Azelderm Krem Hakkında Bilinmeyen Ayrıntılar

Azelderm Krem Hakkında Bilinmeyen Ayrıntılar

Bu kremi kullanan biri olarak bu bilgileri aktarıyorum. Azelderm isimli ilacı bir dönem bende kullandım cildim için önemli katkıları olmuştu. Azelderm krem sivilce, siyah nokta, gül hastalığı(rozase) için kullanılan etkili bir ilaçtır. Bakterilerin sebep olduğu sivilce ve iltihapları kısa sürede yok eder. Bunu yaparken de akne vulgaris isimli bakterileri kısa sürede öldürür ve sorunu temelden çözer. Bunun yanında cilt dokusunu kısa sürede yeniler ve siyahımsı cilt lekelerini de kısa sürede tedavi eder. Şimdi de bu ilaçla ilgili diğer ayrıntılara bakalım.

 

 

 

Azelderm Krem Nedir, Nasıl Bir Şeydir?

 

Hafif alkol kokulu homojen özellikli beyaz renkli bir üründür. 30 gramlık tüplerde satılan mavi-beyaz bir kutusu olan bir kremdir. Akne(sivilce) oluşumu yapan akne vulgaris isimli bakteriyi öldürerek, orta şiddetteki sivilcelerde çok etkili sonuç verir. Bunun yanında ciltte düzensizlikleri ve çukurları da iyileştirir. Ayrıca siyah nokta, uçuk gibi sorunlarda da başarılı sonuçları mevcuttur. Kullanımım sonucunda cildimin beyazlaştığını da gördüm. Ciltteki renk dengesizliklerini de gidererek cilt beyazlatıyor. Düzenli kullanım gerekiyor en az 3-4 devam ettikten sonra sonuçlar ortaya çıkmaya başlar.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Etken ve yardımcı maddeler son derece önem taşıyor. İşlevi yerine getiren bu önemli maddelerdir. Bu noktaya dikkat ederek kullanmak çok önemli faydalar sağlamaktadır. Etken maddesi azelaik asittir. 1 gram kremde 200 miligram azelaik asit bulunmaktadır. Bu da %20 gibi bir orana tekabül etmektedir. Yardımcı maddeleri ise  Disodyum EDTA, setostearil alkol, izopropilmiristat, siklometikon, polisorbat 20, polisorbat 80 oluşmaktadır.

 

 

 

Azalderm Krem Nelerde Etkili Olur?

 

Ciltle ilgili bazı problemler için güvenle kullanılabilir. Aşağıda sayacağımız noktalarda çok iyi bir şekilde yararlar göstermektedir. İşte o işe yaradığı yerler;

 • Ciltte oluşan sivilceleri yok eder, ve sivilcelere neden akne vulgaris bakterisini öldürür.
 • Ciltte oluşan sivilce çukurlarını düzeltir ve pürüzsüz hale getirir.
 • Cilt lekeleri üzerine dolaylı olarak katkılar sağlar ve cilt lekelerini giderir.
 • Gül hastalığına(rozase) neden olan bakterilerin yok edilmesini sağlar.
 • Koyu renkli siyahımsı lekelerin(melazma) giderilmesinde kullanılır. Halk arasında bu cilt beyazlatma olarak geçmektedir.
 • Cildin yenilenmesini sağlayarak ölü deriyi atar.
 • Siyah nokta ve beyaz noktaların giderilmesi sonlandırılmasını sağlar. Ayrıca cilt gözeneklerinin genişliğini daraltır.
 • Uçuk lekelerinin giderilmesinde de önemli rol oynar. Uçuğa direk etkisi yoktur ama fayda sağlamaktadır.

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Hekiminiz farklı bir şekilde kullanım önermediyse aşağıdaki adımları izleyerek kullanmanız yeterli olacaktır. İşte kullanımı;

1.İlk olarak cildi iyice temizleyip kuruluyoruz. İsterseniz çok hafif bir cilt için temizleyici ile de yıkama yapabilirsiniz.

2.Azalderm’i cildinizin sorunlu bölgesine haricen çok aşırı dereceden bastırmadan ovalayarak sürüyoruz.

3.Nohut büyüklüğü kadar günde 2 kere sürmek gerekmektedir.

4.Her kremi sürdükten sonra da ellerinizi kesinlikle  durulayınız.

 

 

 

 

Azelderm Kremi Kimler Kullanmalı, Kimler Kullanmamalıdır?

 

Bu noktaya dikkat edilerek kullanılmalı ve hangi kişilerin kullanacağı net bir şekilde ifade edilmiştir. 12 yaş altındaki çocukların kullanılması önerilmez. Çünkü ekstra aplikasyonlar olabilir. Hamile bayanlarda kullanımı hekime önerisine bırakılmıştır. Gebe olduğunuzu özellikle doktorunuza belirttiniz, normalde hamilelerde herhangi bir sorun ortaya çıkmamıştır. Yine de tedbirli olunması için doktor kararına göre kullanılmalıdır. Aynı durum emziren bayanlar içinde geçerlidir. Emziren bayanlarda bu kremdeki etken madde anne sütüne çok az geçmektedir ama yine de tedbir amaçlı doktor kararına göre kullanılmalıdır.

 

Fucidin Krem İle İlgili Kafanızdaki Tüm Soruları Cevaplıyoruz!

 

Ne Kadar Süre Kullanılmalı, Ne Kadar Sürede Etki Gösterir?

 

Tedavi süresince en önemli nokta düzenli kullanımdır. Sürekli ve düzenli kullanmazsanız istediğiniz sonuçlara ulaşamazsınız. Ayrıca sonuçlar kişiden kişiye değişebilir, çünkü herkesin cilt sorun derecesi ve yapısı farklıdır. Bu ilacı en az 12 hafta en fazla 1 yıl kullanmalısınız. Belirgin şekilde bir iyileşmenin sonuçları en az 4 hafta sonra ortaya çıkmaktadır. Bu süreleri göz önünde bulundurup tedaviyi yarıda bırakmayın.

 

 

 

Muhtemel Yan Etkileri Nelerdir?

 

Çok seyrek ve çok az ihtimal olmasına rağmen aşağıdaki yan etkileri yaşama ihtimaliniz olabilir. Bu gibi durumlara karşı önleminizi alın.

 • Ciltte alerjik tepkiler (kaşıntı, ciltte şişme, baş dönmesi,
 • Ciltte kızarıklık ve yanma
 • Ciltte tahriş, soyulma, kuruluk, ağrı, renk değişikliği
 • Deride pullanma ve uyuşma hissi
 • Gözde ve yüzde şişme,döküntü
 • Ürtiker(kurdeşen)

Bu gibi yan etkiler olursa ve rahatsız edecek derecede olursa kullanımı bırakıp hekiminize başvurun.

 

 

 

Azelderm krem İle İlgili Bilinmesi Gereken Detaylar

 

1.Bu ilacın içerisindeki etken maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

2.Kremi daha çok ve fazla kullanarak hastalıktan çabuk kurtulayım mantığı yanlış. Bu şekilde fazla kullanmak süreci hızlandırmaz ya da yavaşlatmaz. Kullanım şeklinde uygun kullanın.

3.Tahriş olmuş ya da çeşitli nedenlerle hasar görmüş deriye kullanmayınız.

4.Rüzgar yanığı veya güneş yanığı gibi durumlarda bu ilacı kullanmaktan vazgeçin. Çünkü durumu daha sorunlu hale getirebilir.

5.Ağıza, burna ya da göze değdirmeyiniz, şayet değerse de hemen bol su ile temizleyin.

6.Hamile ve emziren bayanlar doktor onayı alarak bu ilacı kullanmalıdır.

7.Tedavi edilen bölgeleri herhangi bir şeyle kapatmayınız, kapatırsanız tam tersine olumsuz etkiler görebilirsiniz.

8.Uygulanan bölgelerde yanma, kuruluk ve kızarıklık aşır derecede olursa doz aşımı azaltılmasını hekiminize dile getirebilirsiniz.

9.İyileşme belirtilerin görülmesi 4 haftaya kadar ulaşabilir bu süreden önce kullanmayı bırakmayın.

10.Bu ilacı uygulama sırasında cilt tahrişi yapacak sabun, alkollü cilt ürünleri, şampuan ve bunun gibi kimyasal madde kullanımından uzak durun.

11.Gül hastalığı ve sivilceye neden olan bakterilerin öldürülmesi cildin kendine yenileme özelliğini ortaya çıkarır ve siyah nokta, sivilce gelişimini azaltır.

12.Egzamalı,isilik ve yanık cilt gibi durumlara bu kremi kullanmayınız.

 

Expigment Krem İle Ciltteki Tüm Lekelere Çare Bulabileceksiniz

 

 

Fiyatı Ne Kadardır?

 

İlk olarak eczaneden alabileceğinizi söyleyeyim. Eczane haricinde herhangi bir yerde bulma ihtimaliniz yok. Bu ürün reçete ile satılıyor, yani doktorunuz reçete ettiğinde devlet ödüyor bu kremin ücretini bununda altını çizelim. Azelderm fiyatı 29.51 tl’den satılmaktadır. Bu rakamların üzerinde fiyatla satan eczanelerden kesinlikle almayın.

 

 

 

Bu Kremin Muadilleri Hangileridir?

 

Muadil demek eş değer özellikte olan anlamına geliyor. Bununla eşdeğer özellik gösteren kremler bulunmaktadır. Zaman zaman eczaneler bu ürün olmayıca muadilini verebiliyorlar. Bu konuda sizi bilgilendirerek hazırlıklı olmanızı istedik. Aşağıda sıraladığımız iki tane ilaçta yaklaşık aynı etkiyi gösterecektir onları da kullanabilirsiniz. İşte muadilleri;

 • Skinoren krem
 • Finacea jel

 

 

 

Azalderm Hakkında Çok Sık Sorular Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ürünü devlet ödüyor mu?

Cevap 1: Bu sorunun cevabı evet, hekiminiz reçete ederse devlette bu ilacı ödüyor.

 

Soru 2: İşe yarar mı kullansam mı?

Cevap 2: Kullanan bir kişi olarak cevap veriyorum siyah nokta, sivilce ve gül hastalığı için güzel sonuçlar veriyor kesinlikle deneyin derim. Yalnız kişiden kişiye değişen sonuçları da mevcut bunu da unutmayın. 100 de yüz garanti diye de bir şey yok bunu da eklemek istiyorum.

 

Soru 3: Güneş lekeleri üzerinde fayda sağlar mı?

Cevap 3: Lekeler için katkısı büyük , güneş lekesi içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Soru 4: Azalderm ve Expigment kremi karıştırabilir miyim?

Cevap 4: Bu şekilde az az ikisini karıştırıp kullanabilirsiniz daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

 

Soru 5: Sivilce(akne) için denesem ne kadar etki gösterir?

Cevap 5: Sivilce için müthiş katkılara sahip, özellikle de orta şiddetteki sivilceler üzerinde çok iyi sonuç lar alınıyor. Düzenli bir şekilde kullanmanızı öneriyoruz.

 

Soru 6: Sivilce çukurları içinde kullanabilir miyim?

Cevap 6: Cildi yenileme özelliği olduğu için sivilce çukurlarını da düzeltiyor ve cildi pürüzsüzleştiriyor.

 

Soru 7: Sivilce izleri üzerine de bunu kullanabilir miyim?

Cevap 7: Sivilce izlerini geçirmede bire birdir, kullanan kişilerde çok iyi sonuçlar elde edilmiştir. Sizde hemen başlayın kullanmaya derim.

 

 

 

Kullananlar Anlatıyor ve Yorumluyor

 

Azelderm kullananlar aşağıdaki yorumları yaptı bu düşünceler sizlere ışık olacaktır ve ona göre kullanıp kullanmamanız gerektiğini belirtecektir.

Semra anlatıyor: Kullandım gerçekten hem sivilcelerim için hem de izleri için etkili sonuçlar verdi, ilk başlarda acaba etkili olur mu dedim çünkü çokça krem kullandım etki göstermedi. bende yüzde yüz sonuç vermese de önemli ölçüde fayda gösterdi.

Suzan anlatıyor: Bu kremi kullanıyorsanız güneşten uzak durun ya da hiç çıkmayın yoksa rahatsız ediyor kesinlikle ayrıca düzenli kullanmanız gerek. Cilt rengimi çok güzel açtı ayrıca cildimi soydu ve lekeleri giderdi. Bu etkiler açıkçası hoşuma gitti, sivilcelerim içinse biraz yetersiz kaldı ama önemli ölçüde de baya sivilceleri de geçirdi.

Mehmet anlatıyor: Siyah noktalarım çok fazla idi bu hoşuma gitmiyordu bunun için denedim gerçekten çok kısa sürede geçirdi.

Rıdvan anlatıyor: Sivilce probleminden artık sıkılmıştım doktorum bu kremle beraber birkaç krem daha yazdı karışım yaptı ve gerçekten bebek gibi cilde kavuştum. Bu kremde onlarda biri idi bunu belirteyim.

Melis anlatıyor: Denemenizi tavsiye ederim denemeden bilinmiyor çünkü bir önerdiğim kişide etki etmedi ama diğerinde güzele etki gösterdi. Sizde deneyerek bakın faydası var. Özelliklede cilt beyazlatmak isteyenlere tavsiye ederim.

İpek anlatıyor: Ön yargı ile başladım gül hastalığım için faydasını görünce çok beğendim herkese de önerdim.

Clindoxyl Jel Hakkında Aradığınız Her Şey

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?