Ballı Kahve Saç Rengi Hakkında Her Şey!

Ballı Kahve Saç Rengi Hakkında Her Şey!

İçindekiler

Ballı kahve saç rengi kumral tonları olan açık kahve rengin üzerinde balın o eşsiz yansımasını taşıyan harika bir saç rengidir. Bal kahve saç rengi kimlere yakışır, saç boya numarası nedir, nasıl elde edilir, hangi tonları vardır, bakımı nasıl yapılmalı gibi tüm soruların cevapları yazımızda.

 

Bal Kahvesi Nasıl Bir Renktir?

 

Koyu saç rengi severler için iyi keşfedilmiş bir renk diyebiliriz. Kumral tonları olan ve açık kahve üzerine bal renginin koyu sarı tonlu yansıması ile ortaya çıkan kahve saç rengidir diyebiliriz. Bu renkte üç renk vardır bunlar kumral, kahve ve bal köpüğü tonudur. Üç rengin birleşiminde son derece modern ve hoş bir görünüm ortaya çıkmıştır. Özellikle kahve saç rengi severler için harika bir alternatiftir diyebiliriz.

 

Bal Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

Saç renklerini seçerken ten renginizi göz önünde bulundurmalısınız.  Bu kahve tonu esmer ve buğday tenli olanlar bayanlara harika şekilde uyum sağlamaktadır. Ten rengi ile bal kahve eşsiz bütün şeklinde gözükmektedir. Açık tenli olan bayanlarda ise açık ballı kahve saç rengi tonu denenmelidir. Çünkü açık tenlilerde biraz daha sönük durmaktadır ondan dolayı açık tonu tercih edilmelidir.

Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

 

Bal Kahvesi Saç Rengi Tonları

 

Bu saç renginin kendi içerisinde de tonları vardır. Bu saç renginin tonları açık, orta ve koyu olmak üzere üçe ayrılır. Aşağıdaki örneklerden de ton farklılığını anlayabilirsiniz. Beyaz tenli olanlara açık bal kahvesi tonunu öneriyoruz. Esmer ve buğda tenli olanlar ise koyu ya da orta bal kahvesini kullanabilirler.

Açık Bal Kahvesi Saç Rengi

Orta Bal Kahvesi Saç Rengi

Koyu Bal Kahvesi Saç Rengi

 

Bal Kahve Saç Rengi Kaç Numara

 

Saç rengi numaralarını bilerek evde de bu saç renklerini elde edebilirsiniz. Aşağıdaki saç boyalarından satın alarak bu görünümleri daha ucuza elde etmeniz mümkün..

  • Syos 4.6 bal kahve saç boyası (fiyatı: 58.53 TL)
  • Palette Deluxe 9.50 bal kahve saç boyası (fiyatı: 74.40 TL)
  • Arcade 8.74 bal kahve saç boyası (fiyatı: 19 TL)

 

Koyu Bal Kahve Saç Boya Numarası

 

Çok soran var bu tonun numarasını hemen ifade edelim. Exicolor 7.37 koyu bal kahve saç boyası ile bu tona ulaşabilirsiniz. Ayrıca Loreal 6.34 numaralı saç boyası ile de bu tonu elde edebilirsiniz.

 

Bal Kahve Saç Boyası Markaları

 

Syos, Palette, Arcade, Exicolor bu markalarda bu renk boya vardır. Her marka saç boyasında bu saç renginin olmadığının altını çizelim.

 

Bal Kahvesi Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

.Kuaföre uğramadan da bu saç rengini elde etmeniz mümkün. Loreal 7.30 numaralı saç boyasını alıp yarısı ile 9.3 altın sarısı boyanın yarısının karıştırarak üzerine bir şişe yüzde9 oksidan ilave ederek bal kahvesi saç boyasını oluşturabilirsiniz. Bu saç boyasını elde ettikten sonra ise boya kurallarına uygun şekilde saçınızı boyayın ve 45 dakika saçta kalmasını sağlayın. 45 dakika sonra yıkayın ve saçlarınızda harika rengi elde etmiş olacaksınız.

Açık renkli bir saç renginiz var ise bunun üzerine bu rengi elde edecekseniz Loreal Casting 7.30 bal kahve saç boyasının yüzde yetmişini Koleston 9.3 altın sarısı saç boyasının yüzde kırkını karıştırarak bal kahve saç boyasını elde edebilirsiniz. Bu renkle saçlarınızı boyayıp duruladığınızda istediğiniz rengi elde etmiş olacaksınız.

Yukarıda saydığımız saç boyalarından birini alarak bu saç rengine ulaşabilirsiniz. Palette 9.50 saç boyası güzel bir ton oluşturmaktadır.

 

Bal Kahvesi Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 

Saç renginizi uzun süre ve aynı canlılıkta kullanmak için doğru şekilde bakım yapmalısınız. Bu saç rengi ile beraber yoğun koruyucu şampuan ve yoğun koruyucu saç kremi kullanılmalıdır. Bunun yanında saç renginin matlaşmasını önlemek için de Loreal Paris Le Color Gloss tek adımda duşta ton parlaklığı ürünü kullanılmalıdır. Bunun yanında Hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz.

 

Bal Kahve Saç Modelleri

 

Bu saç rengi ile beraber kullanabileceğiniz saç boyama tekniklerini ve saç modellerini derledik. Aşağıdaki öneriler sizlere yol gösterecektir. Bu saç rengini tek başına değil de diğer saç renkleri ile ve saç boyama teknikleri ile kullandığınız da daha etkili görünümler elde edeceksiniz. Birbirinden harika önerilerden ilham alabilirsiniz. Kısa, uzun ya da orta boylu saç stilleri ile bu rengi kullanmanız mümkün. Sizlerin seveceği örneklere hep beraber bakalım.

Bal Kahve Ombre

Ombre vazgeçilmezinizse bu renkle beraber ombreyi kullanabilirsiniz. Şık bir ombre kesinlikle eşsiz bir etki oluşturacaktır. Saç uçlarındaki bu farklılık kesinlikle fark yaratacaktır.

Bal Kahve Balyaj

Balyajla beraber bu rengi kullanabilirsiniz. Balyaj kesinlikle iyi bir seçim olabilir. Aşağıdaki görünümü deneyebilirsiniz.

Doğal Bal Kahvesi Saç Rengi

Son yıllarda naturallik çok moda. Bundan dolayı da daha doğal görünüm isteyenler için harika bir öneri.

Harika Işıltılı Ballı Kahve Saç

Işıltılar ile zenginleştirilmiş bu renk harika görünüyor. Işıltılı sevenler için eşsiz bir yansıma.

Bronz Ballı Kahve Saç Rengi

Orta ve koyu renklerle eşleştirilmiş bir kombinasyondur. Sıcak tonlu bir yansımadır, bu renkle beraber birçok kişi saç renginizin adını öğrenmek isteyecektir.

Bal Kahve Saç Rengi Esmer

Esmer görünümle beraber harika ve ilgi çekici. Bu tonlamayı soranlar için iyi bir örnek diyebiliriz.

Bal Kahve ve Karamel Dalgalar

Karamel saç rengini sevenler için güzel bir kombinasyon. Karamel dalgalar ile beraber ortaya güzel sonuç çıkıyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?