Bronz Kahve Saç Rengi İçin En Önemli Detaylar

Bronz Kahve Saç Rengi İçin En Önemli Detaylar

İçindekiler

Bronz kahve isimli bir saç rengini bilmeyen bayanlar olabilir, bu son dönemde ön plana çıkan kahvenin harika tonudur. Önümüzdeki yıllarda etkisini gittikçe artırarak çok tanınan bir renk olmaya aday diyebiliriz. Neden bu kahve tonu derseniz de çok doğal gözükmesi ve harika derecede yansıması diyebiliriz. Ayrıca güzel oyuncu Hande Erçel’inde bu rengi seçmesi bu saç rengini çok popüler hale getirdi. Seçiminiz koyu, doğal ve parlak renklerde yana ise bronz kahve saç rengi bunun için en iyi seçenek diyebiliriz.

Sıradan renk tonlarında sıkılıp bu rengi deneyenler çok beğendi ve bağımlısı oldu. Hatta artık saç rengimi buldum kolay kolay değişmem diyen bir çok bayan gördük. Bunun yanında  Bronz kahve Hande Erçel şeklinde niteleme yapan çok kişi gördük. İşte bu bilgiler ışığında saç rengimizi detaylı tanıyalım.

 

 

 

Bronz Kahve Nasıl Bir Renktir, Neden Tercih Etmeli?

 

Az miktarda bakır ve koyu kahvenin birleşiminden oluşan parlak yansımalı renktir. Güzel oyuncu Hande Erçel normalde saçlarını hiç boyamamıştı onu ilke kez ikna eden bu renk oldu. Hande Erçel’in saçlarından da ilham alabilirsiniz.

1.Çok parlak saç rengi olması

Çok ışıl ışıl bir görünüm vaat ediyor, bunun yanında gözlerde büyüleyici bir etki oluşturuyor. Mat renkler genellikle hoş durmaz bunun için yansımalı bir renk olması tercih edilir.

2.Doğala yakın bir renk olması

En büyük özelliği doğada bu şekilde bulunan renk esinlenerek oluşturulmasıdır. Yani doğadaki görünümler gibi doğal durur yapaylık oluşturmaz. Birçok saç renginde yapay görünümler çok fazla olduğu için hoş durmaz ama bronz kahvede kesinlikle öyle değil.

3.Trend bir saç rengi olması

Bu nokta önemli çünkü artık klasik görünümlerin dışına çıkacak öneriler ön plana çıkmaktadır. İşte bu renkte gerçek anlamda tüm dünya saç rengi modasında yerini almıştır.

4.Tüm cilt tonlarına uyum sağlaması

Böyle bir saç rengi ilgi görmez de ne olur. Bu renk buğday, esmer, beyaz tenli bayanların hepsine çok güzel bir şekilde uyum sağlıyor. Bu da tercih edilme nedenlerinin başında geliyor.

5.Yıldızların bu renge ilgisi

Birçok ünlü yıldız bu rengi kullanmaya başladı ve her geçen günde farklı bir yıldızı bronz kahve rengiyle görmeye devam ediyoruz. Ünlülerin tercihleri de trendlere yön veriyor.

 

 

Bronz Kahve Kimlerde Güzel Görünür, Hangi Ten Renkleri Kullanmalıdır?

 

Yukarıda ifade ettik yine detaylı açıklayalım. Bu saç rengini tüm ten rengine sahip bayanlar rahatlıkla kullanabilirler. Ten renklerinin hepsiyle gayet uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bunun yanında cilt renklerine canlılık ve tazelik katmaktadır. Parlaklığı ile de tenlerde ayrı bir bütünlük sağlamaktadır. Deneyecekseniz kesinlikle beklemeden bir an önce bu rengi saçlarınızda görün.

 

 

 

Hangi Ünlü Yıldızlar Bu Saç Rengini Kullanıyor?

 

Ünlü yıldızlar saç rengi modasına yön vermeye devam ediyorlar. Ünlülerin saçlarında bu kahve tonunu görüp sizlerde nasıl durduğuna bakıp ilham alabilirsiniz. Top model Barbara Palvin, ünlü blogger Kristina Bazan, Oyuncu Hande Erçel bu rengi kullananlardan bazılarıdır. Birçok ismini saymadığımız yıldızda bu rengi kullanmaya başladı.

 

Bronz Kahve Saç Boya Markaları ve Boya Numaraları

 

Boya markaları ve numaraları ile beraber işiniz bir kat daha kolaylaşacaktır. Size sunduğumuz boyalar ne güvenli olanlar ve en iyi sonuç verenlerdir. Bu size önerdiklerimizi denedik gerçekten iyi renkler ortaya çıktı. İşte detayları

 • Palette yoğun renkler serisi 6-68 bronz kahve (fiyatı: 8.91 tl)
 • Sea Color 6.37 bronz kahve saç boyası (fiyatı: 7.40 tl)
 • Neva color tüp boya 6.07 bronz kahve (fiyatı: 42 tl)
 • Bioblas 6.58 bronz kahve saç boyası (fiyatı: 11.24 tl)
 • Loreal casting 680 bronz kahve saç boyası (fiyatı: 22.50 tl)

 

Bu Saç Rengini Nasıl Elde Ederiz?

 

Saç renginiz mor, kızıl, siyah, mavi gibi renkler ise bronz kahveye dönmeniz o kadar kolay olmayacaktır. Neden derseniz bir açma işlemi gerçekleştirilmelidir. Açma işlemi olduktan sonra da bu renge belirli bir zaman sonra geçebilirsiniz. Yani 2. boyamada ya da 3. boyamada diyebiliriz. Bunun yanında yakın tonlardan geçişiniz ise daha rahat olacaktır. İşi garantiye alayım derseniz de ilk yapımda uzman bir kuaförden destek alabilirsiniz.

 

 

Çikolata Kahve Saç Rengi Hakkında Arayıpta Bulamayacağınız Her Şey

 

Bronz Kahve Saç Rengi İçin Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

 

Saç rengi ile uyumlu makyaj güzel görünmenin altın kuralıdır ama birçok bayana baktığımızda bu noktaya kesinlikle ihmal ettiğini görüyoruz. Makyajınızı saçınıza uyumlu hale getirmek çok önemli bir ayrıntıdır. Bunun için küçük ipucu vereceğiz. Eğer bu rengi kullanıyorsanız altın rengi tonları, mercan tonları, kahve tonları ve hafif bakır tonları kullanarak makyaj yapmalısınız. Bunun yanında kesinlikle gözleri vurgulayıcı bir göz makyajı yapılmalıdır. Bunun yanında kapatıcı kullanarak cildinizi pürüzsüz göstermelisiniz çünkü parlak bir saç rengi kullanıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir : Kızıl Kahve Saç Rengi

 

Bu Saç Rengi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

 • İlk başta hemen pat diye bu rengi elde edemeyebilirsiniz biraz daha bekleyip adım adım ulaşabilirsiniz.
 • İlk boyamalarda uzman kuaför olarak önerim kesinlikle bir saç stilistinden destek almanız olacaktır ama tabi ki de ilk araştırın bilgi sahibi olduktan sonra görüşün.
 • Saç rengini araştırmadan didik didik etmeden saçlarınızı boyatmayın.
 • Bu renkle beraber giydiğimiz kıyafet renklerine de özen gösterirsek daha iyi görünümler elde edebiliriz. Açık ve daha sade özellikli renkler güzel bütünlük oluşturmaktadır. Çok koyu tonlardan uzak durun.
 • Makyajınız içinde bir dipnot verelim. Göz makyajınız kesinlikle sade olmalı, çünkü birçok kişi de gördük abartılı göz makyajı çok kötü görünüyor.
 • Doğallığa önem verin çünkü saçınızda kullandığınız doğal bir renk olduğu için. Bu şekilde tümden doğal bir görünüm kazanacaksınız ve bu şekilde tüm gözler sizin üzerinizde olacaktır.

 

Bronz Kahve Saç Rengi İçin Saç Modeli Önerileri

 

Çok fazla yakışan saç modeli olduğunun altını çizelim. En çok yakışan saç modelinin düz modeller olduğunu belirtelim. Düz saç modelinden sonra hacimli saç stilleri, katmanlı saç modelleri, shag saç kesimi, hafif kıvırcık saç modelleri, kahküllü saç modelleri en çok uyum sağlayanlar arasında diyebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?