı ve hangi kişilerin kullanacağı net bir şekilde ifade edilmiştir. 12 yaş altındaki çocukların kullanılması önerilmez. Çünkü ekstra aplikasyonlar olabilir. Hamile bayanlarda kullanımı hekime önerisine bırakılmıştır. Gebe olduğunuzu özellikle doktorunuza belirttiniz, normalde hamilelerde herhangi bir sorun ortaya çıkmamıştır. Yine de tedbirli olunması için doktor kararına göre kullanılmalıdır. Aynı durum emziren bayanlar içinde geçerlidir. Emziren bayanlarda bu kremdeki etken madde anne sütüne çok az geçmektedir ama yine de tedbir amaçlı doktor kararına göre kullanılmalıdır.

 

Fucidin Krem İle İlgili Kafanızdaki Tüm Soruları Cevaplıyoruz!

 

Ne Kadar Süre Kullanılmalı, Ne Kadar Sürede Etki Gösterir?

 

Tedavi süresince en önemli nokta düzenli kullanımdır. Sürekli ve düzenli kullanmazsanız istediğiniz sonuçlara ulaşamazsınız. Ayrıca sonuçlar kişiden kişiye değişebilir, çünkü herkesin cilt sorun derecesi ve yapısı farklıdır. Bu ilacı en az 12 hafta en fazla 1 yıl kullanmalısınız. Belirgin şekilde bir iyileşmenin sonuçları en az 4 hafta sonra ortaya çıkmaktadır. Bu süreleri göz önünde bulundurup tedaviyi yarıda bırakmayın.

 

 

 

Muhtemel Yan Etkileri Nelerdir?

 

Çok seyrek ve çok az ihtimal olmasına rağmen aşağıdaki yan etkileri yaşama ihtimaliniz olabilir. Bu gibi durumlara karşı önleminizi alın.

 • Ciltte alerjik tepkiler (kaşıntı, ciltte şişme, baş dönmesi,
 • Ciltte kızarıklık ve yanma
 • Ciltte tahriş, soyulma, kuruluk, ağrı, renk değişikliği
 • Deride pullanma ve uyuşma hissi
 • Gözde ve yüzde şişme,döküntü
 • Ürtiker(kurdeşen)

Bu gibi yan etkiler olursa ve rahatsız edecek derecede olursa kullanımı bırakıp hekiminize başvurun.

 

 

 

Azelderm krem İle İlgili Bilinmesi Gereken Detaylar

 

1.Bu ilacın içerisindeki etken maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

2.Kremi daha çok ve fazla kullanarak hastalıktan çabuk kurtulayım mantığı yanlış. Bu şekilde fazla kullanmak süreci hızlandırmaz ya da yavaşlatmaz. Kullanım şeklinde uygun kullanın.

3.Tahriş olmuş ya da çeşitli nedenlerle hasar görmüş deriye kullanmayınız.

4.Rüzgar yanığı veya güneş yanığı gibi durumlarda bu ilacı kullanmaktan vazgeçin. Çünkü durumu daha sorunlu hale getirebilir.

5.Ağıza, burna ya da göze değdirmeyiniz, şayet değerse de hemen bol su ile temizleyin.

6.Hamile ve emziren bayanlar doktor onayı alarak bu ilacı kullanmalıdır.

7.Tedavi edilen bölgeleri herhangi bir şeyle kapatmayınız, kapatırsanız tam tersine olumsuz etkiler görebilirsiniz.

8.Uygulanan bölgelerde yanma, kuruluk ve kızarıklık aşır derecede olursa doz aşımı azaltılmasını hekiminize dile getirebilirsiniz.

9.İyileşme belirtilerin görülmesi 4 haftaya kadar ulaşabilir bu süreden önce kullanmayı bırakmayın.

10.Bu ilacı uygulama sırasında cilt tahrişi yapacak sabun, alkollü cilt ürünleri, şampuan ve bunun gibi kimyasal madde kullanımından uzak durun.

11.Gül hastalığı ve sivilceye neden olan bakterilerin öldürülmesi cildin kendine yenileme özelliğini ortaya çıkarır ve siyah nokta, sivilce gelişimini azaltır.

12.Egzamalı,isilik ve yanık cilt gibi durumlara bu kremi kullanmayınız.

 

Expigment Krem İle Ciltteki Tüm Lekelere Çare Bulabileceksiniz

 

 

Fiyatı Ne Kadardır?

 

İlk olarak eczaneden alabileceğinizi söyleyeyim. Eczane haricinde herhangi bir yerde bulma ihtimaliniz yok. Bu ürün reçete ile satılıyor, yani doktorunuz reçete ettiğinde devlet ödüyor bu kremin ücretini bununda altını çizelim. Azelderm fiyatı 29.51 tl’den satılmaktadır. Bu rakamların üzerinde fiyatla satan eczanelerden kesinlikle almayın.

 

 

 

Bu Kremin Muadilleri Hangileridir?

 

Muadil demek eş değer özellikte olan anlamına geliyor. Bununla eşdeğer özellik gösteren kremler bulunmaktadır. Zaman zaman eczaneler bu ürün olmayıca muadilini verebiliyorlar. Bu konuda sizi bilgilendirerek hazırlıklı olmanızı istedik. Aşağıda sıraladığımız iki tane ilaçta yaklaşık aynı etkiyi gösterecektir onları da kullanabilirsiniz. İşte muadilleri;

 • Skinoren krem
 • Finacea jel

 

 

 

Azalderm Hakkında Çok Sık Sorular Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ürünü devlet ödüyor mu?

Cevap 1: Bu sorunun cevabı evet, hekiminiz reçete ederse devlette bu ilacı ödüyor.

 

Soru 2: İşe yarar mı kullansam mı?

Cevap 2: Kullanan bir kişi olarak cevap veriyorum siyah nokta, sivilce ve gül hastalığı için güzel sonuçlar veriyor kesinlikle deneyin derim. Yalnız kişiden kişiye değişen sonuçları da mevcut bunu da unutmayın. 100 de yüz garanti diye de bir şey yok bunu da eklemek istiyorum.

 

Soru 3: Güneş lekeleri üzerinde fayda sağlar mı?

Cevap 3: Lekeler için katkısı büyük , güneş lekesi içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Soru 4: Azalderm ve Expigment kremi karıştırabilir miyim?

Cevap 4: Bu şekilde az az ikisini karıştırıp kullanabilirsiniz daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

 

Soru 5: Sivilce(akne) için denesem ne kadar etki gösterir?

Cevap 5: Sivilce için müthiş katkılara sahip, özellikle de orta şiddetteki sivilceler üzerinde çok iyi sonuç lar alınıyor. Düzenli bir şekilde kullanmanızı öneriyoruz.

 

Soru 6: Sivilce çukurları içinde kullanabilir miyim?

Cevap 6: Cildi yenileme özelliği olduğu için sivilce çukurlarını da düzeltiyor ve cildi pürüzsüzleştiriyor.

 

Soru 7: Sivilce izleri üzerine de bunu kullanabilir miyim?

Cevap 7: Sivilce izlerini geçirmede bire birdir, kullanan kişilerde çok iyi sonuçlar elde edilmiştir. Sizde hemen başlayın kullanmaya derim.

 

 

 

Kullananlar Anlatıyor ve Yorumluyor

 

Azelderm kullananlar aşağıdaki yorumları yaptı bu düşünceler sizlere ışık olacaktır ve ona göre kullanıp kullanmamanız gerektiğini belirtecektir.

Semra anlatıyor: Kullandım gerçekten hem sivilcelerim için hem de izleri için etkili sonuçlar verdi, ilk başlarda acaba etkili olur mu dedim çünkü çokça krem kullandım etki göstermedi. bende yüzde yüz sonuç vermese de önemli ölçüde fayda gösterdi.

Suzan anlatıyor: Bu kremi kullanıyorsanız güneşten uzak durun ya da hiç çıkmayın yoksa rahatsız ediyor kesinlikle ayrıca düzenli kullanmanız gerek. Cilt rengimi çok güzel açtı ayrıca cildimi soydu ve lekeleri giderdi. Bu etkiler açıkçası hoşuma gitti, sivilcelerim içinse biraz yetersiz kaldı ama önemli ölçüde de baya sivilceleri de geçirdi.

Mehmet anlatıyor: Siyah noktalarım çok fazla idi bu hoşuma gitmiyordu bunun için denedim gerçekten çok kısa sürede geçirdi.

Rıdvan anlatıyor: Sivilce probleminden artık sıkılmıştım doktorum bu kremle beraber birkaç krem daha yazdı karışım yaptı ve gerçekten bebek gibi cilde kavuştum. Bu kremde onlarda biri idi bunu belirteyim.

Melis anlatıyor: Denemenizi tavsiye ederim denemeden bilinmiyor çünkü bir önerdiğim kişide etki etmedi ama diğerinde güzele etki gösterdi. Sizde deneyerek bakın faydası var. Özelliklede cilt beyazlatmak isteyenlere tavsiye ederim.

İpek anlatıyor: Ön yargı ile başladım gül hastalığım için faydasını görünce çok beğendim herkese de önerdim.

Clindoxyl Jel Hakkında Aradığınız Her Şey

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

54 yorum

 1. Expigment %4 lük kremi sadece bir gece kullanmam sonucu cildimde krem yanığı oluştu. Şu an o bölgeler koyu renk kaldı. Bu kremi ( azelderm) kullansam bu izleri doluklaştırırmı. Ayrıca bu mevsimde kullanılırmı ve tüm yüzüme kullansam uygun olurmuş. Lekeler yer yer yüzün çeşitli alanlarında mevcut çünkü. Üstüne nemlendirici kullanabiliyor muyuz. Teşekkür ederim..

  • Yanık değil de güneşin etkisi ile ya da cildinizden dolayı koyulaşmalar olmuştur azelderm kullansanız olur ama yine bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz daha sağlıklı olur, çünkü buradan yüzünüzü görme şansımız yok.

 2. Azelderm krem var elimde 6 ay önce kullandım şimdi açilmiş aynı kreme devam edebilir iyim Bi sıkıntı olurmu

 3. Doktorum 2 gece 1 defa kullanmamı soyledi onunla beraber clean-T de kullaniyorum. Azeldermi kullanacagim aksam clean-t surup ustunemi azeldermi surucem yoksa o aksam clean-t kullanmamamlimiyim?

 4. 1 bucuk aydir azelderm kullaniyorum cildiyeye gittim doktor tavsiyesi uzerine aldim. Ama hala sivilce cikiyor siyah noktalar hala duruyor izlerde bir ton acildi acilmadi 2 gecede bir suruyorum mercimek tanesi kadar dedi doktorum ne dersiniz tekrar bir kontrole gitmelimiyim?

  • 2. ayın sonunda hiç iyileşme olmazsa doktorunuza muayne olun demek ki sizin sivilceler inatçı ve güçlüymüş diyebiliriz.

 5. Ben anlamdım şu an ilacı aldım ama kullanamıyorum sürdükten ne kadar vakit sonra yıkamamız gerekiyor çünkü ısotrexın hem de azelderm ilacını da akşam kullanmam gerekiyor bu ilacı sürdükten 1-2 saat sonra da yüzümü yıkamadan ısotrexın ilacını sürmem mi gerekiyor yoksa azelderm ilacını yıkayıpta mı isotrexın ilacını sürmeliyim kafam çok karıştı lütfen yardımcı olur musunuz

  • Bu iki kremi arka arkaya kullanın yani şöyle ilk önce ısotrexini sürün 2 saat kadar sonra yüzünüzü yıkamadan azeldermi üzerine sürün bundan sonra en az 2 saat kaldıktan sonra yüzünüzü dilerseniz yıkayabilirsiniz, yıkmasanız da herhangi bir sorun olmaz.

 6. Bu kremi yeni kullanmaya başladım fakat temmuz ayindayiz güneş lekesi yapar mı yakar mı diye biraz endişe ediyorum sizce bir mahsuru var mı güneş lekesi yapar mı çünkü hergün güneşe maruz kalıyorum

  • Yaz günü olduğu için güneş lekesi yapma riski fazladır. Şayet çok güneşe çıkmazsanız şapka takarsanız sıkıntı olmaz. Yalnız güneşten kendinizi çok koruyamıyorsanız eylül ayının yarısından sonra kullanmaya başlayın.

 7. Doktorum bu kremi sadece bir hafta kullanmamı söyledi ama etki etmesi için aylar gerekiyormuş ayrıca prospektüsünde birkaç ay geçmeden bırakınca hastalığın ilerleyeceği söyleniyor ne yapmalıyım

 8. Doktorum bu kremi sadece bir hafta kullanmamı söyledi ama etki etmesi için aylar gerekiyormuş ayrıca prospektüsünde birkaç ay geçmeden bırakınca hastalığın ilerleyeceği söyleniyor kafam karıştı

 9. Merhaba ben azeldermi bacagimdaki güneş lekeleri icin kullanıyorum fakat varis sorunu var.azelderm varisleri tetikler mi

 10. Kullandıktan iki saat sonra yıkamak zorunlu mu? Daha uzun süre bekletebilir miyiz

  • Aynı soruyu birden fazla sormuşsunuz iki saat sonra yıkamak zorun değilsiniz sadece en az iki saat kalmalı diyoruz. Yani 2 saat önce yıkarsanız etkisini göremezsiniz. Siz isterseniz akşam sürün sabaha kalkıp yıkayın yani yüzünüzde 2 saatten fazla kalabilir.

 11. Alerjim olmadığı halde Cildimde küçük küçük sivilceler çıkarması -4 gündür kullanıyorum- normal mi?

 12. Azelderm i aksamlari yatmadan önce sürüyorum
  Bunun yanında Expigment de başlamak istiyorum ama ikisini bir kullanırken kullanım şekli nasıl olmalı
  Yardımcı olurmusunuz
  Hangisini önce sürüp aralarına ne kadar zaman aralığı birakmaliyim

 13. Azelderm ile clindoxyl ayni etki mi olusturur? Doktorun azelderm verdi ama evde clindoxyl var diye almadim.

  • Benzer ortak etkileri vardır ama ikisi de farklı ilaçlardır. Azelderm kremin yerine clindoxyl jel olmaz.

 14. Sürünce yakıyo gibi oluyo, küçük küçük iğneler batıyo gibi hisseddiyorum, derimi de soyuyo,3.gün, devam etmeli miyim.

 15. Merhaba azelderm kremi madecassol krem ile karıştırıp sürebilirmiyim? Bir de azeldermi sürdükten sonra çok fazla kaşıntım ve yanma hissim oluyor bu normal mi?

  • Merhabalar karıştırıp kullanılmasını tavsiye etmiyoruz ayrı ayrı beraber kullanmanız daha iyi. Azelderm yanma ve batma hissi yapar bu zamanla geçecektir gayet normal bir durumdur. Ayrıca azeldermin miktarını ve sürme sıklığını azaltarak kullandığınızda yanma ve batma hissi daha azalır.

 16. Merhaba leke tedavisinde azelderm ve trıtone kullanmayı düşünüyorum da bunları hangı sırayla sürmem lazım once trıtone 1 saat sonra azelderm mi yoksa bi gece trıtone bi gece azelderm mi cwp verirseniz sevinirim.. Tşkrlr şimdiden

  • Merhabalar birçok şekilde kullanılabilir ama ilk önce azelderm sürün 1-2 saat sonra da tritone kullanın bu şekilde düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

 17. Benim cildimde sonradan küçük kahve rengi lekeler olusdu doktorum bana azelderm expiment advantan ve madecassol bu 4 kremi gece uymadan önce herbirini mercimek tanesi kadr alrak karıştırıp ince bir tabakayla yüzüme surmemi soyledi yanma ve kizarkli yapıyor 4 cü günümdeyim yavs yavs kabuklanmaya başladı soyulması gerekiyormus sizce normal mi gecrmi bu leklerim.

 18. Merhabalar,doktorum azelderm ve clindoxly jel verdi,Azeldermi aksam saatleri sürp sonra cildimi güzelce temizleyip jeli uyumadan önce sürmemi tavsiye etti sizce etkisi olur mu?Yoksa ikisini 1-2 saat aralıklarda kullanip yüzümü hic yıkamasam mi?

  • Merhabalar doktorunuz söylediği gibi aynı şekilde kullanın çok faydasını göreceksiniz. Acil şifalar dileriz.

 19. Roza hastalığına ıyı gelırmı azeldrem küçük kırmısı sıvılceler çıkıyor iltıhaplı ne dıyodunuz bu konuda

 20. Ben 4. Günündeyim yüZümde biraz yanma var kremi sürünce yanıyo göz çevremde biraz yanma olmuş ve kaşıntı var normal mi

 21. Merhaba doktorum bana azelderm krem ve clindoxyl krem verdi ancak kullanımı konusunda kafam karışık.gece yatmadan önce clindoxyl kremi sürüp ardından yıkamadan üstüne azelderm mi surmeliyim?

 22. Merhaba azelderm kullanıyorum 3 gündür bugün sürdüğümde çok fazla yanma hissi oldu ve çok fazla kızardı yüzümü yıkadıgımda kırmızı yanık gibi oldu normal mi

  • Merhabalar azelderm kaşıntı, yanma ve kızarıklık yapar son derece normaldir bunun için dozu azaltarak kullanın ve nemlendirici de kullanın bu şekilde yüzünüz gittikçe alışacaktır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?