Kılçık Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Kılçık Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Zor gibi görünse de kolay bir saç modeli!

Örgülü saç modelleri her zaman bir adım öndedir. Bu saç stilleri sanat harikası gibi görünürler. Saçlarınız uzunsa sizde örgülü saç modeli bir kat daha güzel duracaktır. Örgülü saç modelleri çok fazladır ama son dönemde çok tren olan bir örgülü saç stili var bunun adı: Kılçık örgü. İşte bugün sizlere kılçık örgülü saç modeli nasıl yapılır? Bunla ilgili tüm detayları aktaracağız.

Kılçık örgü denince size yapımı zor bir model gibi gelebilir ama biz size bu saç modelini çok kolaylaştırarak anlattık. İşte sizin için hazırladığımız kılçık örgü saç kılavuzu. Haydi hep beraber bakalım detaylarına.

 

kılçık örgülü saç
kılçık örgülü saç nasıl yapılır?

 

Aşama Aşama Kılçık Örgü Yapımı

 

kılçık örgü saç stili
kılçık örgülü saç modelleri

 

İlk önce şunu söyleyelim kılçık örgülü saç modeli diğer örgülerde olduğu gibi saç tutamlarının birbirlerinin üzerine eşleştirilmesiyle oluşmaktadır. Yukarıdaki fotoğrafta 6 adımda görsel olarak bunu anlattık bir de sözcüklerle anlatalım. İlk başta saç iki tutama ayrılır. Bu saç tutamlarından sonra az olan tutamlar örgüye dahil edilir.

Saç stilisti olarak benim size tavsiyem bu modeli oluşturmadan önce saçlarınıza durulanmayan bakım kremi ve bakım yağı uygulamanız olacaktır. Bunun yanında saçlarınızı düzleştirip sonra kılçık örgü yapmaya başlarsanız daha kolay bir şekilde kılçık örgüyü oluşturabilirsiniz.

 

Salaş Kılçık Örgü Yapılışı (Resimli Anlatım)

 

salaş kılçık örgü yapımı
salaş kılçık örgü nasıl yapılır?

 

10 adımı yavaş yavaş takip ettiğinizde bu modele çok kolay bir şekilde ulaşacaksınız. Salaş bir görünümle bu örgü oluşturuluyor. Bu örgüyü yaptıktan sonra daha rahat bir görünüm ortaya çıkması için kılçık örgüyü çekerek gevşetin böylece daha tatlı bir görünüm ortaya çıkacaktır. Saç Modelleri Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

Burgulu Kılçık Örgü Yapımı

 

burgulu kılçık örgü önerisi
burgulu kılçık örgü yapım aşamaları

 

Kılçık örgünün farklı bir versiyonu da burgulu kılçık örgüdür. Yapımının oldukça pratik olduğunu söylemeliyim. Saçlarınızın ön kısmından iki tutamı burgu şeklinde birleştirip lastik toka ile toplayın. Daha sonra ise ense çizgisine kadar aynı işlem uygulanarak bu kısımdan sonra kılçık örgüye başlanıp oluşturuluyor. İşte gördüğünüz gibi gayet kolay. Denemenizi öneririz sizler için birden fazla stil sunduk beğendiğinizi tercih edebilirsiniz.

 

Diğer Kılçık Örgü Modelleri

 

1.Yarı Toplu Kılçık Örgülü Saç Modeli

 

yarı toplanmış kılçık örgü nasıl yapılır
yarı toplanmış kılçık örgü stili

 

Hafif dağınık saç modelleri son dönemde çok popüler. Bizde sizlere yarı toplu kılçık örgü stilini tavsiye ederiz. Hem örgülerden hem de salaş bir görünüm isterseniz güzel bir öneri diyebilirim.

 

2.Dağınık Tarzda Kılçık Örgü

 

dağınık kılçık örgü
dağınık kılçık örgü saç modeli

 

Saçları gelişi güzel bırakmak çoğu zaman eşsiz bir görünüm vermektedir. Bu da kılçık örgünün farklı bir versiyonudur. Size yukarıda bahsettiğimiz temel modeldi bunlara da onun varyasyonları diyebiliriz. Saçlarınızı gündelik yaşamda çok fazla toplamak istemiyorsanız bu stili kullanabilirsiniz.

Uzun Saçlar İçin Dağınık Topuz Modelleri

 

3.Kılçık Örgülü Topuz

 

dağınık kılçık örgü
dağınık kılçık örgülü saç

 

Kılçık örgülerle topuz kullanılmaz demeyin gayette güzel oluyor bizler bu modele hayran kaldık deneyeceğiz J Farklı bir kullanım şekli ile oluşturulmuş şık bir öneri. Özel günler için harika bir fikir olabilir.

 

Kılçık Örgü Yapım Videosu

 

 

Yukarıdaki önerilerden en çok hangisini beğendiğiniz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz lütfen aşağıdaki yorum kısmından bizlere önerilerinizi yazın!

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?