Çağla Şikel Saç Rengi ve Saç Modelleri!

Çağla Şikel Saç Rengi ve Saç Modelleri!

İçindekiler

Ünlülerin saç renklerini incelemeye devam ediyoruz bugün Çağla Şikel saç rengi ve Çağla Şikel saç modelleri hakkında bilgi vereceğiz. Çağla Şikel’in saç rengi nedir, saç rengi numarası nedir, nasıl elde edilir, saç modelleri nelerdir sorularının cevaplarını yazımızda derledik.

 

Çağla Şikel’i Kısaca Tanıyalım

 

Ünlü sunucu ve model nasıl ünlendi nasıl hayatımıza girdi şimdi buna kısaca bakalım. 2 Ocak 1979 doğumlu ve 43 yaşındadır. İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır ve oğlak burcudur. Babası Karslı Azeri, annesi ise Adanalı’dır. 2 kardeşlerdir bir ablası vardır adı Berna’dır. İlkokul yıllarından itibaren bale eğitimi almıştır. 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun olarak hayata atılmıştır.

İlk olarak Odessia isimli filmde oynadı. 1997 yılında Miss Turkey yarışmasında birinci oldu. Dünya Güzellik yarışmasında ise dünya dördüncüsü olarak şöhret kapılarını açtı. Mankenlik yaparak birçok defilede boy gösterdi. Mankenlikten sonra oyunculuk ve sunuculu olarak kariyerine devam etti. Bozok Gören ve Beyazıt Öztürk ile kısa süreli aşk yaşadı. Emre Altuğ ile aşk yaşadıktan sonra 2008 yılında evlendi. Emre Altuğ’dan Kuzey ve Uzay adında iki oğlu vardır. 2015 yılında ise Emre Altuğ’dan boşandı.

Görgüsüzler, Cennet Mahallesi, Avrupa Yakası, Zehirli Çiçek, Bugün Ne Giysem gibi yapımlarda oyunculuk yaptı. Aile Boyu, Şehirler Yarışıyor, İlle de Roman Olsun, Her Şey Dahil, Tabu, Ben Söylerim gibi projelerde de sunuculuk yaptı.

 

Çağla Şikel’in Ten Rengi Nedir?

 

Saç renginden önce ten rengi hakkında bilgi vererek saç rengini ten rengine uyum sağlattırdığını belirtelim. Genel olarak esmer ten yapısına sahiptir. Bronzlaşmayı çok seven güzel manken zaman zaman daha esmet ten renkleri ile karşımıza da çıkmaktadır. Bunun yanında son dönemlerde bronzlaşmayı bıraktığını bu sebeple eskiye göre ten renginin daha açık göründüğünü de ifade etti.

 

Çağla Şikel Saç Rengi

 

Güzel yıldız tek bir saç rengi tercih etmiyor ve zaman zaman bu saç renklerini değiştiriyor. Bunun yanında güzel manken kumral, karamel, sarı saç renklerinden ve bunların tonlarının dışına çıkmıyor. Yani Çağla Şikeli genel olarak siyah, kızıl, kahve  gibi saç renklerini kullandığını görmedik. Ağırlıklı olarak sarı ve karamel tonlarını kullanıyor. Saç rengini seçerken de kesinlikle ten rengini göz önünde bulundurarak tercih yaptığını söyleyebiliriz.

Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

 

Çağla Şikel Saç Rengi Nedir?

 

Kullandığı saç renklerini tek tek ifade edelim. Sizlerde güzel mankenin saç renklerinden esinlenerek saç renginizi bulabilirsiniz.

1.Çağla Şikel Açık Sarı Saç Rengi

En sevdiği saç boyalardan biri sarıdır. Sarı saç renginin tonlarını kullanmayı çok seviyor. Esmer tenini açık sarı saç rengi ile açarak güzel bir bütünlük sağlamış. Uzun saçlarına sarının açık tonu çok iyi gitmiş. Güzel yıldızın deniz dönüşü ve yazın daha çok sarının açık renklerini kullanıyor ya da açık sarı saçlarına ekstra işlem yaptırıyor. Palette 10-0 göz alıcı açık sarı saç boyası ile bu tonu elde edebilirsiniz.

 

2.Çağla Şikel Bal Köpüğü Saç Rengi

Esmer ten rengi ile parlak karamel saç rengini beraber kullanıp eşsiz bir görünüm elde etmeye de bayılıyor güzel manken. Ten rengine karamel saç rengini çok iyi oturtuyor. Karamel saç renginin çeşitli tonlarını da zaman içerisinde kullanıyor. Bu renkle beraber uzun saç kullanmaya özen gösteriyor. Karamel saç rengine dalgalar oluşturup şık bir görünüm sağlıyor.

 

3.Çağla Şikel Ballı Bisküvi Saç Rengi

Sarı saç rengi ile hafif koyu rengin bir araya gelmesi ile oluşan bir saç rengi kombinasyonudur. Bu tonu evde oluşturmanız zordur bundan dolayı da kuaföre gidip yaptırmalısınız. Mükemmel göz alıcılığı olan bir saç rengidir. Diğer klasik renkler yerine böyle bir öneriyi sizlerde düşünebilirsiniz.

 

4.Çağla Şikel Fındık Kabuğu Saç Rengi

Fındık kabuğu saç rengini Çağla Şikel yıllar önce sıklıkla tercih ediyordu ama ten rengine göre biraz koyu düştüğü için son zamanlarda fındık kabuğu saç renginden vazgeçti. Ten rengine uyum sağlayan fındık kabuğu saç rengini tam bir bütünlük istediği zamanlar tercih ediyor. Şimdilerde daha çok sarı saç rengi tonlarını tercih ediyor.

 

5.Çağla Şikel Küllü Sarı

Sarı saç tonlarını çok seven manken sarı rengi küllü kullanarak değişiklik yaptı son zamanlarda küllü sarı saç rengi ile karşımıza çıkıyor. Küllü tonların Çağla’nın ten rengine iyi uyum sağladığını gözlemlemekteyiz. Küllü renkler son dönemde çok daha moda bundan dolayı da güncelliğini koruyarak devam ediyor.

 

6.Çağla Şikel Karamel Saç Rengi

Karamel tonlarda vazgeçilmezlerinden. Birçok karamel tonunu kullandığını görüyoruz yani zaman zaman geçişler yapıyor. Açık karamel, koyu karamel, krem karamel en sevdiği karamel tonlarından diyebiliriz. Karamel saç rengi güzel mankene ayrı bir hava katıyor. Koyu renkli cildine ayrı bir güzel oluyor diyebiliriz. Karamel saç rengini uzun saçla kullandığını ifade edelim.

 

7.Çağla Şikel Küllü Kumral Saç Rengi

Kumral saç renklerini de sıklıkla tercih ediyor. Küllü kumral saç rengi de bunlardan bir tanesi diyebiliriz. Küllü kumral saç renginin ayrı bir hava kattığını ifade edelim. Kumral saç renklerine de geçiş yaptı diyebiliriz. Loreal Excellence 7.1 küllü kumral saç boyası ile bu saç rengini elde edebilirsiniz.

 

Çağla Şikel Saç Rengi 2023

 

Hayranları tarafından en çok sorulan soruların başında geliyor. Şimdi kullandığı en son saç rengi küllü sarıdır. Küllü sarı saç rengini 8.1 saç boyası ile elde edebilirsiniz. Son yıllarda küllü renkler çok daha popüler.

 

Çağla Şikel Saç Rengi Kaç Numara?

 

Evde bu renkleri elde etmek için saç rengi numaralarını bilmeniz gereklidir. Çağla Şikel’in en son kullandığı saç rengi numarası 8.1 küllü sarıdır. 8.1 saç boya numarasını alıp bu saç rengini elde edebilirsiniz. Diğer saç boya numaralarına da bakalım.

  • Koleston 7-3 fındık kabuğu saç boyası (fiyatı: 58 TL)
  • Palette 7-5 açık karamel saç boyası (fiyatı: 22.50 TL)
  • Loreal Paris Excellence 7.11 küllü kumral saç boyası (fiyatı: 72.90 TL)
  • Loreal Excellence 7.31 bal köpüğü saç boyası (fiyatı: 49.90 TL)
  • Neva Color 8.32 bal köpüğü tüp saç boyası (fiyatı: 49.90 TL)
  • Koleston 10/0 açık sarı saç boyası (fiyatı: 50 TL)

 

Çağla Şikel Son Saç Rengi

 

Karamel, açık sarı, kestane, sarı, kumral saç rengi derken şuan da güzel yıldızının saç rengi küllü sarıdır. Küllü sarı saç rengini severek kullandığını görüyoruz. Sizlerde güzel yıldızın küllü sarı saç renginden ilham alabilirsiniz.

 

Çağla Şikel Saç Rengini Nasıl Elde Edebilirim?

 

Doğru şekilde anlaşılması için videosunu bırakarak Çağla Şikel’in saç rengine ulaşabileceksiniz. Yukarıdaki boya numaralarını alarak ve boya kurallarına da uyarak saç renklerine ulaşabilirsiniz. İşte videosu;

 

Çağla Şikel Saç Bakım Sırrı

 

Saçlarına boyadan dolayı zaman zaman bakım yaptırdığını ifade ediyor. Boyanın saça bir miktar zarar verdiğini ve bunu bakımlarla ortadan kaldırdığını ifade ediyor. Bunun yanında ise Elseve 3’ü 1 arada krem şampuan kullanıyor. Bu şampuanın saçlarını çok yumuşak ve parlak yaptığını söylüyor. En büyük saç bakım sırrının kullandığı şampuan olduğunu açıklıyor. Ayrıca her duştan sonra saçlarına bakım spreyi sıktığını ve bunu düzenli yaptığını ifade ediyor.

 

Çağla Şikel Saç Modelleri

 

İlk önce saç kesimine bakalım. Saç kesimi yüz hatlarına uygun olarak şekillendirilmiş ve genelde uzun kesim yapılıyor. Saçları dalgalı ve düz saç modellerine uygun olarak uçlardan kesilmiş ve kat kat verilmemiş. Genelde uzun saç stilleri olsa da arada orta boy saç kesimlerini kullandığını görmekteyiz. En çok kullandığı saç modeli ise uzun dalgalı saç modellidir. Kullandığı diğer saç modelleri ise şu şekildedir;

-Uzun dalgalı saç modeli

-Bob saç kesimi

-Omuzda dalgalı saç modeli

-Orta boy düz saç modeli

-At kuyruğu saç modeli

-Sıkı aksesuarlı at kuyruğu saç modeli

-Ortadan ayrık düz saç modeli

-Dağınık dalgalı uzun saç modeli

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?